EN HE

הספר 'כלים ביד כלינו'

הפרויקט של
אורי כהן

שלום חברים.

אני מזמין אתכם להיות שותפים בפרויקט שלי: 

הוצאה לאור של הספר 'כלים ביד כלינו'.

מי אני ומה שמי?

שמי אורי כהן, בן 27, אברך בישיבה גבוהה. בשלוש השנים האחרונות יצא לי ללמוד עם בני נוער וצעירים במסגרות שונות, ומתוך הצורך לתת מענה לשאלותיהם, התחלתי להתעניין בנושא תרבות המדיה.

אז איך הכל התחיל?..

הכל התחיל לפני כשנה וחצי כשבציבור הדתי-לאומי התחילו לעסוק בנושא הסמארטפונים. פעילי 'עזים בקדושה' הסתובבו בישיבות ובאולפנות ועודדו התקנת סינון במכשירים, רבים דיברו על נזקי הסמארטפונים, ועדיין הרגשתי שאני לא באמת מבין את הסוגיה לעומקה...

המהפך קרה בזכות הרצאה ששמעתי מפי הרב זאב פרידמן, ת"ח ומבקר-תרבות העוסק בביקורת המדיה שנים רבות וגיבש בעניין זה שיטת הסברה עמוקה ומקיפה, ורק אז הבנתי באמת עד כמה עמוק ונסתר הוא הנושא הזה. החידוש הגדול שהתחדש לי בהרצאה שלו היה שהעיסוק בתכנים הוא לא הנושא, אלא הבעיה מונחת במהותם של הכלים, וסמארטפונים הם רק הסימפטום לשורש קדום הרבה יותר; סוגיית המדיה מתחילה למעשה בבריאת עולם ונוגעת לרבדים הכי פנימיים ועמוקים בנפש האדם.

סקרן ונרגש התחלתי לקרוא ספרים ומאמרים העוסקים בנושא הזה, חדשים גם ישנים, בקודש ובחול. בהתחלה היה זה תחביב, אחר-כך זה הפך לאובססיה. הרגשתי כי יש פה חידוש שמוכרח להתפרסם. בניתי סדרת שיעורים (על בסיס הרצאת הרב זאב) והעברתי אותה בישיבה גבוהה ובאולפנא. התגובות החמות של השומעים עודדו אותי לפרסם את הדברים בספר. שִכתבתי את ההרצאה וערכתי אותה בהתייעצות ובהכוונה מאת הרב זאב, וכך נוצר הגרעין הראשוני של הספר. עליו הוספתי מעט תובנות והסברות שהתחדדו במהלך השיעורים, וכן ליקטתי מחקרים רבים. 

במה בעצם עוסק הספר?

הספר עוסק בהשפעתם הסמויה של אמצעי התקשורת על חיינו. נשתדל להציג את תמונת המצב במלואה, להעמיק בפילוסופיה של המדיה, נציג את הנזקים הנגרמים ממנה - ולבסוף ננסה גם להתוות דרך מעשית נכונה כיצד להתמודד עם המשבר הזה, ונשרטט כיוונים כלליים מה, לקוצר-הבנתנו, רצון ה' בכל המהלך הזה.

מדוע כדאי לי לקרוא את הספר?

משום שזה נוגע לחייך ולחיי משפחתך ועתיד לשנות את כל תפיסת העולם שלך!

מי מאיתנו לא מרגיש מין תחושה עמומה שמכשירי התקשורת המקיפים אותנו מכל עבר הם לא כל-כך תמימים כמו שמנסים להציג אותם? 

כמה מדברים איתנו על סינון המכשירים - אך האומנם זוהי כל הבעיה? 

משהו עמוק בפנים אומר לנו שהבעיה לא נמצאת בתכנים אלא במהותם של הכלים כבר מונחת פילוסופיה פנימית ועמוקה, ומבלי שנרגיש היא הופכת אותנו לאדם חדש...

לפני מעל 50 שנה קבע מרשל מקלוהן כי 'המדיום הוא המסר' ועדיין רחוקים אנו מלהבין קביעה זו לעומק. מומחי המדיה עסקו בביקורת תרבות המדיה כבר לפני כמה עשורים, ובהקשבה לדבריהם טמונה פריצת-דרך של ממש.

דומה כי בהסברה החדשה-ישנה המוצגת בספר זה מונחת התרופה האמיתית לבעיית-הדור, וחובה על כל מי שמצב האומה והאנושות כולה יקר לליבו להתמצא בסוגיה הקריטית הזו הכוללת ומקיפה את כל חיינו.

תן לנו איזו טעימה מן הספר...

כך נכתב על גב הספר:

"על כל מוצר מזון שאנו מכניסים לפינו, החוק מחייב לרשום רשימת רכיבים מפורטת, כולל מידע על אלרגנים. זאת בנוגע למזוננו הגופני. אך מה עם מזוננו הנפשי? האם יודעים אנו מה הם הרכיבים הנכנסים לנפשנו פנימה? כיצד הם משפיעים על חשיבתנו, דיבורנו וצורת חיינו?

הרי ידוע שהפה, דרכו נכנס המזון הגופני, הוא גם, ובעיקר, מקום גילוי צלם אלוקים שבנו, הלא-היא תכונת הדיבור. 'האדם המדבר' בא לידי ביטוי בתקשורת. כל שינוי קל שמתרחש בדרך בה אנו מְתקשרים עם הסביבה, משפיע באופן ישיר אך סמוי על מהות האדם כולו, הרבה יותר מרכיב מזון כזה או אחר.  משרד הבריאות מפקח על בריאות המזון, והרבנות הראשית על כשרותו, אך מי מפקח על השפעתם הכבירה של אמצעי התקשורת? מי בכלל יודע על השפעתם?...

מסתבר, כי לחוקרים יש הרבה מה לומר גם בתחום זה, וגם בו מצויות הערכות-סיכון והמלצות-בריאות הנובעות ממחקר מעמיק על אודות אופְיים של כלי התקשורת ועל דרכי פעולתם עלינו.

 ‎‎ספר זה מבקש אפוא, להיות "עלון המידע למשתמש" המחויב להיות מצורף אל כל מכשיר תקשורת אותו אנו רוכשים בחנויות. וככזה, כל מי שמשתמש במכשירים אלו חייב לקוראו."

איפה הספר עומד כעת?

כתיבת הספר הסתיימה, הוא יכלול ככל הנראה מעל 200 עמודים, וכעת אנו עומדים לפני השלבים הסופיים: עריכה, הגהה, סדר, עימוד, עיצוב והדפסה, ותהליך צאתו לאור מתעכב אך ורק מהסיבה הכלכלית. 

בדיוק כאן אתם נכנסים לתמונה: רק מכוח התמיכה שלכם נוכל להוציא את הספר לאור, ולכן כל תמיכה, קטנה כגדולה, חשובה מאוד. בזכות הכוח שלנו יחד נוכל להגיע לסכום היעד ולהשלים את הפרויקט. יש לכם הזדמנות לקחת חלק במהלך גדול וחשוב, אשר זוכה לעידודם של תלמידי-חכמים גדולים. אני מזמין אתכם לתמוך בפרויקט שלי, רק יחד נצליח לחולל מהפכה אמיתית.

הספר עתיד לצאת בתפוצה רחבה, וכבר מהשלבים הראשונים הוא מעורר תהודה והתעניינות רבה. אין לי ספק כי חובה קדושה מוטלת עלינו לפרסם את הדברים בכל דרך אפשרית.

יחד נוביל את המהפכה הזו!

בחרו אחת ממגוון התשורות שהכנתי במיוחד עבורכם ותמכו בפרויקט!

בהוקרה ובשותפות אמת,

אורי כהן.


***בהוראת ת"ח גדול: מצווה לתת מכספי מעשרות עבור הוצאת הספר לאור***
הפרויקט של

אורי כהן
צור קשר עם היזם
שמי אורי כהן, בן 27 מכפר-פינס, נשוי+2, אברך בישיבה גבוהה. למדתי בישיבת ירושלים לצעירים, לאחר מכן בישיבת הר-המור. אחרי שירות צבאי בחיל המודיעין הגעתי לישיבת גבעת אולגה בה אני לומד כיום.
40,539
מתוך 40,000 ₪
101%
מומן
0
ימים שנותרו
173
תומכים
שימו לב!
רק במקרה והקמפיין משיג את יעד הגיוס במשך הזמן שהוקצב התומכים יחוייבו
איך לתמוך בפרויקט?
מינימום 40 מכתב ברכה!
מכתב ברכה יישלח אליכם במייל ובו אביע תודה והערכה על שותפותכם!
8 תומכים
מינימום 80 ספר עם הקדשה אישית
הספר 'כלים ביד כלינו' יישלח אליכם בדואר עם הקדשה אישית מאת המחבר
174 תומכים
מינימום 250 שני ספרים עם מכתב תודה
שני עותקים של הספר יישלחו אליכם בדואר עם מכתב תודה על שותפותכם
20 תומכים
מינימום 500 הוספת שם התומך לרשימת השותפים בהוצאה + ספר
בתוך הספר תופיע רשימה של שמות התומכים שסייעו בהוצאת הספר לאור ואשמח שגם שמך יופיע שם! כמובן שבנוסף תקבל את הספר בדואר.
4 תומכים מתוך 40
מינימום 800 הכנסת שם לעילוי נשמת / לרפואה / הצלחה + ספר
ניתן להקדיש שורה לרפואת או הצלחת יקיריכם או להבדיל להנצחה, זכות הרבים תעמוד לכם!
בנוסף, הספר יישלח אליכם בדואר.
6 תומכים מתוך 50
מינימום 1500 הכנסת שני שמות לעילוי נשמת / רפואה / הצלחה + ספר
קבלו שתי שורות להקדשה אישית כרצונכם.
בנוסף, הספר יישלח אליכם בדואר.
1 תומכים מתוך 20
מינימום 3000 הרצאה מרתקת מאת המחבר + ספר עם הקדשה אישית
המחבר יגיע למקום מגוריכם (באזור הצפון והמרכז) ויעביר הרצאה / חוג בית באורך שעה וחצי על אודות הסוגיה המתבררת בספר. בנוסף, המחבר יחלק בחינם חמישה ספרים בתום ההרצאה עם הקדשה אישית, ותינתן הנחה על שאר הספרים.
0 תומכים מתוך 10
מינימום 5000 תמיכה לשם שמים!
מי שהגיע עד לכאן הוא ודאי אידיאליסט גדול הרוצה באמת לחולל שינוי אמיתי במצב הדור. לאדם כזה האושר הכי גדול הוא לעשות טוב, לשם הטוב, לשם שמים. אשריו ואשרי חלקו. את השכר האמיתי הוא יקבל בעולם הבא, אך בכל זאת צריך גם משהו לעולם הזה, אז הוא יוכל לקבל מה שירצה מן התשורות הקודמות...
1 תומכים