EN HE

למה לי בר מצווה עכשיו?

הפרויקט של
גיא אסל


למה לי בר מצווה עכשיו?

ספר עיון גראפי והומוריסטי לכל המשפחה שעוסק בשאלות הגדולות של  החברה והתרבות הישראלית:

מהי משפחה? 

מהם טקסים? 

ואיך (לעזאזל) כל זה קשור לבר מצווה?

כתב: גיא אסל 

אייר: פפה פיינברגמי קהל היעד של הספר? 

הספר מומלץ לכל המשפחה - לפני, בזמן, או אחרי מסיבת בר מצווה (שלכם או שלהם..:) רגע של רפלקסיה הומוריסטית על מה שמתחולל סביבנו לפני ששוברים את הכלים ולא משחקים. הספר גם מומלץ לכל נער שמחפש נקודות התחלה וכיוונים לדרשת בר המצווה שלו. ובכלל, אם אתם מרגישים צדיקים ורוצים לתת גם לאחרים, הספר מומלץ ביותר גם בתור מתנה.

ומי אנחנו?

שמי גיא אסל, אב גרוש עם שני ילדים, שחי בזוגיות שנייה עם אהובה ושתי בנותיה. משפחה היפר-מודרנית עם שני כלבים רעשניים ואינסוף יונים בעליית הגג. 

אני חובב משחקי לוח, שהחיים, היקום וכל השאר, הובילו אותו לכתוב עבודת דוקטורט באוניברסיטה העברית על צילום, טקסים ותקשורת משפחתית. אתם כבר בטח מבינים שהיצירה הזאת היא תולדה של המפגש הבלתי נמנע שבין המחקר לבין חיי היומיום, או במדויק יותר-  ליום שבו הבנתי שאין לי ברירה אלא להתמודד עם טקס בר המצווה של בני המתבגר נדב...

במקצועי אני יוצר וידאו עצמאי שעבד כ 16 שנים ברשות השידור. ביימתי וערכתי קדימונים, תכניות תרבות, כתבות יומן וסרטים תיעודיים. בנוסף הייתי לקטור ומפיק אחראי במחלקת הדרמה. 

אחת התקופות היותר יצירתיות שלי היתה כשעבדתי כחמש שנים בתור במאי בתכניות הילדים והנוער של הערוץ הראשון. שם, בסדרת כתבות על "זכויות הילד", יצא לי לעבוד לראשונה עם העיפרון הכי מהיר במזרח התיכון - פפה פיינבג.

פפה הוא צייר קומיקס. מאייר עבור העיתונים "ג'רוזלם פוסט", "ג'רוזלם ריפורט" ,"אורנג' קאונטי" ו-"סן דייגו ג'ורנאל" בארה"ב. בנוסף פפה מעצב דף מאויר ללימוד אנגלית בעיתון "מאטרו". בעבר הוא אייר ל-"כולנו","פילון", העיתון "משהו", "ירושלים שלי","זום", "מנורה", "Patakis פרסומים" ביוון והעיתון האומנותי הספרדי "Entre Rios".

פפה מלמד איור וקומיקס ב "נוער שוחר מדע" של האוניברסיטה העברית בירושלים, והיה מורה להדפס משי באקדמיה לאמנות בצלאל שבהר הצופים (1989-1993). בין השנים 1989-2015 פפה היה הגרפיקאי בתכניות הילדים והנוער של הערוץ הראשון (כבר כתבתי ששם נפגשנו?) 

דרך המפגש שבין פפה לביני, בין מילים לבין ציור, בין מחקר אקדמי לבין יצירה אמנותית, בין מסורת לבין התחדשות, בין זיכרונות הילדות לבין טרדות ההורות, היצירה נוגעת בשאלות הגדולות של החברה והתרבות הישראלית:

מהי משפחה? מהם טקסים? ואיך (לעזאזל) כל זה קשור לבר מצווה?

אז...

אנחנו מזמינים אתכם לצאת למסע משותף,  להפוך חלום למציאות, ולממש את המילים והאיורים לספר בעבורכם, תודה:)

היצירה קיבלה את ברכתה של הוצאת הספרים אוריון אשר בבוא הזמן תדאג להפצתה. 


הספר יהיה בגודל A5, יכיל כ 90 עמודים, כריכה קשה. 


הפרויקט של

גיא אסל
צור קשר עם היזם
אני יוצר וידאו מקצועי כבר 20 שנים, מתוכן 16 שנים עבדתי ברשות השידור, משם פרשתי לפני כשנה. ביימתי וערכתי קדימונים, וידאו-קליפים, תכניות תרבות, כתבות יומן וסרטים תיעודיים. בנוסף הייתי לקטור ומפיק אחראי במחלקת הדרמה. יש לי תואר ראשון בספרות כללית ופילוסופיה, תואר שני בתכנית ללימודי תרבות וכיום אני כותב את עבודת הדוקטורט שלי בחוג לתקשורת של האוניברסיטה העברית. המחקר שלי עוסק בצילום משפחתי, טקסים משפחתיים ותקשורת משפחתית.
19,783
מתוך 18,000 ₪
110%
מומן
0
ימים שנותרו
82
תומכים
שימו לב!
רק במקרה והקמפיין משיג את יעד הגיוס במשך הזמן שהוקצב התומכים יחוייבו
איך לתמוך בפרויקט?
מינימום 35 מכתב תודה
כן, גם זה אפשרי, מכתב תודה מכל הלב על תרומתכם למימון הפרויקט, ועל התקווה שתמיד תוכלו לרכוש את הספר בחנויות עבורכם או כמתנה בעבור אחרים.
7 תומכים
מינימום 68 עותק של הספר חתום
אתם רוצים עותק של הספר, ובצדק - תקבלו בדואר ספר בכריכה קשה עם חתימה אישית, מילת תודה ובלבנו המון אהבה :)
48 תומכים
מינימום 140 שני עותקים של הספר וסימניה מקורית
ווואו... לא רק שאתם רוצים את הספר בשביל עצמכם, אתם גם רוצים לקנות עותק נוסף מתנה לחברים או בני משפחה. זאת התרגשות... אז בנוסף לשני הספרים אתם תקבלו ממני סימניה אחת עם איור מקורי מתוך הספר... ואם תהיתם, שני הספרים יהיו חתומים :)
9 תומכים
מינימום 180 שני עותקים של הספר וסדרה של "חמסת" הסימניות
ווואו...ווואוו... עותק חתום בשביל עצמכם, עותק מתנה חתום לחברים או בני משפחה... וגם חמש סימניות שונות... זאת התרגשות... אתם יודעים כיצד לשמח אנשים :)
9 תומכים
מינימום 250 שני עותקים של הספר, סימניה וחולצה עם הדפס מהספר
כל הכבוד לכם, אתם גם מקוריים וגם אפנתיים... אתם מאמינים בספר בכדי לקנות עותק אחד בשביל עצמכם ובכדי לתת עותק אחד מתנה לחברים או בני משפחה, ואתם גם מאמינים שראוי להסתובב עם טישירט עם איור מקורי ברחובות... אז כן, תעדכנו אותנו במידה המתאימה ובצבע הרצוי ואנחנו נדאג לכל השאר... אתם תהיו מגניבים! מבטיח גם סימנייה :)
9 תומכים
מינימום 650 דרשה לבר/בת מצווה
בנוסף לספר וסימניה אתם מקבלים גם את כישוריי כאיש תוכן ואקדמאי.
התשורה כוללת 3 מפגשים של שעה וחצי כל אחד עם הנער/ה, הכנת הדרשה - משלב הרעיון, דרך הכתיבה, העריכה, וחזרות לקראת הבצוע. עד 600 מילים. מיועד לתושבי ירושלים והמרכז.

1 תומכים
מינימום 1500 מצגת
בנוסף לספר וסימניה אתם מקבלים גם את כישוריי כעורך וידאו מקצועי.
אהפוך את התמונות וקטעי הוידאו שלכם למצגת מרגשת באורך של עד 4 דקות. תאמינו לי - זה מספיק :)
מתאים לבר/בת מצווה, חתונות או ימי הולדת.
2 תומכים
מינימום 5000 קליפ
בנוסף לספר וסימניה אתם מקבלים גם את כישוריי כיוצר וידאו מקצועי.
התשורה כוללת מפגש לצורך הכרות, עבודה על רעיון ותסריט וכן יום צילומים, יום עריכה וחצי יום תיקונים, הכל לקליפ של עד 10 דקות.
מתאים לבר/בת מצווה, חתונות או ימי הולדת.
1 תומכים
מינימום 10000 מסע חניכה משפחתי
לנועזים שביננו - מסע חניכה משפחתי.
המסע כולל 3 מפגשים משפחתיים בני 3 שעות, בהם נשחק, נדבר, נציף ונחקור את הדינמיקה המשפחתית כדי ליצור ביחד קליפ משפחתי. בנוסף לשלושת המפגשים - יום צילומים, יום עריכה וחצי יום תיקונים, הכל לקליפ של עד 10 דקות.
מתאים לבר/בת מצווה, חתונות או ימי הולדת.
0 תומכים