EN HE

מגנים על נתבעי גנד גלילי

הפרויקט של
התנועה לזכויות דיגיטליות

מגנים על נתבעי גנד גלילי: קליניקה משפטית להגנה על נפגעי תביעות השתקה (SLAPP)

**** ראו עידכון כאן בעמוד: כמעט הגענו ל- 63,000, רק עוד 2,000 ונוכל להקים את הקליניקה!*****

חצי שנה לאחר שהרצאתה מלאת השגיאות של ענב גנד גלילי, המציגה עצמה כמומחית סייבר, הפכה לויראלית והוקעה על ידי רבים מקהילת האינטרנט הישראלית, החליטה גנד גלילי לתבוע את אלה שחשפו את הטעויות והבורות בדבריה בטענה כי השמיצו אותה.

 

זו כבר לא סערה אינטרנטית. זהו איום ממשי על חופש הביטוי. מדובר בתביעת הפחדה (SLAPP). תביעות מסוג זה מיועדות להשתיק ביקורת הוגנת, החושפת שקרים, הונאות ושרלטנות. גנד גלילי תובעת סדרה ארוכה של אנשים, בהם קטין, מחוסרי הגנה משפטית, אשר עלולים לעמוד בפני הוצאות משפט כבדות, כל זאת רק בשל העובדה שהסירו את המסכה מעל מופע של טעויות עובדתיות קשות, בורות וחוסר ידע. 

 

אנחנו, בתנועה לזכויות דיגיטליות החלטנו שלא לעמוד מנגד, ולסייע לנתבעים להגן על עצמם בבית המשפט ובתקשורת,באמצעות קליניקה משפטית שנקים לצורך העניין. גייסנו את עורכי הדין יהונתן קלינגר, אוריה ירקוני, יותם וירז'נסקי-אורלנד, יורם ליכטנשטיין ואת יועץ התקשורת ניר הירשמן על מנת לטפל בקרב המשפטי והציבורי בנושא, אבל אנחנו זקוקים לעזרתכם.

 

אנחנו מבקשים לגייס סכום כסף שיאפשר לנו לסייע בהגנה המשפטית והציבורית על הנתבעים. זה יהיה קרב לא פשוט, אבל אנחנו בטוחים שננצח. אסור לתת לאלה המנסים להפחיד ולהשתיק ביקורת הוגנת ומוסרית באמצעות תביעות מופרכות לנצח. עיזרו לנו לסייע להם. בתמורה, תקבלו שוב את חופש הביטוי, ארוז בסרט מקושט, ישר אליכם לסלון.
 

-------

***עדכון: מגיעים ל- 56,000 ש"ח: מעלים את הרף!****

התגובות לפרויקט כל כך מרגשות, וכבר עכשיו, שלוש שעות לאחר עליית הפרויקט לאוויר, כבר כמעט עברנו את היעד הראשוני של 30,000 ש"ח! לאור ההתגייסות חסרת התקדים שלכם, אנחנו מאמינים שאסור להפסיק ולכן אנו מציבים שלוש מטרות נוספות:

 
קליניקה תומכת: אם נגיע לסכום של 65,000 ש"ח נוכל לפתוח קליניקה תומכת לחצי שנה, אשר תוכל לטפל במספר רב יותר של נפגעים בו זמנית. הקליניקה תוכל אז לטפל ב- Bits and bytes עבור עורכי הדין והיועצים המתנדבים באמצעות מתמחים, סטודנטים או אנשי מקצוע.
 
קליניקה תומכת ארוכת טווח: אם נגיע לסכום של 100 אלף ש"ח נפתח קליניקה תומכת לשנה שלמה.  הקליניקה תעסוק לא רק בהגנה ומתן תמיכה אלא גם בהרחבת המודעות לשמירה על זכויות דיגיטליות והגנה על חופש הביטוי והרחבת הפעילות מעבר לשנת הפעילות הממומנת.
 
קו חם לפניות גולשים וסיוע: אם נגיע לסכום של 175 אלף ש"ח נפתח את הקליניקה התומכת לשנה שלמה ונפעיל קו חם במייל ובפייסבוק, אשר יטפל בפניות גולשים בכל הקשור לניסיונות השתקה, פרטיות ושלילת זכויות אדם ו-DRM באינטרנט. הקליניקה אז תטפל גם בהעלאת המודעות לזכויות דיגיטליות וחופש ביטוי באמצעים שונים.
 

והנה מה שלעידוק יש לומר על זה: http://room404.net/?p=63073

כלכליסט מתגייסים: http://www.calcalist.co.il/internet/articles/0,7340,L-3633801,00.html

הארץ מפרגנים: http://www.haaretz.co.il/captain/net/1.2351165

MAKO תומכים: http://www.mako.co.il/nexter-internet/social-networks/Article-470975ea809a641006.htm

וואלה! נותנים כתף: http://news.walla.co.il/?w=/4000/2756267

העין השביעית מרימים: http://www.the7eye.org.il/113344

אנשים ומחשבים מקדמים: http://www.pc.co.il/?p=157046

עבודה שחורה לא נשארים חייבים: http://www.blacklabor.org/?p=54774

ואפילו באייל הקורא נותנים כתף: http://www.haayal.co.il/story_3664הפרויקט של

התנועה לזכויות דיגיטליות
צור קשר עם היזם
התנועה לזכויות דיגיטליות (ע"ר) עוסקת בהגנה ובקידום זכויות פרט וקהילה בעידן הדיגיטלי. התנועה עוסקת בהגנה על הזכות לפרטיות, חופש הביטוי, הזכות לשוויון, זכויות צרכניות וכדומה, ומתייחסת לפגיעות אפשריות בזכויות אלה על-ידי טכנולוגיות המידע. בתנועה חברים מומחים מתחומים שונים, בעלי הבנה והכרה בכוחה הכפול של הטכנולוגיה לקדם מצד אחד זכויות פרט וקהילה ולפגוע בהן מצד שני. התנועה שמה לעצמה כמטרה להוות מוקד-ידע בנקודות ההשקה בין הטכנולוגיה וזכויות הפרט והקהילה, ולקדמן במסגרת פעולתה. התמיכה כולה תימסר לתנועה לזכויות דיגיטליות אשר תעשה בה שימוש בשקיפות מלאה ולאור התחייבויותיה בפרויקט.
65,770
מתוך 30,000 ₪
219%
מומן
0
ימים שנותרו
550
תומכים
שימו לב!
רק במקרה והקמפיין משיג את יעד הגיוס במשך הזמן שהוקצב התומכים יחוייבו
איך לתמוך בפרויקט?
מינימום 20 מכתב תודה וציון באתר
חופש הביטוי זקוק לחברים שיתנו לו כתף, ו- 20 ש"ח זו התחלה מעולה. תמורת סכום זה תקבלו מכתב תודה מהתנועה לזכויות דיגיטליות על תמיכתכם בחופש הביטוי ובהגנה על חושפי שקרים והונאות באינטרנט.
180 תומכים
מינימום 50 כרטיס להקרנה והרצאה
50 ש"ח יקנו לכם מכתב תודה וכרטיס להקרנה חגיגית של סרטון הרצאתה של גנד גלילי. כצ'ופר, נצרף לאירוע את מומחה אבטחת המידע (האמיתי) דורון אופק, שיספר על האמת והשקר באבטחת מידע ולוחמת סייבר.
233 תומכים
מינימום 100 חבר חופש הביטוי: כרטיס להקרנה וציון באירוע
חברים אמיתיים, ראוי שיזכירו אותם בשמם. לא רק שתקבלו מכתב תודה וכרטיס לאירוע ההקרנה וההרצאה, באותו האירוע אף נציין את שמכם על הבמה כחברים ותומכים.
87 תומכים
מינימום 250 תעודת הוקרה: יקיר חופש הביטוי
אתם ממש אדירים. וכראוי לכם, נדפיס תעודות הוקרה ייחודיות ונחלק לכם אותן ברוב כבוד והדר באירוע המיוחד שנערוך, אליו כמובן תוזמנו כחלק מתמיכתכם הנדיבה.
42 תומכים
מינימום 500 תעודת הוקרה וארוחה עם עידו קינן בבהדונס
עידו קינן ידוע בחיבתו הפומבית לרשת המסעדות של בהדונס. בתמורה ל- 500 ש"ח תקבלו לא רק תעודת הוקרה באירוע אלא גם תוכלו להינות מחברתו של עידו קינן בארוחה משותפת בסניף בהדונס שיסכים לקבל אותנו.
12 תומכים
מינימום 1000 יקיר חופש הביטוי: החומוס בא אליך
אחרי שתוזמנו לאירוע, ותקבלו תעודה על הבמה, ותלכו לבהדונס עם עידו קינן, אנחנו, חברי התנועה לזכויות דיגיטליות, נגיע אליכם למשרד או לבית, עם מנת חומוס מפוארת וטעימה, ונחגוג יחד את חופש הביטוי בפינה הלבנטינית הקטנה שלנו
8 תומכים
מינימום 5000 שותף כבוד: חברות בחוג הידידים
זה כבר בלתי רגיל. אם הגעתם לכאן, נמנה אתכם כחברי כבוד בחוג הידידים של התנועה לזכויות דיגיטליות, המגנה על הפרטיות, זכויות האדם וחופש הביטוי באינטרנט.
3 תומכים