EN HE

יש רק שני אנשים בעולם

הפרויקט של
ליאור נויפלד

"יש רק שני אנשים בעולם", אוסף שירים וסיפורים קצרים, עתיד להיות הספר השני שלי (אחרי "המכולת של יפתח"), והוא ייצא אל האור רק אם אתם תאמינו בי ובמילים שלי ותרצו לצאת למסע היכרות הכי פרטי שיש עם המחשבות שלי, אלו שבאות לפני השינה, על הכרית, בנסיעות רכבת, בפקקים, כשאני מוקף באלפי אנשים אבל מרגיש לבד, כשאני על במה והספוטלייט עלי, מדבר לאף אחד.

למי הספר מיועד? לאנשים שלא נרדמים. לאנשים שקשה להם להתעורר. לאנשים שחולמים בהקיץ כל היום. לאנשים שחשים החמצה.  לאלו שמתגעגעים לגעגוע עצמו. שמודים באומץ שלפעמים הם מפחדים.  שמפחדים להודות שלפעמים הם מאושרים.

הספר הזה הוא נטול פואנטה, חסר מסקנה, הוא דרך שאתה תעשה בעצמך, דרך שאת הולכת עם עצמך. גם כשהוא ייצא אל האור, הסוף שלו לא תם - זה ספר שהוא שיחה שתמשיך בין שנינו, שני האנשים היחידים, לרגע, בעולם.

יש רק שני אנשים בעולם -

אני, ומי מכם שקורא את המילים האלה עכשיו. 

וזהו, אין יותר אף אחד. בכל אופן, לא עכשיו.

אתם שומעים הקול שלי בתוך ראשכם, 

או את איך שאתם מדמיינים שהקול שלי נשמע, 

 ואתם שומעים את עצמכם, נושמים, 

נוגעים בכריכה, או במקלדת, או בעכבר.

ומסביב - דממה.

לאן נעלמו כל האנשים? אל תדאגו, הם בהולד. בהמתנה.
כשתרימו את הראש מהמילים, מהדף, מהמסך,
הם יחזרו, ואני איעלם. ואז יהיו 7 מיליארד אנשים בעולם שלכם, פחות אחד.

תודו שזה מרגיש הרבה פחות מיוחד.

     

הנה טעימה קטנה:

 

אבטיח ובולגרית

מעיין לא מאמינה בטוב מוחלט. זה לא שהיא שוללת את עצם קיומו - היא נתקלה בו לא מעט, אמנם תמיד הוא היה זמני, לעיתים הוא היה רק כמעט, אבל היא יודעת שהוא קיים. היא פשוט לא מאמינה שהוא בשבילה.

הבעיה עם טוב זה ש... טוב נו, יש הרבה בעיות בטוב - דבר ראשון, טוב נגמר. זה לא בגלל שמסתתר בו משהו רע, הכל נגמר בסוף, אבל כשרע נגמר, זה דבר טוב, וכשהטוב נגמר, טוב, הבנתם לאן מעיין חותרת - היא חותרת למקום הזה, באמצע האגם, שאין בו מערבולות, או גלים, או סערות, רק מים, שטוחים, שקטים, צפויים.

דבר שני - דברים טובים מדי (וכן, יש דבר כזה טוב מדי), גורמים לה להרגיש אי נוחות. האם זה באמת טוב? או ששוב יש לה בעיה בכושר השיפוט? זה רציונאלי? אמוציונאלי? זה טוטאלי? אין תחושה רעה יותר, מלגלות שכל הטוב הזה הוא רק בעינך, באוזניך, בחושים, ששוב הוליכו אותך שולל. טוב מדי תמיד משאיר אותך עייף ומבולבל.

והכי גרוע, ציפיות. הציפיות לטוב מובילות לשני מקומות - התגשמו? נו, לזה ציפית. התמוססו? עושים פניית פרסה, מהפסגה לקרקעית. כשלא מצפים לטוב, רק טוב יכול לצאת מזה.

אז היא מאזנת.

מוסיפה לכל טוב קצת הפרעה.

פעם היא חשבה שהיא סתם מוזרה.

היום היא יודעת שהיא חייבת לקלקל. למצוא פגם, כלשהו, משהו, שיהיה הכי קטן. להוציא שלדים מהארון, שדים מהנשמה, לדמיין שהכל זה איזו מזימה. ואם אין כלום, שום דבר שיכול לפגום בטוהר, לסדוק את השלם, אז מוסיפים בכוח. כמו אבטיח עם בולגרית, סליחה, שלא נתבלבל עם כל המתוק הזה שמגיע מהטבע ארוז כמו מתנה, בואו נוסיף עליו קצת גבינה מלוחה. כמו לשים געגוע עצוב על רגע של שמחה.

 הפרויקט של

ליאור נויפלד
צור קשר עם היזם
בשלוש מילים - נרקומן של מילים. בשתי מילים - פרסומאי וסופר. במילה אחת - כותב. כותב מילים בפייסבוק כדי להוציא את המחשבות מהראש. כותב מילים לתוך שירים כי אני לא מרוכז בימים. כותב מילים בסיפורים כי אני לא נרדם בלילות. כותב מילים רציניות. כותב מילים שהופכות לבדיחות. מוציא בימים אלו ספר שני, עם הרבה מילים טובות. מילה שלי.
33,578
מתוך 27,000 ₪
124%
מומן
0
ימים שנותרו
327
תומכים
שימו לב!
רק במקרה והקמפיין משיג את יעד הגיוס במשך הזמן שהוקצב התומכים יחוייבו
איך לתמוך בפרויקט?
מינימום 59 יש רק שני אנשים בעולם, והם מגיעים עד אליך
עותק מודפס של הספר + משלוח
79 תומכים
מינימום 75 יש רק שני אנשים בעולם + הקדשה אישית
עותק מודפס של הספר + הקדשה אישית + משלוח
112 תומכים
מינימום 99 "יש רק שני אנשים בעולם" + "המכולת של יפתח" + הקדשה
עותקים מודפסים של הספר הראשון והספר השני שלי + משלוח
114 תומכים
מינימום 150 שני אנשים, שלושה עותקים
שלושה עותקים מודפסים של הספר במחיר מיוחד + משלוח
4 תומכים
מינימום 200 ארבעה אנשים מיוחדים בעולם
ארבעה עותקים של הספר + הקדשה אישית למי שתבקשו בכל אחד מהספרים + משלוח
7 תומכים
מינימום 285 סדנת "שדות של רעיונות" || איפה מוצאים השראה?
מפגש אינטימי בן 3 שעות (עד 8 אנשים במפגש), בו אלמד איך מוצאים רעיונות, גם במקום ללא השראה, ואיך הופכים אותם לסיפור, שחור על גבי נייר, או מסך.
בנוסף, תקבלו כמובן ספר עם הקדשה אישית.

*הסדנה תתקיים במרכז, בתאריך שייקבע עם המשתתפים. כן, גם אם יהיה נרשם אחד בלבד :)
8 תומכים מתוך 8
מינימום 400 הסיפור שלכם בספר || כתוב במילים שלי
אתם שולחים לי את הנושא, את ההשראה, את הרעיון - ואני כותב אותו במילים שלי. בנוסף, תקבלו 2 עותקים עם הקדשה - אחד עבורכם ואחד עבור מי שתבקשו
5 תומכים מתוך 5
מינימום 700 יש רק שני אנשים על הבר
ניפגש בבר (או בבית קפה, אבל כזה שמגיש בירה מהחבית), באזור המרכז או באזור חיפה, ונדבר - על כתיבה, עליכם, עלי, על החיים ועל בכלל. מהשיחה הזאת, ייוולד סיפור שייכנס לספר.
נוסף, תקבלו 2 עותקים עם הקדשה אישית. וכמובן שהבירה עלי :)
3 תומכים מתוך 3