EN HE

די לחינוך - מבלוג לספר

הפרויקט של
ענת שפירא לביא

הבלוג שלי, די לחינוך, חוגג 6 שנים. הגיע הזמן לעלות לכיתה א! אני מזמינה אתכם להיות שותפים להוצאה לאור של ספר שמבוסס על הבלוג. 

רק אם הגיוס יושלם בהצלחה - הפרויקט יצא לפועל

מה יהיה בספר?

בחרתי את 90 הפוסטים המוצלחים ביותר שהופיעו בבלוג לאורך השנים (מתוך כ-300!): איך פועל בית ספר שאין בו תעודות וציונים? למה חשוב לאפשר בחירה בלמידה? מה ההבדל בין מורים שהם חונכים לבין מחנכים? מה היתרון של למידה בקבוצות רב גילאיות? אילו דברים מעניינים קורים בתחום החינוך בעולם? אילו בתי ספר מיוחדים יש? איך בית ספר יכול להפוך לבית שני? מה הסיפור של תנועת המייקרים בחינוך? למה העולם עובר ללמידה מותאמת אישית? מה זה בעצם למידה מבוססת פרויקטים? איך נראית סביבת למידה חדשנית? ועוד...

איך יוצרים שינוי?

הרבה אנשים רוצים שינוי בחינוך. מעטים מרגישים שהם יודעים איך לגרום לזה לקרות. אבל יש בתי ספר שכבר עשו את השינוי מזמן. למה שלא נלמד מהם?

אחד הרגעים המרגשים בכתיבת הבלוג היה כשנסעתי ללונדון לסקר כנס בינלאומי לשילוב טכנולוגיות בחינוך ונכחתי בהרצאה של קן רובינסון. בדבריו הוא קרא לקהל להבין שאין מה לחכות: אנחנו השינוי בחינוך! כל אחת ואחד מאיתנו: הורים, תלמידים, מורים ואזרחים באשר הם. זוהי מהפכה עממית... 

במהלך השנים שבהן כתבתי את הבלוג זכיתי להיפגש גם עם סוגטה מיטרה - אחד החוקרים המשפיעים ביותר היום על הנושא של למידה עצמאית של ילדים בעזרת האינטרנט; עם זואי והנרי רדהד - בתו ונכדו של א"ס ניל מייסד סאמרהיל; עם יעקב הכט - מייסד החינוך הדמוקרטי ועוד רבים וטובים. השתתפתי בכנסים, למדתי, קראתי, נסעתי לראות בתי ספר חדשניים בעולם ושיתפתי אתכם הקוראים בכל מה שחדש בחינוך. 

להוציא את ה"בית-ספריות" מבית הספר

המטרה של די לחינוך הייתה לגרום לקהל הרחב להיחשף לשיטות חינוך אלטרנטיביות שפועלות כיום בארץ ובעולם ולהבין איך נראה מבפנים בית ספר שמאפשר בחירה.

מה שצריך לעשות זה להוציא את ה"בית-ספריות" מבית הספר: להוציא יסודות של כפייה, שליטה, סטנדרטיזציה ושאיפה לאחידות, ולהכניס במקומם ערכים של בחירה, חופש, הנאה, התאמה אישית ושאיפה לרב-גוניות.

בשנה האחרונה דברים מתחילים לזוז: רשויות מקומיות, רשתות חינוך וקבוצות של הורים מתארגנות ומתחילות לשנות. זה הזמן להצטרף למהפכה בחינוך!

מה יקרה כשהספר יצא לאור?

  • אם אתם מהקוראים הוותיקים של הבלוג, תוכלו לתת את הספר במתנה לגננת, למורה, למנהלת בית הספר של הילדים שלכם או למנהלת אגף החינוך בעירייה. שהרי כל אחד מאיתנו יכול ליזום שינוי בחלקת אלוהים הקטנה שלו. כמו שאמר רובינסון - אנחנו השינוי בחינוך.
  • אם אתם הורים שילדיהם כבר לומדים בבתי ספר אלטרנטיביים, תוכלו לתת את הספר במתנה לסבים ולדודים שלא לגמרי מבינים מה הילדים שלכם עושים שם כל היום...
  • אם אתם מורים, הורים או סתם אזרחים מודאגים שרוצים לקדם את תהליכי השינוי ולהצטרף למהפכה בחינוך אבל לא יודעים בדיוק מה האפשרויות, יהיה לכם ספר שממנו תוכלו להתחיל את המסע הלימודי שלכם בתחום.
  • אם אתם תלמידים, תוכלו לקבל רעיונות מהספר איך לשנות את בית הספר שלכם ולהפוך אותו למקום נעים וכיפי יותר - מקום שמאפשר לכם לבחור מה ואיך ללמוד.

הצטרפו לתומכים בפרויקט כדי שהספר יצא לאור! 

הפרויקט של

ענת שפירא לביא
צור קשר עם היזם
סופרת, עורכת, בלוגרית, מרצה ומנחת סדנאות. ד"ר לספרות עברית, אמא ל-5.
10,285
מתוך 42,000 ₪
24%
מומן
5
ימים שנותרו
96
תומכים
שימו לב!
רק במקרה והקמפיין משיג את יעד הגיוס במשך הזמן שהוקצב התומכים יחוייבו
איך לתמוך בפרויקט?
מינימום 30 מכתב תודה אישי
מכתב אישי מעוצב שיגיע אליכם במייל - בהוקרה על התמיכה שלכם בסיכוי לשינוי פני החינוך הציבורי בישראל
3 תומכים
מינימום 75 ספר: די לחינוך
ספר + הקדשה אישית + משלוח. שמכם יצורף לרשימת הקרדיטים ותוכלו להשפיע על הפקת הספר (איורים, כריכה, תכני בונוס)
94 תומכים
מינימום 110 חבילת הורות 1+1
הספר 'די לחינוך' + הספר הראשון שלי, אמא מניקה (מודן, 2003) + משלוח והקדשה אישית
6 תומכים
מינימום 150 סדנה: לימוד שטח + ספר
סדנה בת 3 שעות תוך שיחה והליכה בטבע: על יחסי מורים ותלמידים. כל משתתף יקבל גם את הספר 'די לחינוך'. הסדנה תתקיים במודיעין
1 תומכים
מינימום 300 הדרכה אישית: בלוג בסלונה
יש לך בלוג בסלונה אבל את לא מסתדרת עם כותרות, תגיות, תמונות, סרטונים, דיבאגר? הדרכה מעשית של שלוש שעות (במרכז הארץ). רק לבעלות בלוג פעיל בסלונה!
0 תומכים
מינימום 420 סדנה: בלוג נולד
סדנה מעשית לכתיבת בלוג אישי כולל התנסות מעשית בכתיבה. 3 מפגשים בני 3 שעות, ימי שישי בבוקר במודיעין בקבוצה אינטימית (7-5 משתתפות)
1 תומכים
מינימום 550 הרצאה: בחירה בחינוך
מתעניינים בחינוך שמאפשר חופש בחירה? הרצאה של שעתיים בשילוב סיפורים אישיים ודוגמאות מהארץ ומהעולם. אתם תארגנו קבוצה (עד 20 איש) ואני אבוא אליכם לכל מקום בארץ
2 תומכים
מינימום 620 הרצאה + ספר
הרצאה בת שעתיים על חינוך שמאפשר חופש בחירה, עם דוגמאות מבתי ספר פורצי דרך בארץ ובעולם + הספר 'די לחינוך' (אתם תארגנו קבוצה ואני אגיע אליכם לכל מקום בארץ)
0 תומכים
מינימום 220 סדנת בישול בריא + ספר
סדנת בישול בריא מבית עדי כהן סימן טוב, בלוגרית אוכל ומומחית בבישול טבעוני ובריא + הספר 'די לחינוך'. ניתן לבחור מתוך מגוון הסדנאות המופיעות בדף הפייסבוק 'בישול טבעוני שמח': https://www.facebook.com/bishultivoni/
1 תומכים מתוך 1