EN HE

הנווטים השפלה והסגולה

הפרויקט של
ירון ניטקה נקש

פרויקט הנווטים

אנו מחפשים שותפים, שהציונות בדמם, והרצון להיות חלק מפרויקט ערכי חוויתי במחשבתם בכדי להשלים את הפרויקט של משחק הנווטים "שפלה".

אנחנו בישורת האחרונה - תמיכה קטנה יכולה להיות משמעותית לפרויקט.

אמר יגאל אלון ז"ל , מפקד הפלמ"ח, סגן ראש ממשלה, שר החינוך... "עם שאינו יודע את עברו, ההווה שלו דל ועתידו לוט בערפל".

תחילתו של פרויקט "הנווטים" היה מתוך בעירה פנימית שלי ומחשבה שאני רוצה לעשות משהוא אחר, לגרום לאנשים להכיר את הארץ לחוות אותה ולאהוב אותה כמוני.

אני מאוד אוהב את נושא הניווט וחיבור בין שני הדברים הוליד את הפרויקט לפני 16 שנה, בתחילה בכלל זה לא היה "פרויקט" זה היה משחק שיצרתי לשימוש בפעילויות שלנו, התגובות המתלהבות של המשתתפים, הבקשה החוזרת "אנחנו רוצים לבוא עם המשפחה" גרמה לי לחשוב שניתן לעשות זאת.

התחלתי באזור הרי ירושלים, הרבה עבודה, הרבה יותר טעויות שגרמו להוצאות רבות, הרבה ניסוי וטעייה ובסופם יצאה הערכה על מפה של "הרי ירושלים" ואף יצאנו עם משחק זה עם שני מהדורות התגובות היו נלהבות אבל נגמר הכסף (הכל מומן מכספים שלי, משפחתי, חברים ובנקים ומדובר בהרבה מאוד כסף).

כך נראת כריכת משחק הנווטים הרי ירושלים.

התחלתי למכור ערכות משחק לפעילות למשפחות ולהפעיל קבוצות של ארגונים וחברות בימי כייף המבוססים על פעילות "הנווטים", התגובות היו מדהימות והשאלה "מה עם אזורים אחרים בארץ?" עלתה כמעט בכל סיום של משחק, החלטתי להרים את הכפפה ולהמשיך וליצור ערכות נוספות באזורים שונים, במהלך השנים הבאות יצרתי את אזור הגליל המערבי ואת אזור דרום הגולן, צפון הגולן וצפון הנגב המערבי – עוטף עזה ושוב הקושי הכלכלי מעקב את ההתקדמות.

על המשחק:

המשחק הוא דרך חדשה להכיר את הארץ, "טיול שהוא משחק, משחק שהוא טיול". המשחק בנוי ברבדים, מחוויה פשוטה ועד למשחק מלמד מפתח עבודת צוות, מתרגל ניצול משאבים והשגת משאבים, מחייב גלישה באינטרנט לצורך השגת מידע או הפעלת חבר טלפוני, מחייב תקשורת עם הצוות ומחוץ לצוות, מתרגל ביצוע מטלות, קבלת החלטות, מפתח ראיה מרחבית ובעיקר הכרות בלתי אמצעית עם הארץ.

המשחק משלב טכנולוגיה עם חוויה של ארץ ישראל וכל אחד ימצא את עצמו שותף במשחק ובחיפוש התוכן להשגת המטרה.

 המשחק משמש כבסיס לסדנאות ניהול בנושאים : ניהול זמן, ניהול משאבים, תכנון מול ביצוע, גמישות בעת ביצוע מטלות, עבודת צוות, ניהול צוות ועוד....

המשחק מותאם למשפחות עם ילדים החל מגיל 3-4 שנים ומעלה וניתן לשחק אותו ברכב פרטי, באופניים, ברגל או בג'יפים לפי רצון המשתתף בתאום איתנו.

להדגשה המשחק שונה ממשחקי חפשו את המטמון אחרים היות ואין בו בדיקה של ידע קיים אלה יש בו אלמנט של רכישת ידע חדש תוך כדי פעילות, יתרון המאפשר לכל אדם להשתלב במשחק בקלות ומעביר את המשתתפים חוויה של ארץ ישראל, אתרים וסיפורים.

 

אנו מבקשים תמיכה ביצירת ערכת המשחק של הנווטים "שפלה - ובעקבות הסגולה"  – שם לא סופי :-)

הערכה תכלול את סיפור קרבות חטיבת גבעתי ויחידות נוספות נגד הפלישה המצרית במלחמת העצמאות ואת אזור מערות בית גוברין "ארץ המערות", ישובים קדומים, מחילות מסתור, בר כוכבא ועוד... המפה טופוגרפית חדשה של האזור בקנה מידה 1:30,000, ערכה זו תשתתף בפסטיבל "שפלת יהודה – ירוק ולא רחוק" שיתקיים בתחילת מרץ למשך מספר שבועות.

הצטרפו ותמכו במשחק שמחבר את האנשים לארץ דרכיה וסיפוריה - "הנווטים"

כריכה משחק הנווטים צפון הנגב המערבי - לעיונכם -

בקרוב אעלה תמונות אפשריות של הכריכה ואזמין אתכם לבחור את התמונה של הכריכה למשחק החדש.

בנימה אישית פרויקט הנווטים הפך למשימת חיים מבחינתי, כל משאבי הכספיים ומשאבי הזמן שלי מוקדשים לפרויקט זה.

בסופו של החזון אנו נמפה את כל הארץ במפות טופוגרפיות מקצועיות בקנה מידה של   1:25,000-1:40,000 , עם מעל ל – 20,000 נקודות עניין שמספרות את סיפור הארץ דרכיה וסיפוריה בצורה של חוויה, כפעילות מאתגרת מהנה, מלמדת, ההיסטוריה, משולבת עם סיפורי תנ"ך, עם אתרי מורשת טבע ונוף כמקשה אחת של ארץ ישראל בחוויה אחת.

בתחילת הפרויקט, בפגישה באחד ממשרדי הממשל שלנו לפני מספר שנים נשאלתי "למה אתה עושה את זה – זה מדהים ומיוחד אבל מאוד יקר לבנות זאת", האמת שנעלבתי לא ידעתי מה לענות פרט לכך שאני חש צורך בכך ומתוך הכרה "שעם שאינו יודע את עברו, ההווה דל והעתיד לוט בערפל" (יגאל אלון).

נעלבתי על השאלה עצמה, שנשאלתי על ידי פקיד במערכת שחשבתי שתשמח שלא היא צריכה לממן, ובטעות חשבתי שתעשה הכל כדי לעזור לקדם פעילות כזאת בעיקר ללא תשלום – התאכזבתי מסתבר שלא כך.

ציונות בעיני אינה מילה גסה, להפך אני ציוני, והמשחק נועד להכיר לנו את הארץ בצורה של חוויה והנאה ואני רואה בכך כפי שציינתי משימת חיים.

המשחק מהווה יום כייף עם תוכן לזוג או משפחה, משמש כיום גיבוש משמעות וערכים לארגונים וחברות.

 המשחק משמש כפלטפורמה לאירועים רבי ממשתתפים, ואף כיום כייף זוגי המשלב ארוחת בוקר מצוינת עם פעילות, אנו יכולים להפעיל החל מזוג אחד ברכב ועד לעשרות אלפי אנשים בו זמנית בחוויה הנאה ואתגר.

המשחק משמש כפעילות נוספת בפסטיבלים באזורים שונים כמו גם כבסיס לאירוע פרטי/משפחתי  או ארגוני בעלויות נמוכות.

אין צורך בידע מוקדם לצורך הפעילות, המשחק "מוביל אתכם" בין הסיפורים והאתרים, מכוון אתכם לידע ולמידע המספר את סיפורם, המשחק לא בא לבדוק מה אתם יודעים.

המשחק מתאים למשפחות עם ילדים מגילאי 3-4 שנים ומעלה ועד בכלל וניתן לשחק ברכב פרטי, בג'יפים ורכבי שטח, באופניים או ברגל לבחירת המשתתפים. (כמובן שניתן גם שילוב של אמצעי התנועה בפעילות אחת).

מוזמנים לתמוך ולהצטרף לקהילה משחקת ולומדת - "הנווטים"הפרויקט של

ירון ניטקה נקש
צור קשר עם היזם
שמי ירון בעשור החמישי לחיי, מורה דרך, סוכן נסיעות ובעיקר אוהב לחשוב על עצמי איש חינוך, בעברי הייתי מנהל מתנ"ס, מנהל מחלקות חינוך בראשויות מקומיות, בחרתי להקדיש את זמני וכספי לפיתוח פרויקט "הנווטים" משחק ניווט אסטרטגיה שמלמד ארץ ישראל בצורה של הרפתקה והתנסות. הפרויקט שלקחתי על עצמי, מיפוי הארץ בקנה מידה 1:25,000-1:50,000 והפיכת הארץ למגרש משחקים ענק שמלמד בצורה חוויתית ארץ ישראל, היסטוריה, תנ"ך ומורשת קרב. מקווה שתרצו לחוות את הארץ בצורה אחרת והצטרפו אלי למשחק של ארץ ישראל.
1,005
מתוך 20,000 ₪
5%
מומן
8
ימים שנותרו
10
תומכים
שימו לב!
רק במקרה והקמפיין משיג את יעד הגיוס במשך הזמן שהוקצב התומכים יחוייבו
איך לתמוך בפרויקט?
מינימום 25 מכתב תודה בדואר אלקטרוני
מכתב תודה על העזרה בתמיכה בפרויקט ציוני ארץ ישראלי שמחבר את האנשים לארץ דרכיה וסיפוריה בצורה של חוויה ומשחק.
מקרבת את האנשים לארץ דרכיה וסיפוריה.

ישלח בדוא"ל.
1 תומכים
מינימום 50 סרטון תודה של יוצר המשחק
סרטון קצר מצולם בטלפון נייד באחד מנקודות הפעילות של המשחק.
בסרטון אני מודה לתומכים שמית על תרומתם לפרויקט הנווטים.
4 תומכים
מינימום 120 ערכת הנווטים שפלה ובעקבות הסגולה
כהוקרה תקבלו ערכת משחק הנווטים במחיר מוזל של 25% למסייעים בפרויקט.
אני מעריך את התמיכה מראש וחושב שמגיע לכם הכרת תודה שמתבטאת בהנחה ורוצה להזמין אתכם לפסטיבל "שפלה – ירוק ולא רחוק" לקחת חלק בפעילות במחיר מוזל.

מפגש עם יוצר המשחק ואיסוף עצמי מצומת ביל"ו - או בפסטיבל ללא תשלום.
אפשרות למשלוח בדואר רשום בתוספת תשלום של 19.5 ש"ח
3 תומכים
מינימום 160 אמץ לוחם מהסגולה
במסגרת שיתוף פעולה עם עמותת גבעתי.
תפרגנו לנו בסכום של 160 ש"ח ואנו נפרגן ללוחם בסגולה,
נספק ערכת "הנווטים שפלה בעקבות הסגולה" לחייל המשרת כיום בחטיבה ,

וכמובן שגם אתם תקבלו ערכה אחת לפעילות בפסטיבל הצפוי.( 1+1 אחד ללוחם ואחד לכם).
0 תומכים
מינימום 200 "הנווטים שפלה" + ערכת "הנווטים צפון הנגב המערבי"
אפשרות להשתתף בשני פסטיבלים בתמיכה אחת (פסטיבל "דרום אדום", והשפלה "ירוק ולא רחוק"). ערכת משחק מודפסת על גליון בגודל 70-100 ס"מ מנויילן, בצד אחד מפת הניווט בקנה מידה 1:30,000 ובגב המפה המשחק עצמו.
מעריך מאוד את התמיכה ומזמין אתכם לשני פסטיבלים הראשון בפברואר והשני במרץ במחיר מוזל משמעותית.

מפגש עם יוצר המשחק ואיסוף עצמי מצומת ביל"ו - או בפסטיבל ללא תשלום
אפשרות למשלוח בדואר רשום בתוספת תשלום של 19.5 ש"ח
2 תומכים
מינימום 230 הנווטים שפלה באריזת מתנה מפוארת
זו עזרה משמעותית לפרויקט - תודה רבה
אשמח לתת לכם ערכת "הנווטים שפלה" + באריזת מתנה מפוארת, הערכה כוללת את מפת המשחק כפי שתוארה בסעיף 3 + אריזת מתנה יפה הכוללת מצפן פריזמטי מקצועי, פנס מתכתי 9 לידים, בטריות לפנס, אולר רב תכליתי.
זו הערכה האולטימטיבית, מתנה נהדרת לבר/בת מצווה, מתנה ערכית יפה עם משמעות, בהנחה של מעל ל -20%, לצערי מספר היחידות מוגבל ל - 300 יחידות.

מפגש עם יוצר המשחק ואיסוף עצמי מצומת ביל"ו - או בפסטיבל ללא תשלום
אפשרות למשלוח בדואר חבילות בתוספת תשלום של 45 ש"ח
0 תומכים מתוך 300
מינימום 350 יום כייף זוגי + שתי ערכות הנווטים
אתם ממש בדרך הנכונה, שני אזורים ואתם כבר בקהילת הנווטים
בנוסף ערכת "הנווטים שפלה" + ערכת הנווטים "הרי ירושלים" + ארוחת בוקר זוגית במלון נווה אילן במסגרת יום פעילות עצמאי בהרי ירושלים, שתי ערכות משחק + יום כייף זוגי כולל ארוחת בוקר מצוינת במלון.
למימוש עד סוף מרץ 2017 ,בתאום מראש.

מפגש עם יוצר המשחק ואיסוף עצמי מצומת ביל"ו - או בפסטיבל ללא תשלום
אפשרות למשלוח בדואר רשום בתוספת תשלום של 19.5 ש"ח
0 תומכים
מינימום 1000 אירוע משפחתי במחיר שפוי
יש ציונות ויש ציונים הלב שלכם במקום הנכון מעריך מאוד את התמיכה שלכם ובנוסף 10 ערכות הנווטים לאזור אחד שתבחרו כולל ייעוץ וסיוע בהפקת אירוע משפחתי עצמאי ברכבים פרטיים ( יום הולדת/בר מצווה מסיבת רווקים/רווקות...).
מיועדת לאנשים שיודעים לתכנן קדימה ורוצים אירוע עם ערכים ותוכן כאירוע משפחתי ורוצים לתמוך בפרויקט ארץ ישראלי, ציוני.

מפגש עם יוצר המשחק ואיסוף עצמי מצומת ביל"ו - או בפסטיבל ללא תשלום
אפשרות למשלוח בדואר חבילות בתוספת תשלום של 45 ש"ח
0 תומכים
מינימום 4000 הפקה של אירוע משפחתי הנווטים
זו תמיכה ממש משמעותית ואנחנו אוהבים אותכם.
אנו ממש חושבים שמגיע לכם הנחה משמעותי בהפקה של משחק הנווטים ברכבים פרטיים שלכם כאירוע משפחתי/אירוע של ארגון לקבוצה של עד 50 איש, בכל אזור שתבחרו כולל צוות שמנחה את הפעילות ובנוסף תקבלו עשר ערכות משחק מתנה לפעילות ללא תשלום נוסף.
0 תומכים מתוך 3