EN HE

הבו אור

הפרויקט של
חגי אירם

מהי נשמת התורה? מהן סגולותיה? מי ראוי ללומדה? מדוע יש שנמנעים מכך? מהן חזונותיו ומגמותיו של מרן הרב עת הקים את הישיבה המרכזית העולמית שבירושלים? 

שמי חגי אירם, אברך בישיבה וסטודנט לתואר ראשון. אני מודה לכם על הקדשת הזמן ומזמין אתכם לקחת חלק בפריצת דרך אמיתית בתמיכתכם היקרה בהוצאתו לאור של הספר! 

בע"ה הספר יראה אור דרך ההוצאה המנוסה והמיוחדת של חברת "דברי שיר"

תמונה קשורה

ובשיתוף נפלא ומבורך עם צוות הרבנים שב"בית הרב" שבירושלים:

logo


אקדים ואכתוב, שהספר נערך, יוצא לאור ומשווק ללא כל מטרות רווח מטעמי, אלא רק לשם שמיים בע"ה. מסתבר שתמיכתכם בהוצאה לאור תחשב כמעשר כספים לצורכי מצווה והרבים. תבורכו מן שמיא!

מה הביא אותי לכתוב?

נדמה שאחד התחומים העיקריים, אודותיו דיבר וכתב הרב קוק, מעט הוזנח במשך השנים, הן בחקירתו והן, ממילא, ביישומו. 

הספר "הבו אור- פנימיות התורה ולימודה במשנת מרן הראי"ה" עוסק בבירור משנתו של הרב אברהם יצחק הכהן קוק ביחס ללימודי תורת הנסתר והקבלה. 

בשנים האחרונות הרגשתי שרב המכוסה על הגלוי כשמדברים על לימודי סתרי תורה על פי כתביו של מרן הראי"ה קוק. לעיתים אף נדמה, שגם מי שכבר שהחליט להתעסק בנושא זה נרתע מלכתוב סיכומים ומסקנות מוחלטות, כאילו צעד בעדינות על קליפות ביצים. לכן, החלטתי לחקור את הנושא לעומק, בנסיון להגיע למשנה בהירה וסדורה המנסה להציג באופן ברור וכנה את דעת מרן הרב קוק בנושא. פרי החלטה זו הוא הספר "הבו אור".

ההתעסקות בפנימיות התורה, ובעיקר ביחס למשנת מרן הרב קוק זצ"ל בנושא, הייתה תמיד תוספת חשובה ברקע המחלוקות היסודיות הקיימות בתוך הציבור הדתי לאומי, ובייחוד בישיבותיו. אני צופה שחיבור מקיף ועמוק זה יציף את הדברים ביתר שאת ויעורר שיח פורה וכנה בנושאים שעד כה הסתכמו בסיסמאות וכרעי תרנגולת המתיימרים להעמיד, ללא הצלחה, יסודות אמונה ודעה במחשבת ישראל.

ואכן, חוקרים רבים, הצטרפו לתלמידי חכמים שנחשפו לחיבור, והתרשמו ממנו מאד. הם ראו בספר פריצת דרך משמעותית ודחקו בי להוציאו לאור, לטובת הרבים.

על הספר:

בחיבור תמצאו מקורות כמעט מכל כתביו של מרן הרב; פנקסים, קבצים, אגרות, שיחות ואף עדויות ומעשים מעניינים מתוך מביוגרפיית מרן הרב, אור האורות. במהלך הלימוד והמחקר גם נפגשתי והתייעצתי רבות עם תלמידי חכמים וחוקרים המתמחים במשנת הרב קוק זצ"ל. בזכות כל אלה, ציירתי וסירטטתי תמונה מלאה המשקפת את יחס מרן הראי"ה לפנימיות התורה ולימודה. בתוך כך, אף זכיתי "להקים לתחיה" כתב יד של מרן הראי"ה שנחשף כאן לראשונה בצורה נאותה.

החיבור, על אופיו הייחודי, נכתב בלשון מקצועית ומדויקת ובד בבד גם קולחת וזורמת. כל זאת, כאמור, כשגם תחומי המחקר, הכללי וההיסטורי, לא טומנים ידם בצלחת ונותנים גם את חלקם הנכבד בספר.

          

הספר נמצא כעת לפני שלבי העריכה הסופיים והדפוס. אך רק בתמיכתכם נצליח להשלים המלאכה!

לסיום, חשוב לי לשתף אתכם, חברים יקרים, שבימים אלו ביתי הקטנה, הודיה, חוגגת שנתיים לנס הגדול שעשה לה ה' יתברך. הודיה, אז הייתה תינוקת בת שנה, נחנקה במהלך ארוחת הבוקר ורק בדרכי ניסים ממש, ביניהם גם לקח חלק צוות החילוץ הצה"לי 669, יצאה ממוות לחיים. ב"תשורות" אני מצרף אליכם יומן אישי, של אבא אוהב, שנכתב ליד מיטתה במחלקת טיפול נמרץ שבבית החולים - עד לשחרור. ליומן ההודיה קראנו: "הפכת מספדי למחול לי".

הצטרפו אלינו, בחרו תשורה, וקחו חלק בהצלחה!   

              

לבקשתכם, מצורפות טעימות עדינות מתוך החיבור הרחב:






הפרויקט של

חגי אירם
צור קשר עם היזם
תודה לאל, נשוי ואב לארבעה מתוקים (בכור בן 5 ושלישיה בני 3). בימים אלו מסיים את השנה הי"א בלימודים התורניים בישיבה הגבוהה ואת התואר האקדמי הראשון בתחום ההוראה וחינוך. בשנים האחרונות למדתי הן עם מבוגרים והן עם תינוקות של בית רבן.
23,671
מתוך 23,000 ₪
103%
מומן
0
ימים שנותרו
126
תומכים
שימו לב!
רק במקרה והקמפיין משיג את יעד הגיוס במשך הזמן שהוקצב התומכים יחוייבו
איך לתמוך בפרויקט?
מינימום 55 מכתב תודה ויומן הודיה.
קובץ של היומן "הפכת מספדי למחול לי" ומכתב תודה והוקרה ישלח אליכם באופן אישי מעורך הספר ישירות לכתובת האימייל שלכם!
7 תומכים
מינימום 70 ספר "הבו אור"! ויומן הודיה.
כתודה על תמיכתכם הנדיבה והחשובה ישלח לביתכם הספר "הבו אור", עת יצא לאור, וגם יומן ההודיה "הפכת מספדי למחול לי".
67 תומכים
מינימום 85 ספר עם הקדשה!
כתודה על תמיכתכם הנדיבה ישלח לביתכם הספר "הבו אור", עת יצא לאור, בתוספת הקדשה חמה של המחבר! בנוסף, תזכו לקבל גם את יומן ההודיה "הפכת מספדי למחול לי".
47 תומכים
מינימום 200 שורה להקדשה
בספר תופיע שורה אותה תקדישו לכבודכם או לכבוד יקיריכם - לברכתם, לשמחתם, או להבדיל, לעילוי נשמתם. בנוסף, ישלחו לביתכם שני עותקים של הספר. ועוד, תזכו לקבל גם את יומן ההודיה "הפכת מספדי למחול לי".
16 תומכים
מינימום 500 חצי עמוד להקדשה
בספר תופיע הקדשתכם בגודל חצי עמוד, לכבודכם או לכבוד יקיריכם - לברכתם, לשמחתם, או להבדיל, לעילוי נשמתם. בנוסף, ישלחו לביתכם שלושה עותקים של הספר. ועוד, תזכו לקבל גם את יומן ההודיה "הפכת מספדי למחול לי".
4 תומכים
מינימום 950 עמוד להקדשה ויומן הודיה.
בספר תופיע הקדשתכם בגודל עמוד שלם, לכבודכם או לכבוד יקיריכם - לברכתם, לשמחתם, או להבדיל, לעילוי נשמתם. בנוסף, ישלחו לביתכם שלושה עותקים של הספר. ועוד, תזכו לקבל גם את יומן ההודיה "הפכת מספדי למחול לי".
7 תומכים
מינימום 1800 הרצאת "הודיה" מעוררת השראה
מתאים מאד לקראת החגים. הקראה של יומן ההודיה מפי אבא אוהב, מלווה במצגת, המגוללים יחד את סיפורי הניסים שליוו אותנו סביב הצלת ביתנו "הודיה". ההרצאה תימסר במקום שתבחרו, אורכה כשעה והיא מתאימה מאד לנוער צעיר ולמבוגרים. הפנו את תשומת ליבו של מנהל המוסד בו אתם עובדים!
1 תומכים