EN HE

אהבה וחיות אחרות

הפרויקט של
ערן זיו

במשך שנות עבודתי כווטרינר תמיד ריתק אותי הקשר המיוחד בין חיית המחמד לבעליה. הבחנתי בקשרים בין כלבים שמנים, לבעלים שמנים כלבים אלרגיים, לבעלים אלרגיים, חתולים חולי כליות לבעלים העוברים דיאליזה ועוד.

אבל מעבר לדמיון חיצוני, הקיים לעתים בצורה זו או אחרת בין השניים, הבחנתי כי בהתבוננות מעמיקה יותר, מתחת לפני השטח, הדמיון פשוט מדהים.


בספר, שאת תמיכתכם אני מבקש בהוצאתו לאור, סיפורים אמתיים מרתקים שנוגעים בסוגיה מעניינת ומעוררים למחשבה.

בואו  לקחת חלק ולהיות שותפים להולדת הספר שלי 

בלי התמיכה שלכם זה לא יקרה, רק תבחרו תשורה מתאימה לכם

 בצד שמאל, רק ככה החלום שלי יוכל להתגשם.


אדם הבוחר חיית מחמד סבור לרוב, כי הבחירה שעשה היא בחירה מודעת לחלוטין. אז זהו, שלא ממש. לפי התרשמותי במהלך השנים, הבחירה היא תת מודעת, ונובעת משתי סיבות. האחת: החיה דומה לבעליה, ולכן תיבחר, מאחר וכולנו מעדיפים סביבה מוכרת לנו ככל האפשר. והשנייה, שלטעמי משמעותית יותר, היא, שהחיה מזדמנת לחיינו כדי ללמדנו משהו על עצמנו, שעדין אנחנו לא מוכנים לראות.


הרעיון הזה ריתק אותי, והפך את כל הצורה בה תפסתי את מקצועי. אם עד לנקודה מסוימת עסקתי בפן הרפואי בלבד, הרי מרגע הגילוי, הפך הטיפול למסע משפחתי, בו החיה היא חלק מחבילה משפחתית מורכבת.

המחשבה, שהנחתה אותי תמיד, הייתה רווחת בעל החיים. הנחתי שאם המשפחה מאוזנת, גם לחיה יהיה טוב, ומכאן הרצון לחשוף על פני השטח את האמונה או הקושי המשפחתי, הקשור לחיית המחמד. אנשים רבים משליכים את הקשיים שלהם על חיית המחמד, דבר שיוצר דיכאון, מתחים וחרדות אצל שני הצדדים.

במקרים רבים אנשים כלל לא מודעים לבעייתיות במערכת היחסים עם החיה וסובלים שנים. במקרים אחרים הם נפגעים, פיזית או נפשית מהקשר. לעיתים הבעיות בקשר מסתיימות, למרבה הצער, בנטישה.

 ולכן שמתי לי כמטרה, לפעול ככל יכולתי, לחיזוק הקשר בין חיית המחמד לבעליה.

בשלב בו האדם מודע ללקח, שהוא אמור ללמוד מחיית המחמד שלו, ייווצר החופש לבעלים, "לרדת על ארבע", וליצור קשר אמתי, בגובה העיניים עם החיה. במקביל יוסר עול כבד, מחיית המחמד עצמה.

בספר משולבים סיפורים אמתיים, מתקופה של כשני עשורים, הממחישים את המסע שעברתי, שהוביל אותי לתפיסת עולמי העכשווית, והטפול בלקוחותיי, ההולכים על ארבע ועל שתיים, כאחד.

חלק קטן מהניסיון הרב שצברתי במפגשים עם הרבה חיות מחמד, ובעליהן, מפורט בספר.

 הרעיון הוא להשתמש בספר ככלי לליווי הקשר עם חיית המחמד ולעורר את הקורא למחשבה. כפי שתחוו בספר, השנויים שהתחוללו בחלק מהמקרים בין האדם לעצמו ובינו לחיית המחמד, פשוט מדהימים.

המון תודה על התמיכה! שימו לב לתשורות משמאל רק בזכות התמיכה שלכם אגשים את החלום:)

ערןהפרויקט של

ערן זיו
צור קשר עם היזם
שמי ערן זיו, בוגר לימודי וטרינריה באוניברסיטה בסלובקיה, סיימתי את לימודי בהצטיינות יתרה ואת התזה שלי ערכתי בתחום ניתוחי העיניים והשתלת העדשות. אני עובד בתחום קרוב לשני עשורים. בשנה וחצי הראשונות לאחר סיום לימודי עבדתי במרפאתו של מומחה בין לאומי לכירורגיה עסקתי גם באורתופדיה, ורכשתי ניסיון בביצוע ניתוחים באופן המיטבי והנכון ביותר. ה"אני מאמין" שלי אני מאמין שבעלי החיים הם שותפים מלאים לחיינו על כדור הארץ וקיימים יחסי גומלין בינינו. ברגע שלקחנו בעל חיים תחת חסותנו ניתקנו אותו מסביבתו הטבעית, ובכך הפכנו אותו לתלוי בנו לאספקת צרכיו הבסיסיים: מזון, העשרה חברתית, מחסה ובריאות. אני מאמין שהאינטרס המשותף שלנו הוא חיי רווחה לבעל החיים שחי במחיצתנו, ולכן אני משתדל מאוד להעניק לו את הטיפול המונע והרפואי הטוב ביותר. אני מאמין בשיתוף פעולה מלא בין הרופא ללקוח, ומשתדל לכבד את בעל החיים ובעליו ואת הקשר המיוחד שביניהם. אני מאמין במקצועיות, הגינות וכבוד הדדי, ומשתדל להיות זמין ללקוחות המרפאה בשעת הצורך וגם מעבר לשעות הפתיחה במקרה חירום.
25,480
מתוך 20,000 ₪
127%
מומן
0
ימים שנותרו
185
תומכים
שימו לב!
רק במקרה והקמפיין משיג את יעד הגיוס במשך הזמן שהוקצב התומכים יחוייבו
איך לתמוך בפרויקט?
מינימום 60 ספר באיסוף עצמי
הספר "אהבה וחיות אחרות" - איסוף עצמי במרפאת הבית הכתום ברח' בן גוריון 48 נס ציונה
63 תומכים
מינימום 70 ספר עם הקדשה באיסוף עצמי
ספר מוקדש באיסוף עצמי ממרפאת הבית הכתום . רחןב בן גוריון 48 נס ציונה
86 תומכים
מינימום 80 ספר כולל משלוח בדואר רשום
הספר "אהבה וחיות אחרות" כולל משלוח בדואר רשום ללקוח
10 תומכים
מינימום 90 ספר עם הקדשה כולל משלוח
הספר "אהבה וחיות אחרות" כולל הקדשה ומשלוח בדואר רשום ללקוח
20 תומכים
מינימום 180 ספר באסוף עצמי ופגישת אימון
הספר "אהבה וחיות אחרות" - איסוף עצמי במרפאת הבית הכתום ברח' בן גוריון 48 נס ציונה ופגישת אימון בת חצי שעה.
5 תומכים
מינימום 400 מנוי שנתי חתול+ספר מוקדש
מנוי שנתי למרפאה לחתול,המקנה עד 30% הנחה על כל הטפולים בעלות החיסונים השוטפים השנתית. תלוע כל רבעון , חיסון כלבת ומרובע+ הספר "אהבה וחיות אחרות" בהקדשה אישית באיסוף עצמי.
0 תומכים
מינימום 750 מנוי שנתי לכלב קטן+ספר מוקדש מתנה
מנוי שנתי למרפאה לכלב קטן עד 15 קג, המקנה עד 30% הנחה על כל הטפולים בעלות החיסונים השוטפים השנתית. תלוע ותולעת הפרק כל רבעון , חיסון כלבת ומשושה.+ הספר "אהבה וחיות אחרות" בהקדשה אישית באיסוף עצמי.
4 תומכים
מינימום 850 מנוי שנתי לכלב בינוני+ספר מוקדש
מנוי שנתי למרפאה לכלב בינוני 15-25 קג,המקנה עד 30% הנחה על כל הטפולים בעלות החיסונים השוטפים השנתית. תלוע ותולעת הפרק כל רבעון , חיסון כלבת ומשושה.+ הספר "אהבה וחיות אחרות" בהקדשה אישית באיסוף עצמי.
2 תומכים
מינימום 950 מנוי שנתי כלב גדול+ספר מוקדש
מנוי שנתי למרפאה לכלב בינוני 15-25 קג, המקנה עד 30% הנחה על כל הטפולים בעלות החיסונים השוטפים השנתית. תלוע ותולעת הפרק כל רבעון , חיסון כלבת ומשושה.+ הספר "אהבה וחיות אחרות" בהקדשה אישית באיסוף עצמי.
2 תומכים
מינימום 1000 מנוי שנתי לגור כלבים+ספר מוקדש
מנוי שנתי למרפאה לגור כלבים ,המקנה עד 30% הנחה על כל הטפולים בעלות החיסונים השוטפים השנתית. תלוע ותולעת הפרק כל רבעון , חיסון כלבת, שבב וסדרת משושה.+ הספר "אהבה וחיות אחרות" בהקדשה אישית באיסוף עצמי.
4 תומכים