EN HE

העשיריה הפותחת-הספר החדש!

הפרויקט של
אמיר דורון

שלום חברים וחברות, 

אני רוצה להזמין אותכם להיות שותפים ליצירת "הבן של" - הספר החמישי בסידרת "העשיריה הפותחת", לילדים ובני נוער. 
 
הכרך החדש, שכתיבתו מושלמת בימים אילו, מביא את סיפורו המרגש של גור, שחקן חדש שמצטרף לקבוצה. גור, בנו של גדול כדורסלני העבר של ישראל, מתמודד עם צילו הגדול של אביו; עם הציפיות שנתלות בו מעצם ייחוסו המשפחתי ועם הכינוי המחייב "הבן של"

העשיריה הפותחת הינו פרויקט עצמאי שרואה אור במימון מלא שלי. בעידן בו מכירת ספרים בחנויות הספרים ברשתות הספרים הגדולות הפכה ללא כלכלית במיוחד, מאפשרת לי פלטפורמת הד-סטארט, להשיג תמיכה בהוצאתו לאור של הכרך החדש בסדרה ללא תלות בתוצאות המכירה בחנויות הממוסדות. 

אני מזמין אתכם לרכוש את הכרך החמישי בסדרה ולתמוך בהוצאתו לאור בשלל דרכים מגוונות ושוות המתוארות כאן במדרגות התמיכה השונות - כל אילו יאפשרו לי להוציאו לאור בראש שקט ובאיכות הפקה גבוהה עליה הקפדנו לכל אורך חיי הסדרה. הצטרפו אלי, למאייר גיא מורד ולעשיריה הפותחת, והיו חלק מפרויקט שכולו אהבה אמיתית לכדורסל ולקריאה. 

אם אתם עדיין לא מכירים את הספרים - זאת גם הזדמנות מצוינת להחשף אל הספרים המוקדמים יותר בפרויקט.  

אמנם חלק גדול מהתהליך מאחורינו אבל הדרך עוד ארוכה ועבודה רבה עוד לפנינו. 

תודה על ההקשבה, מקווה שאהיה ראוי לתמיכתם.

בהגנה, בהתקפה ובכל מקום,

אמיר דורון

קרדיטים ותודות

מאייר: גיא מורד

עורך הסידרה: מורדי אלון

עריכה לשונית: מיכל אסייג

עיצוב: טל בוניאל, סטודיו צרפתי -חדד

וידאו - הד סטארט: אופק בריסקר

בניית ועיצוב אתר העשיריה הפותחת - אורן וסרשפרונג 

תודות מיוחדות

מיקי ברקוביץ, גור שלף, עודד קטש, מתן נאור, די ג'יי שארפ, אבירם זליקוביץ, טוריאן גרין - שתרמו מזמנם והצטלמו בשמחה וברצון לפרויקט הוידאו של "הבן של".  כניסתכם ל"היכל התהילה" של "העשיריה הפותחת" מובטחת. 

על העשיריה הפותחת 

"העשיריה הפותחת " היא סדרת ספרים ישראלית מצליחה המיועדת בעיקר לילדים ולבני נוער (גילאי 7-144) ועוסקת בסיפורה של חבורת נערים שהקימה קבוצת כדורסל משלה. 

עד כה ראו אור ארבעה כרכים בסידרה שזכו להצלחה גדולה בחנויות ולביקורות מצוינות. 

עודד ירדני הוא גיבורו של הכרך הראשון בסידרה, "הנס של עודד". ירדני הוא נער נמוך קומה, שכשל בנסיונותיו להתקבל לקבוצת הכדורסל של מכבי תל אביב, ומנסה יחד עם עוד ארבעה חברים להקים קבוצה משלהם.

ברק שחם, לשעבר כוכב הכדורסל של השכונה, מסכים לקחת על עצמו את משימת האימון שלהם - לא לפני שהוא מעמיד בפני החמישה משימה לא פשוטה - לאתר ולגייס חמישה שחקנים נוספים לקבוצה . טוני באומבי הוא גיבורו של הכרך השני "לאן נעלם טוני?". טוני הוא בן למשפחת מהגרי עבודה מניגריה שגורשה מהארץ. טוני עצמו מועמד לגירוש - והחבורה נחלצת לסייע לו. הספר השלישי, "הכל אפשרי", מביא את סיפורו של אלכס טקצ'נקו, הגבוה בשחקני "העשיריה הפותחת". אלכס נאלץ לנטוש את הקבוצה לאחר שחלה במחלה קשה, אבל חבריו לא מוכנים לוותר עליו.

הספר הרביעי בסדרה, "בין שניים ", עוסק בדורון לוי, הקלעי של הקבוצה, שכינויו הוא "האקדוחן". הוריו של דורון מחליטים להפרד יום לפני שקבוצתו יוצאת לטורניר כדורסל באירופה

בשנת 2010 בחרה הקרן לעידוד קולנוע לתמוך בכתיבת תסריט לסרט באורך מלא המבוסס על "הנס של עודד", הספר הראשון בסידרה. 


כתבו עלינו

ספר חשוב

"השפה של דורון אותנטית, והוא מדייק בתיאור הדינמיקות הבין-אישיות ומנגנוני הנפש הסוערים של הספורטאים הצעירים. זהו ספר חשוב, ולו משום שמתוארים בו, לראשונה בספרות עברית לצעירים שאינה קלוקלת, צלילי היסוד של מנגינת הספורט, כאותו "סוויש" של הכדור ברשת; ריחות היסוד כאותה זיעת קיץ במגרש; מראות היסוד כמו טבעת חלודה על לוח עץ מעל הבלטות; תחושות היסוד של מאמץ השרירים והנשימה; וטעמי היסוד של ההצלחה והכישלון. עד כה, גם בספרות הספורט המצומצמת למבוגרים זכינו למעט מאוד מכך..."
 הארץ / איתן בקרמן - מוסף "ספרים" 16 באפריל 2008

נס ספרותי

"'הנס של עודד' הוא ספר ביכורים של אמיר דורון, ראשון בסדרה מובטחת על חבורת נערים מהכרך הגדול המחפשת את עתידה בכדורסל ונדחית על ידי שלל מועדונים וגורמים רשמיים. הספר כבר זכה לביקורות אוהדות להפליא, ומתחיל להמריא בדוכנים. 'הנס של עודד', כשמו כן הוא, הוא עוד נדבך במה שהולך ונראה כמו נס ספרותי"
 אבי מלר, עלונדון \ 28 באפריל 2008

ספרי הספורט חוזרים למדפים

"אבנר כרמלי - מאחוריך... ספרי הספורט חוזרים למדפים"
 ערוץ 10 / דב גילהר - תוכנית הבוקר 7 באפריל 2008

אני חייב לקרוא את זה

"אני מקבל ספרים רבים לקריאה וגם את הספר הזה הנחתי איפשהו על המדף, אבל אז הבן שלי ראה אותו ואמר "אני חייב ללנסות לקרוא את זה". הוא לקח את הספר לידיו ולראשונה בחייו לא התעניין בצפיה בטלוויזיה, משחק מחשב, או הליכה לחוגים אחה"צ. הוא פשוט התיישב וקרא במשך שעתיים וחצי ברציפות"
 איציק הליצן, רדיו 103FM

נפלא...מומלץ בחום

"נפלא...יש לי קרב מתמשך עם הבן שלי - הוא חוטף את הספר ממני והוא כשהוא לא שם לב, אני חוטף אותו ממנו..ספר נהדר, מומלץ בחום"
אביב לביא, ערוץ הספורט

סדרת ספרי ילדים ונוער שהפכה ללהיט

"ספריו נחטפים כמו לחמניות חמות...גלילה רון פדר של הדור החדש"
אלה ברייר, זמן מעריב, דצמבר 2010


על היוצרים

אמיר דורון נולד ב-1974. בוגר תואר ראשון בפסיכולוגיה ותקשורת וכן תואר שני במנהל עסקים - שניהם באוניברסיטת תל אביב. שיחק כדורסל מגיל קט סל ועד בוגרים באגודת בני הרצליה. זכה בגביע המדינה כשחקן ספסל עם בני הרצליה ב-1995 ואימן שנים רבות קבוצות בנים ובנות בבני הרצליה. יצר (יחד עם מורדי אלון) את סדרת הספרים רבי המכר "הוצא מהקשרו", שכללה תשעה ספרים בהם לוקטו משפטי המחץ בתחומים שונים (ספורט-5 כרכים, תקשורת, פוליטיקה, קולנוע, כלכלה). בשעות הפנאי משמש שותף בחברה שמתמחה בניהול תוכן רפואי מקצועי ובמולו"ת רפואית. גר בתל אביב ואבא לתמרה וגור.


גיא מורד נולד ב-1975. בוגר בית הספר לאמנות ועיצוב "בצלאל" בירושלים, במחלקה לתקשורת חזותית. מאז סיום לימודיו עובד כמאייר עצמאי בעיתונים, בספרים ובאינטרנט. מיוצרי הקומיקס הבולטים בישראל, מאייראת הקריקטורה היומית של "ידיעות אחרונות" ובעל טור קומיקס קבוע במוסף "7 ימים" ב"ידיעות אחרונות".

מורד השתתף בכתיבת החומר של חבורת דימונה לקומיקס[4] - שהחלה לעבוד בשנת 2002. החבורה מנסה באופן אלטרנטיבי ועצמאי לבחון את גבולותיה במדיום הקומיקס. סיפורי הקומיקס לרוב נוגעים לגבי חיי האמנים בת"א, חרדותיהם והפנטזיות שלהם. החבורה הוציאה שלושה ספרים ומספר חוברות מצליחות שנמכרו בפסטיבלים, אירועים ובחנויות בארץ ובעולם. מורד הוא בוגר בית הספר לאמנות ועיצוב "בצלאל" בירושלים, במחלקה לתקשורת חזותית. נשוי ואב לשניים.הפרויקט של

אמיר דורון
צור קשר עם היזם
נולדתי ב-1974, נשוי למיכל, אב לתמרה וגור ומתגורר בתל אביב. שיחקתי כדורסל מגיל קט סל ועד בוגרים בבני הרצליה, עימה אף זכיתי ב- 1995 בגביע המדינה (כשחקן ספסל). אימנתי שנים רבות קבוצות בנים ובנות בבני הרצליה. יצרתי (יחד עם מורדי אלון) את סדרת הספרים "הוצא מהקשרו", שכללה תשעה ספרים בהם לוקטו משפטי המחץ בתחומים שונים (ספורט-5 כרכים, תקשורת, פוליטיקה, קולנוע, כלכלה) והייתי ממקימי הוצאת הספרים "גלורי". בשעות הפנאי משמש שותף בחברה שמתמחה בניהול תוכן רפואי מקצועי ובמולו"ת רפואית. בוגר תואר ראשון בפסיכולוגיה ותקשורת וכן תואר שני במנהל עסקים - שניהם באוניברסיטת תל אביב.
46,018
מתוך 46,000 ₪
100%
מומן
0
ימים שנותרו
231
תומכים
שימו לב!
רק במקרה והקמפיין משיג את יעד הגיוס במשך הזמן שהוקצב התומכים יחוייבו
איך לתמוך בפרויקט?
מינימום 15 משלוח הביתה
תוספת בת 15 שקלים למשלוח עד הבית של כל אחת מהתשורות בדרגות התמיכה השונות מטה
31 תומכים
מינימום 30 קורא וקולע - סימניות "העשיריה הפותחת"
סט הסימניות הרשמי של העשיריה הפותחת - ארבע סימניות מיוחדות, מעוצבות ושוות במיוחד של "העשיריה הפותחת" (המחיר כולל משלוח)
6 תומכים
מינימום 59 העשיריה לפני הבאזר - הספר החמישי והחדש לפני כולם!
"הבן של", הספר החמישי והחדש - הרבה לפני כולם! מהדורה מיוחדת וחגיגית להד סטארט (איסוף מתל אביב, למשלוח עד הבית יש להוסיף את המדרגה הראשונה משלוח הביתה) + בונוס סט הסימניות הרשמי של העשיריה הפותחת (ארבע סימניות)
96 תומכים
מינימום 110 1 ועוד 1 - שני ספרים בסידרה!
הספר החמישי והחדש לפני כולם במהדורה מיוחדת להד סטארט+ספר אחד בסידרה לבחירתך+סט הסימניות הרשמי של העשיריה הפותחת (איסוף מתל אביב, למשלוח עד הבית יש להוסיף את המדרגה הראשונה משלוח הביתה)
41 תומכים
מינימום 180 משחקים למען הסמל - חולצה וספר
החולצה הרשמית של העשיריה הפותחת+הספר החמישי (או כל ספר אחר בסידרה לבחירתכם)+בונוס סט סימניות העשיריה הפותחת (איסוף מתל אביב, למשלוח עד הבית יש להוסיף את המדרגה הראשונה משלוח הביתה)
13 תומכים
מינימום 250 החמישיה הפותחת - הסידרה כולה במחיר אטרקטיבי!
ההזדמנות שלכם לשים יד על כל חמשת ספרי העשיריה הפותחת (כולל הספר החדש) +סט הסימניות הרשמי של העשיריה הפותחת (איסוף מתל אביב, למשלוח עד הבית יש להוסיף את המדרגה הראשונה משלוח הביתה)
56 תומכים
מינימום 300 משחק ידידות - הקדשת היוצרים במהדורה מיוחדת לאספנים
הספר החמישי במהדורה מיוחדת וחגיגית להד סטארט כולל הקדשה אישית של המחבר אמיר דורון והקדשה מאוירת של גיא מורד, ובנוסף: סט סימניות רשמי של "העשיריה הפותחת" כבונוס
9 תומכים מתוך 20
מינימום 500 משחק הוקרה - תודה מיוחדת בספר!
כניסה להיכל התהילה של העשיריה הפותחת! הספר החמישי והחדש במהדורה מיוחדת וחתומה על ידי המחבר והמאייר ובנוסף - תודה מיוחדת מודפסת בתוך הספר!
6 תומכים מתוך 10
מינימום 750 חוג האוהדים - אולטראס העשיריה הפותחת!
כל ספרי הסידרה, כולל תודה מודפסת בתוך הספר החמישי+צעיף האוהדים הרשמי של העשיריה הפותחת+החולצה הרשמית של העשיריה הפותחת+בונוס מיוחד - תעודת "אוהד מספר אחד" של העשיריה הפותחת חתומה על ידי יוצרי הסידרה
4 תומכים
מינימום 1200 MVP!!!
זכית בתהילת עולם: כל רוכש תשורה זו יקבל שלושה עותקים בהדפסה מיוחדת ובלעדית של הספר החמישי בסידרת "העשיריה הפותחת" משולבים עם תמונתכם בכריכה הפנימית הקדמית! התשורה כוללת הקדשה אישית של המחבר אמיר דורון ושל מאייר הסידרה גיא מורד
2 תומכים
מינימום 2500 משחק קבוצתי -העשיריה הפותחת לחוגי וקבוצות כדורסל!
מאמנים, מנהלי קבוצות, מנהלי בתי ספר לכדורסל והורים - זוהי המתנה המושלמת לסוף העונה/תחילת עונה חדשה: חמישים ספרים ומעלה לבחירתכם בסידרה ובונוס מיוחד - הרצאה של מחבר הסידרה בפני השחקנים הצעירים (ניתן גם לקבל תשורה זו בכמויות אחרות בתיאום דרך צור קשר)
2 תומכים
מינימום 5000 היכל התהילה של העשיריה הפותחת!
ברוכים הבאים להיכל התהילה של העשיריה הפותחת: מאייר הסידרה, גיא מורד, אחד המאיירים הטובים, האהובים והמוכרים בישראל, יאייר אתכם באיור שיודפס על הכריכה הראשית הקדמית של הספר החמישי במהדורה מיוחדת עבורכם. סה"כ תקבלו חמישה עותקים בהדפסה מיוחדת של המהדורה.
ובנוסף - תקבלו את האיור במתנה כשהוא ממוסגר עם הקדשה של גיא מורד ושל מחבר הסידרה אמיר דורון.
האיור יעשה על פי תמונות שתשלחו אלינו בתיאום מראש.
0 תומכים