EN HE

88 ימים של פגרה

הפרויקט של
תומר אביטל

חברות וחברים יקרים הגענו למטרה. אין עליכם! ממשיכים 🔥 

המועד לתמיכה דרך הדסטארט הסתיים - מהיום בבקשה תמכו במיזם דרך אתר הבית


*

בשלוש השנים האחרונות אני עובד מבוקר עד לילה למען הגברת השקיפות השלטונית. בחודש האחרון עמלתי באי-ודאות גם על המיזם הזה מבלי לדעת מה יקרה. רציתי רק שנפסיק לקחת את הפגרה המטורללת הזו כדבר מובן מאליו.

אני רוצה כבר להודות לכל אחד ואחת על האמון שלכם. בזכותכם השלטון מחויב ליותר דין וחשבון. כל הכבוד על התמיכה הכל כך לא מובנת מאליה. 

מעל ל-1000 אלופות ואלופים כבר החליטו לומר לחברי הכנסת- אתם עובדים אצלנו ולא להיפך. תמשיכו לתמוך ולפרסם בפייסבוק ועזרו להגיע ליעד הבא: 105,000 שקל. כל שקל נוסף = עוד ח"כים תחת עין הציבור. תודה אדירה. אתם הופכים את כל המאמץ הזה לראוי. ממשיכים! כל הפרטים למטה. 

*

הייתם מסכימים לממן עובד שלכם מבלי שיהיה לכם מושג מה הוא עושה? הפעם אני מבקש תמיכה לרעיון פשוט: נעקוב אחר לפחות 10 ח"כים במהלך הפגרה - באותו יום.

קוראים לי תומר אביטל. אני עיתונאי עצמאי ובשנים האחרונות בין השאר אני מוביל עבורכם את המיזם "מאה ימים של שקיפות". הנייד שלי: 058-4213222.

למה בפגרה?

כי חברי הכנסת טוענים שאין צורך לקצר אותה, שהרי הם עובדים במהלכה. 

האם זה נכון?
בואו נברר יחד. הכסף יממן לפחות 10 ימי מעקב (פירוט מלא למטה). על הדרך- נחשוף את הפגישות הסודיות שלהם!

בלגן בפתח תקווה? מחירי דיור מרקיעי שחקים? מחדלים בחינוך? איפה הקואליציה? איפה האופוזיציה?? אלו נושאים קריטיים שיש לגביהם דממת אלחוט. למה? כי הכנסת, שוב, בפגרה. וכל הזמן הזה הח"כים מקבלים מאיתנו שכר של כ-41 אלף שקלים.הרעיון

נבחר יום אחד במהלך הפגרה ונעקוב אחרי 10 חברי כנסת במקביל/מדי שבוע.
אחרי מי נעקוב? אתם תחליטו.

רוצים לעזור במימוש? לחצו עכשיו על "תמוך בפרויקט". 

ברשימה שאתם תרכיבו, נשריין 4 מקומות לאופוזיציה, 4 לקואליציה ומקום אחד ליאיר לפיד (הנוכח-נפקד הגדול בכנסת: אפילו שרים מגיעים למשכן לעתים קרובות יותר) והפתעה אחת.

פטור יינתן לח"כים שמפרסמים את היומנים שלהם בלי השחרות מוגזמות, וכן לשיאני הנוכחות במשכן.

חשוב להדגיש שהשקיפות תעזור גם לחברי הכנסת עצמם – ליחצ"ן את עבודתם ולהבליט את מי שחרוץ, עובד קשה ופוגש ציבור מגוון יותר מלוביסטים ובעלי הון. זה מה שקורה כשהכל פומבי. בפגרה הם מסיירים בשטח ומתחברים לציבור? הגיע הזמן לבדוק.אני פונה אליכם אחרי שכבר ניסינו לגלות מה עושים חברי הכנסת בכל דרך אחרת. הגשנו בקשות בהתאם לחוק חופש המידע. ערכנו כנסים מיוחדים שבהם הסברנו לחברי הכנסת איך לחשוף יומנים. ביצענו מעקבים בודדים (לא בפגרה) וגם פנינו אליהם ישירות. 

כתוצאה מכל זה, 25 חברי כנסת כבר פרסמו את יומני הפעילות שלהם. חברי הכנסת האלה הבינו שאם הם עובדים בשבילנו הם חייבים לספר לנו מה הם עושים ומתי. ובאמת, ככל שהיומן פומבי יותר, כך רואים שאותו נבחר ציבור עובד בשביל... הציבור.

25 חברי כנסת זה לא מעט, אבל בהחלט לא מספיק. 95 ח"כים עדיין מבקשים שנסמוך עליהם בעיניים עצומות. 95 ח"כים עדיין אינם מבינים שמי שרוצה לעסוק בענייניו הפרטיים, מוטב שיישאר אדם פרטי! חשפנו בשנים האחרונות שלל דירות סודיות של ח"כים- וכיום למעלה מחצי כנסת חושפת את נכסיה. כך צריך להיות עם היומנים.

כולנו רואים את פרשיות השחיתות האינסופיות במגזר הציבורי, את המחדלים היומיומיים. לסמוך עליהם בעיניים עצומות – זו כבר לא אופציה. להצביע לכנסת פעם בארבע שנים? פשוט לא מספיק. אנחנו חייבים לעשות יותר, כי החבר'ה בכנסת מאוחדים משמאל ומימין סביב חוסר שקיפות, גם בימי פגרה. אין ברירה, זה חייב לבוא מאיתנו. 


יותר מכך, הפגרה חשובה: יש בה אפקט שמצנן את הרוחות שלוהטות בזמן המושב, והיא דוחפת את הח"כים משני צדי המתרס לשתף פעולה לקראתה. אבל היא ארוכה מדי – 4 חודשים בשנה! 

גם בחודשים שבהם אין פגרה, הכנסת מתכנסת רק יומיים-שלושה בשבוע (שני, שלישי ורביעי. בשלישי- כמעט אף אחד לא מגיע). כלומר ברוב המוחלט של השנה אין ועדות, אין שאילתות, אין פיקוח כלשהו על הממשלה, ואין קידום של רפורמות שהיו יכולות להוזיל לכולנו את יוקר המחיה.

נכון, לא מעט ח"כים עובדים קשה. ממש קשה. אבל במשך חצי שנה – מדי שנה – כולם נעדרים מן הכנסת, וזכותנו לדעת מה הם עושים בזמן הזה. חברי הכנסת טוענים שלוחות זמנים שנקבעו בקום המדינה מתאימים גם היום, ושהם עסוקים מאוד לכל אורך הפגרה? בואו נבדוק אותם.שאלות ותשובות

האם חברי הכנסת לא ינהגו שונה כעת כשיידעו על המיזם?

תאריך המעקב סודי, וכך גם זהות הח"כים שיזכו למרב קולותיכם (זכות ההצבעה תינתן לכל התומכים, וה"קלפי" תיפתח לאחר שהגיוס יסתיים בהצלחה). כלומר ח"כ לא יידע אם נבחר. אם כל הח"כים יתחילו לעבוד קשה ובמרץ לכל אורך הפגרה – הרווח כולנו שלנו.

מה תאריך המעקב ?

הוא כאמור סודי- כמו זהות הח"כים. עשרת המעקבים יתבצעו במהלך הפגרה הנוכחית, או באחד מימי ראשון/חמישי במושב הקרוב (שגם בהם הכנסת לא מתכנסת. כלומר יש מיני-פגרה יומיים מדי שבוע)/בפגרה הבאה (בעוד חצי שנה). אבל לא אחריה. כלומר נבצע את כל המעקבים בחודשים הקרובים.

למה לא מיד?

כדי שהח"כים יהיו דרוכים. בכל מקרה באחד מימי הפגרה הקרובים, או מדי יום חמישי - במשך עשרה שבועות. נחליט על המסלול האפקטיבי ביותר בהתאם.

מה אם ח"כ מסוים יהיה בחופש ביום שייבחר?

תבינו, הח"כים כבר בפגרה חודשיים. אם גם אחרי החופש הגדול והחגים ייקחו חופש- זה הזוי. ועדיין, נשיג מודיעין ונשאף לצמצם מעקב אחר ח"כ שטס לחו"ל למשל. 

בגלל זה מעקב במקביל אחר כל כך הרבה דמויות שלטוניות הוא חשוב. אם נוכיח שח"כים כה רבים בנופש בזמן שכולנו בעבודה- גם לזה יש אמירה חזק וחשובה. מי שלא בנופש - נראה מה הוא עושה עם המנדט שהענקתם לו ותמורת השכר הנאה שהוא מקבל (יותר מ-40 אלף שקל בחודש).

כפי שאמר ח"כ איתן ברושי שהסכים לחשוף את יומן הפגרה (בדומה לאחרים כגון שרת המשפטים ושר האוצר שמראים שהדבר אפשרי ואין להם מה להסתיר): "הכנסת אולי בפגרה אבל המדינה ממש לא. אני פועל בחריצות למען הציבור ואין לי מה להסתיר מפניו. יש חשיבות שהאזרחים יידעו מה עושים הח"כים במהלך עבודתם. זוהי דמוקרטיה".

מה יקרה אם נגייס פחות כסף מהדרוש? 

הפרויקט יתבטל ולא תחויבו. אמשיך לעבוד עבורכם במסגרת כל הפרויקטים האחרים. אני ברגעים אלו עובד על כמה תחקירים במקביל.

מה יקרה אם נגייס יותר כסף מהדרוש? 

נעקוב אחר ח"כים נוספים, או נוסיף ימי מעקב. זה יהיה מצוין.

לאן יילך הכסף?

כולו לחוקרים הפרטיים, למימוש התשורות ולכיסוי עמלות. יום מעקב של צוות מקצועי אחרי הנחה מבוקר עד לילה עולה כ- 4000-9000 שקל. זה תלוי בכמה קריטריונים ובראשם כמות הקילומטרים שנע הנעקב באותו יום. הסכום אמור להספיק ל-10 מעקבים לפחות בממוצע, רכישת התשורות (כמו חולצות וספרים), ועמלה (9%) להסדטרט. 

אגב, אני (תומר) מושך משכורת (מינימום) מתקציב נפרד הודות לתרומות שנתתם למיזם מאה ימי שקיפות לאורך השנה (ויש תוצרים לכל אורכה).

מה עשית עד עכשיו במאה ימים של שקיפות?

  • אבל זה לא מספיק. חברי הכנסת עדיין מפילים שוב ושוב חוקי שקיפות שהיו מייתרים אותנו. אנו ממשיכים לדחוף אותם (את החוקים והח"כים)


המטרה:

1. להגביר לחץ לחשיפת יומנים של אלו שמנהלים את חיינו. יומנים ציבוריים (אנו לא מבקשים פגישות פרטיות ויש דרכים לסנן אותם) הם כלי חשוב בחיזוק אחריותיות השלטון.

עד שלא כל הח"כים יבינו זאת – נחשוף את יומנם עבורם!

2. אם נוכיח שהפגרה לא ראויה- יגבר הלחץ לקצרה. כך ח"כים יוכלו להמשיך לפקח על הממשלה. אתם אולי לא אוהבים את הכנסת, אבל חשוב שתדעו – כל הזמן הזה רפורמות שהיו יכולות להוזיל לכולנו את יוקר המחיה – תקועות. מינויים שערורייתיים, התנהלות עצובה של המשטרה וכן הלאה- הכל ממשיך להתרחש אך ללא פיקוח, ללא דין וחשבון. זה חייב להשתנות.

יודגש כי אם נגלה מראש (למשל בזכות הדלפות לתיבת ההדלפות החסינה שלנו) שח"כ שנבחר למעקב שוהה בחו"ל ביום המדובר – נדלג אל הבא בתור ברשימה (החסויה). כך ייעשה גם במקרים חריגים נוספים.

כמובן, לא נחשוף שום מידע אישי– כפי שכבר הוכחנו בעבר. מאהבות, ילדים וכו'- כל זה מחוץ לתחום. הכול ייעשה באופן חוקי לגמרי – שוב, כפי שכבר הוכחנו

כתבה על המיזם הקודם:
נקווה שעצם ההבנה שהמיזם יוצא אל הפועל, תעודד את נבחרי הציבור שלנו להיזהר, ולעבוד קשה יותר בפגרה/לקצר אותה בחודש/לחשוף עוד יומנים. העיקר שיחד נוכיח שלאזרחים הלא מחוברים יש לא פחות כוח מהלוביסטים והטייקונים ונוביל שינוי לטובה.

 *מאה ימים של שקיפות הוא מיזם עצמאי לחלוטין, שפועל אך ורק למען האינטרס הציבורי הרחב.

·         מה עשינו עד כה כדי להגביר את השקיפות ולהילחם בשחיתות?

·         סרטון שסיכם חלק מהפעילות עד אשתקד

·         מעקב אחר סגן השר ירון מזוז שבעקבותיו הוגשה הצעת חוק לדיווח מצד סגני שרים

·         הוכחה שאין פרות קדושות, ושכל המפלגות על הכוונת

·         יש לכם מידע בנושא שתרצו להעביר לנו באנונימיות?

·         ממה אני (תומר אביטל) מתפרנס?

·         מדריכים לאקטיביזם מהספה

תודה חמה לדנה גנאל ולאלכס רוזנפארב שסייעו בניסוח. לבמאי עמיר כהן שצילם את הסרטון, לאפטריסטית חן פפירמן, לאוהד סטון על הכתוביות, ליונה שניצר על התרגום ולכל מרעיפי התשורות (כולם בהתנדבות). בכלל, תודה לכל אחת ואחד מכם: אתם לא מתארים לעצמכם עד כמה אני מעריך את ההתגייסות שלכם!

תודה שקראתם. תמכו בסכום שמתאים לכם, בחרו את אחת התשורות שבצד וקבלו זכות הצבעה לח"כים שנעקוב אחריהם. 

מממשים את המיזם - יחד!הפרויקט של

תומר אביטל
צור קשר עם היזם
עיתונאי וסופר. עבדתי בין השאר ב"מבט", "כלכליסט" ו"עובדה". מסקר בעיקר את הכנסת והמגזר הציבורי. מבחר מכתבותיי נמצא כאן: https://goo.gl/mdkXpN שוחר שקיפות ומאמין בפוטנציאל של הכנסת - אנחנו רק צריכים לעזור לה להתכייל. בוגר תואר שני ותכנית מצטיינים בקנדה: http://goo.gl/wghe6O
102,070
מתוך 88,000 ₪
116%
מומן
0
ימים שנותרו
1193
תומכים
שימו לב!
רק במקרה והקמפיין משיג את יעד הגיוס במשך הזמן שהוקצב התומכים יחוייבו
איך לתמוך בפרויקט?
מינימום 30 זכות לבחור את הח"כים שנעקוב אחריהם
זכות להחליט לאיזה ח"כ נעזור להיות שקוף (מבין אלו שלא חושפים יומן ונוטים להיעדר מהמשכן). קול לכל תומך!
522 תומכים מתוך 550
מינימום 50 זכות לבחור את הח"כים שנעקוב אחריהם + מכתב תודה
זכות להחליט לאיזה ח"כ נעזור להיות שקוף (מבין אלו שלא חושפים יומן ונוטים להיעדר מהמשכן). קול לכל תומך + תקבלו מכתב הודיה מרגש בדוא"ל
327 תומכים מתוך 500
מינימום 150 חדש! תמונה חתומה ממעקב אמיתי + זכות הצבעה
מלבד זכות בחירה תקבלו גם תמונת ח"כ מהמעקבים מקורית וייחודית, כולל חתימה והקדשה אישית. לתמונה יצורפו פרטי המעקב, שעה, מקום, ושם הח"כ. התמונה ייחודית לכל תומך.
28 תומכים מתוך 40
מינימום 150 זכות הצבעה + סדנת אקטיביזם ויראלי מעורך "הצינור"
סדנא בה תלמדו את כלי האקטיביזם הוויראלי היעילים (והמגניבים) ביותר. מרצה: אדם שפיר, עורך תכנית "הצינור" וממובילי פרויקט "החזית"
36 תומכים מתוך 100
מינימום 180 סיור קיימות למשפחות בגן הסולארי + זכות הצבעה
סיור קיימות חוויתי בגן הסולארי בבנימינה. במקום המקורי והיפיפה תראו כיצד שינויים קטנים בחיים שלנו מובילים לשינויים גדולים במציאות סביבינו. לפרטים: https://goo.gl/jUFdcv

מימוש כרטיס ברישום לסיורי משפחות שמתקיימים במהלך חופשות הלימודים (שימוש עד סוף אפריל כך שתוכלו לממש השובר גם בחופשת הפסח) + זכות הצבעה!
10 תומכים מתוך 20
מינימום 220 זכות הצבעה + חולצת מאה ימי שקיפות
חולצה חגיגית במהדורה מוגבלת של מיזם "מאה ימים של שקיפות"!
42 תומכים מתוך 100
מינימום 250 מתנה לארוע מ"בלונופר" - פיסול בלונים מושקע
חברת "בלונופר" תומכת בנו ומציעה לתומכי הפרויקט מתנה בהזמנה אישית שתוכלו לתת ליומולדת/חג/ארוע ולצאת גדולים.

תוכלו לבחור מבין 2 אפשרויות: אגרטל פרחים מהמם מבלונים או עוגת בלונים ענקית.
את פיסול הבלונים יינתן לאסוף בתיאום ממשרדי החברה בכפר סבא. בתוקף עד ה-1.3 +זכות הצבעה!
4 תומכים מתוך 5
מינימום 260 זכות הצבעה + "המשכן - תעלומת רצח במסדרונות הכנסת"
עותק מהספר שכתבתי ומסביר את כל בעיות הכנסת באמצעות סיפור מתח (הוצאת "עם עובד") עם הקדשה אישית. על הספר: https://goo.gl/9mBGbN
8 תומכים מתוך 100
מינימום 300 זכות הצבעה + סיור בכנסת (כשתסתיים הפגרה 😊)
את הסיור יוביל מדריך מטעם הכנסת. אני (תומר אביטל) אצטרף, אספר אנקדוטות, ואחבר פגישות עם ח"כים ולוביסטים שיספרו על מאחורי הקלעים של קבלת ההחלטות בישראל.
22 תומכים מתוך 80
מינימום 400 זכות הצבעה + שיר/סיפור/מכתב שייכתב ע"י סופר מוכשר
סופר נהדר בעל שם העט המסתורי "כתבן א" הסכים לתרום פגישה אישית בה יקשיב לצורך שלכם להביע דבר מה באמצעי ספרותי - ויכתוב אותו לפי הזמנתכם
0 תומכים מתוך 15
מינימום 500 ייעוץ אישי/משפטי - איך להשיג מידע שהשלטון מסרב לתת
פגישת ייעוץ שלכם/של ארגונכם עם עו"ד רחלי אדרי, מנחה לחופש מידע במרכז הבינתחומי ולשעבר היועמ"ש של התנועה לחופש המידע.
רחלי תלמד אתכם איך להשיג מידע מהשלטון. במידת הצורך היא אף תייעץ/תסייע בגיבוש עתירה לשחרור מידע שהשלטון כולא (ככל הניתן).
3 תומכים מתוך 5
מינימום 600 זכות הצבעה + "המשכן" + חולצה חגיגית + "סיור"
ערכת שקיפות שלמה שכוללת את כל התשורות עד כה!
5 תומכים מתוך 30
מינימום 1200 זכות הצבעה + חוג בית עם מנהל קרן התחקירים
לביתכם יגיע גיא מרגלית, מנהל קרן התחקירים העצמאית. הוא יספר לכם ולחבריכם כל מה שאפשר לדעת על איך עיתונות עצמאית משנה את כללי המשחק ב-2017
1 תומכים מתוך 2
מינימום 1500 בתוככי "עושים פוליטיקה" עם דפנה ליאל
תזכו לצפות מבפנים בהקלטת פרק בפודקאסט המושחז "עושים פוליטיקה" בהנחיית הכתבת הפוליטית של חדשות 2 דפנה ליאל! אירוח בחדר ההקלטה בשעה שדפנה תראיין אורח. התכנית צוללת לעומק סוגיות מבניות וכוח בעזרת פקידי ממשל, אנשי מקצוע ופוליטיקאים.
(http://www.ranlevi.com/osim_politica/) + זכות הצבעה!
1 תומכים מתוך 2
מינימום 1800 מפגש כתיבה אישי עם מרסל מוסרי
האחת והיחידה הסופרת מרסל מוסרי הנהדרת תפגוש אתכם אחד על אחת. מה על הפרק? מפגש כתיבה פרטי בן שעה.
+ זכות הצבעה!
0 תומכים מתוך 1
מינימום 2000 מאחורי הקלעים של "גיקונומי"
תזכו לצפות מבפנים בהקלטה של פרק בפודקאסט המגה פופולארי "גיקונומי". תוזמנו להתארח בחדר ההקלטה בשעה שמראיינים את אחד האורחים המרתקים של התכנית המשובחת (https://geekonomy.net/) + זכות הצבעה!
0 תומכים מתוך 2
מינימום 4000 יום מטורף בכנסת - איך זה באמת נראה? 1X1 עם תומר
הימים שלי (תומר אביטל) בתוך משכן הכנסת ככתב עצמאי סוערים. מטורפים. מרגשים. מעצבנים, ומה לא. חצי מהח"כים שונאים אותי.
החצי השני רק קצת שונא אותי. אני מזמין אתכם להתלוות ולהיצמד אלי במשך יום שלם- מהבוקר ועד הלילה: בלשכות הח"כים, בוועדות, ובמליאה + ארוחה במזנון הח"כים + זכות הצבעה!
0 תומכים מתוך 1
מינימום 10000 לגלות מי ה"הפתעה"
כפי שכתוב בתיאור הפרויקט - אחד מעשרת הח"כים הוא בכלל "הפתעה". אולי זה בכלל לא ח"כ?
רוצים לדעת במה מדובר? שיחה צפופה עם יוזם הפרויקט על הדמות העשירית (וגם כל שאר התשורות)
0 תומכים מתוך 2
מינימום 75 זכות הצבעה + הרצאה של מנהל קרן התחקירים
זכות לבחור את הח"כים + הזמנה להרצאה עם גיא מרגלית, מנהל קרן התחקירים העצמאית. הוא יסביר איך עיתונות עצמאית משנה את כללי המשחק ב-2017 בארץ וברחבי העולם. בהרצאה ישתתף גם עיתונאי עצמאי החבר בקרן
100 תומכים מתוך 100
מינימום 100 זכות הצבעה + סדנת "כל אחד יכול"
סדנא בה תלמדו איך כל אחד יכול להוביל שינוי עם השפעה רחבה מבלי שיהיו לך החברים "הנכונים" - כלים אזרחיים מול הכנסת.
המרצה: עידן בנימין- פעיל עצמאי הלוקח חלק בדיוני ועדות הכנסת, מקדם חקיקה ומדיניות.
100 תומכים מתוך 100
מינימום 120 מידע לעם - הרצאה מאת מנכ"לית התנועה לחופש מידע
2 הרצאות מצומצמות מאת מנכ"לית התנועה לחופש מידע נירית בלייר. התנועה חתומה על אינספור חשיפות ושינוי מציאות.
נירית תספר על חופש מידע בארץ ובעולם, וגם: איך המידע משפיע על תהליכים ומאבקים, ומשנה את פני החברה ודרישותיה + איך אתם יכולים להשיג מידע + זכות הצבעה!
40 תומכים מתוך 40
מינימום 200 זכות הצבעה + סדנת הדסטארט למימון המונים
מתכננים להעלות הדסטארט בקרוב ? הצטרפו לסדנת מימון המונים במשרדי חברת הדסטארט אשר בעמק חפר.

הסדנה מועברת על ידי מנהל אתר הדסטארט ובהשתתפות בעלי האתר וצוות האתר.

* מחיר ליחיד
3 תומכים מתוך 3
מינימום 1000 זכות הצבעה + אפשרות להצטרף לאחד החוקרים
תמיד חלמתם להיות חוקר פרטי? תוכלו להצטרף לאחד המעקבים שיהיה מתאים ואפילו יעיל לצרף אתכם. 2 תשורות בלבד. חובה שיהיה לכם רכב
2 תומכים מתוך 2
מינימום 1000 איך מקימים סטארט אפ מצליח?
שחר טל, ממייסדי חברת לוג'ינו עטורת הפרסים, יגיע לאן שתזמינו אותו לשיחה על איך להקים סטארט אפ ולשרוד כדי לספר לחבר'ה. טיפים מעשיים ליזמים, עשה ואל תעשה, התנהלות מול משקיעים, אסטרטגיית פיתוח מוצרים, שיווק גרילה. בואו עם שאלות ודילמות; שחר מבטיח לא לעזוב עד שהוא עונה על הכל + זכות הצבעה!
2 תומכים מתוך 2