EN HE

מחשבה שניה על ברית מילה

הפרויקט של
רני כשר

הצלחנו לגייס את הסכום הבסיסי להוצאת הספר!

בעזרת התומכים והשותפים, הספר ייצא לאור בחודש אוגוסט 2016.

אבל, כדי להמשיך להשאיר את הנושא בכותרות, מוזמנים להמשיך לתמוך ולהזמין את הספר במכירה מוקדמת (או כמובן לתמוך בסכומים גדולים יותר תמורתם תקבלו הרצאה או אפילו איזכור שמכם בגוף הספר כתומכים). כשאתם מזמינים ספר, אתם גם תומכים, גם מקבלים את הספר ראשונים לביתכם, וגם מקבלים אותו במחיר נמוך בלפחות 20% ממחירו.

אם ברצונכם לתמוך ולקנות ספר במכירה מוקדמת, אך ברצונכם להשתמש ב"פיי-פאל", או מכל סיבה אחרת אינכם רוצים לעשות זאת דרך אתר זה, אתם מוזמנים לפנות אלי למייל rani.brit.mila@gmail.com ולעשות זאת ישירות אצלי. אני פותח אפשרות זו משום שיעד הבסיס הושג, וכן משום שקיבלתי כמה פניות כאלו. מחיר הספר במכירה מוקדמת לאחר תום הפרויקט יהיה 72 ש"ח, ולא 64 ש"ח כפי שהוא נמסר כתשורה עתה, בין אם כאן ובין אם ישירות אצלי.

 

הפרויקט

הוצאה לאור של ספר חדש, שיביא מידע מקיף ומגוון על "ברית מילה", כולל הצדדים הבריאותיים, המשפטיים, המוסריים, ההלכתיים, ההיסטוריים, החברתיים, הפסיכולוגיים, המיניים, הלאומיים ועוד.

 

למה צריך?

"ומעשה זה לא יעשהו האדם בעצמו או בבנו אלא מתוך דעה ברורה, כי אין זו שריטה בשוק או כויה בזרוע, אלא דבר שהיה קשה מאד מאד" (הרמב"ם, מורה נבוכים חלק ג' פרק מ"ט בתרגום י"ד קאפח).

הספר הכרחי משום שלמרות שמרבית ההורים היהודים בארץ מקיימים את מצוות ברית המילה, מעטים מאד עוצרים רגע לפני, בוחנים את הסוגיה, ואז בוחרים. כבר אמר רבי מנדל מקוצק (מראשוני החסידות): "המתפלל היום מפני שהתפלל אתמול... - רשע גמור טוב הימנו."

ואחת הסיבות לכך שההורים לא באמת בוחרים היא שהמידע אינו נגיש. אמנם קיימים היום בארץ אתרים רבים המוקדשים לנושא, אולם משום מה לא יצא ולו ספר אחד, המכיל את המידע על ברית המילה מכל הכיוונים. הספר האחרון בנושא (והיחיד?) שיצא בעברית, פורסם בשנת 1958 (לפני 57 שנה!) ונקרא "החיתוכים באיברי מין והציביליזציה". ספר זה נחתם בשם בדוי (צ. בר-טובה), ומזמן אזל מחנויות הספרים, אולם אפשר לקרוא אותו דרך אתר "גונן על הילד" כאן.

 

להלן קישור לראיון שנערך בתאריך 1.9.15 עם יאיר ניצני בגלי צה"ל (יש לקפוץ לדקה 11:28), ובו אני מסביר את הנושא וכן מתאר את הפרויקט.

 

בתאריך 16.9.15 התראיינתי אצל "אורלי וגיא" בתכנית הבוקר שלהם. יחד עמי התראיין הרב של צפון תל אביב - אבי זרקיהראיון כאן.

 

בתאריך 16/10 התפרסמה כתבה ב-Ynet עליי ועל הספר כאן.

והנה עוד כתבה של אמנון לוי ב"שומר מסך" המפריכה את המיתוסים של ברית המילה.

 

 

כדי להבין עד כמה הספר יקיף את הנושא, מצורף להלן תוכן ראשוני של הספר, וכן לינקים אחדים לתקצירים וכתבות שעוסקות בכל עניין:

ההיסטוריה של ברית המילה

  • המילה בתרבויות קדומות לפני תחילת היהדות.
  • המילה בדת היהודית מתקופת התנ"ך ועד ימינו, כולל מקרא, חז"ל, קבלה ועוד.
  • המילה בתרבויות שאינן יהודיות בתקופה הנוכחית (איסלם, אפריקה ועוד...) [מאמר באנגלית על מילת גברים ומילת נשים ותפוצה בעולם כיום]
  • גלגולה של המילה בממסד הרפואי האמריקאי מסוף המאה השמונה-עשרה ועד היום.
  • מילה רפואית בתרבויות אחרות (למשל - דרום קוריאה. תקציר).
  • ההיסטוריה של ההתנגדות למילה.
  • גילגולה של "ברית המילה" מחיתוך מינורי בתקופת התנ"ך ("מילה") עד להסרה מלאה של העורלה (כהוראת חכמים] לפני כ-1,800 שנה ("פריעה"). (תקציר)

בריאות וברית מילה

היבטים שונים בנושא

 

התקווה היא, שכאשר המידע יהיה נגיש, והעיסוק בנושא יעלה לסדר היום הציבורי, יוכלו ההורים לבחור אם באמת הם מעוניינים להסיר את ערלת איבר המין של בנם, או שהם מעדיפים לוותר על כך.

 

למה דווקא אני?

אני נשוי ויש לי 5 בנים ובת. אני עצמי נימול, וגם את שני הבנים הראשונים שלי מלתי בלי לשאול שאלות, בלי לתהות, ובלי לבחור. רק לאחר שהתוודעתי לנושא לעומק, והחלטתי להשאיר את שלושת בניי הבאים שלמים, הבנתי עד כמה הייתי בור בנושא. ומאז, כבר כמעט 18 שנה, אני אוסף חומר ומפרסם בהזדמנויות שונות ובמקומות שונים, מידע מגוון אשר יאפשר להורים באמת לבחור. בין היתר הוצאתי לאור את עלוני "אף-מילה", וכן "קובץ מאמרים" בן 88 עמודים שמביא צדדים שונים של הנושא. בנוסף השתתפתי בכתבות בעיתונים, בראיונות רדיו וטלוויזיה, וכן נתתי הרצאות במקומות שונים בארץ. בחלק מהמקרים פעילותי היתה קשורה לפעילותי בקהילת "באופן טבעי". מבין הורים רבים שכבר בחרו להשאיר את בניהם שלמים ותמימים, אני בין הקולניים ביותר (אבל לא הכי...), ומתחילת דרכי זו אינני מסתתר לא בשמי ולא במטרותיי.

 

למה אני מבקש את השתתפותכם?

הוצאה לאור של ספר זה סיפור לא זול; בעיקר ההשקעה הראשונית. חלק גדול מהחומר כבר אצלי, אולם נדרשת עדיין הכנת הספר – גרפיקה, עריכה והבאה לדפוס, וכמובן הדפסתו במהדורה ראשונה (של 1,000 או 2,000 ספרים מינימום).

כדי לממן את המהדורה הראשונה, יש לצורך למכור לפחות 600 ספרים. הפרויקט שלפניכם הוא למעשה מכירה מוקדמת של הספר. אני מבקש לקבל את אמונכם – אני "מוכר" לכם ספר שעדיין לא קיים; אולם בכך שתשתתפו בפרויקט תוכלו להיות חלק מהמאמץ הקהילתי לאפשר את לידתו של הספר.

בנוסף להדפסת הספר, יופץ הספר גם בצורה דיגיטלית, כך שכל אחד יוכל להגיע למידע ויוכל באמת לבחור.

 

איך מתקדמים מכאן?

אם תבחרו להשתתף בפרויקט - אנא בחרו אחת מהאפשרויות המופיעות משמאל. והיה כאשר אצליח לגייס את מלוא הסכום לפחות עד תחילת חודש נובמבר 2015, השתתפותכם בפרויקט תכנס לפועל (וגם כרטיס האשראי שלכם יחוייב רק אז בסכום שבחרתם). אם לא אצליח לגייס את מלוא הסכום, כל הפרויקט מבוטל ואתם לא תחוייבו כלל. אם אינכם מעוניינים להזדהות בשמכם המלא כתומכים בפרויקט, אנא מלאו בפרטים את שמכם הפרטי בלבד. את המיילים שלכם והכתובת אני אקבל באופן אישי רק אם הפרויקט יצליח, והוא לא יפורסם בשום מקום אחר.

והיה ונצליח, אני מתחייב שבמהלך חודש אוגוסט 2016 אשלח את הספרים לכל מי שהזמינם במכירה המוקדמת. בינתיים, תוכלו לעקוב אחר הפרויקט בדף הפייסבוק שלי או בדף הפייסבוק של הספר ("מחשבה שנייה על ברית מילה"), שם אעלה בהתאם להתקדמות הפרויקט פרקים שונים מהספר, אבקש עזרה בתחומים שונים (עריכה, תרגום, איתור מאמרים וכד'), אענה על שאלות וכד'.

בנוסף, אפשר לכתוב לי בכל נושא למייל beofen.tv@gmail.com.

 

תודה על האמון שאתם נותנים בי,

רני כשר

 הפרויקט של

רני כשר
צור קשר עם היזם
שלום. שמי רני כשר. אני נשוי ואב ל-6 ילדים. כבר 23 שנה, מאז הקמת "באופן טבעי", אני עוסק בטבע האדם, וזאת לאחר ששנים קודם לכן עסקתי (גם היום) בטבע הארץ וידיעת הארץ. על-פי השקפתי, בריאותו הפיזית והנפשית של האדם, וכך גם של העולם כולו, איבדו לא מעט כאשר התרבות התגברה על הטבע. אחת הדרכים לתקן זאת היא לאמץ כמה שיותר עקרונות טבעיים בתוך חיינו התרבותיים. כך בנושאי חינוך, כך בנושאי בריאות, צרכנות ותזונה, וכך גם בנושאים אחרים שקשורים לאורח החיים שלנו. בעשרים ושניים השנים האחרונות אני חלק מצוות מסור שמושך אחריו את קהילת "באופן טבעי", וזאת ביחד עם עיסוקים נוספים שלי בתחום הטבע, כמו הדרכת טיולי טבע וליקוט צמחים, הרצאות בנושאי טבע וסביבה, וכן אני מפעיל בית דפוס קטן, כורך ומתקן ספרים בשיטות קלאסיות ומודרניות. אני אוטודידקט (אם-כי בעל תואר שני בבוטניקה ו"כמעט" תואר שלישי בזואולוגיה), אתאיסט חרד (אבל אוהב מאד ללמוד על ההיסטוריה והמסורת של העם היהודי). אני מקווה להמשיך עוד שנים רבות להיות פעיל חברתי ולקדם פרויקטים קהילתיים וחברתיים לטובת כולנו.
46,367
מתוך 40,000 ₪
116%
מומן
0
ימים שנותרו
458
תומכים
שימו לב!
רק במקרה והקמפיין משיג את יעד הגיוס במשך הזמן שהוקצב התומכים יחוייבו
איך לתמוך בפרויקט?
מינימום 32 אני שותף לרעיון! אין לי צורך בספר.
תמורת תמיכה זו תוכלו לקבל מייל תודה, ותדעו שאתם חלק מהשינוי התודעתי אליו אנו שואפים.
58 תומכים
מינימום 64 ספר "מחשבה שניה על ברית מילה" בכריכה רכה
כשהספר יהיה מוכן, תוכלו לקבל לביתכם ספר בכריכה רכה, כולל משלוח רגיל בדואר ישראל. [משלוח צפוי 8/16].
276 תומכים
מינימום 80 ספר בכריכה רכה + הקדשה אישית
כשהספר יצא לאור, תוכלו לקבל לביתכם ספר בכריכה רכה עם הקדשה אישית, כולל משלוח רגיל בדואר ישראל. [משלוח צפוי 8/16].
52 תומכים
מינימום 88 ספר מהודר בכריכה קשה
כשהספר יצא לאור, תוכלו לקבל לביתכם ספר מהודר בכריכה קשה (כריכת "עור" + הטבעה בזהב + ג'קט חיצוני), כולל משלוח רגיל בדואר ישראל. [משלוח צפוי 8/16].
31 תומכים
מינימום 120 ספר בכריכה קשה + הקדשה
כשהספר יצא לאור, תוכלו לקבל לביתכם ספר מהודר בכריכה קשה (כריכת "עור" + הטבעה בזהב + ג'קט חיצוני) עם הקדשה אישית, כולל משלוח בדואר ישראל. [משלוח צפוי 8/16].
45 תומכים
מינימום 320 ייעוץ טלפוני + ספר מהודר
שיחה טלפונית + ספר מהודר בכריכה קשה כנ"ל עם הקדשה אישית, כולל משלוח בדואר ישראל. [משלוח צפוי 8/16].
4 תומכים מתוך 16
מינימום 800 פגישה אישית + ספר מהודר + הקדשה אישית
פגישת ייעוץ פנים מול פנים + ספר מהודר בכריכה קשה כנ"ל עם הקדשה אישית, כולל משלוח בדואר ישראל. [ספר מוכן צפוי ב-8/16]. פגישה מחוץ לאזור אצבע הגליל – בתוספת דמי נסיעה.
0 תומכים מתוך 16
מינימום 1600 הרצאה + 8 ספרים
הרצאה בנושא "מחשבה שניה על ברית מילה", בתוספת 8 ספרים בכריכה רכה לחלק או לכל המשתתפים. [ספר מוכן צפוי ב-8/16].
0 תומכים מתוך 16
מינימום 4800 פגישה + הרצאה + 16 ספרים
פגישת ייעוץ טלפונית/פנים מול פנים + הרצאה כנ"ל + 16 ספרים בכריכה רכה/קשה. [ספר מוכן צפוי ב-8/16].
0 תומכים מתוך 16
מינימום 8000 חסות משותפת על הספר + 24 ספרים
חסות (משותפת עם עוד 7 לכל היותר) בהוצאת הספר + לבחירה עד 24 ספרים בכריכה רכה/קשה עם/בלי הקדשה + ציון שם התומך/כת בגוף הספר בניסוח תודה נדיב. [ספר מוכן צפוי ב-/8/16].
0 תומכים מתוך 8