EN HE

מסע אל תרבויות נעלמות

הפרויקט של
עידן עדות ומור גל

שלום לכולם

ברוכים הבאים למסע אל-עבר התרבות המופלאה של המין האנושי

מטרת הפרויקט היא להוציא משלחת מחקר אנתרופולוגית למקומות אותם טרם תיעדו חוקרים. התוצר הסופי הוא אתנוגרפיה (תיעוד עם), שתביא עמה היכרות אנושית, פתיחת מאגרי מידע וגילוי עולמות חדשים.


התרבויות הנעלמות של אפריקה

שיטוט קצר באינטרנט יחשוף בפניכם עולם שלם של תרבויות שהולכות ונעלמות, עולם שלם של תרבויות עשירות, מיוחדות וקסומות שלאט לאט עם הזמן נטמעות בזרם המערבי הגובר. שבטים שלמים שהופכים לאט לחוויה "התיירותית" האזורית. רעיונות, וסטנדרטים מערביים נכפים על אנשי המקום שמבלי משים מאבדים את הצביון הייחודי שלהם.

החלטנו לצאת למחקר שמטרתו תיעוד התרבויות הנעלמות, תרבויות שלמרות הקשר שהפך כמעט הדוק עם העולם המערבי, מעט מאוד נכתב עליהם - על אורח חייהם המיוחד, אמונתם הייחודית, טקסיהם המופלאים, התחושות, הצלילים והקסם האותנטי שעדיין קיים בלבם ובנפשם.

המחקר שאיליו נצא בתמיכתכם הוא מחקר אתנו-גראפי (כתיבת עם). זו היא דרך לא פוגענית, ידידותית לסביבה ולחברה בה יכול העולם החיצוני להכיר את אותה התרבות, לגעת במעט בקסם המופלא שלה וזאת מבלי להפריע לשלוותה או להשפיע על אורחות חייה.

 חשוב לכתוב פה שהמטרה היא לא לחצוב נתיבים בג'ונגל או לסלול דרכים חדשות שיביאו את החוקרים ועדרי תיירים חדשים לתרבויות שמעולם קודם לכן פגשו את ה"ציביליזציה". המטרה היא להגיע לשבטים שכבר באו במגע עם העולם המודרני אך איש עדיין לא כתב אודותיהם, תיעד את מי ומה שהם.

מתוך רצון לפתוח את מאגרי המידע לעולם הרחב, חשוב לנו שהמסע והמחקר יהיו פתוחים וחשופים לכולם. לכן, אנו נתעד ונשתף את כל המסע שלנו בזמן אמת בעמוד הפייסבוק שלנו, כך שבכל רגע תוכלו להיות חלק פעיל ושותף מההתקדמות המחקר. אנו נצלם עבורכם את האנשים שנפגוש, נקליט את המוזיקה שנשמע, נתאר את המנהגים, נשלח מתכונים לאוכל מקומי, נענה על שאלות ונגלה ביחד עולמות חדשים עבורנו.

בשביל מחקר שכזה, דרוש תקציב גדול. כך הגענו להאדסטרט.

אנחנו מזמינים אתכם להיות חלק פעיל ובלתי-נפרד במסע אל-עבר התרבות המופלאה של המין האנושי.

אנו מלאי תקווה שהפרויקט ימומש, וכך תתאפשר החשיפה לידע האנושי הרחב הזה, ידע אנושי, שלצערנו אין הרבה חוקרים המשקיעים לתעדו...

החלק שלכם בהרפתקה

כל שעליכם לעשות בכדי להצטרף אלינו ולהיות חלק מהפרויקט הוא לבחור תשורה מהתשורות המוצעות משמאל.

אתם בטח שואלים את עצמכם, "מדוע שלא נבקש מימון מהמוסדות האקדמאיים?". זו שאלה טובה. אופיו של מסע מחקר אמיתי נמדד בכך שהוא איננו כבול ואיננו מוגבל לשאלות ספציפיות ולאינטרסים של גופים גדולים. התגליות הגדולות באמת והמסעות הגדולים באמת נעשו למען העולם והחברה כולה.

כל התומכים ייחשפו לא רק לתוכן הציבורי, אלא גם לתכנים ייחודיים לחברי הפרויקט: דילמות מחקר, דיונים, ממצאים מיוחדים וכו'.

וכמובן שהקישור לאתנוגרפיה המוגמרת ישלח אליכם באופן מיוחד וחגיגי.


קצת עלינו

מור גל - (נולדה ב-1990), אנתרופולוגית, מורה, צלמת וחובבת-טיולים מושבעת. בעלת תואר ראשון בחינוך מיוחד וחקר-המקרא במכללת "אורנים" קרית-טבעון, וסטודנטית לתואר שני באנתרופולוגיה. כיום מורה ומנהלת פרויקטים מטעם ארגון פר"ח.

עידן עדות - (נולד ב־1987), אנתרופולוג, צלם וסופר ישראלי אשר כותב ומרצה בנושאי פילוסופיה, תרבות, רגש וחברה.  בעל תואר ראשון בסוציולוגיה ואנתרופולוגיה של האוניברסיטה הפתוחה וסטודנט לתואר שני באנתרופולוגיה. חוקר עצמאי, ואיש חינוך במסגרות חינוכיות שונות.

הסיבה שאנחנו פונים אליכם

את המימון אנחנו צריכים בכדי לגבש את הרשתות החברתיות והתחבורתיות שיאפשרו לנו להגיע אל אותה התרבות, בכדי שנוכל לקחת אתנו את הציוד ואנשי הקשר שיעזרו לנו עם התקשורת, התיעוד והשידור (מובילים, מתורגמנים ו"פותחי דלתות") ובכדי שנוכל להקים ולהשתלב במאגרי המידע העולמיים (אתרי אינטרנט, רשתות חברתיות, מערך הרצאות ומאגרים אקדמיים קיימים). במידה ונצליח לגייס יותר מיעדנו, נתרום את הכל לתרבות עצמה ולמחקר עתידי.

 

עכשיו זה בידיים שלכם...

הלוואי והיינו יכולים להעביר לכם את ההתלהבות והתשוקה שלנו לגלות את מה שתרם התגלה. אז קדימה, בואו תהיו חלק ממציאות שאף אחד עדיין לא שמע עליה! הצטרפו למסע ותהיו גם אתם חלק מההיסטוריה.

העולם מחכה לנו...הפרויקט של

עידן עדות ומור גל
צור קשר עם היזם
עידן עדות - (נולד ב־1987), אנתרופולוג, צלם וסופר ישראלי אשר כותב ומרצה בנושאי פילוסופיה, תרבות, רגש וחברה. בעל תואר ראשון בסוציולוגיה ואנתרופולוגיה של האוניברסיטה הפתוחה ומסטרנט של החוג לאנתרופולוגיה באוניברסיטת חיפה. חוקר עצמאי, ואיש חינוך במסגרות חינוכיות שונות. מור גל - (נולדה ב-1990), אנתרופולוגית, מורה, צלמת וחובבת-טיולים מושבעת. בעלת תואר ראשון בחינוך מיוחד וחקר-המקרא במכללת "אורנים" קרית-טבעון, ומסטרנטית של החוג לאנתרופולוגיה באוניברסיטת חיפה. כיום מורה ומנהלת פרויקטים מטעם ארגון פר"ח.
30,200
מתוך 30,000 ₪
101%
מומן
0
ימים שנותרו
130
תומכים
שימו לב!
רק במקרה והקמפיין משיג את יעד הגיוס במשך הזמן שהוקצב התומכים יחוייבו
איך לתמוך בפרויקט?
מינימום 30 צמיד אפריקאי מסורתי + חשיפה לתכנים אקסקלוסיביים
צמיד אפריקאי אותנטי ושבטי ישלח לביתכם. התומכים מרמה זו ייחשפו לא רק לתוכן הציבורי, אלא גם לתכנים ייחודיים לחברי הפרויקט: דילמות מחקר, דיונים, ממצאים מיוחדים וכו'.
80 תומכים
מינימום 50 שמכם יופיע באתנוגרפיה כאחד התומכים
השם שלכם יופיע בדף התומכים במחקר הסופי שיפורסם ברחבי העולם.
15 תומכים
מינימום 60 שרשרת אפריקאית מסורתית
שרשרת שבטית-אפריקאית תישלח לביתכם.
19 תומכים
מינימום 80 קפה אפריקאי
קפה ייחודי בעל ארומה עשירה שנטחן במקום ונארז במיוחד בשבילכם, משווקי אתיופיה אל ביתכם.
12 תומכים
מינימום 100 תעודת הוקרה + שמכם יופיע באתנוגרפיה כאחד התומכים
נוסף על כך שהשם שלכם יופיע בדף התומכים במחקר הסופי שיפורסם ברחבי העולם - אתם תקבלו בדואר תעודת הוקרה (חתומה בידי ראשי המשלחת) על תמיכתכם המשמעותית בגילוי עולמות חדשים.
21 תומכים
מינימום 150 תרומה לבני השבט המקומית + מכתב הוקרה ותמונות
חלק יחסי מהסכום ייתרם כתרומה ישירה לבני השבט והתרבות המקומית. התומכים יקבלו בדואר מכתב הוקרה על תמיכתם בנוסף לתמונות ייחודיות של השבט אליו הגיעה התרומה.
8 תומכים
מינימום 250 דיסק של מוזיקה מקומית + תעודת הוקרה
דיסק של מוזיקה מקומית + תעודת הוקרה (חתומה בידי ראשי המשלחת) על תרומתכם המשמעותית בגילוי עולמות חדשים ישלחו אליכם הביתה.
5 תומכים
מינימום 250 אלבום תמונות דיגיטלי + תעודת הוקרה
אלבום תמונות דיגיטלי עם תמונות אקסקלוסיביות מהמחקר + תעודת הוקרה (חתומה בידי ראשי המשלחת) על תמיכתכם המשמעותית בגילוי עולמות חדשים - תשלח אליכם בדואר.
1 תומכים
מינימום 300 עותק של תיעוד התרבות עם תמונות
עותק של האתנוגרפיה (תיעוד התרבות) הראשונית עם תמונות ישלח בדואר לביתכם.
1 תומכים
מינימום 300 שי שבטי-מקומי
חפץ מעשה ידם של בני השבט והתרבות המקומית ישלח לביתכם בדואר.
5 תומכים
מינימום 500 הרצאה מרתקת על השבטים הנחקרים
הרצאה של שעה וחצי על השבטים הנחקרים, אנתרופולוגיה ותרבויות אבודות. ההרצאה יכולה להיערך בכל מקום שתרצו.
1 תומכים
מינימום 750 הרצאה מרתקת ופעילות בלתי אמצעית
שיעור והרצאה בלתי אמצעית מרתקת של שלוש שעות אשר כוללת פעילות אנתרופולוגית סדנאית. יכולה להיערך בכל מקום שתרצו.
0 תומכים
מינימום 1000 חפץ טקסי שבטי-מקומי
חפץ טקסי אוטנטי מעשה ידם של בני התרבות הילידית המקומית (שאתם עזרתם בגילוייה) ישלח לביתכם בדואר.
1 תומכים
מינימום 1500 תרומה לבני השבט המקומית + מכתב הוקרה ותמונות
חלק יחסי מהסכום ייתרם כתרומה ישירה לבני השבט והתרבות המקומית. התומכים יקבלו בדואר מכתב הוקרה על תמיכתם בנוסף לתמונות ייחודיות של השבט אליו הגיעה התרומה.
0 תומכים
מינימום 3000 סדנא פעילה של יומיים
סדנא פעילה של יומיים (בשווי של 8000 ש"ח) הכוללת פעילויות מותאמות דוגמת: סדנת מחקר, טיולים אנתרופולוגיים הכנת כלים שבטיים, יצירת מוזיקה אפריקאית, סדנת צילום תרבותי, שילוב הרצאות על אפריקה וחקר תרבויות.
0 תומכים
מינימום 4000 תעודת הוקרה על העמקת המחקר
תעודת הוקרה על תמיכה משמעותית במחקר, אשר יאפשר להאריך את השהות בקרב השבטים וכך להרחיב את התיעוד.
1 תומכים מתוך 2
מינימום 4300 הצטרפות כמלווה-מסע
מקום אחד נותר למלווה מחקר שיצטרף אל המסע הראשוני באתיופיה.
*המחיר לא כולל כרטיס טיסה ועלות מחייה. המקום מותנה באישור ראשי-המשלחת.
0 תומכים מתוך 1
מינימום 10000 הצטרפות למסע המחקר הראשוני באפריקה
הצטרפות פעילה למסע המחקר הראשוני באפריקה, שילוב בתצפיות של המשתתפים, דיאלוג ישיר עם הילידים, סיוע בתיעוד הממצאים ורכישת כלים אנתרופולוגיים-אתנוגרפיים שהינם חלק בלתי נפרד מחוויות המסע. (התמיכהה לא כוללת הוצאות טיסה ושהיה. השילוב מותנה בתנאי השדה ובמנהלי המחקר בשטח).
0 תומכים מתוך 4