EN HE

בן גון - ספר הדרכה ברישום

הפרויקט של
אורן שדה-לייכט

הוציאו איתי לאור את הספר שלי על רישום מהתבוננות ותוכלו להפוך לרשמים ראליסטיים מקצועיים!

במה הספר עוסק?

ספר זה מדריך כיצד לרשום מהתבוננות: איך לרשום דיוקן של אדם ולהפיח בו עומק? איך לרשום טבע דומם ולנשוף בו חיים? איך לבנות רישום מבחינת קומפוזיציה?

הספר מחולק לשלושה חלקים. החלק הראשון מפרט את הציוד הנדרש, כולל תוכנות ואפליקציות. החלק השני מלמד את התיאוריה מאחורי הרישום הראליסטי והחלק השלישי מכיל תרגילים רבים - מרמת מתחיל עד לרמת אמן מקצועי.

זהו הספר הראשון מסוגו בעברית שעוסק בלימוד הרישום הפיגורטיבי-ריאליסטי. הספר מכוון לכל אדם שברצונו להשתכלל בהבנה ובניתוח המראה שהוא מתבונן בו ובעצם לאמן את המוח לקלוט עולם חדש: עולם הרישום. גם ציירים ימצאו בו עניין מאחר שרישום הוא בסיס לכל ציור. 

הסכום הנדרש הוא בשביל הדפסת 100 עותקים של הספר. הספר כבר כתוב, יש בו 147 עמודים וכולל תמונות ואיורי הסבר רבים.

בעזרת תמיכתכם,
הספר יראה אור יום.

שום הוצאה לאור לא מוכנה להוציא ספר אמנות, ועוד עד על לימוד רישום... היום כולם מתעניינים בעולם הדיגיטלי וחבל שזה יישאר כך. בעזרת הספר הזה, תוכלו להתחיל בתחביב חדש, או להתמקצע עוד יותר. עולם חדש יתגלה בפניכם, זה מובטח! תארו לעצמכם אנשים מתפעלים מכם כשאתם מציירים דיוקן, או דמות לילד באופן מקצועי!

מי אני?

אני ד"ר לבלשנות כללית, מתרגם וצייר/פסל. מגיל צעיר אני מצייר ואוהב את הציור. אני עוסק בציור ובפיסול ברצינות מעל ל-10 שנים. במשך כשנתיים למדתי ציור מסורתי בהולנד, אצל מספר ­ציירים מקומיים. כמו כן למדתי בישראל. אני מפעיל בלוג מצליח שמכיל עצות שונות בתחום הרישום והציור שאף צוין לשבח­­ במוסף "ממון" של ידיעות אחרונות. לאור הפניות הרבות שמגיעות אליי והשאלות שאני בעצמי נתקלתי בהם לאורך השנים, כתבתי את הספר הזה. את החומרים לספר אספתי במשך כ-12 שנים ורק לאחרונה איגדתי אותם לספר מסודר ומאורגן.

מבנה הספר ונושאיו

הספר מחולק לשלושה פרקים:

1. המלאכה: פירוט של הציוד וההכנות שיש לעשות לקראת הרישום המקצועי, כולל אפליקציות ותוכנות לעניין זה;

2: המחשבת: מה צריך לדעת לפני שמתחילים בהתבוננות. הספר מתמקד בגישה הכתמית לרישום, אך גם נוגע קצת בגישה הקווית;

3. התרגול: פרק זה מחולק לשניים. הפרק הראשון מפרט תרגילים לשבירת הרגלי חשיבה בלתי מועילים להליך הרישומי, וכן ניתנים מספר תרגילים לפיתוח חמשת התפיסות העיקריות הדרושות לרישום מהתבוננות וכן לפיתוח התבוננות "רישומית-כתמית". זהו יותר אימון של המוח מאשר של היד. החלק השני מתמקד ביצירת רישומים נאמנים למציאות בפחם באופן עצמאי ובשכלול תפיסת הטון, שבעברית מכונה בן-גון. 

למי הספר מיועד?

הספר עשוי לעניין טווח רחב של גילאים, מילדים עד מבוגרים: הוא מתיישר עם התגליות העדכניות בחקר המוח המצביעות על כך שהוא זקוק לפעילות על מנת לשמור על צלילות וחדות הדעת. הספר מעניק כלים למציאת הקול האישי של כל אחד ברישום מבלי להתפשר על רמה גבוהה של רישום וללא "העתקה" מכנית של המציאות. התרגילים בספר נבחרו כך שהם יגרמו לכל אחד לראות דברים שהוא לא שם לב אליהם בדרך כלל בחיי היומיום הלחוצים שלנו – ליופי שבמציאות ובדמיון. עולם חדש יתגלה בפני הקוראים, מה שיגרור תחושת שמחה, התלהבות והערכה מחודשת של העולם החזותי. בלשון קלילה ובלתי אמצעית, מוביל הספר בדרך לנבכי הההכרה ולפיתוח "עין" ונפש של אמן.המטרה של הספר והתרגולים היא שמי שיקרא את הספר ויעשה את התרגילים, יוכל לבנות רישומים באופן עצמאי, ללא סיוע.

היום הספר נח עמוק במחשב שלי, בתמיתכם נעביר אותו מהעולם הדיגיטלי לעולם הראליסטי :)

בחרו תשורה ממדרגות התמיכה ותזכו לגלות עולם חדש שלא ראיתם וכן יהיה לכם ספר ייחודי שלא היה כדוגמתו בעברית!הפרויקט של

אורן שדה-לייכט
צור קשר עם היזם
אני ד"ר לבלשנות כללית, מתרגם וצייר/פסל. מגיל צעיר מצייר ואוהב את אמנות הציור. עוסק בציור ובפיסול ברצינות שנים רבות. למדתי ציור בארץ ובחו"ל. השתתפתי בתערוכות בארץ ובהולנד. אני מפעיל מעל ל-5 שנים בלוג מצליח שמכיל עצות שונות בתחום הרישום והציור שאף צוין לשבח­­ במוסף "ממון" של ידיעות אחרונות.
1,925
מתוך 13,000 ₪
15%
מומן
9
ימים שנותרו
13
תומכים
שימו לב!
רק במקרה והקמפיין משיג את יעד הגיוס במשך הזמן שהוקצב התומכים יחוייבו
איך לתמוך בפרויקט?