EN HE

מחזירים את הארבע במאה

הפרויקט של
רותם סלע

שלום לציבור הגולשים,

נעים להכיר, אני רותם, המייסד והעורך הראשי של הוצאת סלע מאיר. בשנה וחצי האחרונות הייתה לי ולשותפיי בהוצאה הזכות להוציא לאור בעברית את ספריהם של טוביה טננבום, קרולין גליק ודיוויד גולדמן.

לשמחת כל המעורבים בתהליך הספרים זכו להצלחה. הם מכרו עשרות אלפי עותקים, זכו לביקורות מפרגנות, ובעיקר ריגשו, נגעו, עצבנו ואתגרו את הסטטוס קוו ותבניות החשיבה של מאות אלפי ישראלים. עשו מה שספרים צריכים לעשות.

היינו שמחים להמשיך בתנופת היצירה הזו ולהתמקד בפרסום עוד ספרים שאנו מאמינים שהם כחשובים ומצויינים, עד שלפני כשנה וחצי החליטה כנסת ישראל להתערב במערכת היחסים בינינו לבינכם - הקוראים. 

חוק ההגנה על הטייקונים הספרותיים - המכונה באורוולינית חוק ההגנה על הסופרים - אסר על מתן הנחות על ספרים חדשים, והוביל לקריסץ ענף הספרים. בעקבות כניסת החוק לתוקף קרסו מכירות הספרים החדשים בשני שליש. כן; בדיוק: על כל שלושה ספרים חדשים שנמכרו ב-2013 נמכר ב-2014 ספר אחד בלבד. 

מי שנפגע באופן הדרמטי ביותר מהחוק הזה הם החלשים והחדשים. החלשים: סטודנטים, חיילים, משפחות צעירות וישראלים שחושבים פעמיים על הוצאה של שישים שקלים וכבר לא מסוגלים להרשות לעצמם רכישת ספרים חדשים. החדשים: סופרים חדשים, לא מוכרים, המוציאים פעמים רבות את ספרם הראשון.

ממשלת ישראל אוסרת עליהם למכור את ספריהם במבצע גם אם מדובר ברצונם המפורש. היא סותמת להם את הפה, מונעת מהם לפרוץ, וכורתת את עתידה של הספרות הישראלית

איפה אנחנו נכנסים?

לבקשת הסופרים שלנו, החלטנו בשבוע הספר האחרון למכור את כלל ספרי ההוצאה במחירי מבצע של 3 ספרים ב-100 שקלים. למרבה השמחה, המבצע סייע לספרים שאנו מפיצים להגיע לאלפי ישראלים, למרבה הצער - הוא הוביל לכך שמשרד הכלכלה יטיל עלינו קנס של 12,000 ש"ח באשמת מכירת ספרים בהנחה. קנס שאנחנו מתכוונים לעשות הכל בכדי לא לשלם.

איפה אתם נכנסים?

בכספים שיגוייסו בקמפיין זה, אנו מתכוונים להשתמש הקמת מטה המאבק, שילחם לביטול החוק. הכספים יוקצו לאמצעים הבאים: 

1. מאבק משפטי - ערעור על הקנס שהוטל על ההוצאה בחסות חוק לא מוסרי ולא דמוקרטי בערכאות השיפוטיות בטענה כי מדובר בחוק לא מידתי, שאינו ממלא את יעדיו, סותר את חוקי היסוד של מדינת ישראל ואת השכל הישר. במידת הצורך ישולם הקנס בדרך יצירתית.

2. מאבק ציבורי - הפקת חולצות, גלויות, סטיקרים, שלטי מרפסת ופעילות פייסבוק שמטרתה לסייע בביטול הגזרה הנוראה המפרידה בין עם הספר לספריו.

הכספים שיוותרו בקופת הקמפיין לאחר ביטול החוק ישמשו למימון תרומה (במחיר עלות) של עותקי הספר "כלכלה בשיעור אחד" לשרים, חברי הכנסת, עוזרים פרלמאנטריים ופקידים במשרדי הכלכלה והאוצר. את התשורות ניתן יהיה לאסוף מנקודות חלוקה בתל אביב, ירושלים, אשקלון, חיפה וכפר הנשיא.

נשמח אם תצטרפו אלינו למסע להחזרת חדוות הקריאה, הכתיבה וקניית הספרים,

רותם סלע,

מו"ל הוצאת סלע מאיר.

 הפרויקט של

רותם סלע
צור קשר עם היזם
חבורה של פעילים בהווה ובעבר בתעשיית המילים הכואבים את הפגיעה הצפויה של החוק להגנה על הסופרים. בינינו: רותם סלע - עיתונאי ומוציא לאור. rotemsella@gmail.com אמיר ווייטמן - סופר ופעיל חברתי. aweitmann@gmail.com
51,872
מתוך 51,000 ₪
102%
מומן
0
ימים שנותרו
181
תומכים
שימו לב!
רק במקרה והקמפיין משיג את יעד הגיוס במשך הזמן שהוקצב התומכים יחוייבו
איך לתמוך בפרויקט?
מינימום 25 פריט היסטורי
הקנס במהדורה מוגבלת חתומה על ידי מו"ל ההוצאה וסטיקר לביטול החוק
10 תומכים מתוך 500
מינימום 50 ספר במחיר פלילי
הקנס, סטיקר וספר לבחירה מספריית ההוצאה.
115 תומכים מתוך 500
מינימום 100 ערכת מחאה
סטיקרים, שלט מרפסת וחולצת "ספרים במחיר פלילי"
14 תומכים מתוך 100
מינימום 170 תמיכה משמעותית
ערכת מחאה + עותק חתום מספרה של קרולין גליק סיפוח עכשיו
9 תומכים מתוך 100
מינימום 250 כלכלה בשיעור אחד
ערכת מחאה + עותק ממהדורה מוגבלת (100 עותקים) של כלכלה בשיעור אחד, עם הקדמה מיוחדת על חוק הספרים.
21 תומכים מתוך 100
מינימום 500 סעודת מצווה
ערכת מחאה + כרטיס לסעודת הודיה אינטימית יוקרתית עם ביטול החוק
6 תומכים מתוך 20
מינימום 1200 מנוי לספרי ההוצאה
ערכת מחאה + קבל את חמשת הספרים הבאים של ההוצאה לפני כולם
4 תומכים מתוך 40
מינימום 4000 מגן חופש הביטוי
ערכת מחאה + מנוי על ספרי ההוצאה +אזכור בדף מגני חופש הביטוי שיתווסף לחמשת הספרים הבאים של ההוצאה.
2 תומכים מתוך 10
מינימום 10000 סחתיין עליך
פשוט תודה. אנונימיות מובטחת.
2 תומכים מתוך 3