EN HE

לעבוד עם הגוף החולם

הפרויקט של
מיכל ורטהיימר-שמעוני

לעבוד עם הגוף החולם

 

Working with the Dreaming Body

 
 
ספר ראשון של ארנולד מינדל בעברית -  בואו להיות שותפיםות!
 
 
 
 
אני מבקשת את תמיכתכםן עבור ההפקה, ההדפסה והשיווק של התרגום הראשון לעברית של ספרו של ארנולד מינדל. הספר יתפרסם בגירסה מודפסת ובגירסה דיגיטלית (eBook), ויופץ באמצעות אתר אינדיבוק.
 
 
ארנולד מינדל הוא יוצר ומפתח הפסיכולוגיה התהליכית, והוא מגדולי החדשנים של תקופתנו בתחום פסיכולוגית הגוף-נפש והחיבור והגישור בין תחומים רבים ושונים כמו רפואה, אמנות, פיזיקה-קוואנטית ורוחניות.
 
 
הגישה שיצר - פסיכולוגיה תהליכית היא גישה ליצירת שינוי המאפשרת לעבוד עם מה שמפריע לנו בגוף (מחלות), בנפש (פחדים וחרדות, התמכרויות, מצבי תודעה שונים) וביחסים (קונפליקטים) - מתוך ידיעה שכל מה שקורה לנו - לא מקרה הוא, ויש לדברים האלה מה להגיד לנו.  העקרון המרכזי שלה אומר שבכל מה שמפריע לנו טמון מסר מתוכנו, וכשעובדים עם הקשיים מתוך קבלתם וללא שיפוט, מתרחש השינוי.
 
 
 
המתרגמת: מיכל ורטהיימר-שמעוני C.P.W, מטפלת מוסמכת בפסיכולוגיה תהליכית. למדה והוסמכה בשוויץ. חלוצת השיטה בישראל. מטפלת ביחידים, זוגות וקבוצות באמצעותה. מכשירה ומדריכה סטודנטים ומטפלים בגישה. אוהבת כל רגע בעבודה.
 
 
 
 
 
קטע קטן מהתרגום לטעימה:
 
במקרים מסוימים, נראה שככל שמנסים להעלים את הכאב, כך הוא מחמיר. במקרים כאלה, אני עדיין מגביר את הכאב ואנשים מרגישים טוב יותר – הם חיים את המחלה שלהם. המחלה אז הופכת להיות חוויה משמעותית שדוחפת אותם כל הזמן להיות מודעים יותר. היא מעירה אותם. לעומת זאת, אנשים רבים מחפשים תרופה ואומרים שהם רק רוצים שהסימפטומים שלהם ייעלמו. אני אומר להם בבקשה – אם זה מה שהם רוצים,איך אני יכול לדעת מה נכון בשבילם? - בבקשה נסו מה שנראה לכם, לכו על תרופות הקסם של הרפואה נגד המחלה ואם זה עובד – נהדר. אבל לעיתים קרובות התרופות והטיפולים לא עוזרים. יכול להיות שזה גורלו של אדם – לחיות בסוף המאה העשרים עם מחלה שאינה ניתנת לריפוי.
 
(מתוך פרק 1: הבזקים של תובנה)
 
 
...........................................................
 
 

רבים מרגישים את הלחץ בתוך הגוף, של רגשות הנעולים בפנים וזקוקים לביטוי כזה או אחר. למשל: בא אלי גבר עם התכווצויות חזקות בבטן, והיה לו דחוף לפתור את הבעיה מיד. הוא הקדים קצת ולכן שאלתי "הקדמת, אולי תרצה כוס תה?"

"לא אני לא רוצה כוס תה, אני רוצה שתפתור לי את הבעיה שלי"

"אם-כן, אני אחזור בעוד עשר  דקות, חכה קצת" הצעתי.
הוא התרגז מאד. "לא!" צעק, "אני רוצה שתשאר כאן ותעזור לי עם הבעיות שלי, עכשיו!". למרות שכעסתי עליו הבנתי שהכאב שלו ודאי בלתי-נסבל, ולכן ויתרתי, במקום לעמוד על שלי.
"איך זה להרגיש התכווצויות כאלה בבטן?" שאלתי. לרגע שתק. "זה כאילו שמשהו מנסה לצאת, אני מרגיש חסום". ככל שניסיתי לעבוד איתו כך הרגשתי שאני לא מצליח כי הוא היה כל-כך חסום. זה היה מעגל קסמים. הוא השתמש בהמון כוח. בכל זאת המשכתי  לשאול שאלות עד ששמעתי את עצמי אומר , בקול גבוה ויללני: "תשחרר אותי! אני לא יכול לסבול יותר, תן לי ללכת!"
"לא אתן לך!" ענה.
"תן לי ללכת" התעקשתי, "מוגבל מידי כאן" 
"בשום אופן לא" אמר.
"בבקשה, תן לי ללכת, אני צמא ורוצה ללכת לשתות כוס תה" אמרתי.
כאן קרא לפתע:"אלוהים אדירים...". הוא הבין   מה קורה, הן מבפנים והן מבחוץ. הוא שתק זמן מה ואז פנה אלי ואמר: "זה בדיוק מה שקורה בבטן שלי. עכשיו אני רואה. אלה הרגשות והצרכים שלי שרוצים לצאת, ואני לא נותן להם". עם התובנה הזו, הבטן שלו החלה להירגע.
 
הפן המרתק  בדוגמה זו של עבודת גופחלום הוא שהבעיה הגופנית של  האדם הזה התבטאה גם המצב חיצוני. מעניין לראות איך אנשים מייצרים באופן לא-מודע את הבעיות הפנימיות שלהם גם בסביבתם הקרובה. מה שהם סובלים ממנו במערכות היחסים שלהם עם אחרים הוא מה שהם סובלים ממנו מבפנים. המטופל הזה היה כל-כך חסר סבלנות שהוא כלא את הרגשות שלו  וקיבל התכווציות בבטן.  הוא בעצמו היווה התכווצות בבטן לאחרים. בדיוק כמו שתחושות הבטן שלו  נכלאו על-ידי ההתכווצות, כך אני  הוגבלתי על-ידי ההתנהגות הלחוצה שלו. עולמו היה השתקפות של גופו.
 
(פרק 5: גופחלום ואגדה)
 
 

תודה מיוחדת לנועה שמעוני - על כל הרעיונות הטובים, ולאייל שמעוני - על התמיכה (תמיד) ועריכת הסרטון.הפרויקט של

מיכל ורטהיימר-שמעוני
צור קשר עם היזם
מטפלת מוסמכת בפסיכולוגיה תהליכית. עובדת בתחום כ- 20 שנה. אוהבת בני אדם, חיות וספרים. נשואה ואמא, מגדלת כלבה וחתול וגינה.
10,010
מתוך 10,000 ₪
100%
מומן
0
ימים שנותרו
53
תומכים
שימו לב!
רק במקרה והקמפיין משיג את יעד הגיוס במשך הזמן שהוקצב התומכים יחוייבו
איך לתמוך בפרויקט?
מינימום 30 לעבוד עם הגוף החולם
הספר "לעבוד עם הגוף החולם" במהדורה דיגיטלית - אצלכם במחשב!
4 תומכים
מינימום 50 "לעבוד עם הגוף החולם" - הספר המודפס
קבלו הביתה במשלוח מיוחד את הספר בעברית
16 תומכים
מינימום 80 לעבוד עם הגוף החולם
הספר בהדפסה על נייר וגם במהדורה דיגיטלית אצלכם במחשב. הספר ישלח אליכם הביתה מיד עם צאתו לאור.
22 תומכים
מינימום 130 לעבוד עם הגוף החולם - ולחלום!
לעבוד עם הגוף החולם - הספר המודפס ו/או האלקטרוני.
ובנוסף - מפגש סקייפ קצר עם המתרגמת וחלוצת השיטה בישראל כדי לעבוד ולהבין חלום - אצלך במחשב.
4 תומכים
מינימום 200 לעבוד עם הגוף החולם - שלך.
הספר במהדורה מודפסת ו/או דיגיטלית לבחירתך.
בנוסף, מפגש טעימה מהשיטה עם המתרגמת וחלוצת השיטה בישראל. זוהי הזדמנות לעבוד עם חלום או סימפטום גופני ו"לטעום" את הספר והשיטה. המפגש בקליניקה שלי במרכז הארץ.
6 תומכים
מינימום 400 עבודה עם הגוף החולם
הספר במהדורה מודפסת ו/או דיגיטלית לבחירתך.
בנוסף, שני מפגשים טיפולים עם המתרגמת וחלוצת השיטה בישראל. זוהי הזדמנות לעבוד על חלום או סימפטום גופני ו"לטעום" את הספר והשיטה. המפגש בקליניקה שלי במרכז הארץ.
6 תומכים
מינימום 500 לעבוד עם הגוף החולם עם הקדשה
הספר המודפס עם הקדשה אישית של המחבר (באנגלית).
בנוסף, המהדורה הדיגיטלית. עוד בנוסף, שני מפגשים טיפוליים עם המתרגמת וחלוצת השיטה בישראל. זוהי הזדמנות לעבוד על חלום או סימפטום גופני ו"לטעום" את הספר והשיטה. המפגש בקליניקה שלי במרכז הארץ.
3 תומכים מתוך 3