EN HE

ינשוף בתוך פח

הפרויקט של
רחל אשד


  • אני מזמינה אתכם ואתכן לקחת חלק בהוצאת ספרי השישי, ''ינשוף בתוך פח'', אל האור, לרכוש ספר בקניה מוזלת מראש וע"י כך לתמוך בהוצאת הספר לאור. ענת קוריאל ושז עזרו לי לערוך אותו, ועל סדר השירים מופקדת המשוררת אנה הרמן. כתיבת הספר הסתיימה לפני שנה, אבל בלי תמיכתכם הספר לא יוכל להתפרסם ואני שמחה ונרגשת לשתף אתכם במסע זה.
  • ספר שירי השישי מכיל שבעים עמודים. שירה לירית מזוקקת וחפה מדימויים מנופחים ומאידך גיסא אינה פשטנית. על גבי הכריכה, ציור מעשה ידי.

כמובן שכל תומך יקבל ספר לביתו, על פי בחירתו: בין אם חתום על ידי, בין אם לאו, ובנוסף מתנות שוות ביותר. 

קצת עלי: מזה שש שנים אני מתגוררת במושבה הוותיקה מנחמיה, בת מאה וחמש עשרה שנים. הנוף כאן מדהים, הטבע עצמתי, משכר ומעורר השראה לכתיבה ולציור, וכיף לגדל כאן את חיות המחמד שלי, כלב וחתולה שהם בעצם משפחתי היחידה, שכן אני ערירית. כך גם סגרתי מעגל בחיי כילידת קיבוץ דגניה א' הסמוך, אותו עזבו הורי כשהייתי תינוקת.

אשר לכתיבה שלי: עד כה כתבתי חמישה ספרי שירה. התחלתי לפרסם בגיל מאוחר יחסית. הייתי כבר בת שלושים ושמונה כשראה אור ספרי הראשון. הוא אמנם היה בוסרי, אבל בלעדיו לא היה מתפרסם השני, שזכה לקבל את פרס אקו"ם ליצירות שהוגשו בעילום שם. על ספרי השלישי קיבלתי את פרס ברנשטיין לשירה, וממש לאחרונה, זכיתי בפרס ראש הממשלה לספרות. מגיל רך אני גם מציירת. עד כה נערכו לי שתי תערוכות יחיד מעבודותיי והשתתפתי בשתי תערוכות קבוצתיות. השנה אשתתף בשתיים נוספות. הציורים בממדים שונים ובטכניקות מגוונות. כולם פיגורטיביים, כאשר הנושא המרכזי הוא יחסי הכוחות בין הדמויות, דבר הבא לידי ביטוי גם כשהציור סמי מופשט. על גבי כריכות ספריי, ציורים מעשה ידיי.

והנה לטעימה, השיר ששמו כשם הספר:

                                           ינשוף בתוך פח

                                                                        לשיטיון שהיה ויגיע          

                               נִמְאַס לְסִימוֹנָה מֵאוֹרוֹת מְרַצְּדִים

                              בְּתוֹךְ רֹאשָׁהּ הַסֶּגוֹל עַנְנֵי צֶמֶר גֶּפֶן

                              הִטְלִיאוּ קוֹצִים יְתוֹמִים

                              בִּן רֶגַע אָרְזָה יַנְשׁוּף בְּתוֹךְ פַּח מְבֻקָּע

                             נִנְעֲלָה בְּקִיטוֹן צַר וְאֶבְיוֹן

                             כִּבְּתָה לְתָמִיד אֶת מוֹחָהּ

                             לֹא תָּפְסָה שֶׁעַכְשָׁו טְרָגֶדְיָה
הפרויקט של

רחל אשד
צור קשר עם היזם
ילידת 1951. תושבת מנחמיה מזה שש שנים. ציירת ומשוררת. זוכת פרס ראש הממשלה לספרות לשנת 2016. מגדלת כלב וחתולה מדהימים שמנהלים ביניהם רומן מהסרטים. חובבת בישול. אמביציוזית ופרפקציוניסטית.
930
מתוך 21,000 ₪
4%
מומן
26
ימים שנותרו
8
תומכים
שימו לב!
רק במקרה והקמפיין משיג את יעד הגיוס במשך הזמן שהוקצב התומכים יחוייבו
איך לתמוך בפרויקט?
מינימום 50 ספר
כל מי שיתמוך בסך 50 ש"ח ויותר, יקבל לביתו את הספר, כולל דמי משלוח. שווי הספר בחנויות 75 ש"ח.
5 תומכים
מינימום 80 ספר חתום
מי שיתמוך בסך לפחות 80 ש"ח יקבל את הספר לביתו כולל דמי משלוח, עם הקדשה אישית חמה בכתב ידי.
1 תומכים
מינימום 120 ספר חתום ומכתב תודה אישי בכתב ידי
כל מי שיתמוך בפרויקט בסך 120 ש"ח ויותר, יזכה ממני במכתב תודה אישי שאני בטוחה שירגש אותו, ובספר עם הקדשה אישית בכתב ידי. המכתב והספר כוללים דמי משלוח. המכתב יפורסם בנוסף בדף התומכים שלי בפייסבוק.
0 תומכים
מינימום 200 שני ספרים חתומים וקרדיט בספר.
כל מי שיתמוך בפרויקט בסך 200 ש"ח ויותר, יקבל לביתו, כולל דמי משלוח, שני ספרים עם הקדשה אישית בכתב ידי, וכן קרדיט בתחילת הספר, בו יצוין שמו בדברי התודה.
1 תומכים
מינימום 400 ספר חתום, מכתב תודה אישי וציור.
מי שיתמוך בסך 400 ש"ח לפחות, יקבל לביתו, כולל דמי משלוח, ספר עם הקדשה אישית, מכתב תודה בכתב ידי, וציור חתום על ידי בטכניקה מעורבת של רפידוגרף וצבעי אקוליינר. שווי ציור אחד שלי מוערך ב-1,500 - 3,000 ש"ח.
1 תומכים מתוך 6
מינימום 750 שני ספרים חתומים, מכתב תודה אישי, ושני ציורים.
לתומך בסך 750 ש"ח ויותר, יישלחו לביתו כולל דמי משלוח, שני ספרים עם הקדשה אישית בכתב ידי, מכתב תודה אישי מרגש, ושני ציורים צבעוניים חתומים על ידי. שווי כל ציור: 2,000 - 3,500 ש"ח.
0 תומכים מתוך 5
מינימום 1000 יעוץ מקיף בכתיבה יוצרת
לתומך או לתומכת בסך 1000 ש"ח ויותר, יינתנו ארבע שעות יעוץ מקיף בכתיבה יוצרת, ובתהליכים הקשורים לעריכה ולהוצאת ספר לאור. הייעוץ ייערך בבית התומך או התומכת, מצפון הארץ עד ראשון לציון, והוא מפגש אישי של אחד על אחד. אני אוצר בלום של מידע בנושא. ערכתי סדנאות כתיבה ואני עורכת שירה.
0 תומכים מתוך 5