EN HE

ספר מיתולוגיה איראנית

הפרויקט של
תמר עילם

הקמפיין הסתיים בהצלחה! תודה לכל 242 תומכינו!
אפשר להזמין את הספר באתר ההוצאה - לחצו כאן.מן התקשורת תשורות הצוות דוגמית מטרות היסטוריה


תקציר מנהלים:

לעַם הספר מגיע להכיר טוב יותר את המיתולוגיה של עַם שכן עִם היסטוריה מפוארת ותרבות עשירה (ולהיפך), בשפה שוטפת וזורמת.

אנחנו* מוציאים לאור ספר עם סיפורים נבחרים מהמיתולוגיה האיראנית, מעובדים היישר מהספרות האיראנית הטרום אסלאמית והאסלאמית המוקדמת.
הספר מתאים לילדים, אך מיועד גם למבוגרים
(ויש חלקים במיוחד לאחים הגדולים ולהורים).

הסיפורים בספר כוללים תקצירים מחורזים וציורים לצביעה לגילאי 3-120, סיפורים מנוקדים לגילאי 6-120, והעשרה בלי ניקוד לבני 12-120.
התשורות כוללות את הספר (שיגיע באביב), ספרונים שיגיעו מיד עם סיום הקמפיין בתוספת חפיסת צבעי פסטל, ספרים נוספים מאותו ז'אנר או מאותה מְחַבֶּרֶת, ומגוון הרצאות, מופעים, ארוחות ושוקולדים.

* בשפות אינדיאניות יש "אנחנו" שכולל אותך ו"אנחנו" שלא כולל אותך. ה"אנחנו" הזה כולל אותך! התמיכה שלך מאפשרת לספר לראות אור, ומאפשרת לך ליטול חלק בקבלת חלק מההחלטות לגבי הספר (איור הכריכה, בחירת שם ועוד).

מגילת אסתר, תמר עילם גינדיןהיסטוריה: 

ב-2011 קרו מספר אירועים מכוננים במשפחת עילם. אחד מהם היה צאתו לאור של ספרי המצוין הטוב, הרע והעולם - מסע לאיראן הטרום אסלאמית (להלן ההו"ה). בעקבות האירוע התראיינתי בנושא בקול ישראל בפרסית, ובעקבות הראיון קיבלתי עשרות הצעות חברות מאיראנים בפייסבוק, דבר שהביא לשיפור ניכר ברמת הפרסית שלי. אחד הקשרים הפך לימים לגרפיקאי הבית של הוצאת זרש.

אירוע מכונן לא פחות היה שבתי ענתי בת התשע ראתה צרעה בגן שעשועים בהמבורג, ומכיוון שזה היה בראש סולם בן 3 מטרים, שעליו טיפסה כדי להתגלץ' במגלצ'ה הכי שווה בעיר, היא קפצה למטה ושברה את הרגל. עשרה ימים בילינו ב-Altonaer Kinder Krankenhaus (בית חולים לילדים באלטונה), שם שיפרתי גם את הגרמנית שלי, במיוחד את המשפט "כואבת לה הרגל והסירופ לא עובד". 

הגרמנית פחות קשורה לספר. מה שכן קשור הוא שבחצי השנה שבה ענתי הייתה מרותקת לכיסא גלגלים, לא היה לה מה לעשות בשיעורי ספורט, ולכן נתתי לה לקרוא את ההו"ה. היא מאוד התלהבה מפרקים ב-ד, העוסקים במיתולוגיה זורואסטרית קדומה, בעיקר ממקורות בפרסית אמצעית. החלטנו שנוציא ביחד ספר מיתולוגיה איראנית לילדים. שתינו נעבד והיא תצייר.

עברו מאז חמש שנים, במהלכן כישרונות הציור והכתיבה של ענתי התפתחו עוד יותר, נולדו לה אחים קטנים ובני דודים, ולי וליובל - עד לפני שנה וחצי "רק" תלמיד ועוזר מחקר וחבר - נולדו כמה ספרים בהוצאת זרש. הוצאת זרש נולדה ממש כאן, בהדסטארט, בשבט תשע"ה, במסגרת הקמפיין למגילת אסתר: מאחורי המסכה (להלן: מאמ"ה). 

הרעיון לספר מיתולוגיה לא נגנז, אלא בעבע על אש קטנה והתרחב: ההו"ה עוסק בבריאת העולם, בלידת זרתושטרה בעולם הבא ובאחרית הימים לפי מקורות טרום אסלאמיים - והרי יש עוד כל כך הרבה סיפורים על דרקונים, מפלצות, גיבורים, הורים, ציפורים, אהבה, סכנה, שדים ומה לא (אני אגיד לכם מה לא: סמארטפונים. וטופו. ועוד כמה דברים). ויש גם מקורות נוספים כמו השאה נאמה וכתבים קלסיים נוספים, שאפשר לראות בהם את התפתחות הגיבורים.

במאי האחרון קיבלתי הזמנה להציע הרצאה לפסטיבל אייקון. הצעתי את ההרצאה "רוחאני ודרקונים", שעוסקת - איך לא - במיתולוגיה איראנית. הפעם מהכיוון של גיבורים ויצורים קסומים במיתולוגיה האיראנית, כיאה לפסטיבל העוסק לא מעט בעולמות הפנטזיה. 

ואז הכול התחבר. 

עכשיו רק צריך שותפים לדרך, ואלה אתם.


מטרות

מטרת הקמפיין היא להוציא לאור ספר בן קצת יותר מ-100 עמודים ובו כ-10-15 סיפורים מהמיתולוגיה האיראנית הקדומה. זוהי טעימה ראשונה, בתקווה שיהיו עוד. הסיפורים אמנם מעובדים, אך מבוססים ישירות על המקורות האיראנים הקדומים.

המצב הקיים כיום בתחום המיתולוגיה האיראנית לקורא הישראלי הוא שאין חומר קריאה שמתאים לילדים בכלל, והחומרים המיועדים למבוגרים הם חלקיים מאוד (פחות ממחצית השאה-נאמה), ובתרגום שהוא נאמן מאוד למקור, ולכן העלילה איטית יותר והשפה מאתגרת. 

ספר המיתולוגיה האיראנית הנוכחי, שאני מקווה שהוא ראשון בסדרה, הוא לקט של כמה סיפורים מתוך העושר הקיים. אני קוראת אותם במקור, אך מעבדת לקורא העברי תוך השמטת קטעים מתים, בשפה זורמת. הספר בנוי כך שיש בו משהו לכל גיל: 

ילדים בגילאי *3-120 יוכלו לצבוע את הציורים, ולקרוא או לשמוע תקציר מחורז, אם אין להם סבלנות לשמוע את כל הסיפור או אם ההורים שלהם חושבים שזה עדיין לא לגילם. גם לגדולים מותר לצבוע, והם אפילו לא ייצאו מהקווים (הציורים בספר המלא הם מז'אנר ספרי הצביעה למבוגרים).
ילדים גדולים יותר, בני *6-120, יוכלו לקרוא את הסיפור בפרוזה. הוא מנוקד ובכתב גדול למדיי, כדי שגם בני השש ובני השבע יוכלו לקרוא, אבל מעניין גם לגדולים.
הילדים היותר גדולים, שכבר מתעניינים לא רק בסיפורים אלא גם קצת מֵעֵבֶר, ימצאו בסוף כל סיפור תיבת טקסט לא מנוקדת באותיות רגילות, שתוסיף להם מידע אנקדוטלי: זה יכול להיות על התפתחות הדמויות, על משמעות השמות, על דמויות מקבילות במיתולוגיות של עמים אחרים, ובאחד הסיפורים - אפילו על נשיא איראן הנוכחי.

* ילדים מעל גיל 120 שעדיין צלולים, גם יכולים ליהנות מהספר.

חלק מהדמויות ומהסיפורים מוזכרים באָוֶסְטָה, ספר הקודש העתיק של הדת הזורואסטרית. האווסטה אינה מביאה בדרך כלל סיפורים מלאים, אלא רק מזכירה גיבורים ואירועים שאמורים להיות חלק מהידע הכללי של הקורא (קצת כמו תהילים). רוב הסיפורים המפורשים מופיעים בספרות הפרסית האמצעית, בעיקר בספרים בשם דֵנְקַרד ו-בּוּנְדַהִישְׁן. התפתחות נוספת של הדמויות ושל הסיפורים מתועדת בספרות הפרסית הקלסית הקדומה, ספרות שהמפורסמת ביצירותיה היא השָׁאהּ נָאמֶה, ספר המלכים הפרסי מאת המשורר הדגול פֶרְדוֹסִי. 

דוגמית

 דף צביעה + אמ;לק מחורז:

מיתולוגיה איראנית לכל גיל - דוגמית איור

דוגמית סיפור:

דוגמית תיבת טקסט:

הנוסח המלא נמצא באתר של הוצאת זרש (לא לשכוח לחזור לקמפיין כדי לתמוך!)צוות

ד"ר תמר עילם גינדין, בגיל שכבר לא אומרים (43) - מחברת הספר. כבעלת הקמפיין, אתם יכולים לקרוא עליי יותר למטה.

יובל קפלן, בן 27 - שותפי להוצאת זרש. הוא אשר על העריכה (תוכן, סגנון ולשון), ההגהה, העימוד והעיצוב הגרפי. כשהוא לא עוסק במלאכת זרש, הוא מסיים תואר שני במתמטיקה, מתכנת בפרויקט מילון הפרסית האמצעית ואיש הייטק. וכשהוא לא עושה את כל אלה, הוא מבשל אוכל טעים וטבעוני (בנות דתיות, תקשיבו: הוא פנוי).

ענת עילם, בת 14 - בתי המוכשרת, אשר על האיורים. כשהיא לא עוסקת באמנות מסוגים שונים, היא קוראת ספרי פנטזיה ומיתולוגיה, בד"כ באנגלית. כשתהיה גדולה היא מתלבטת בין שתי אהבות - מדעים ואמנויות.

דודתי המעולה שרה (אוקי) ישראלי עוברת על הניקוד פעם שלישית - אחריי ואחרי יובל - ומוודאת שהוא נכון (בסנונית היא מנעה לנו כמה פדיחות).

עוזר המחקר האיראני, בן בלי גיל - תורם לעיצוב הגרפי, עוזר לי לבחור סיפורים, וגם להבין את פרדוסי אם אני לא בטוחה.

אתם - שותפינו לדרך - אשר על גיוס הממון הדרוש להוצאת הספר לאור!
אתם גם משתתפים בקבלת חלק מההחלטות.


תשורות

۵ כל השותפים לדרך, למגדול ועד קטן, יוזכרו בפוסט התודה היומי בפייסבוק, וגם יתויגו, אם יש להם חשבון פייסבוק (מי שאינו רוצה שנזכיר את שמו - שלחו לי בבקשה מסר מיידי, כי את ההערות הפרטיות אני רואה רק אחרי סיום הקמפיין). 

۵ כל השותפים לדרך שיש להם פייסבוק יצורפו לקבוצה הסגורה של השותפים לדרך, שבה גם אעדכן על התפתחויות, וגם אתייעץ איתכם - כמו שעשינו ב"מגילת אסתר: מאחורי המסכה" (שם השותפים לדרך בחרו את שם הספר, את שם ההוצאה לאור ואת הכריכה).

۵ כל תמיכה מעל 1000 ש"ח מזכה אתכם באזכור ברשימת התודות שבספר.

ותשורות אינדיבידואליות: 

הספר הפיזי, כמובן. באיסוף עצמי או במשלוח בדואר רשום, עם הקדשת המחברת.

ומכיוון שיש לנו קוצים במקום שבו נהוג לשבת, יש גם סנונית ראשונה שכבר ראתה אור לרגל ימי ההולדת של שניים מילדי תשרי במשפחה הקרובה: ספרון בן 16 עמודים ובו סיפור אחד מהמיתולוגיה האיראנית עם סיפור מחורז, שבעה ציורים לצביעה, ועמוד אחד של הרחבה לגדולים. הסנונית מגיעה יחד עם חפיסת צבעי פסטל. 

הנה חיים טופול מספר את הסנונית, בעוד שענתי, אני, חיים ואורצ'וק הקטן צובעים (כתבתי אותנו לפי סדר הופעתנו כצבענים): אפשר גם לתרום 35 ספרוני "סנונית" ו-2 ספרי מיתולוגיה מלאים למחלקת ילדים באחד מבתי החולים, אפשר עם הקדשה בשמכם (לפי מה שקרוב אלינו, על פי הסדר: מאיר, הדסה עין כרם, שערי צדק, הדסה הר הצופים, קפלן. מבטיחה להוסיף עוד לרשימה אם יהיו יותר מ-5 תומכים שירצו לתרום את תשורתם!), או לילד שיש לו יומולדת ואין לו כסף, דרך מחלקת הרווחה בעירייה לבחירתכם. 

אפשר גם להזמין כחבילת יומולדת לילד הפרטי שלכם: 35 סנוניות כמתנות לילדים בסוף המסיבה (אפשר אפילו לפני סוף הקמפיין, דברו איתנו), ושני ספרים מלאים, כשיהיו מוכנים (השני יכול להיות לגן או לספריית בית הספר). 

חלקים מהספר שדינם להיערך או להישאר על רצפת חדר העריכה (למשל כי הם גסים מדיי או כי תרגמתי בשפת רחוב, או קטעים ששיניתי קצת כדי להצחיק את עצמי אך מקומם אינו בספר), וכן קטעים מתהליך העבודה (בחירת הסצנות לציור, עבודת המחקר של ענתי לפני שהיא ניגשת לצייר) יועלו ליו טיוב בהגדרות פרטיות "פרטי", ואתם יכולים לקבל גישה אליהם במסגרת התשורה "מאחורי הקלעים". 

מה הולך טוב עם יַלְדוּת? שוקולד! ואיפה מוצאים את השוקולד הכי טוב? ביער הקקאו כמובן. תשורות הכוללות שוקולד הן לאיסוף עצמי בלבד, כי פרלינים ומשלוח בדואר דווקא לא כל כך הולכים ביחד. 

יש לציין שיער הקקאו דואג לאיכות הסביבה ומצ'פר לקוחות חוזרים, ולכן אם יש לכם כבר קופסה ריקה של יער הקקאו ותחזירו אותה, תקבלו 1-3 פרלינים נוספים מתנה, לפי גודל הקופסה. כמו כן, כל מי שיבחר באיסוף עצמי מדוכן יער הקקאו בירושלים - יקבל פרלין מתנה.

וציינו כבר שהשוקולד של יער הקקאו כשר למהדרין בהשגחת הרבנות ירושלים?

מה הולך טוב עם ספר מיתולוגיה לילדים? עוד ספר מיתולוגיה לילדים! גילגמש הצעיר והגן המכושף של שירלי גרץ בא להתארח באיראן, וחמישה מכם יוכלו לרכוש חבילה של מיתולוגיה איראנית + מיתולוגיה שומרית.

***עדכון: התשורה אזלה תוך יומיים ולכן הוספנו עוד 11 עותקים באותו מחיר. אחרי שגם הם יאזלו, התשורה תתייקר במקצת כי "לנו זה עולה יותר".***

מה הולך טוב עם ספר של תע"ג? עוד ספרים של תע"ג! אם טרם הספיקותם לעיין ב-ההו"ה ובמאמ"ה, אתם יכולים לקבל אותם בעסקת חבילה במדרגת "כל כתבי" (מאמ"ה - אפשר לבחור בין עברית ואנגלית. ההו"ה רק בעברית). 

מה הולך טוב עם ספרים על איראן? הרצאות ומופעים בנושא איראן! 

אתם יכולים להזמין אותי להרצאה מתוך מגוון הרצאות ההעשרה שלי, ולקבל בסוף את אחד מספריי במתנה (לבחירתכם ההו"ה, מאמ"ה או מיתולוגיה).

אתם יכולים להזמין את האישה האיראנית - רכות ועוצמה, המופע המשותף שלי עם הדיווה חנה ג'האן פרוז, הכולל גם שני נגנים ורקדנית (הסיבה ששמותיהם אינם מופיעים היא שההרכב המדויק תלוי בזמן ובזמינות) אליכם לסלון או לאירוע חברה (מצוין ליום האישה!), או להזמין כרטיסים למופע משותף שייערך בדצמבר 2016 , ובסופו שיחה מצומצמת לתומכי הדסטארט איתנו. הזמנת מופע כוללת את כל כתביי במתנה (ההו"ה, מאמ"ה, הסנונית וספר המיתולוגיה השלם), וכרטיס היחיד למופע כולל ספר אחד (מיתולוגיה, אלא אם כן תציינו בתגובותיכם אחרת).

חג'אב זה אחלה, אבל חג'אב שאני סורגת במו ידיי זה עוד יותר אחלה. ומחמם בחורף. חמישה בני מזל (כנראה חמש בנות מזל) יזכו לקבל בדואר חג'אב סרוג מעשה ידיי, שיחמם אותם עד בוא הספר, באביב. הנה דוגמת חג'אב (הדוגמניות הן המחברת והמאיירת). ויש עוד צבעים במלאי.

***עדכון: התשורה אזלה, תשורות נוספות מאותו סוג - כרגע בשלב ההתלבטות***

מה הולך טוב עם כל דבר? אוכל פרסי טעים (אוכל פרסי הוא תמיד טעים, אלא אם כן יש בו חצילים)!

אתם יכולים לקבל הזמנת יחיד לארוחת ערב פרסית טבעונית נטולת גלוטן שיובל ואני נבשל במו ידינו במטבח שלי בכפר סבא. ארוחת הערב תתקיים ב-29.12.2016, לפני צאת הספר לאור, ובמהלכה תקבלו גם טעימות מהספר המתהווה ועוד הפתעה לקחת הביתה. את המתכונים תקבלו מיד אחרי הארוחה למייל, והספר יגיע אליכם בדואר או במשלוח אישי, לִכְשֶׁיֵּצֵא.
טיוטת תפריט (עשויה להשתנות לפי טעמי הקהל): סַבְּזִי ח'וֹרְדַן ו/או סָאלָאדֶ שִׁירָאזִי, כּוּכּוּ סַבְּזִי, צֶ'לוֹ, זֶרֶשְׁכְּ פֹּ'לוֹ ו/או שֶׁוִיד פֹּ'לוֹ, גּוֹנְדִי, ח'וֹרֶשְׁטֶ לַפֶּה ו/או ח'וֹרֶשְׁטֶ לוּבְּיָא ו/או פֶסֶנְג'וּן, נוּןֶ נֹח'ֹדְצִ'י ו/או בַּסְתַּנִיֶ סֹנַַּתִי. הבנתם?

אתם יכולים להזמין אותנו לבשל אצלכם ארוחה פרסית (עד 15 סועדים), עם ההגבלות וההעדפות הקולינריות שלכם - כל עוד לא אצטרך לגעת בחצילים. הארוחה מלווה בהרצאה, בשיעור פרסית למתחילים ו/או בשיחה של שאלות ותשובות בנושא לבחירתכם: איראן, מיתולוגיה, בלשנות, הפקת ספר, מימון המונים...
גם כאן תקבלו את המתכונים למייל אחרי הארוחה. אם הארוחה תהיה אחרי פסח, האורחים יקבלו ספרים בַּמָּקום. אם היא תהיה לפני פסח, תקבלו את הספרים בדואר/במשלוח אישי כדי לחלק לאורחים. מצוין כאירוע חברה. 

אם אתם רוצים לבשל לבד אך להיזכר בספר בכל ארוחה, אתם יכולים להזמין בנוסף לספר, סט של שישה פלייסמנטים (מתה על המילה העברית הזאת) ושישה כוס-תה-רים (coasters) עם ציורים מהספר. אתם בוחרים את הציורים, ואתם בוחרים אם אתם רוצים פלייסמנטים וכוס-תה-רים לבנים (אפשר לצבוע בצבעי לוח מחיק, שלא כלולים בתשורה), צבעוניים בצביעת ענתי או צבעוניים בצביעתכם (תקבלו דפי צביעה ב-PDF ותחזירו סרוקים). [פלייסמנט זו תחתית לצלחת - placemat, וכוס-תה-ר זו תחתית לכוס]

מה הולך טוב עם... רבאק, תלמדו כבר פרסית! במדרגת התמיכה החדשה "רבאק, תלמדו כבר פרסית!" תקבלו (בנוסף לספר, כמובן) קורס למתחילים בפרסית מודרנית בזמנכם החופשי: כולל גישה לסרטוני וידאו בהגדרת פרטיות "פרטי", קבצי שמע, ו- PDFים להורדה של חומר נלווה לשיעור. 

מן התקשורת 

תודה על תמיכתכם!

כשאתם מפיצים, אתם יכולים להשתמש גם בקישורים אחרים לתכנים שהעלינו, כל עוד אתם זוכרים גם לקמפיין: www.zeresh.co.il/mythology

דוגמית PDF מעומד ומעוצב: סיפורו של זהאכ.
תקציר סיפור ארדשיר והתולעת מתוך היסטוריה גדולה, בקטנה.
השאלון עם תמר עילם גינדין וענת עילם באתר קורא בספרים.
פוסט יומולדת שכתבתי לחסן רוחאני (השוואה בינו לבין הגיבור המיתולוגי פרידון).
איראן היא מופת של שוויון מגדרי - פוסט אורח בפוליטיקלי קוראת.
הקרב האחרון של דהאג - דוגמית שהתפרסמה בבלי פאניקה.
במהלך השבוע מקווה להעלות פה עוד שניים-שלושה קישורים רלוונטיים להפצה.הפרויקט של

תמר עילם
צור קשר עם היזם
שלום, אני תמר - אתם יכולים לקרוא לי ד"ר תמר עילם גינדין - ואני אהיה האיראניסטית שלכם הערב. אני בלשנית מגיל שלוש, ופרסייה כבר מעל 20 שנה. חברת סגל ליבה בתוכנית למזרח תיכון במרכז האקדמי שלם, חוקרת במרכז מאיר ומרים עזרי לחקר איראן והמפרץ הפרסי באוניברסיטת חיפה, אבל מרצה ומלמדת בכל מקום שמשלמים טוב, והכול מתקשר לשפה ו/או לאיראן. אילו הייתי זוכה בלוטו, הייתי ממשיכה לעבוד בדיוק באותם דברים, רק מורידה הילוך כדי להיות יותר עם הילדים שלי, ובלי להיות עצבנית סביב הזמן הזה בחודש שבו יורד כרטיס האשראי. מה עוד? יש לי שלושה ילדים 100ממים חמסה חמסה שום בצל כיעור מיאוס, הורים ואחות שנשארו אשכנזים אבל יודעים לומר "חטיפת מטוסים" בפרסית, וגם אחיינים מהממים. בשעות הפנאי אני אוהבת... על מי אני עובדת, אין לי שעות פנאי. הילה כדורי, שמדריכה אותי בשיטת גרינברג, אומרת שגם אילו היו 27 שעות ביממה הייתי מוצאת איך למלא אותן. כשהיו לי שעות פנאי, אהבתי לקרוא (אני עדיין עושה את זה, בחדר מסוים בבית), לצייר ולסרוג סוודרים וכיפות בדוגמאות שאני המצאתי. ולפתור תרגילים במתמטיקה. מספרים שאחרי הבגרות לקחתי חוברות עם תרגילים במתמטיקה שלא הספקתי לפתור לפני הבגרות, לטיול הגיוס בפריס. זה נכון. בדעותיי הפוליטיות אני חושבת שכולם צודקים, מבחינה דתית אלוהים ואני לא מתעניינים זה בצלחתו או במיטתו של זה. (התמונה הזאת מפורים, אני לא באמת שיעית. אני אוהבת חג'אב כי זה יפה ונוח, וגם כי אף אחד לא מכריח אותי או מצפה ממני).
37,000
מתוך 33,531 ₪
110%
מומן
0
ימים שנותרו
242
תומכים
שימו לב!
רק במקרה והקמפיין משיג את יעד הגיוס במשך הזמן שהוקצב התומכים יחוייבו
איך לתמוך בפרויקט?

הפרויקט בשיתוף

מינימום 1 שדרוג תשורות
הזמנתם ספר עם קצת שוקולד ואחרי ביקור ב"יער הקקאו" הבנתם שאתם בעצם רוצים 20 פרלינים? הזמנתם שני ספרים ואז החלטתם שעדיף בדואר מאשר באיסוף עצמי? הזמנתם חמישה ספרים ואז החלטתם להוסיף גם סנונית ראשונה לפני האביב?
אין בעיה!
הוסיפו כאן את ההפרש בין המדרגה החדשה לישנה.
(כתבו לנו אם אתם מסתבכים בחישובים!)
28 תומכים
מינימום 18 סנונית אחת
אין לכם סבלנות לחכות לאביב? גם לנו!
סנונית ראשונה עם סיפור (חלקי) מהספר: ספרון לצביעה עצמית עם סיפורו של הגיבור זאל (16 עמודי פנים, כריכה רכה) + חבילת צבעי פסטל.
איסוף עצמי מכפר סבא, ירושלים, רחובות או גדרה.
4 תומכים
מינימום 25 סנונית עם כנפיים
סנונית ראשונה, במשלוח בדואר (לא רשום).
47 תומכים
מינימום 50 ספר באיסוף עצמי
הספר באיסוף עצמי (כפר סבא, ירושלים, גדרה, רחובות, ת"א, חיפה).
88 תומכים
מינימום 65 אָרַשׁ
הספר יגיע עד אליכם: בדואר רשום או בסבבי החלוקה שלנו. מוגבל למדינת ישראל. למשלוח לחו"ל - צרו קשר ונחשב כמה צריך להוסיף.
(ארש הוא קשת מיתולוגי)
53 תומכים
מינימום 68 גם וגם
גם ספרון "סנונית" (כבר עכשיו) וגם ספר המיתולוגיה (באביב) - באיסוף עצמי (כפר סבא, גדרה, רחובות, ירושלים). אפשר לתאם מסירה של הסנונית כבר עכשיו!
12 תומכים
מינימום 73 מיתולוגיה ושוקולד
עותק של "מיתולוגיה איראנית לילדים" (שם זמני) + שישיית פרלינים של "יער הקקאו". איסוף עצמי מדוכן "יער הקקאו" במתחם התחנה בירושלים או בחברת ההייטק שלכם (אם יש). למחזירים קופסה ריקה של יער הקקאו, 1-3 פרלינים נוספים במתנה (לפי גודל הקופסה).
7 תומכים
מינימום 83 גם וגם, וגם משלוח
גם ספר המיתולוגיה וגם הסנונית הראשונה - במשלוח משותף באביב (לקבלת הסנונית מוקדם יותר דברו איתנו. זה יצטרך להיות באיסוף עצמי או בתוספת תשלום).
4 תומכים
מינימום 102 רוב כתבי תע"ג
יש לכם כבר אחד מספריי המצוינים ואתם רוצים את ספר המיתולוגיה ואת השני? זו התשורה בשבילכם! בשדה "הערות נוספות" האם אתם רוצים בנוסף לספר המיתולוגיה את ההו"ה או את מאמ"ה. הוא יגיע באביב בדואר רשום יחד עם ספר המיתולוגיה (אלא אם כן תבואו קודם לאסוף אותו).
21 תומכים
מינימום 105 מיתולוגיה ודי הרבה שוקולד
עותק של "מיתולוגיה איראנית לילדים" (שם זמני) + קופסה עם 13 פרלינים של "יער הקקאו". איסוף עצמי מדוכן "יער הקקאו" במתחם התחנה בירושלים או בחברת ההייטק שלכם (אם יש). למחזירים קופסה ריקה של יער הקקאו, 1-3 פרלינים נוספים במתנה (לפי גודל הקופסה).
8 תומכים מתוך 10
מינימום 112 גילגמש למאחרים
המיתולוגיה האיראנית פוגשת את המיתולוגיה השומרית: יחד עם ספר המיתולוגיה האיראנית, יגיע אליכם באביב גם "גלגמש הצעיר בגן המכושף".
4 תומכים
מינימום 140 האישה האיראנית - מופע ושיחה
כרטיס יחיד למופע "האישה האיראנית - רכות ועוצמה" עם הדיווה חנה ג'האן פרוז. בסוף המופע תיערך שיחה מצומצמת לתומכי הדסטארט (של הקמפיין הזה + הקמפיין המוצלח של "מכנה משותף") איתי ועם חנה.
התשורה כוללת עותק של ספר המיתולוגיה שיישלח באביב בדואר רשום.
4 תומכים מתוך 5
מינימום 149 כל כתבי תע"ג
יחד עם הספר הפיזי, יגיעו אליכם בדואר רשום גם ספריי הקודמים, "מגילת אסתר מאחורי המסכה" (הוצאת זרש, 2016) ו"הטוב, הרע והעולם - מסע לאיראן הטרום אסלאמית" (מודן, 2011).
38 תומכים
מינימום 255 רבאק, תלמדו כבר פרסית!
למדו פרסית בזמנכם החופשי: גישה לקורס מלא של פרסית למתחילים (מקביל לסמסטר א' באוניברסיטה או לשנה ראשונה בתיכון). כולל קטעי וידאו בהגדרת פרטיות "פרטי" + קבצי שמע + PDFים עם טקסטים, הסברים ודפי עבודה לגילוי עצמי בזמן השיעור ולתרגול אחריו.
מצריך חשבון gmail.
ובאביב יגיע אליכם ספר המיתולוגיה בדואר רשום או באחד מסבבי החלוקה שלנו!
6 תומכים
מינימום 382 כל המחלקה שמחה
35 ספרוני "סנונית" ו-2 ספרים פיזיים ייתרמו בשמכם למחלקת ילדים באחד מבתי החולים או דרך מחלקת הרווחה בעירייה לבחירתכם, לילד ממשפחה נזקקת שיש לו יומולדת ואין לו הפתעות לחלק במסיבה בגן או בכיתה.
אפשר גם להזמין את התשורה ליום ההולדת של הילד הפרטי שלכם.
2 תומכים מתוך 10
מינימום 729 ענתי אוריגינל
תשורה חדשה!
אחד האיורים מהספר, בצביעת האמנית עצמה, חתום וממוסגר.
0 תומכים מתוך 10
מינימום 1023 הקדשת סיפור
אחד הסיפורים בספר יוקדש לכם או למי שתבחרו.
אחרי סיומו המוצלח של הקמפיין נשלח אליכם שאלון כדי להכיר טוב יותר את מי שמקדישים לו. כך נוכל לבחור את הסיפור המתאים ביותר להקדיש, וגם אשתדל "לשתול" ברצף הסיפור מילים או פרטים בעלי משמעות מיוחדת בעבור המוקדש.
התשורה כוללת עותק של ספר המיתולוגיה שיישלח באביב בדואר רשום.
5 תומכים מתוך 10
מינימום 1500 כיתת פיילוט
הכיתה שלכם (א-ג) תקבל פעם בשבוע סיפור + דף צביעה, ובתמורה תיתנו לי משוב. אם אתם ממוקמים בשרון, אני אבוא לקרוא את הסיפור ולשמוע את המשוב בעצמי, אחרת - דרך המורה. אחרי הוצאת הספר נערוך מסיבת השקה בכיתה. התשורה כוללת גם סנונית וספר לכל תלמיד, למורה ולספריית בית הספר.
1 תומכים מתוך 2
מינימום 1989 סִיָאוַשׁ
הרצאה שלי אצלכם באביב או בקיץ. את התאריך נתאם בינינו. המחיר הרגיל הוא 2400 + מע"מ + נסיעות, המחיר דרך הקמפיין כולל מע"מ ונסיעות בגזרת גדרה-חדרה. על נסיעות רחוקות יותר תחול תוספת דמי נסיעה.
ׁ(סִיָאוַשׁ הוא נסיך שהפך במותו לאל הצמחייה. יש המשווים אותו לאל המסופוטמי תמוז)
התשורה כוללת עותק של ספר המיתולוגיה שיישלח באביב בדואר רשום.
0 תומכים מתוך 10
מינימום 3001 הרצאה אצלכם בין חשוון לשבט
הרצאה אצלכם בסלון או בחברה, בעונה העמוסה יותר.
התשורה כוללת מע"מ ונסיעות בגזרת גדרה-חדרה, מעבר לכך תיתכן תוספת נסיעות.
מחיר רגיל: 3000 + מע"מ + נסיעות.
מצוין גם כאירוע חברה!
התשורה כוללת עותק של ספר המיתולוגיה שיישלח באביב בדואר רשום.
0 תומכים מתוך 5
מינימום 7149 ארוחה והרצאה - אצלכם!
אני מבשלת לכם/אצלכם ארוחה פרסית (עד 15 אורחים), לפי עקרונות התזונה המועדפים עליכם (טבעוני, פליאו, נטול גלוטן, נטול אסבסט - רק אל תבקשו ממני לגעת בחצילים).
כל משתתף מקבל ספר פיזי וספרון "סנונית" לילדים, הפתעה נוספת לקחת הביתה, ואת המתכונים למייל.
לבחירתכם אם לשלב עם הרצאה, עם שיעור פרסית או עם סתם שאלות ותשובות בנושא איראן / בלשנות / תקיפות סייבר / פונדקאות / מימון המונים.
מצוין גם כאירוע חברה!
0 תומכים מתוך 4
מינימום 9999 האישה האיראנית - רכות ועוצמה
אצלכם בחברה או בסלון (אם הוא מספיק גדול), מופע משותף שלי עם חנה ג'האן פרוז. אני מגלה טפח מחיי הנשים באיראן ב-3000 השנים האחרונות, וחנה מפיחה בהן חיים ומנגינות. כולל שני נגנים ורקדנית משגעת.
התשורה כוללת את כל כתבי תע"ג ואת שני הדיסקים של חנה ג'האן פרוז.
0 תומכים מתוך 2
מינימום 102 גילגמש
אם כבר מיתולוגיה של המזרח הקדום, אז גם איראן וגם שומר! בנוסף לספר המיתולוגיה האיראנית, תקבלו גם את "גילגמש הצעיר והגן המכושף" מאת שירלי גרץ.
כולל משלוח בדואר רשום / בסבב המשלוחים שלנו.
5 תומכים מתוך 5
מינימום 102 חסד של גילגמש
התשורה המקורית אזלה תוך פחות מיומיים, אז הוספנו עוד, באותה מדרגת תמיכה. זה בחסד, כשיאזל יהיה "גילגמש למאחרים" במספר שקלים נוספים.

אם כבר מיתולוגיה של המזרח הקדום, אז גם איראן וגם שומר! בנוסף לספר המיתולוגיה האיראנית, תקבלו גם את "גילגמש הצעיר והגן המכושף" מאת שירלי גרץ.
כולל משלוח בדואר רשום / בסבב המשלוחים שלנו.
11 תומכים מתוך 11
מינימום 135 מיתולוגיה והמון שוקולד
עותק של "מיתולוגיה איראנית לילדים" (שם זמני) + 20 פרלינים של "יער הקקאו". איסוף עצמי מדוכן "יער הקקאו" במתחם התחנה בירושלים או בחברת ההייטק שלכם (אם יש). למחזירים קופסה ריקה של יער הקקאו, 1-3 פרלינים נוספים במתנה (לפי גודל הקופסה).
5 תומכים מתוך 5
מינימום 250 תהמינה
חמישה תומכים בני מזל יזכו בחג'אב סרוג מעשה ידיי!
מעולה לחורף, במיוחד בירושלים.
יגיע אליכם בדואר או במשלוח בחורף, לחמם אתכם עד בוא הספר באביב.
תמונות וצבעים אפשריים - בתיאור הקמפיין.
(תהמינה הייתה יפהפיה, והיא הייתה זו שהתחילה עם רסתם. ככל הנראה לא עטתה חג'אב כשהתחילה איתו.)
5 תומכים מתוך 5
מינימום 344 גישה אל מאחורי הקלעים
במהלך העבודה אעלה לפחות עשרה סרטונים מתהליך העבודה, שבו אני מספרת על התלבטויות שהיו לי ואיך פתרתי, על תהליך העבודה שלי ושל ענתי, ועל קטעים שנשארו על רצפת חדר העריכה. הסרטונים יועלו בהגדרת פרטיות "פרטי" וחשבון הג'ימייל שלכם יקבל גישה אליהם. חלק מהסרטונים יהפכו ציבוריים אחרי צאת הספר לאור, וחלק לא (אלה שלא לילדים). בנוסף תקבלו, כמובן, את הספר עד הבית.
1 תומכים מתוך 1
מינימום 504 טעמים וטעימות - אצלי
הזמנת יחיד לארוחת ערב פרסית טבעונית נטולת גלוטן מעשה ידינו (יובל ותמר), תפריט בתיאור הפרויקט.
הארוחה תתקיים בכפר סבא בתאריך 29.12.2016. זה לפני שהספר יוצא לאור, ואתם תקבלו טעימות ממה שכבר יש ומהתהליך, ספרון "סנונית", ועוד הפתעה שאסור לפרסם, שתוכלו לקחת הביתה.
את המתכונים תקבלו למייל, ואת הספר הפיזי עצמו תקבלו בדואר רשום באביב.
3 תומכים מתוך 3