EN HE

המדריך לחופש בישראל

הפרויקט של
Alon Mizrahi

 


הנה אנחנו מתקרבים לסוף. ולכבוד הימים האחרונים של הפרוייקט אני רוצה להודיע את ההודעה הבאה: 

מרגיש לי היטב שהמחקר והעבודה שאני מתחיל בהם בספר הזה יימשכו גם בעתיד. וברור לי גם שיהיו מהדורות נוספות של הספר הזה, שיכללו פרקים ונקודות חדשות כמו גם העמקה בסוגיות שאני מעלה גם עכשיו. הפצת תודעת החופש בישראל (ובכלל) היא משימת חיים עבורי. 

רוכשי הספר בהדסטארט - אלה שכבר תמכו ואלה שיתמכו בימים שנשארו, יקבלו את כל המהדורות הבאות של הספר ללא תמורה (כמובן בהתאם למדרגת התמיכה שלהם: עותק אלקטרוני, עותק מודפס או שניהם).  

זו התשורה שאני מעניק לכל מי שיעזרו  לי עכשיו להוציא את החזון שלי לאור: את העבודה שלי בנושא הזה בשנים הבאות ללא תמורה נוספת. 


מדינה מערבית מובילה עם מנטליות פוליטית של עולם שלישי; מדינה משגשגת עם אזרחים שמרגישים רדופים כלכלית; מעצמה צבאית איזורית שתושביה חשים ואומרים שזה לא בלתי אפשרי שישמידו אותם; מדינה חילונית עם שורה ארוכה של מוסדות וחוקים דתיים; משק כביכול חופשי שרשויות המדינה מכווינות כל פינה בו והן עדיין בעלות חלק אדיר מאמצעי הייצור, האדמה והמוסדות הכלכליים הגדולים; ביתו הלאומי של עם שנחשב עם הספר, אבל רבים מנציגי הציבור שלו נשמעים נבערים, קטנוניים וכוחניים בצורה מביכה. 

ובייחוד: מדינה שקוראת לעצמה דמוקרטיה אבל אין, ולא היה בה מעולם, מחנה פוליטי שחרט על דגלו את המושג האנושי שנקרא חופש. לא בעליה ראשונה, לא בעליה שניה, לא בשלישית ולא בחמישית. לא במוסדות היישוב העברי ולא באף כנסת מהראשונה ועד היום. לא בעולם הדתי ולא בעולם החילוני.

 

איך התפתחה המדינה העברית בכיוונים כל כך רבים ושונים ומנוגדים שכולם שונאי-חופש? את החידה ההיסטורית הזו אני מסביר בספר שלי. ואני גם מסביר בו איך אפשר למצוא שביל זהב (מעוגן היטב מחשבתית) בכמה מהסוגיות הכי מהותיות של החיים כאן - מכלכלה ועד ביטחון ושירות צבאי ויחסים עם הערבים בישראל, ברשות הפלסטינית ובעולם הערבי. הכל מתוך פרספקטיבה לא בלתי יהודית של אהבה לחופש האנושי ולאדם החופשי.

התחלתי לכתוב את המדריך לחופש בישראל לאחרונה. הכתיבה שלו תימשך כמה חודשים. אני מציע את הספר במכירה מוקדמת כדי לגייס כסף לערוך, להגיה ולהדפיס אותו. אני לא מעיז לדמיין אפילו להרוויח משהו מהספר הזה; יש לי רצון עז ולוהט לשכלל את הדיון התרבותי והפוליטי במקום שבו אני חי. הפרויקט של

Alon Mizrahi
צור קשר עם היזם
אלון מזרחי הוא כותב פוליטי ובלוגר ישראלי מוכר. הוא השתתף בסדרה "ערסים ופרחות - האליטות החדשות" של רון כחלילי, כתב טור שבועי במעריב ופרסם במקומות נוספים, ביניהם האתר הימני-שמרני "מידה". אלון הוא יליד חיפה וגדל ביקנעם, ועוסק למחייתו בכתיבה מסוגים שונים. מאחוריו קריירת אגרוף חובבנית, ותחביביו כוללים צילום וספורט - ופייסבוק שאליו הוא מכור על פי הודאתו. אלון מתאר את עצמו כשמרן, מהפכן, אינדבדואליסט ו"גבר לא בלתי נאה", ובכנות איננו רואים סיבה אובייקטיבית להתווכח עם קביעות אלה.
24,050
מתוך 18,000 ₪
134%
מומן
0
ימים שנותרו
295
תומכים
שימו לב!
רק במקרה והקמפיין משיג את יעד הגיוס במשך הזמן שהוקצב התומכים יחוייבו
איך לתמוך בפרויקט?
מינימום 30 המדריך לחופש בישראל - עותק דיגיטלי
הספר הערוך והמוגה בפורמט מותאם לקריאה מעל מסך, עם כל הנוחות שהחיים האולטרא-מודרניים מציעים.
45 תומכים
מינימום 50 המדריך לחופש בישראל - עותק מודפס
הספר המוגה והערוך בכריכה רכה.
150 תומכים
מינימום 60 המדריך לחופש בישראל - עותק מודפס + אלקטרוני
הספר בשתי צורותיו: מודפס לקריאה מסורתית בכל מיני מקומות ואלקטרוני כך שאפשר להעתיק ולהדביק, לגלול עם האצבעות ולסמן קטעים נבחרים להקראה לחברים בטלפון.
41 תומכים
מינימום 100 עותק מודפס עם הקדשה אישית
עותק מודפס עם הקדשה אישית. אם אנחנו מכירים, מהחיים או מהרשת, אז זה יוכל להיות אפילו אישי ממש
39 תומכים
מינימום 200 ערכת "מה קורה נשמה"
עותק מודפס עם הקדשה אישית, עותק אלקטרוני, וחיבוק אישי מהגבר הלא בלתי נאה שהוא הכותב, חיבוק שנודע כצור ישועות וניסים של ממש ברוב התחומים, אם לא בכולם.
12 תומכים
מינימום 300 הספר בדיוור ישיר על ידי המחבר, ושיחה אישית
לתומכים פה אני מציע את הספר עם הקדשה אישית במסירה אישית על ידי - בכל מקום בארץ שבו יבחרו (מזמן לא הייתי בערבה או בקרית שמונה). אתן את הספר באופן אישי ואשב עם התומך או התומכת לקפה - או בירה, אם ירצו בזה.
11 תומכים
מינימום 800 חוג בית לדיון בספר ובעתידה הפוליטי של ישראל
אתם בטח מכירים אותי מפייסבוק (ואם לא אז אתם צריכים). הדברים שאני מתאר נשמעים לכם מעניינים, ואתם רוצים לתרום תרומה ממשית לקידום החופש בישראל, ולגייס לשם כך כמה חברים לשיחת ערב בסלון שלכם (או במקום אחר). אם אתם מעוניינים בזה, וההוצאה לא תכביד מידי על תזרים המוזמנים שלכם, אשמח מאוד להעמיד את עצמי לרשותכם לערב אחד של שחרור תודעתי אינטנסיבי.

ההצעה כוללת חמישה עותקים של הספר, לבקשתכם.
3 תומכים