EN HE

אל תקראי לי מטאטא....

הפרויקט של
רויטל אברהם

איזה כיף שנכנסתם לעמוד התמיכה בספר שלי. מזמינה אותך להצטרף אל המסע המיוחד שלי המתאר את החיים לצד האוטיזם הקל, ומטרתו תמיכה ושותפות בהוצאת הספר לאור. רכישת הספר מראש תאפשר לך להיות חלק מפרויקט זה ויחד אתך, את ואני, או אתה ואני, נצליח להוציא את הספר לאור ולשתף  בניסיון שצברתי עם השנים בהתמודדות עם גידול ילד על הרצף האוטיסטי בתפקוד גבוה.


קצת על הספר

הספר חושף את חיינו כמשפחה מיוחדת החל מרגע החשד ללקות ועד היום, ומתאר סיטואציות יומיומיות של ההתמודדות. השתדלתי לספק הסברים ודוגמאות למגוון המאפיינים של התפקוד הגבוה , אשר תעורר אצלך  הזדהות, מודעות והבנה מעמיקה של הנושא. נוסף לכך שיתפתי בספר מגוון של רעיונות וטיפים שלמדתי  והשתמשתי בהם ואשר יכולים להקל על ההתמודדות היומיומית של המשפחות.  אפשרתי הצצה אותנטית לחיי המשפחה המיוחדת שלנו לצד האוטיזם הקל, ותיארתי את החיים המורכבים שלנו ההורים וגם של האחים, להם מקום חשוב בסיפור. בספר  תיאורים של  העליות, הירידות, המשברים והפתרונות.


קצת עליי

אני אימא לשלושה בנים מתוקים, מורה במקצועי ומרצה במכללה. גידול ילד עם צרכים מיוחדים התווה את מסלול חיי למקומות חדשים ולא מתוכננים. הגילוי שהילד שלך נמצא על רצף  האוטיזם הוא משבר גדול אשר יכול לפרק חיים שלמים אך גם יכול להצמיח ולתרום, ובעצם להפוך אותך ואת משפחתך לאנשים טובים יותר. בחרתי בדרך הצמיחה והספר שלי הוא בעצם חלק מצמיחה זו.  עם השנים צברתי ידע רב  בתחום האוטיזם והשילוב במערכת החינוך, למדתי אותו ושילבתי אותו בעבודתי. במשך השנים מצאתי את עצמי מייעצת רבות להורים  אשר הופנו אלי על ידי אנשי מקצוע ומכרים שונים. מטרתי הייתה לתת להורים אלו לשמוע ממישהו שהיה שם ויודע. ההחלטה לכתוב את הספר נבעה  מהצימאון האמתי למידע, צימאון אותו חשתי במהלך השנים. במיוחד נזקקתי למידע מהורים שותפים לדרך.

את הספר כתבתי משתי סיבות נוספות. הראשונה נבעה מתוך הצורך האישי שלי לפרוק ולהעלות על הכתב את הסיפור שלנו והסיבה השנייה הייתה לאפשר להורים, מטפלים וצוותים חינוכיים ולכל מי שמוצא עניין בנושא, להיעזר במידע הרב שצברתי עם השנים, יחד עם הניסיון האישי שלי כאימא לילד על הרצף האוטיסטי בתפקוד גבוה. הספר נותן במה מוחשית לאפיונים שונים של התפקוד הגבוה ושופך אור על הלקות ועל מאפייניה. בין עמודי הספר תמצאו דוגמאות פשוטות לאירועי יומיום רגילים ולא רגילים, למשל: כיצד התמודדנו עם נסיעה לחו"ל? מה קרה לזוגיות עם קבלת האבחון? האם גל קיבל את עצמו כמו שהוא? כיצד קיבלה אותו הסביבה? רגעי השבירה שלי, רגעי השבירה של אחיו ועוד.


קצת רקע מקצועי

משפחות לילדים עם צרכים מיוחדים עוברות תהליך קשה ומורכב המתחיל מרגע החשד ללקות, דרך האבחון, תוצאותיו ודרכי הטיפול. זהו תהליך שיש בו התחלה אולם אין לו סוף שכן ההתמודדות עם גידולו של הילד תוך התאמת הטיפולים הנכונים תימשך לאורך כל ילדותו והתבגרותו. נוסף לכך, במקרים רבים נאלצים ההורים להתמודד מול רשויות הממסד והבירוקרטיה הנלווית לכך כדי לקבל את הזכויות המגיעות להם עבור ילדם המיוחד המעוגנות בחוק. אחת המערכות המורכבות ביותר היא מערכת החינוך אשר מציעה מספר דרכים לשילוב. לעיתים, מוצאים עצמם ההורים במאבק מתמיד מול מערכת החינוך וחיפוש מתיש אחר מסגרת מתאימה. התמודדות זו מורכבת במיוחד עבור הורים לילדים בתפקוד גבוה המסוגלים להשתלב בחינוך הרגיל, היות ולא כל מסגרת חינוכית רגילה יודעת ומסוגלת להכיל ולשלב בתוכה ילדים אלו. אחד הקשיים הבולטים ביותר עבור הורים לילדים בתפקוד גבוה הוא הבלבול שנוצר סביב יכולותיו של הילד. מצד אחד מגלה יכולות גבוהות בתחומים מסוימים אך באחרים מגלה קשיים מהותיים ועל כן, לכל ילד כזה צריך לתפור את החליפה המתאימה לו.


קטע מהספר:

".....כשהסתיימה הפעולה בכנפיים של קרמבו נכנס גל לרכב, כולו נרגש ונלהב, עיניו האירו ונצצו. כששאלתי אותו איך היה ענה לי במילים האלו: "סוף סוף הייתי ילד PDD". נאלמתי דום. ברגע הזה, הבן האוטיסט שלי עם התפקוד הגבוה שלו לימד את אימא שלו שיעור חשוב. מה שבעצם אמר לי היה "אל תנסי לנרמל אותי, טוב לי איך שאני...".

מדוע נקרא כך הספר? תשובה תמצאו כבר בפרק הראשון.


אז אם הנושא מדבר אל ליבכם, או אם אתם הורים כמוני, מטפלים, אנשי חינוך או סתם מתחברים לספר, אלי או אל גל, אתם מוזמנים לבחור תשורה מתוך מגוון התשורות המוצעות ולהשתתף בהוצאת הספר לאור.


ספר מודפס

מגוון סימניות ייחודיות ומפתיעות, חלקן מופיעות בתמונה.

שרשרת כסף עם תליון כוכב אופלית ממש כמו כוכב הספר - גל.
הפרויקט של

רויטל אברהם
צור קשר עם היזם
בת 45, אימא לשלושה בנים, האמצעי אובחן על הרצף האוטיסטי בתפקוד גבוה. מורה לחינוך גופני, התמחות בחינוך המיוחד, מחנכת בחטיבת ביניים ומרצה במכללה לחינוך בתחום ההורות לילדים עם צרכים מיוחדים. זהו ספרי הראשון, השני כבר בדרך.
23,180
מתוך 23,000 ₪
101%
מומן
0
ימים שנותרו
213
תומכים
שימו לב!
רק במקרה והקמפיין משיג את יעד הגיוס במשך הזמן שהוקצב התומכים יחוייבו
איך לתמוך בפרויקט?
מינימום 70 עותק מודפס של הספר
עותק מודפס של הספר, יינתן באיסוף עצמי מיוקנעם ומאזור הקריות, לאחר הוצאתו לאור.
72 תומכים
מינימום 80 עותק מודפס של הספר יגיע אליך בדואר
עותק מודפס של הספר יישלח לביתך בדואר רגיל לאחר הוצאתו לאור.
שליחה לחו"ל בתוספת 20 ש"ח.
85 תומכים
מינימום 100 עותק מודפס עם הקדשה ממני וסימנייה ייחודית
עותק מודפס של הספר עם הקדשה מיוחדת ממני וסימנייה ייחודית יישלח אליך בדואר לאחר הוצאתו לאור.
שליחה לחו"ל בתוספת 20 ש"ח.
39 תומכים
מינימום 120 ספר, הקדשה, סימנייה, ושרשרת כסף, תליון כוכב אופלית
עותק מודפס, הקדשה ממני, סימנייה ייחודית ושרשרת כסף עם תליון אופלית מקסים בצבע תכלת, מקסים כמו כוכב הספר גל, יישלח אליך בדואר לאחר הוצאתו לאור.
שליחה לחו"ל בתוספת 20 ש"ח.
9 תומכים
מינימום 150 שני ספרים, שתי סימניות, שתי הקדשות
שני ספרים. אחד לך ולחברה טובה או חבר טוב, שכנה אהובה, אחות או אימא. בנוסף תקבלו שתי סימניות ייחודיות והקדשה ממני על כל ספר. יישלח אליך בדואר לאחר הוצאת הספר לאור.
שליחה לחו"ל בתוספת 20 ש"ח.
11 תומכים
מינימום 210 עותק מודפס ועוד שניים ייתרמו בשמכם
עותק מודפס יישלח אליך בדואר. בנוסף, שני ספרים נוספים ייתרמו בשמך, עם הקדשה ממני, לכל מקום בארץ שתבחרו. לעמותה, לארגון, לחברה, למשפחה. ניתן לשלוח גם לחו"ל בתוספת 20 ש"ח.
סך הכול שלושה עותקים ישלחו בדואר לאחר הוצאתו לאור.
5 תומכים
מינימום 350 חמישה ספרים וחמש סימניות ייחודיות
חמישה עותקים מהספר, אותם תוכלו לתת כמתנה לחברים, הורים שותפים לדרך, מוסדות חינוך, צוותים מטפלים, עמותות ועוד. בנוסף, אצרף לכל ספר סימנייה ייחודית. הספרים יישלחו בדואר לאחר הוצאתם לאור.
2 תומכים
מינימום 700 עותק מודפס, סימנייה, הקדשה ממני ומפגש או הרצאה
עותק מודפס יישלח בדואר או יינתן במפגש. המפגש יכלול הרצאה בתחום, שיחת חולין על כוס קפה, ייעוץ ועוד, לפי בחירת המזמין. המפגש יוכל להתקיים רק באזור הצפון והמרכז. (אזור עכו כרמיאל נהריה ועד לגוש דן)
בנוסף, תקבלו הנחה של 50% ללילה בבקתות קסם חרמון שבצפון רמת הגולן על בסיס מקום פנוי.
4 תומכים