EN HE

שבויות

הפרויקט של
הידברות


ישנם מקרים שאף אחד לא מרוצה מהם, אבל הם קיימים וצריך לעזור לאותם אנשים. ישנם עשרות מקרים של נשים יהודיות שנישאו לגברים ערבים, אך כעבור זמן התחרטו ולא מצליחות לצאת מאותה זוגיות / משפחה.

אנחנו בהדברות לקחנו על עצמנו משימה מאוד קשה, כאשר ברוב המקרים הנשים הללו לא מקבלות מענה מאף אחד כולל מהמשפחה שלהן, אנחנו מנסים לעזור להן . העמותה נכנסת לפעולה וניסיון לעזור רק לאחר פנייה יזומה של נשים או מי מטעמם שמבקשים את העזרה. 

אין בגיוס זה מטרה לפגוע באוכלוסיה שלמה או להכפיש את שמה. מטרת הגיוס הינה לעזור לנשים ספציפיות שפונות לעזרה ואינן מצליחות לצאת ממערכת היחסים לבד.

מצ״ב מקבץ סיפורים אמיתיים שינסו להבהיר את התמונה המלאה.

כששירה (שם בדוי) הכירה את אחמד (שם בדוי), היא לא תיארה לעצמה איך מה שהתחיל כחלום ורוד יהפוך מהר מאוד להיות הסיוט הכי גדול שלה, בלי שתהיה לה היכולת להתעורר ממנו. 

שירה ואחמד הכירו כשעבדו באותה המסעדה, היא כמלצרית והוא כמנהל. עם הזמן אחמד התגלה לעיני שירה כבחור אכפתי למדי, הרבה יותר מכל הבחורים היהודים שפגשה. הוא תמיד התחשב בה וסייע לה לא מעט להתקדם בעבודה.אט אט הם הפכו לידידים קרובים, אחמד החל לחזר אחריה והקשר ביניהם התחזק. גם כבן זוג, התגלה אחמד כרומנטיקן לא קטן, שהרבה במתנות ובמחמאות, ושירה נהנתה לשהות במחיצתו. אז כבר החלו ההורים להתנגד, אולם שירה התעקשה עמו להישאר. לאחר תקופת היכרות, הציע אחמד לשירה נישואין, וזו ענתה מיד בחיוב, למגינת לבם של הוריה. 

זמן קצר לאחר החתונה עברו אחמד ושירה להתגורר בכפר הערבי של אחמד, בסמוך להוריו והרחק ממשפחתה המתנגדת של שירה.

לצפייה בסרטונים לא דרך יוטיוב, הקליקו כאן.


אך לרוע מזלה של שירה, מבחור שנראה אכפתי ואוהב החל להתגלות אחמד כחיית אדם. מהר מאוד כפה על שירה להתאסלם והפך לגבר אלים ורודן. אחמד ניסה ככל יכולתו לאלף את שירה, ולהפוך אותה לאישה כנועה וצייתנית. גם צעדיה נשמרו בקפדנות - מהרגע שעברו לגור בכפר, אסר אחמד על אשתו לשמור על קשר עם בני משפחתה, ובשעות שנעדר מהבית דאג שאמו, שאף היא התעללה בה תדיר, תהיה צמודה אליה ותדאג שלא תצא מהבית. 

עם הזמן, הלך המצב והחמיר ושירה החלה לאבד את הזהות והאישיות שלה ומצבה הנפשי התרופף ללא תקנה. מבחורה צעירה ומלאת שמחת חיים, הפכה שירה לצל אדם ממש; לבחורה מפוחדת, צייתנית וכבויה. עם השנים, המצב הפך למורכב יותר לאחר שנוספו לתמונה גם ילדים. 

שיקול אחד שגוי ששירה קיבלה בתמימות, הפך אותה לאישה מוכה ומיוסרת, חסרת הווה וחסרת עתיד. 

בישראל של היום חיות מעל 30,000 בנות במצבה של שירה

תתארו לעצמכם מה המשמעות.

לכתבה המלאה לחצו כאן

לכתבה נוספת בנושא לחצו כאן 

מעטים הגופים שמסוגלים לתמוך בנשים במצב זה, וכאלה שהנשים מרגישות בטוחות לפנות אליהם. 

מחלקת התבוללות בהידברות היא אחד מהגופים המרכזיים לתמיכה בנשים הנ"ל.

אז למה אנו זקוקים לכם?

אנו מציעים לכם לבוא ולהיות השותפים שלנו בפעילות הזו, שהיא הצלת נפשות כפשוטה. גם של הנשים וגם של ילדיהן. אנו עתירי מוטיבציה ואנרגיה - אבל היכולות שלנו לעזור, מוגבלת לצערנו.

במידה ופרויקט ההדסטארט יגיע ליעד עד חג הסוכות (להרבות זכויות בעם ישראל, לקראת ימי הדין), נבצע בעזרתכם את הצעדים הבאים שיבטיחו פעילות של שנה מלאה למחלקה שלנו:

1. נוסיף דירת מסתור נוספת לנשים שנחלץ , על מנת שהבעלים הננטשים לא יכלו בהן (ובילדיהן) את זעמם. כיום הידברות מחזיקה בדירת מסתור אחת, ועוד כמה אקראיות, אך זה לא מספיק.

2. . נסייע בעזרה וסיוע גם בקרב נערות ונשים שעדיין לא הגיעו לכדי חתונה. אנו מקבלים כל העת דיווחים שוטפים על קשרים בעייתיים, ופונים לכל גורם אפשרי על מנת להציף את ההשלכות החמורות. במקרים שונים אנו פועלים אף מול אותם גברים.

3. נרחיב את כמות אנשי המקצוע שבהם אנו נעזרים על מנת להעניק תמיכה לנשים שסיימו קשר - אנשי מקצוע בתחומי תמיכה נפשית, מציאת תעסוקה, ייעוץ וליווי משפטי ועוד. זו לא חכמה לחלץ נשים ולהותיר אותן בודדות במערכה - עלינו גם ללוות אותן עד להשתלבותן המלאה מחדש בחברה, תוך שיקום חייהן.

4. נפיק ונייצר יותר חומרי הסברה בנושאי התבוללות. נערות ונשים שיצפו בסרטים ויקראו את החומרים - ועל ידי כך נשפר את הסיכויים שיכניסו עצמן למצבים קשים כאלה, כך לא רק נבנה בית חולים מתחת לגשר, אלא נסייע בתיקון הגשר עצמו.

5. נרחיב אתפעילות הגרילה דרך האינטרנט. דרך פייסבוק ואתר הידברות קיבלנו בקשות לעזרה מאותן נשים, לעתים מתוך הכפרים ממש, אחרי שנחשפו לפעילות שלנו והבינו שיש להן כתובת.


אנחנו יכולים לספר על המון מקרים שראינו במו עינינו, אבל אולי יותר מכל, נצרב בזיכרוננו אותו ילד קטן, בן לאם יהודייה ואב מוסלמי, שישב אצלנו במשרד יום לאחר שהוא ואמו חולצו מהכפר. ילד  קטן, מלקק ארטיק, ובפניו שריטות וצלקות - "מזכרת" מאביו, שהתעלל בו ובאמו. פשוט לראות ולהצטמרר.

יש כאלה שנוהגים לומר "אם היא התבוללה - בעיה שלה!". אבל זו לא הבעיה שלהן, אלא הבעיה של כולנו (שלא לדבר על ילדיהן). אנו לא מתעלמים מאותן בנות, שמן הסתם הגיעו לכך (ברובן המכריע) מרקע אישי לא פשוט. גם אם הן עשו טעויות, מתוך בורות או חוסר הבנה, הן עדיין חלק מעם ישראל. והן היו יכולות להיות גם אחותך או בתך!

אנו מנסים לעורר אותן, עוד לפני הצעד הנמהר - באמצעות חומרי הסברה ופעילות גרילה ברשתות החברתיות - וגם אחרי הצעד הנמהר, כשהן יכולות לחשוב שחרב עליהן עולמן. שנגזר גורלן לחיות בכפר ערבי, באורח חיים של שפחות, לרוב עם מנטליות שכוללת השפלות ואלימות קשה. זה קורה עד שהן מגיעות אלינו - או עד שאנחנו מגיעים אליהן, באמצעות דיווחים מצד קרובי משפחה וחברים דואגים.


הפרויקט של

הידברות
צור קשר עם היזם
ארגון היהדות הגדול בעולם. מפעילויותינו: ערוץ יהדות (97 בהוט ויס), אתר אינטרנט פופולרי הזוכה ל-2.5 מיליון כניסות בחודש (www.hidabroot.org), מחלקות חסד וסיוע לקהילה, כנסי חיזוק בקרב הארץ, עלון שבת, מגזין חודשי, אתר ההיכרויות החינמי "שבע ברכות", מחלקות למניעת התבוללות והפלות, סדנאות ועוד.
513,652
מתוך 500,000 ₪
103%
מומן
0
ימים שנותרו
1134
תומכים
שימו לב!
רק במקרה והקמפיין משיג את יעד הגיוס במשך הזמן שהוקצב התומכים יחוייבו
איך לתמוך בפרויקט?
מינימום 50 אשריך! וגם מכתב תודה מהרב זמיר כהן
מכתב תודה מהרב זמיר כהן, אודות חשיבות הסיוע במניעת התבוללות, יישלח אליך במייל בתום הפרויקט
515 תומכים
מינימום 120 10 דיסקים להאזנה - הרב זמיר כהן / הרב פנגר
10 דיסקים להאזנה (mp3) של הרב זמיר כהן והרב פנגר, לשימושך או לחלוקה למכרים
144 תומכים
מינימום 180 *תשורה חדשה* ברכה לשנה טובה, מהרב זמיר כהן
שמך יועבר כתומכ/ת וכבעל/ת המצווה לברכת הרב זמיר כהן, לשנה טובה, חתימה טובה, ושיתמלאו כל משאלות לבך לטובה
135 תומכים מתוך 500
מינימום 200 הספר "מסע אל האמת" של הרב זמיר כהן
ספרו של הרב זמיר כהן, "מסע אל האמת", ישלח אליך הביתה
84 תומכים
מינימום 250 יומן תשע"ז של הרבנית ימימה מזרחי
גם עזרת לאחיותינו, שנמצאות במצוקה (או עדיין לפני המצוקה...) וגם תקבלי כתשורה את יומן הרבנית ימימה מזרחי לשנת תשע"ז - עבורך או כמתנה לאישה יקרה ללבך. המשלוח בישראל בלבד, בכל מדרגות התמיכה.
114 תומכים מתוך 1000
מינימום 300 הספר "האדם ועולמו" של הרב זמיר כהן
ספרו של הרב זמיר כהן, "האדם ועולמו" (שיחות הרב זמיר כהן), ישלח אליך הביתה
29 תומכים
מינימום 450 הספר למתבגרות, "אהבה לרגע" + יומן הרבנית ימימה
ספר נהדר למתבגרות (לפרטים - http://hidabroot.vp4.me/ahavalerega), וכן היומן השנתי לנשים, של הרבנית ימימה מזרחי
3 תומכים
מינימום 500 יומן הרבנית ימימה + ספר "ארכיאולוגיה תנ"כית"
היומן של הרבנית ימימה לשנת תשע"ז + ספרו החדש של הרב זמיר כהן, "ארכיאולוגיה תנ"כית".
36 תומכים
מינימום 699 הספר החדש של הרב פנגר + יומן הרבנית ימימה
ספרו החדש של הרב יצחק פנגר, "פסיפס" (בנושא זוגיות) + יומן הרבנית ימימה מזרחי לשנת תשע"ז
2 תומכים
מינימום 750 ברכה מהרב זמיר כהן + יומן + "פסיפס"
כאות הוקרה על תמיכתך, נעביר את שמך לברכה אישית ע"י הרב זמיר כהן, ובנוסף נשלח אליך את יומן הרבנית ימימה + ספרו החדש של הרב יצחק פנגר, "פסיפס"
24 תומכים
מינימום 799 הספר החדש של סיון רהב מאיר + יומן
הספר החדש והמוצלח של סיון רהב מאיר, "הסטטוס היהודי" + יומן הרבנית ימימה לשנת תשע"ז
2 תומכים
מינימום 1000 סיור מיוחד בבניין הידברות + 3 יומני הרבנית ימימה
רוצים להכיר מקרוב את הידברות, ולערוך שיחה עם מנהלת מחלקת "שבויות"? מה שבטוח, אחרי הסיור הזה - תבינו הרבה יותר עד כמה מדובר בנושא בוער וחשוב מאין כמותו!
12 תומכים
מינימום 2000 סיור בהידברות + 3 ספרים לבחירה + הקדשה למשך שנה
תמורת התמיכה הנדיבה הזו, נפנק אתכם ב-3 ספרים לבחירתכם, וכמובן שגם תגיעו לסיור מיוחד בהידברות. בנוסף לכך, תוכלו לפרסם הקדשה באתר הידברות למשך שנה שלמה, לרפואה, לזיווג וכו'.
4 תומכים
מינימום 5000 USB תכניות ילדים ושיעורי תורה + 5 ספרים
USB עם מגוון ענק של תכניות ילדים + USB עם הרצאות הרב זמיר כהן והרב פנגר + 5 ספרים לבחירתך.
בנוסף תוזמן לסיור בהידברות, ותוכל כמובן לשלוח שמות לברכה עבור הרב זמיר כהן.
2 תומכים
מינימום 10000 מבט מבפנים אל פעילות "שבויות" + כל התשורות הקודמות
אין לנו מילים. ובעיקר לנשים היהודיות שיינצלו בעקבות תמיכתך, גם מבלי להכיר אותך, בוודאי לא יישארו מילים...
במסגרת מדרגה זו, תוזמן לפגישה אישית עם מנהלת מחלקת "שבויות" בהידברות, על מנת לקבל מבט סודי אל פעילות המחלקה מעל ומתחת לפני השטח.
0 תומכים
מינימום 25000 נופש הידברות + כל התשורות הקודמות
בנוסף לכל התשורות הקרובות, תקבל/י הזמנה (ל-2 אנשים) לאחד מנופשי הידברות הקרובים, לבחירתך (חמישי עד שבת).
0 תומכים
מינימום 50000 אין מילים
אם החלטת להשקיע כמות נכבדת כזו מכספך, מתוך אמונה במטרה הנשגבת - להחזיר את הבנות הביתה ולשקם אותן - אין לנו מילים. פשוט אשריך.
4 תומכים
מינימום 100 100 עלוני הידברות לחלוקה + 5 דיסקים להאזנה
100 עלוני "עונג שבת" של הידברות ישלחו אליך, בתוספת 5 דיסקים של הרב זמיר כהן או הרב פנגר (mp3) ישלחו אליך. אם כבר זיכוי הרבים, אז עד הסוף
115 תומכים מתוך 115
מינימום 501 הספר החדש של הרב פנגר, "פסיפס" + יומן הרבנית ימימה
בנוסף למצווה הגדולה, תקבל/י גם את ספרו החדש של הרב פנגר, "פסיפס", בנוסף ליומן תשע"ז של הרבנית ימימה מזרחי
3 תומכים מתוך 3