EN HE

נובה הוצאה לאור

הפרויקט של
דידי חנוך

עדכון: יעד המשך!

טוב, מאד התלבטתי האם לשים את זה כאן בשלב הזה, כשאנחנו עדיין בדרך ליעד, אבל שאלתי בפייסבוק והתשובה היתה די חד משמעית. אז הנה הוא, יעד ההמשך הראשון, העיקרי והמרכזי שלנו:

אם נצליח לגייס 100 אלף ש"ח, יקרו שני דברים:
1. מימון מלא של הספר השלישי של ההוצאה.
2. עותק אלקטרוני של הספר השלישי של ההוצאה יישלח לכל מי שתמך ממדרגת "על החיים ועל המוות" ומעלה. ביקשתם שני ספרים? תקבלו שלושה! 

ומה הוא הספר השלישי הזה? היה כבר רמז בבלוג, אבל עכשיו אני יכול לגלות שהספר הוא "עקורה" (במקור, Uprooted), מאת נעמי נוביק. זה ספר שאני מאד מאד מאד אוהב. וכתבתי עליו בבלוג האישי שלי, כך שאתם יכולים להקליק ולקרוא. זה ספר שיהיה לי כבוד עצום להוציא לאור, ואני כבר יודע מי אני רוצה שתתרגם אותו (היי, יעל אכמון!). אם הקמפיין יצליח, זה יקרה בכל מקרה. חלק מהכסף של הקמפיין הולך לזכויות ולעלות התרגום של הספר הזה כבר עכשיו. אבל אם נגיע ליעד ההמשך, נוכל לממן את עלויות ההפקה שלו, וכמובן לתת לכם אותו! 


הערה לאור תגובות שהתקבלו: אני יודע ש-100,000 הוא סכום מאד שאפתני, אבל זה הסכום שאנחנו צריכים כדי לממן את ההפקה. כן אומר שכל סכום מעל 70,000 יעזור לנו מאד בדרך למימון ההפקה, כך שגם אם לא תקבלו אותו בחינם, בהחלט תעזרו לספר הזה לצאת לאור. 

 

על הקמפיין


היי, קוראים לי דידי, ואני רוצה להיות מו"ל, ורוצה שתעזרו לי בזה. נובה הוצאה לאור, ההוצאה שתעזרו לי להקים, תהיה בית חם לספרות המדע הבדיוני והפנטסיה בישראל, עם מחויבות להביא לכם בעברית את מה שקורה, מעניין ומשובח בספרות הז'אנר בעולם היום.

 

קצת עלי

אני עובד כעורך ומתרגם בתחום המד"ב והפנטסיה כבר יותר מעשרים שנה. שימשתי בעברי כעורך סדרות המד"ב של אופוס ומודן, ועבדתי על ספרים של ניל גיימן, ג'ורג' ר"ר מרטין, דן סימונס, סטיבן ברוסט ורבים אחרים. אני מתרגם בסדר, אני עורך טוב יותר, והעבודה שלי היא לדעת מה קורה בעולם. כבלוגר, כתבתי אינספור רשומות על ספרים חדשים, סיפורים מעניינים, מגמות ופרסים. האצבע שלי נמצאת על הדופק של הז'אנר. אני רוצה לבנות הוצאה לאור מצליחה, אבל אני לא חושב שזה בא בסתירה להבאת הספרים הטובים ביותר במהדורות העבריות הטובות ביותר האפשריות.

 

על החזון הספרותי של נובה

עולם המד"ב והפנטסיה נמצא כעת בעיצומה של מלחמת תרבות. גל חדש של יוצרים ויוצרות מביא בשנים האחרונות גיוון, עיסוק בנושאים חברתיים לצד בניית עולם מדוקדקת, קסם ומדע, חלליות לצד מודעות חברתית. הדברים האלה אינם חדשים בז'אנר, אבל הם מגיעים כיום ממגוון רחב יותר של קולות, והגיעו למסה קריטית. ויש אנשים שמתנגדים לכך. יש כאלה שהיו רוצים שהמד"ב של היום ייראה כמו זה של לפני שישים שנה. אין חלקי איתם. נובה תביא לכם את הקולות הרעננים והבועטים של ההווה, ואת היצירות שלהם על העתיד ועל עולמות אחרים של מדע וקסם.

 

על החזון העסקי של נובה

בנוסף להיותי איש של מד"ב ופנטסיה, אני גם איש טכנולוגיה. אני מאמין בספרות אלקטרונית, ומאמין שהיא תתפוס את מקומה הראוי בארץ בשנים הקרובות. אני גם מאמין בחנויות עצמאיות. אשמח למכור את הספרים של נובה לכל חנות שהמוכרים בה יתייחסו אליהם בכבוד, ולא כעוד פריט של סחורה. אבל מסיבות עסקיות ותרבותיות כאחד, נובה לא תתבסס על הרשתות הגדולות. לא נוכל לעמוד בציפייה הארוכה לתשלום על ספרים שנמכרו, וגם לא באחוזי ההנחה הגבוהים שהן גובות. אני פשוט לא מאמין שהמודל הזה ישים לאורך זמן, בטח לא להוצאה קטנה. נובה קיימת בדרך לעתיד אחר, עתיד שבו מהדורות מודפסות הן פריטי אמנות, ומהדורות אלקטרוניות הן הנפוצות יותר. אבל העתיד הזה עוד לא כאן, ואנחנו מודעים לכך.

בנוסף, אני לא מאמין ב-DRM. הייתי מכתבי הטכנולוגיה הראשונים שהשתמשו בכינוי נז"ק למגננות הדיגיטליות. הכוונה שלי היא שכל ספר דיגיטלי שתקנו מאיתנו יגיע ללא נז"ק, ואם הפלטפורמה ממנה תקנו לא תומכת בכך, תוכלו לפנות אלינו ישירות עם הוכחת רכישה ולקבל מאיתנו קובץ נקי ממגננות. הסייג היחידי לכך הוא שיש מו"לים בעולם שעדיין נצמדים למודלים הישנים, ואם יש ספר שאנחנו ממש רוצים שלא ניתן לרכוש בלי להתחייב לנז"ק, נאלץ לקבל החלטה נקודתית בנושא, שיכול להיות שתהיה פשרה מצערת.

 

אז מה אתם מקבלים?

פרט לעזרה בהקמת הוצאה שאני מקווה מאד שתספק לכם ספרים נפלאים למשך שנים רבות, אתם מקבלים כאן את הסחורה האחת שיש לי להציע: ספרים. שני הספרים הראשונים של ההוצאה שיצאו בהמשך השנה, ששניהם ספרי ביכורים של שניים מהיוצרים המרתקים והמבטיחים ביותר בשטח כיום הם התמורות הבסיסיות שלנו, במהדורה מודפסת (הזכויות למהדורה האלקטרונית של שני אלה נמצאות בידי החנות גטבוקס, שעבורה עבדתי כעורך והתחלתי את העבודה שהובילה לנובה) ובעסקאות חבילה עם המהדורה המודפסת. מעבר לכך, השאלה היא: כמה אמון אתם נותנים בי? יש מגוון חבילות של ספרים עתידיים, עד החבילה שתיתן לכם מהדורה דיגיטלית של כל ספר שאי פעם נוציא. אם נשרוד שנתיים, תקבלו ספרים במשך שנתיים. אם נשרוד שלושים שנה, תקבלו ספרים במשך שלושים שנה.

 

כמו כן, חברים התגייסו לסייע לנו, כך שיש לנו גם מגוון תמורות שלא קשורות ישירות להוצאה.

 

שני הספרים הראשונים:

חיי טאו מאת ווסלי צ'ו

ספר מד"ב מבריק, שעומד בפני עצמו בעודו פותח סדרה, ושואל את השאלה: מה אם מאחורי כל סכסוך גדול ורבות מפריצות הדרך בהיסטוריה האנושית עומדים חייזרים שמסתתרים בגופם ומוחם של אנשי מפתח, ומה קורה כשאחד החייזרים האלה, שנלחם לצד האנושות, נאלץ להחליף את המארח האנושי שלו, סוכן חשאי מקצוען מהטובים ביותר, במתכנת אסייתי צעיר, מרושל ונטול כושר?

 

מת ברובו מאת מקס גלדסטון

ספר פנטסיה נהדר, שגם הוא עומד בפני עצמו בעודו פותח סדרה. בעולם שבו פעם היו אלים הכוח המניע של מסחר ואנרגיה, עד שהובסו במלחמה כנגד מכשפים רבי עוצמה, אחד האלים הנותרים מת. טארה אברנת'י, עורכת דין צעירה במשרד בעלי אוב, מגויסת לבוא לעירו ולגלות מה קרה. למה מת קוס, אל האש של אלט קואולומב, ומה אפשר לעשות עם זה? הפרויקט של

דידי חנוך
צור קשר עם היזם
עורך, מתרגם, עיתונאי. איש של מילים וטכנולוגיה, ומילים על טכנולוגיה.
77,290
מתוך 70,000 ₪
110%
מומן
0
ימים שנותרו
465
תומכים
שימו לב!
רק במקרה והקמפיין משיג את יעד הגיוס במשך הזמן שהוקצב התומכים יחוייבו
איך לתמוך בפרויקט?
מינימום 20 תודה לנצח
נהיה אסירי תודה לכם לנצח, ושמכם - ושמות כל שאר התומכים - יופיע בעמוד התודות באתר שלנו.
29 תומכים
מינימום 45 חיים מודפסים
חיי טאו במהדורה מודפסת
33 תומכים
מינימום 45 מוות מודפס
מת ברובו במהדורה מודפסת
21 תומכים
מינימום 60 על החיים ועל המוות
לבקשת הקהל, שני הספרים הבאים של ההוצאה, שאנחנו עוד לא יכולים לחשוף, במהדורה אלקטרונית.
37 תומכים
מינימום 80 חולצה בלי תקליט
רוצים לתמוך בנובה גם בקמפיין וגם ברחוב? קנו חולצה עם הלוגו שלנו! החולצות יהיו זמינות בשחור ובלבן.
19 תומכים
מינימום 80 חיים ומוות על נייר
חיי טאו ומת ברובו במהדורות מודפסות
95 תומכים
מינימום 120 מעבר לחיים ומוות באלקטרוני
חיי טאו ומת ברובו במהדורות מודפסות, שני הספרים הבאים של ההוצאה במהדורות אלקטרוניות
53 תומכים
מינימום 150 מעבר לחיים ומוות בפרינט
ארבעת הספרים הראשונים של ההוצאה במהדורת פרינט
118 תומכים
מינימום 220 ספרים מודפסים וחולצה גם
ארבעת הספרים הראשונים של ההוצאה במהדורות מודפסות וחולצה עם הלוגו של ההוצאה.
7 תומכים
מינימום 250 ספרים מודפסים ואלקטרוניים וחולצה
ארבעת הספרים הראשונים של ההוצאה במהדורות מודפסות, הספר השלישי והרביעי גם במהדורות אלקטרוניות, וחולצה עם הלוגו של ההוצאה
12 תומכים
מינימום 400 דידי מסביר לכם דברים ומביא לכם ספרים
"איזה סלולרי לקנות?" "מה הקטע עם פרסי ההוגו השנה?" "למה ביטלו את פיירפליי?" יש לכם שאלות בנושאים גיקיים? דידי חנוך יסביר לכם, באריכות, על קפה ועוגה בבית הקפה החביב עליכם (אזור המרכז בלבד, כי אני לא ממונע). כולל עותקי דפוס של "חיי טאו" ו"מת ברובו".
5 תומכים מתוך 7
מינימום 500 שיר גיקי לבחירתך!
שירן רדזינסקי מהצמד Not Twins תכתוב שיר על בסיס יצירת מד"ב/פנטזיה לבחירתך בכל סגנון שתבקשו באנגלית או בעברית.
1 תומכים מתוך 3
מינימום 600 מאמר כבקשתכם!
מקס גלדסטון הוא לא רק סופר, הוא גם אחד מכותבי המאמרים המעניינים בז'אנר כיום, והוא יכתוב מאמר על כל נושא לבחירתכם (עם זכות וטו על נושאים שנראים לו פוגעניים). אם תרצו את המאמר בעברית, אני אתרגם אותו.
0 תומכים מתוך 1
מינימום 600 תרגום בהזמנה
יש סיפור שתמיד רציתם לקרוא, אבל אתם לא קוראים אנגלית? המתרגמת יעל אכמון תתרגם אותו במיוחד בשבילכם! עד 5,000 מילה.
1 תומכים מתוך 2
מינימום 1000 נצח דיגיטלי
חיי טאו ומת ברובו במהדורות מודפסות + כל ספרי ההוצאה למשך קיומה במהדורות אלקטרוניות
12 תומכים
מינימום 60 דם כחול חתום
ספר הערפדים הישראלי, "דם כחול" של ורד טוכטרמן, חתום על ידי הסופרת.
10 תומכים מתוך 10
מינימום 60 אגם קסום חתום
החמצתם את קמפיין מימון ההמון של אגם הצללים של רוני גלבפיש? הנה עוד הזדמנות לקבל עותק חתום של ספר הנוער הפנטסטי והנהדר שלה.
5 תומכים מתוך 5
מינימום 60 ערפילאה חתומה
ספר הפנטסיה הקסום זוכה פרס ע"ש דבורה עומר לספרות ילדים ונוער, חתום על ידי הסופרת גלית דהן קרליבך.
5 תומכים מתוך 5
מינימום 75 תיקים פולניים!
תיקי ציד מבית הפולנייה, עם הכיתוב "העתיד של היום זה לא מה שהיה פעם", עיצוב חד פעמי ומוגבל למימון המון שלנו. התיקים תפורים (בסין) מבד קנבס בצבע טבעי
המידות הן 37X37 ס”מ ונפח התיק 7 ס”מ. ההדפסה (בארץ, אלא איפה) בטכנולוגיה של הזרקת דיו ישירות לבד, לא דוהה ולא מתקלפת.
10 תומכים מתוך 10
מינימום 100 חבילת קמין-נונברג
קובי קמין ונועה נונברג (כלומר, קמין) התגייסו גם הם עם חבילה של שלושה ספרים חתומים. עייפות כרונית של נועה וסטראני ובבואה של קובי.
3 תומכים מתוך 3
מינימום 100 לי להב תאייר אותך כחתול 2
עקב הביקוש, ובגלל שהיא מעולה, האנימטורית והמאיירת לי להב תאייר עוד חמישה מכם כחתול, באיור קטן ופשוט, המבוסס על השאלה "מה אתם עושים עכשיו?"
6 תומכים מתוך 5
מינימום 100 לי להב תאייר אותך כחתול
האנימטורית והמאיירת לי להב תאייר אתכם כחתול, באיור קטן ופשוט, המבוסס על השאלה "מה אתם עושים עכשיו?"

5 תומכים מתוך 5
מינימום 200 חבילת גרף ודידי
הוצאת גרף תומכת בנובה עם חבילה שכוללת את הספרים שתרגמתי בעבור ההוצאה: הכרונוליתים וסחרור מאת רוברט צ'רלס וילסון, השתנות והתגלות של קרול ברג, האלף בית של השטן ופנדמוניום של דריל גרגורי
7 תומכים מתוך 7
מינימום 300 כרטיסי ברכה בעבודת יד
לכבוד הזינוק מעל 50% תמיכה, חבילה של 20 כרטיסי ברכה בעבודת יד תוצרת דפנה קירש (ראו דוגמאות בהודעת עדכון).
2 תומכים מתוך 2
מינימום 300 סיפור כבקשתכם!
הסופרת זוכת פרס גפן לילי דאי תכתוב בעבורכם סיפור קצר לפי הזמנה. יש לכם רעיון? לילי תבצע! 500-1500 מילה.
1 תומכים מתוך 1
מינימום 400 מפגש טוכטרמני
מפגש עם הסופרת והמתרגמת ורד טוכטרמן על על צמיחת הז'אנר בארץ, כתיבת מד"ב בעברית וערפדים ישראליים. מוגבל לעד ארבעה משתתפים.
1 תומכים מתוך 1
מינימום 400 איור כבקשתך מלי להב!
האנימטורית והמאיירת לי להב תיצור איור לבקשתכם על כל נושא (עם זכות וטו של האמנית, כמובן)
3 תומכים מתוך 3
מינימום 400 אוריגמי בסלון
דפנה קירש תעביר סדנת אוריגמי אצלכם בבית, כולל חומרים. עד שעה וחצי, עד 20 איש. באיזור המרכז (בנוגע להגעה לאיזורים אחרים מומלץ לברר מראש). מתאים למבוגרים וילדים כאחד!
3 תומכים מתוך 3
מינימום 450 לנדסמן ביתית!
ד"ר קרן לנדסמן, סופרת ואפידמיולוגית, תבוא אליכם הביתה ותרצה לכם על מגפות או על מדע בדיוני, לבחירתכם! אם החמצתם את אחת ההרצאות שלה בכנסים, או שפשוט נגמרו הכרטיסים, זאת ההזדמנות שלכם!
1 תומכים מתוך 1
מינימום 450 לנדסמן ביתי!
יואב לנדסמן, מהנדס המערכות הראשי של מיזם SpaceIL, יבוא אליכם הביתה וירצה לכם על חלל! אם החמצתם את אחת ההרצאות שלו בכנסים, או שפשוט נגמרו הכרטיסים, זאת ההזדמנות שלכם!
1 תומכים מתוך 1
מינימום 500 מנהיים עד הבית
נועה מנהיים, עורכת המקור של הוצאת כינרת זמורה ביתן, ובעלת המדור המרתק ביותר במוסף הארץ, תבוא אליכם הביתה ותרצה על כל נושא שתבחרו. הדבר היחיד שיותר מחכים מלקרוא את המדור שלה במוסף הוא לשמוע אותה מספרת לכם על דברים!
1 תומכים מתוך 1
מינימום 500 רותם ברוכין תעזור לכם לכתוב
יש לכם סיפור או מחזה או תסריט שזקוק לליטוש? או עזרה? או תיקון? או סוף? הסופרת והמחזאית רותם ברוכין תקרא אותו, ואז תשב אתכם (עד שעתיים, באיזור המרכז) ותעזור כמיטב יכולתה לשפר אותו.
2 תומכים מתוך 2
מינימום 550 מנהיים עד הבית 2
נועה מנהיים, עורכת המקור של הוצאת כינרת זמורה ביתן, ובעלת המדור המרתק ביותר במוסף הארץ, תבוא אליכם הביתה ותרצה על כל נושא שתבחרו. הדבר היחיד שיותר מחכים מלקרוא את המדור שלה במוסף הוא לשמוע אותה מספרת לכם על דברים!
1 תומכים מתוך 1
מינימום 600 אוכל שלא מהעולם הזה
ארוחת ערב טבעונית מעולה לארבעה בבית מקסים באבו גוש. ארבע מנות לפחות. לא כולל יין. בבית יש חתולים, לתשומת לב האלרגיים.
1 תומכים מתוך 1
מינימום 1000 הנצחה אצל גלדסטון
מקס גלדסטון ישים אתכם, או לפחות את השם שלכם, בספר עתידי שיתרחש באותו עולם פנטסטי כמו "מת ברובו"!
1 תומכים מתוך 1
מינימום 1000 הנצחה אצל צ'ו
ווסלי צ'ו ישים אתכם, או לפחות את השם שלכם, בספר הבא שלו. הוא ייתן לכם לבחור מבין כמה דמויות משנה אפשריות בספר The Rise of Io, הספר הראשון בסדרה שאחרי ספרי טאו, ואתם תבחרו את השם!
1 תומכים מתוך 1