EN HE

הלם הקרב שלי. ההצגה

הפרויקט של
גדי ויסמן

שמי גדי ויסמן, אני בן 45, נשוי ואב לשלושה. 

נקראתי, כאיש מילואים, למלחמת לבנון השניה, איבדתי חברים, נפצעתי ברגל בתקרית ירי כוחותינו על כוחותינו. אבל יותר מכל, מלווה אותי מאז הלם הקרב. החיים שלי השתנו, אבל לא ויתרתי. למדתי תאטרון בובות ואני מרים הצגה ה מבוססת על סיוט אמיתי ונוגעת בפצעים הלא נראים שיש לרבים מחיילי צה"ל, תוך שילוב של הומור וכאב, חלום וזיכרון.

זאת השקעה בלתי פוסקת בתאטרון "האייל המרקד", כתיבת תסריט (עם אדם יכין שגם ביים), חזרות, רכישת ציוד, תאורה, תפאורה ועוד עוד. 

אני צריך אתכם איתי, לעזור לי להשלים את המלאכה, להיות חלק מהמסר החשוב של ההצגה! הצלחת הגיוס תאפשר לי לנוע עם ההצגה לכל מקום (כולל תפאורה וציוד), לבסיסי צה"ל ולאולמות שונים, במשך שנתיים לפחות.


אני ו...אני. הבובה שמלווה אותי בהצגה  

נחזור קצת אחורה. אוגוסט 2006.

מלחמת לבנון השנייה בית בפאתי כפר לבנוני, דרוך, ממתין ללא נודע. בדיוק מזגתי קפה לחבר'ה ואז בום! פיצוץ אדיר. אחד החיילים שעמד לידי חטף קליע בכתף, אחר נפל ונפצע אנושות, הסתכלתי למטה וראיתי חור ברגל שלי. הכל התמלא בדם, רעש מחריש אוזניים, המולה מטורפת, פחד מקפיא. בבית החולים התחלתי להבין. טנק של צה"ל ירה עלינו בטעות. כמה שעות קודם, נהרגו 12 חברים שלי מהגדוד כשקטיושה פגעה בשטח כינוס סמוך לגבול. 

הלם קרב PTSD גם היום,עשר שנים אחרי, הצלקת עוד לא הגלידה: למראות הקרב, לתחושות האימה, למה שנחרט בזיכרוני קוראים הלם קרב. פוסט טראומה, PTSD. זה איתי כל יום, אבל אני לא מתבייש. יש לי משפחה נהדרת ולא פחות מכך, מצאתי את הדרך שלי להתמודד: למדתי תאטרון בובות והרמתי הצגה יוצאת דופן ושונה.

מתוך החזרות להצגה "דו"צ - עם רגל אחת בשמיים"  


ככה נראית בובת ראש

 וזאת בובת דרקון (מפחיד...) ושוב להווה. אפריל 2016

החלום שלי יש הצגה נהדרת:  ההצגה שלי: דו"צ עם רגל אחת בשמיים, אבל... עכשיו מגיע הדבר האמיתי ופה אני חייב את הסיוע שלכם. החלום שלי שכל חייל, מפקד, ההורים של הלוחמים שלנו, אחים אחיות ולמעשה כולם – יזכו לצפות בהצגה הזאת וייקחו ממנה את הכלים כדי להתמודד עם מה שמשאירה בכולנו המלחמה. 

עזרו לי להגשים את החלום. 

שלכם, 

גדי ויסמן


בובות מוריס שאשמח להכין עבורכםMy name is Gadi Waisman. I am Israeli, 45 years old, married and father of three. In 2006 I was enlisted as an I.D.F reserve soldier and sent to the front in Lebanon. I lost friends and was wounded in an event in which our forces mistakenly fought against our own forces. Since that day I have been carrying with me battle shock. My life was changed but I didn’t give up.

As part of my rehabilitation I studied puppetry and put up a show in which I preform and manipulate puppets too. It is based on my own dreams, flashbacks and thoughts.  I took the director Adam Yakin and the Dancing Ram Theatre to write and direct the show and after a full years of rehearsals we have a very good show and got into the prestigious Israel Festival.

I need you with me to help me finish the job and get the equipment and technicians that will enable me to travel through Israel. To army camps and different venues around the country and bring up this difficult subject of war shock – which is seldom talked about in Israel.    Please enter the Headstart fundraising and support me. 


הפרויקט של

גדי ויסמן
צור קשר עם היזם
גדי ויסמן, בן 45 נשוי ואב לשלושה מקריית אונו. נפצעתי במלחמת לבנון השניה, לכאבים הפיזיים כבר התרגלתי, אבל עדיין לומד לחיות עם הלם הקרב. למדתי תאטרון בובות וקרוב מסיים לבנות הצגה, ראשונה מסוגה, על פוסט טראומה עם בובות. ההצגה אינה מבאסת, ההפך - היא אמנם כואבת, אבל גם מצחיקה ובקיצור, נוגעת בפצעים שיש להמון חיילי צה"ל
102,117
מתוך 100,000 ₪
102%
מומן
0
ימים שנותרו
426
תומכים
שימו לב!
רק במקרה והקמפיין משיג את יעד הגיוס במשך הזמן שהוקצב התומכים יחוייבו
איך לתמוך בפרויקט?
מינימום 40 מכתב תודה
אשלח לכם בדוא"ל מילות תודה מרגשות כדי שתדעו שסייעתם שהאורות על הבמה החשובה - לא יכבו
187 תומכים
מינימום 120 הרצאה "מפציעה ליצירה"
הזמנה אישית להרצאה מרתקת שלי (באזור המרכז, בקיץ) על הדרך הארוכה שעברתי מהפציעה ועד לבמה. בהרצאה מתאר את הרגעים הקשים לצד ההצלחה והיצירה. חוויה מעוררת השראה
44 תומכים מתוך 300
מינימום 160 כרטיס להצגה שלי ומפגש מאחורי הקלעים
כרטיס להצגה "דו"צ - עם רגל אחת בשמיים" ואחר כך, תכנסו אלי מאחורי הקלעים, תראו כמה אני מתרגש ותגלו את הסודות של ההצגה
49 תומכים מתוך 50
מינימום 180 סדנא ליצירת בובת ספוג
נכון שתמיד חלמתם ללמוד להכין בובות? גם אם לא, יש לכם אחלה הזדמנות. סדנא שאורכה כשעתיים שבסיומה תצאו עם בובה ספוג קטנה שיצרתם בעצמכם.
הסדנא תתקיים הקיץ באזור המרכז
3 תומכים מתוך 60
מינימום 190 זוג כרטיסים להצגה שלי
כרטיס זוגי להצגה "דו"צ - עם רגל אחת בשמיים" באולם במרכז הארץ + מכתב תודה אישי.
ניתן יהיה לבחור מועד בחודשים יולי-אוגוסט
35 תומכים מתוך 70
מינימום 200 סדנא ליצירת בובת ראש
סדנא יחד איתי ומדרכים נוספים בה תלמדו כמה טיפים על תאטרון בובות ואפילו תתנסו בהכנת בובת ראש חמודה בעצמם. מי שיצליח - ייקח אותה אתו הביתה
הסדנא תתקיים הקיץ באזור המרכז
13 תומכים מתוך 60
מינימום 200 זוג כרטיסים פתוח
זוג כרטיסים להצגה שלי - "דו"צ - עם רגל אחת בשמיים" עם אפשרות בחירה למספר מקומות ברחבי הארץ ובמועדים שונים. אתה תבחרו איפה ומתי
34 תומכים
מינימום 220 בובת ראש
אכין לכם בעצמי בובת ראש מגניבה. ניתן להציג איתה, לשחק איתה או סתם להבהיל את החברים. המשלוח עלי
8 תומכים מתוך 55
מינימום 240 בובת דרקון
אכין לכם בעצמי בובת דרקון מדהימה, אמנם לא יורקת אש, אבל הכי דומה לדבר האמיתי. המשלוח עלי
21 תומכים מתוך 50
מינימום 320 כרטיס להצגה ובובת "מוריס"
תקבלו הזדמנות, לא רק לעזור לי להגשים את החלום, אלא גם לצפות בהצגה ולאחר מכן אעניק לכם בובת יד מגניבה מסדרת "המוריסים" בכל צבע שבא לכם
13 תומכים מתוך 50
מינימום 700 שיעור פרטי להכנת בובות
אזמין אתכם אלי לשיעור (כשעתיים) כדי שתלמדו את כל העקרונות איך ליצור בובה משלכם
6 תומכים מתוך 15
מינימום 11500 הצגה פרטית קטנה
אזמין אתכם להצגה שלי באולם פרטי (עד 30 איש) באולם במרכז הארץ ולאחריה אספר לכם את הסיפור האישי והמיוחד שלי
0 תומכים מתוך 5
מינימום 17500 הצגה פרטית גדולה מאוד
אפתח לכם אולם גדול (עד 150 איש), תזמינו בני משפחה, חברים וכל מי שבא לכם להצגה שלי באופן פרטי, באולם במרכז הארץ ולאחריה אספר לכם את הסיפור האישי והמיוחד שלי
1 תומכים מתוך 2
מינימום 300 כרטיס זוגי להצגה VIP להצגה ובובה
הזמנה זוגית להצגה, תשבו בשורה הראשונה. לאחר מכן אערוך לכם סיור מאחורי הקלעים, נצטלם סלפי וכל בובה שתבחרו - אכין עבורכם
30 תומכים מתוך 30