EN HE

ספרי המצוין על מגילת אסתר

הפרויקט של
תמר עילם

 

הקמפיין הסתיים אבל הספר עדיין ניתן לרכישה: מגילת אסתר: מאחורי המסכה.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

תקציר מנהלים: יש לי הרצאה ממש שווה על מגילת אסתר מזווית של חוקרת איראן הקדומה. אתם, שותפיי לדרך, עוזרים להוציא אותה לאור כספר, ובתמורה צוברים קארמה טובה וכן מקבלים תשורות נאות וטובות הנאה.

.

מגילת אסתר, תמר עילם גינדין

נכון לרגע כתיבת עדכון זה, 4 ימים לפני סוף הקמפיין, אנחנו ב-162% מימון!

מתחילים להתכונן לימים הבאים...

 

קודם כול, עדיין אפשר לקנות את הספר, להזמין הרצאות ולקבל צ'ופרים נוספים דרך הקמפיין.
זה עולה פחות מאשר מחוץ לקמפיין, וגם אתם שותפים לדרך ולא סתם לקוחות. 

המהדורה המוגבלת, שיוצאת השנה ומכוסה ע"י הרף הראשוני של 22376 ש"ח, תהיה שלמה מבחינת התוכן ומושקעת מבחינה עיצובית, ככל שמאפשרת מסגרת הזמנים. אחרי שעברנו את הרף של 27971 ש"ח, הוספתי כמה עמודי תמונות בצבע לספר, ואנחנו בעצם מתחילים לחסוך למימון שלב 2 - המהדורה הנוספת - המשויפת, המשופרת, המשוכללת והמורחבת - אחרי משובי הקהל.

כל תומכי הפרויקט הזה (כולל מי שלא שלח ידו בביזה הפעם) יקבלו עותק דיגיטלי, ומכיוון שעברנו את רף ה-33565 ש"ח, אז תוכלו גם לרכוש עותק פיזי במחיר עלות הדפסה ומשלוח. 
אם יהיה צורך בקמפיין מימון המונים נוסף כדי להוציא אותה - אז כל השותפים לדרך בקמפיין זה יקבלו שדרוג תשורות.

וכבר השנה, במהלך מרץ יתקיימו הרצאות מיוחדת לשותפים לדרך!
בת"א ההרצאה היא ב-10.3, ואם יהיו יותר נרשמים ממקומות, נפתח עוד תאריך.

בירושלים - עקבו כאן, כי אני לא בטוחה שאשלח עוד עדכונים. אומרים לי שזה מספים.

הרף הבא שלנו הוא 44752 ש"ח, אם נעבור אותו אז כל תומכי הקמפיין יקבלו את המהדורה המשופרת במתנה, אולי אפילו עם איזו השקה נחמדה בפורים תשע"ו.

ומכיוון שעברנו את ה-133 תומכים, אז אחרי פורים אני מורידה 20 קילו.

מגילת אסתר, תמר עילם גינדין

היסטוריה

בשנת 1996, ואני סטודנטית חוצפנית בשנה ב' ל-BA בבלשנות איראנית, ביקשתי ממורי ורבי פרופ' שאול שקד לתת הרצאה על מגילת אסתר בשיעור הראשון של סמסטר ב'. אני סידרתי חדר, תליתי פוסטרים בקליגרפיה בכל הקמפוס ואפיתי אוזני המן פצפוניות עם שוקולד, והוא נתן הרצאה משובחת שחפרה בפרק א' עד שיצא נפט*. בשנת 1997 שוב ביקשתי בשיעור האחרון של סמסטר א' הרצאה בסמסטר ב'. הוא נתן הרצאה על השמות במגילת אסתר. בשנת 1998 הוא החליט להעביר לי את השרביט**. 

ההרצאה הפכה להרצאת הדגל של החוג ללימודים איראנים באוניברסיטה העברית, כל עוד הייתי שם. עם הזמן*** גם התחלתי להרצות בתשלום. נתתי את ההרצאה הזו במסגרות שונות בכל אחת מהאוניברסיטות בארץ, וגם לקהל בלתי אקדמי - בחוגי בית, במעגלי לימוד, בבתי מדרש, במועדוני תרבות של יישובים נידחים יותר ופחות, במסיבות פורים של אנשים פרטיים ושל מקומות עבודה, במסיבות בר מצווה, בכיתות של הילדים שלי ביסודי, לטירוני צה"ל באמצע שומקום ועוד.

זו ההופעה הראשונה שלי בתקשורת עם סיפור המגילה. 
לא להתלהב, זה היה לפני 10 שנים ושני הריונות. אני עדיין די חכמה, מצחיקה ומעניינת, אבל הרבה פחות רזה, צעירה וחיננית.

בכל שנה - בעצם אפילו מהופעה להופעה - ההרצאה מתגבשת ומשתנה, מעולם לא נתתי אותה הרצאה פעמיים. אני ממשיכה לחקור עצמאית ולקרוא מחקרים של אחרים ומקורות ראשוניים כדי להעשיר אותה. 
מההקדמה להרצאה הזו נולדו הרצאות נוספות (כבר יש לה נינות), אבל זו עדיין הרצאת הדגל שלי.

בתמונת הפרויקט, למשל, יש שני נושאים שנכנסו להרצאה מאוחר יותר: אסתר יולדת את כורש - איור מתוך ספר בפרסית יהודית קלסית. האמונה הזאת קצת לא מתיישבת עם ההיסטוריה, כי כורש הוא סבא של אחשורוש. התמונה מתחת לאסתר היא מתוך הפגנה שהתקיימה ב-2011 מול קברי "מרדכי ואסתר הרוצחים" (כן, יש גם קצת אקטואליה. ממש קצת).

דרג מקבלי ההחלטות - הוא קבוצת התומכים בפייסבוק - החליט שתמונת הפרויקט לא תהיה תמונת הכריכה, וכעת מצביעים על הכריכה בקבוצה.

 

זהירות, ספוילר!

הכותרת "מגילת אסתר - היה או לא היה?" היא כותרת פופוליסטית שאני נותנת כדי למשוך קהל, אבל כדי שתתאכזבו כבר עכשיו ולא כשתקבלו את הספר, אומר שיש דעות לכאן ולכאן. אי אפשר להיות בטוחים ב-100% ללא מכונת זמן, וזה גם לא באמת משנה, כי עצם הדיון מספק לי הזדמנות מצוינת לחפור לאנשים בשכל על איראן הקדומה והקסומה ועל בלשנות - ללא ספק שני הנושאים החביבים עליי בכל העולם כולו. 

למרבה המזל, שם הספר לא מבטיח שום דבר שהספר אינו מקיים.

אבל הנה בכל זאת קישורים לספוילרים: בכתב (פרק מגילת אסתר מתוך "הטוב, הרע והעולם - מסע לאיראן הטרום אסלאמית), ובווידאו (שני חלקי ההרצאה על מגילת אסתר לקהל אינטליגנטי במיוחד).
וספוילרים מתוך הספר: 

פוסט על כוחן של נשים על אחשוורוש בדף הפייסבוק המעולה היסטוריה גדולה, בקטנה (נגיש גם ללא חשבון, בדקתי)

ספוילרים פצפונים שפורסמו בפייסבוק, לפי פרקים (גם נגיש ללא חשבון) 

פרק א - היסטורי
פרק א - לשוני/זואולוגי

פרק ב- תרבות/יהדות
פרק ג - בלשנות
פרק ד - יהדות (בערך)
פרק ה - בלשנות חופרת
פרק ו - תרבות

פרק ז - נשים, זיהוי המלכות

פוסט בלשני חופר כמו שאני אוהבת, ב"בימת אורח" בזירה הלשונית של רוביק רוזנטל.
הלל גרשוני פרסם בבלוגרשוני קופי פייסט של חומר הגלם לפרק ב' פסוקים א-ג.

(המראה הזה כבר קצת יותר עדכני)

יש אנשים שאשכרה* יושבים וכותבים כל מילה בהרצאות האלה, ויש כאלה שזוכרים מה שזוכרים, אבל אי אפשר לזכור הכול. בסוף ההרצאה תמיד שואלים האם כתבתי על זה ו/או מתי אני מוציאה ספר בעניין.

כבר כמה שנים אמא שלי לוחצת עליי להוציא את הספר "לפני שמישהו אחר ייקח לך את כל הרעיונות". אבל תמיד בתקופה הפנויה בשנה פורים נורא רחוק, ובתקופה הרלוונטית הלו"ז שלי נראה כמו בית שעבר עליו פעוט.
אז השנה יצא שחודש שבט פנוי לי לחלוטין וזה גם מתבקש מבחינה כלכלית. באדר הזה יוצא הספר.

הצוות

אני לא לבד בפרויקט:
בתי ענתי עזרה בהפקת הווידאו.
אמא שלי קוראת כל יום את מה שכתבתי באותו יום, ובסוף - את כל הספר.
יובל הוא המגיה, סדרן הדפוס של כל הספר, התמיכה הטכנית שלי כשאני מנסה לכתוב בשפה שאני לא דוברת ילידית שלה (HTML), וגם הקפלן, החותכן והכרכן של הספרים הכרוכים בעבודת יד. 
עשהאל עוזר לי גם במיקוד תוכנית העבודה וגם בהפצה ברשתות החברתיות.
האיראני המשמש כגרפיקאי ועוזר מחקר מבקש להישאר בעילום שם.

תבוא הברכה על ראש כולם! 

 

מגילת אסתר, תמר עילם גינדין

אמנם העליתי לכאן וידאו קצר ומושך שמתאר את הפרויקט, אבל אם אתם קהל היעד שלי אז בטח תרצו חפירה יותר מעמיקה. אפשר למצוא סרטוני וידאו נוספים - מהרצאות ומראיונות בתקשורת - באתרי המצוין. הנה עוד ספוילר:

 

 

תשורות

ומה יצא לכם מזה, אתם שואלים?

קודם כול, תדעו שאתם שותפים לדרך ועשיתם מצווה וזה. 
שנית, יש פינוקים החל מלייק לשיתוף שלכם, חיבוקים וירטואליים ואמיתיים, גישה לקבוצת הפייסבוק הסגורה לשותפים לדרך בלבד שבה אני מדווחת על התקדמויות, מפרסמת קטעים מהספר, ומתייעצת איתכם בנושאים כמו עיצוב ופורמט. כמו כן תקבלו תודה בעמוד לא נסתר באתר הספר ובדף הפייסבוק הפומבי שלי.

כשותפים לדרך בסכומים הגדולים יותר, תקבלו גם עותקים פיזיים של הספר המיוחל ושל ספרי הראשון "הטוב, הרע והעולם - מסע לאיראן הטרום-אסלאמית", הרצאות, הזמנות להשקות ולמסיבות ראש השנה הפרסי, שיעורים כמעט פרטיים בפרסית, פריטים שונים עם תודה בכתב יתדות, ואם תהיו ממש נדיבים - גם ארוחה פרסית לכם ולחמישה מחבריכם. 
 

והנה דוגמה לתשורה. בהמשך אעלה עוד.

מזכרות מחצר גינת ביתן המלך: קופסת גפרורים מאיראן:

תמונות של מזכרות נוספות מחצר גינת ביתן המלך אפשר למצוא בעדכון השמיני 

ספלים אטימולוגיים. צילום: ענת עילם.

ספלים אטימולוגיים. צילום - ענת עילם

מחזיקי המפתחות בכתב יתדות (בצד השני הקדשה בעברית. לא מעניין...)

 

חשוב לי לציין שאני מוציאה חשבוניות מס כחוק וחלק מהתשורות יכולות בהחלט להיחשב להוצאה עסקית (אם הארוחה/הרצאה היא לחברה, למשל). אם יש משהו חשוב להעיר על החשבונית (שם שונה משם התומך או ניסוח מסוים של התשורה) - אנא כתבו לי בהערות.

 

מטרות

כדאי שיהיה ברור: המהדורה שאפשר להוציא בטווח הזמן הזה תהיה כנראה לא לגמרי אפויה, ותישאר כמהדורה לאספנים. אמא שלי אמנם טוענת שכל מה שצריך לעשות הוא לתמלל הרצאה, והיא גם תקרא את הכול ותמשב לפני שאני שולחת לדפוס; גם אני חושבת ששלב הכתיבה עצמו יהיה מאוד קצר כי הכול כבר בראש ואני מקלידה יותר מהר ממה שאני חושבת. ואת הרוב גם כתבתי במקומות שונים. אבל העיצוב הגרפי בטוח ידרוש שיפור, ואחרי המשובים שלכם אולי גם יהיו שיפורים לתוכן. לכן מן הסתם אוציא מהדורה משופרת ומתוקנת, וכולכם תקבלו גישה לגרסה הדיגיטלית שלה.

אם הקמפיין הזה יצליח מעל ומעבר למשוער ולא אצטרך לגייס כספים כדי להוציא את המהדורה המשופרת, אז פשוט תקבלו את הספר המודפס במחירי עלות במקום במחירי השוק (בפנטזיות הפרועות שלי הקמפיין כל כך מצליח שאתם מקבלים אותה בחינם בהשקה מאוד שווה באדר ב' תשע"ו). אם כן אצטרך קמפיין נוסף, השותפים-לדרך בקמפיין הזה ייהנו משדרוג תשורות. יש לי כשנה לחשוב מה זה אומר.

היעד המקורי שהצבתי הוא פחות או יותר כיסוי עלויות הוצאת הספר + התשורות הנוספות + עמלות הדסטרט (ותאמינו לי, הם נותנים תמורה מצוינת בעבור העמלות האלה), אבל אני מפנטזת שהסכום יעבור את היעד במאות אחוזים ואוכל לקנות את האחוזה המפוארת שתמיד רציתי, או לפחות לתקן את הנזילה בגג.

למען הסר ספק - כרגע אני לא בקשר עם שום הוצאת ספרים לגבי הוצאת הספר. אם תהיה הוצאה שתתעניין ותסכים לשאת בעלויות בלי לקחת ממני את הזכויות - אני לא יכולה להבטיח שהמחיר בחנויות יהיה כזה או אחר, אבל אני כן יכולה להבטיח שאתם, שותפיי לדרך, תקבלו את הספר לפני שהוא יוצא לחנויות.

בהצלחה לי!

או כמאמר הפתגם***: מקסימום זה יצליח.

מגילת אסתר, תמר עילם גינדין

הערות שוליים

* מילה פרסית שדווקא לא נמצאת במגילה, אבל גם תהיה בספר כי מילים פרסיות בעברית זה כיף.

** אחת משלוש המילים האכדיות המסתתרות במגילת אסתר. גם עליה אכתוב בספר.

*** מילה פרסית שמופיעה במגילת אסתר. בא-רור שהיא תהיה בספר!
את הפתגם הבאתי כדי שיהיה לי תירוץ להשתמש במילה, אבל הנה יש לי הזדמנות גם להביא גאולה לעולם: בשם אומרו - דני בן יעקב.הפרויקט של

תמר עילם
צור קשר עם היזם
שלום, אני תמר - אתם יכולים לקרוא לי ד"ר תמר עילם גינדין - ואני אהיה האיראניסטית שלכם הערב. אני בלשנית מגיל שלוש, ופרסייה כבר מעל 20 שנה. חברת סגל ליבה בתוכנית למזרח תיכון במרכז האקדמי שלם, חוקרת במרכז מאיר ומרים עזרי לחקר איראן והמפרץ הפרסי באוניברסיטת חיפה, אבל מרצה ומלמדת בכל מקום שמשלמים טוב, והכול מתקשר לשפה ו/או לאיראן. אילו הייתי זוכה בלוטו, הייתי ממשיכה לעבוד בדיוק באותם דברים, רק מורידה הילוך כדי להיות יותר עם הילדים שלי, ובלי להיות עצבנית סביב הזמן הזה בחודש שבו יורד כרטיס האשראי. מה עוד? יש לי שלושה ילדים 100ממים חמסה חמסה שום בצל כיעור מיאוס, הורים ואחות שנשארו אשכנזים אבל יודעים לומר "חטיפת מטוסים" בפרסית, וגם אחיינים מהממים. בשעות הפנאי אני אוהבת... על מי אני עובדת, אין לי שעות פנאי. הילה כדורי, שמדריכה אותי בשיטת גרינברג, אומרת שגם אילו היו 27 שעות ביממה הייתי מוצאת איך למלא אותן. כשהיו לי שעות פנאי, אהבתי לקרוא (אני עדיין עושה את זה, בחדר מסוים בבית), לצייר ולסרוג סוודרים וכיפות בדוגמאות שאני המצאתי. ולפתור תרגילים במתמטיקה. מספרים שאחרי הבגרות לקחתי חוברות עם תרגילים במתמטיקה שלא הספקתי לפתור לפני הבגרות, לטיול הגיוס בפריס. זה נכון. בדעותיי הפוליטיות אני חושבת שכולם צודקים, מבחינה דתית אלוהים ואני לא מתעניינים זה בצלחתו או במיטתו של זה. (התמונה הזאת מפורים, אני לא באמת שיעית. אני אוהבת חג'אב כי זה יפה ונוח, וגם כי אף אחד לא מכריח אותי או מצפה ממני).
38,856
מתוך 22,376 ₪
174%
מומן
0
ימים שנותרו
178
תומכים
שימו לב!
רק במקרה והקמפיין משיג את יעד הגיוס במשך הזמן שהוקצב התומכים יחוייבו
איך לתמוך בפרויקט?

הפרויקט בשיתוף

מינימום 1 אֲשֶׁר נִכְתָּב בְּשֵׁם הַמֶּלֶךְ אֵין לְהָשִׁיב
כְּתָב אֲשֶׁר נִכְתָּב בְּשֵׁם הַמֶּלֶךְ וְנַחְתּוֹם בְּטַבַּעַת הַמֶּלֶךְ אֵין לְהָשִׁיב.
בחרתם תשורה מסוימת ואתם רוצים לשדרג?
שנו את סכום התמיכה בהתאם להפרש, וכתבו לי בהערות מה בקשתכם עד חצי המלכות ותעש.
3 תומכים
מינימום 18 ובביזה לא שלחו ידם
קודם כול, אתם צוברים קארמה* טובה.
שנית, אתם מקבלים מייל תודה, חיבוק וירטואלי, וגישה לאתר הספר ולקבוצת הפייסבוק הסגורה של הספר, שם תוכלו להיות חלק מדרג מקבלי ההחלטות בנושאי עיצוב ופורמט, ולקבל קצת הצצות מוקדמות לספר. אם יש לכם פייסבוק, אני גם אתייג אתכם בסטטוס התודה היומי בעמוד הקבוצה ובעמוד הפומבי שלי.

*זו דווקא מילה הודית, שמשמעותה פשוט "מעשה". מין המילה בסנסקריט (השפה הקלסית של הודו, שפה אחות לפרסית העתיקה) הוא סתמי, כלומר לא זכר ולא נקבה.
22 תומכים
מינימום 37.8 פתגם* המלך
בנוסף לקארמה הטובה וכל מה שהולך איתה, אתם תקבלו גם עותק דיגיטלי של הספר במשלוח אישי עד תיבת המייל שלכם.
אם תוסיפו 20 ש"ח, העותק הדיגיטלי גם יכלול הקדשה אישית לכם (כתבו לי אם אתם מעדיפים הקדשה סרוקה בכתב ידי או הקדשה בדפוס בעמוד ההקדשה של הספר, הידוע כעמוד 3).
* פתגם, בפרסית עתיקה patiy-gama, מילולית "הולך-לְעֶבֶר", זה מסר. לא משנה באיזה מדיום.


26 תומכים
מינימום 43 בְּהִקָּבֵץ בְּתוּלוֹת שֵׁנִית
מדרגת תמיכה לתומכים חוזרים!
מי שכבר תמך* ב"פתשגן" ומעלה, מקבל עותק נוסף של הספר במחיר משעשגז.
מי שכבר תמך ב"פתגם המלך", יזכה בשדרוג לעותק פיזי**.
מי שכבר תמך אך בביזה לא שלח ידו, יזכה ב"פתגם המלך" עם הקדשה אישית**.
תומכים שזו להם תמיכה יחידה, יזכו ב"פתגם המלך" במחיר מופקע**.
* במקרא ובאינטרנט אין מוקדם ומאוחר. מדרגת התמיכה הזו תקנה לכם עותק פיזי של הספר גם אם את "הראשון" תקנו מאוחר יותר.
** מבחינה כספית, אֵין הַצָּר שֹׁוֶה, בְּנֵזֶק הַמֶּלֶךְ.
13 תומכים
מינימום 76.7 פתשגן כתב הדת
בנוסף להטבות "פתגם המלך", אתם מקבלים גם עותק מההדפסה הראשונה של המהדורה הראשונה, המוגבלת והממוספרת, עם הקדשה בכתב ידי.
לאיסוף עצמי (גדרה, רחובות, ירושלים, ת"א, חיפה, כפר סבא, נתניה - לפחות)
או למשלוח בדואר רגיל (צריך לכתת רגליים לסניף ולקחת ספר טוב *אחר* כדי לקרוא בזמן שאתם מחכים בתור).

תוספות בעבור משלוח:
למשלוח עד הדלת - 35 ש"ח.
למשלוח לחו"ל עד 100 ש"ח נוספים - תלוי במדינה (אני יכולה גם לשלוח בדואר גוביינא).

*פתשגן בפרסית עתיקה הוא איגרת, מילולית "כְּתָב-לְעֶבֶר". דת זה מילולית "ניתן".
92 תומכים
מינימום 127 מהודו ועד כוש*
כמו הפתשגן + מחזיק מפתחות עם הקדשה בפרסית עתיקה (בכתב יתדות, ברור!) + קישור סודי לסרטון שבו אני מסבירה את מה שכתוב לכם על מחזיק המפתחות.
אנא ציינו אם אתם מעדיפים מחזיק מפתחות בצורת כוכב (אכן, משמעות שמה של אסתר בפרסית עתיקה), פרח (שמה העברי - הדסה) או מחזיק מפתחות מעץ עם ספר תהלים (שנאמר: רֶוַח וְהַצָּלָה יַעֲמוֹד לַיְּהוּדִים מִמָּקוֹם אַחֵר).

(20 ש"ח נוספים והמארז יגיע עד לסף דלתכם הישראלית).
* כן, כן, אני יודעת שהודו הייתה של אבא שלו.
11 תומכים
מינימום 198 מחשבות טובות, מילים טובות, מעשים טובים.
בנוסף לפתשגן, תקבלו גם פגישה בת שעה וחצי עם הילה כדורי, הכוללת אבחון ועבודה במגע בכלים של שיטת גרינברג: הדרכה במגע לגוף ולרוח, שחרור ממתח ומכאבים ואבחון דפוסי התנהגות הפוגעים באיכות החיים.
ברעננה או בת"א בתיאום ישירות מול הילה. שווי פגישה 300 ש"ח.
לא יודעת מה איתכם, אני יוצאת ממנה רגועה וקלילה עד מרחפת.
2 תומכים מתוך 30
מינימום 218 ושתי*
בנוסף להטבות "הודו ועד כוש", תקבלו גם :
- ספר פיזי עם הקדשה אישית + DVD שמע של ההרצאה שלי על מגילת אסתר מתוך האוניברסיטה המשודרת - וכל זה עד דלת ביתכם אשר בישראל. אם אוּכַל אביא אישית, אבל אם זה להביא אישית או לעמוד בזמנים - אז שליח.

* מכיוון שמשמעות השם ושתי הוא "הטובה ביותר" או "הנחשקת", הייתי בעצם צריכה לכנות כך את התשורה הגדולה ביותר. אבל במדריך של הדסטרט אומרים ש-200 ש"ח היא התרומה הפופולרית ביותר, ולכן היא קיבלה את השם הנחשק.
5 תומכים
מינימום 300 מזכרת מחצר גינת ביתן המלך*
למבינים בלבד!
ההטבות הווירטואליות, ספר פיזי מוקדש וחתום באיסוף עצמי, וכן מזכרת קטנה בייבוא אישי מאיראן: קופסת גפרורים, חפיסת מסטיקים או שקיק סוכר מבית קפה.
בחירת המזכרות היא על בסיס כל הקודם זוכה - כתבו לי בהערות במה אתם חושקים. עקבו אחרי העדכונים כדי לראות כמה נשאר מכל מזכרת.
*הכוכבית היא למעשה על המספר 300. הסרט 300 קצת מגוחך בראייה היסטורית. הכי מצחיק שאחשוורוש קירח שם, בעת שלפי כל התיאורים ותבליטי הסלע, הייתה לו רעמה נאה.
3 תומכים מתוך 100
מינימום 403 מרדכי
כמו ושתי + הזמנה זוגית לאחת ההשקות של הספר (יהיו לפחות ארבע - גדרה, חיפה, ירושלים, ת"א) שתכלול את ה-הרצאה *או* למסיבת נורוז (ראש השנה הפרסי) אצלי בבית (בלי פטור מ"כל אחד מביא משהו"), שיש בה הרצאה קצרה על נורוז. בהשקה/מסיבה, תקבלו *שני* עותקים מוקדשים של הספר, וחיבוק.
(בלבוש מלא, כי אחשורוש מעולם לא ציין שוושתי צריכה לבוא עירומה)
אפשר להחליף את אחד מעותקי "ספרי המצוין על מגילת אסתר" בעותק של "הטוב, הרע והעולם - מסע לאיראן הטרום אסלאמית".

במסיבה ובהשקה יוכלו האורחים לרכוש עותקים נוספים של הספר בהנחה משמעותית.
2 תומכים
מינימום 1487 בנימין*
* הקשר למגילת אסתר אמנם לא ממש איראניסטי אלא מקראי וקצת תלמודי, אבל אני חייבת להתייחס אליו בספר, כי מגילת אסתר היא החתיכה האחרונה בפאזל שמתחיל עוד ביעקב ועשיו.

בנימין דומה מאוד ל"מהודו ועד כוש", אבל במקום מחזיק מפתחות מקבלים פאזל 500 חתיכות (35*50) עם תמונה לבחירתכם מהספר (הכריכה כולה, תמונת הכריכה, אחת התמונות מתוך הספר/דף הפייסבוק של הספר, או תמונה שלי יחד איתכם מחזיקים את הספר), תודה בכתב יתדות והקדשה שלי בכתב.
בנוסף, שמכם יוזכר בספר בחלק התודות של ההקדמה.

אפשר להגדיל את הפאזל לגדול (1000 חלקים, 70*50) בתוספת 240 ש"ח.
או לענק (2000 חלקים, 70*100) בתוספת 410 ש"ח.
2 תומכים
מינימום 2015.6 ויזתא*
כל מנעמי הודו עד כוש
+ הרצאה בכל נושא שתבחרו בין החודשים מאי-אוקטובר.
(להרצאה מעבר לקו גדרה-חדרה תחול תוספת 2 ש"ח לק"מ, ומעבר לקו הירוק מונית או הסעה)
+ ספל אטימולוגי (תמונות באתר)
+ שמכם יוזכר בהקדמה לספר המודפס, בחלק התודות.

שווי ההרצאה - 2400 + מע"מ + נסיעות.
בערב ההרצאה, יוכלו אורחיכם לרכוש את הספר בהנחה משמעותית.

*ויזתא - בפרסית "נולד יותר טוב". מכאן ההטבות מתחילות להיות משמעותית יותר טובות
0 תומכים מתוך 30
מינימום 4053 אסתר
בנוסף לכל ההטבות של המלכה הקודמת, תקבלו גם:
תודה בספר המודפס
תודה עם לינק (מילות SEO לבחירתכם) באתר שלי,
ספל אטימולוגי
והכי חשוב - הרצאה שלי בשיא עונת הפורים, בין 20.2-15.3.2015 (תאריכים על בסיס כל הקודם זוכה, לתיאום מיידי עוד לפני סוף הפרויקט), בעברית, באנגלית או בפרסית, בכל מקום בתחום גדרה-חדרה ובצדו המערבי של הקו הירוק, לכמה אנשים שתבחרו.
ההרצאה המומלצת היא כמובן מגילת אסתר, אבל גם מעמד האישה באיראן הולך חזק במרץ.
*למזמינים מעבר לקו גדרה-חדרה, תוספת של 2 ש"ח/ק"מ.
*מעברו המזרחי של הקו הירוק - תצטרכו להסיע אותי ברכבכם הממוגן או לממן מונית.

שווי ההרצאה בשיא עונת הפורים הוא 4000 + מע"מ + נסיעות.

בערב ההרצאה, יוכלו אורחיכם לרכוש את הספר בהנחה משמעותית.
2 תומכים מתוך 4
מינימום 9999 משתה אחשוורוש
הו וואו!
בנוסף לכל מנעמי ושתי, אתם מקבלים גם תודה בספר המודפס ותודה עם לינק (מילות SEO לבחירתכם) באתר שלי, וארוחת ערב פרסית עד 10 אנשים, מותאמת למגבלות הקולינריות של כל המשתתפים.
אצלי או אצלכם (בגבולות ישראל, אלא אם כן אתם רוצים לשלם לי גם טיסה).
- אני גם מבשלת, וגם מנעימה את זמנכם מסביב לשולחן בסיפורים ספונטניים או בהרצאה בכל נושא שתרצו.
- השותפים לדרך מקבלים:
מארז DVD שמע ובו כל הרצאותיי מהקורס על איראן הטרום אסלאמית באוניברסיטה המשודרת
אחת משתי המתנות לבחירתכם:
מתנות מאיראן: מארז בוחשנים לתה - סוכר גבישי עם זעפרן + מגש פיסטוקים של רפסנג'אני.
ספר הפרויקט כרוך בעבודת יד, כריכה קשה אדומה עם כיתוב בזהב.

בנוסף כל אחד מהאורחים מקבל:
- שני ספרים חתומים ומוקדשים אישית: ספר הפרויקט וספרי הקודם "הטוב הרע והעולם - מסע לאיראן הטרום אסלאמית" -
- ספל אטימולוגי.
- מזכרת קטנה מאיראן (ראו "300")
ובנוסף לכל הנ"ל, אני גם מכניסה את הכלים למדיח.
1 תומכים מתוך 4
מינימום 22222.22 רֶוַח וְהַצָּלָה מִמָּקוֹם אַחֵר
אתם בוחרים כל מה שאתם רוצים מהתשורות דלעיל.
בנוסף לכך, אתם בוחרים מספר בין 1-100, וזה יהיה מספר העותקים שתקבלו כדי לתת לחבריכם לאירועים משמחים וגם סתם כך.
אני גם אחתום עליהם.
בנוסף לכך, אני אכתוב עליכם פסקה שלמה בהקדמה לספר.
0 תומכים מתוך 1
מינימום 371 דֹבֵר שָׁלוֹם לְכָל-זַרְעוֹ
בנוסף לפתשגן, שתקבלו בְּעִתּוֹ, אתם מוזמנים בבוקר יום שישי ה-1.5.2015 לסדנת פרסית טבעונית. גלי לופו אלטרץ, הכוהנת הקטנה של הבישול הבריא, תלמד אותנו לבשל אוכל פרסי טבעוני בקלי קלות (לא לגלות לסבתא!) ואני אלמד אתכם לנהל שיחה בסיסית בפרסית מדוברת.

שווי הסדנה - 520-570 ש"ח (מבוסס על סדנאות אחרות של גלי ועל מחיר שיעור במסגרת קורס פרסית אצלי בכפר סבא).
8 תומכים מתוך 8