EN HE

מלחמטכ"ל - מצדיעים לצה"ל

הפרויקט של
רפאל לב-ארי

היי לכל המתעניינים בפרויקט הייחודי "מצדיעים לצה"ל בשנת ה-70"!

משחק עתיר ידע ראשון מבית היוצר של "משכילו בינה" המיועד לכל המשפחה, לחיילים בבסיסי צה"ל, לוותיקי המלחמות מהיחידות הלוחמות, לסטודנטים ואקדמאים, לילדים ובני נוער בבתי הספר ולכל שוחרי התרבות, מוצג כאן לתמיכתכם.

תמכו בפרויקט ואפשרו לנו להפיק את הסדרה הראשונה של המשחק מלחמטכ"ל ואתם הראשונים שתזכו לקבל עותק מהמשחק.

אהבתם את הפרויקט?

אתם מעוניינים לקבל את המשחק? תמכו בפרויקט!

שמי רפאל לב-ארי, יועץ לשעבר במשרד ראש הממשלה, סופר ומוציא לאור, מנהל מיזם "משכילו בינה", מייסד העמותה "התנועה לכינון ממשל משולב בישראל" והוגה רעיונות בתחומי המדיניות והממשל. 

שנת ה-70 לעצמאות מדינת ישראל ניצבת בפתח וההתרגשות המפעמת בנו לקראת כל עשור נוסף לחירות ישראל היא ודאי מיוחדת. חשבתי שיהא זה ראוי ביותר לציין את העצמאות הקרובה תחת הסיסמה "מצדיעים לצה"ל בשנת ה-70 לעצמאות מדינת ישראל". צה"ל הוא צבא העם שמזה כ- 70 שנה מגן בגבורה ובעוז על מדינת ישראל ואזרחיה, מאפשר את חירותה של המדינה, את פריחתה ואת שגשוגה. עוצמתו של צה"ל היא המאפשרת למנהיגי העם להגיע לחתימת הסכמי שלום עם שכנותינו.   

משחק הקלפים מלחמטכ"ל הוא אמצעי שיכול לאפשר לנו האזרחים במדינה שוחרת שלום להצדיע לצה"ל. המשחק מאפשר למשתתפים בו להכיר ולהוקיר את הרמטכ"לים של צה"ל על תרומתם לביטחון ישראל, להרחיב את ידיעתם אודות מלחמות ישראל, המבצעים והקרבות שנוהלו על ידי צה"ל, ובכך להביע אהדה והערכה לכל המפקדים והלוחמים שלחמו למען הגנת המולדת, וכן לזכור את חבריהם שנפלו במערכות ישראל.

עשרים ואחד הרמטכ"לים של צה"ל מעטרים באיורים יפהפיים 63 קלפים מרהיבים (שלושה קלפים בגוונים שונים לכל רמטכ"ל), זאת לצד 97 קלפים המתארים בתמציתיות את ההיסטוריה הקרבית של צה"ל: מלחמות ישראל, המבצעים הבולטים והקרבות החשובים שנחקקו בלב המפקדים והלוחמים ובלב העם. המנצח במשחק הוא המשתתף שהרכיב סדרות מהקלפים הנמצאים ברשותו, על פי מגוון האפשרויות להרכבת הסדרות.  

הצדיעו לצה"ל בשנת ה-70 לעצמאות מדינת ישראל במשחק מהנה לכל המשפחה (אין צורך בידע מוקדם, המידע הוא להעשרה בלבד), שחקו יחדיו והוקירו את מורשת הקרב הנאצלת של צה"ל.

כולכם יכולים להיות חלק מהפרויקט הערכי והחשוב כל כך!

תמכו בפרויקט והביאו כבוד לצה"ל ולדורות רבים של מפקדים ולוחמים! 

על המיזם:

לפני כמעט שלוש שנים יזמתי עם בני אוראל פיתוח של משחקי קופסה, כאשר הדגש היה על פיתוח משחקים עתירי ידע מתחומים שונים, כגון: היסטוריה, ספרות, גיאוגרפיה, מדעים ועוד. לחברה קראנו "משכילו בינה" (על יסוד דניאל ט 22, "וַיָּבֶן וַיְדַבֵּר עִמִּי וַיֹּאמַר דָּנִיֵּאל עַתָּה יָצָאתִי לְהַשְׂכִּילְךָ בִינָה") כשהכוונה המוצהרת הייתה לשלב את ההנאה הכרוכה בהשתתפות במשחק חברתי עם קבלת ערך מיוחד הנלווה למשחק, קרי, ידע בעל ערך. 


במהלך השנים הללו פיתחנו שמונה משחקים (מהם שישה משחקי קלפים), ייצרנו אב טיפוס לכל משחק, כאשר אני הייתי אחראי על הפיתוח הרעיוני והמחקר הנלווה ואילו אוראל היה אמון על העיצוב הגרפי של כל מרכיבי המשחקים (אב טיפוס) ועל מעורבות בפיתוח הרעיוני והמחקר הנלווה. שיתוף הפעולה בינינו היה מהנה ופורה וכבר בתחילת הדרך ידענו שנרצה להפיק את המשחקים.           

לפני כשמונה חודשים קיבלנו החלטה להפיק משחק ראשון ומבין ששת משחקי הקלפים נבחר המשחק מלחמטכ"ל. בשלב ראשון השקענו בעריכה לשונית של הטקסט, באיורים של הרמטכ"לים ובעיצוב הגרפי של כל מרכיבי המשחק. יש לנו הידברות מול בית דפוס בארץ, אשר ממתין למימון כדי להתחיל בעבודת הייצור של המשחק. 

אתם יכולים להתרשם מהתוצרים עד כה

של האיורים והעיצוב הגרפי שהם בהחלט מרשימים!אתר הדסטארט וצוותו מאפשרים לנו עתה לגייס את התקציב הנדרש כדי לבצע את השלב השני הכרוך בהתקשרות עם בית דפוס בגליל (תוצרת כחול-לבן !). התקציב שנגייס אמור לכסות את העלות של הפיילוט, הכולל: עריכה לשונית והגהה, איור, עיצוב גרפי, דפוס (המפרט של המשחק באיכות גבוהה), עמלת אתר הדסטארט, משלוח בדואר רשום/דואר שליחים ומשלוח באריזה.    

מי אני:

נולדתי בחיפה בשנת 1963. אני בוגר בית הספר הריאלי העברי בחיפה, מחזור ס"ב ומוסמך האוניברסיטה העברית בירושלים במדע המדינה. בחוג לימדו אז טובי המרצים במדינה בתחומי הממשל, הפוליטיקה והמחשבה המדינית. 

הועסקתי כיועץ במשרד ראש הממשלה בירושלים בשנים 2004-1994, בזמן כהונת ראשי הממשלה: יצחק רבין, שמעון פרס, בנימין נתניהו, אהוד ברק ואריאל שרון. בתפקידי סייעתי לתיאום פעילות משרדי הממשלה לקידום ולפיתוח הגליל, בדגש על פיתוח מגזרים, כדוגמת: יישובי קו העימות בצפון, המגזר הדרוזי והצ'רקסי ויישובי הבדואים בצפון. 

ב- 2005 התחלתי את פעילותי כעצמאי- "יועץ לענייני מדינה", במטרה להציג תכניות לגורמים ממשלתיים לפתרון בעיות חברתיות, כך לדוגמה, הגשתי לעיונם של גורמים אלה מספר תכניות להתמודדות עם משבר הדיור. 

ב- 2010 התחלתי את פעילותי כסופר המתמחה בכתיבת ספרים בענייני ממשל ופוליטיקה. בסדרת הספרים "ערכים ופוליטיקה" ראו אור שני ספרים: הראשון ב- 2011, "פוליטיקה חוקתית, חוק יסוד: הפוליטיקה, מענה לתופעת השחיתות השלטונית בישראל", בספר הצגתי שלושים ושתיים הצעות חוק שתאפשרנה התמודדות יעילה עם תופעת השחיתות השלטונית (כריכה קשה, 190 עמודים). הספר השני יצא לאור ב- 2014, "המנהיגים, בנתיבים דמוקרטיים, הצעה לשינוי שיטת הממשל בישראל", בספר הצגתי הצעות חוק מפורטות לקידום רעיון הממשל המשולב: משטר נשיאותי ובו לנשיא המדינה ולממשל שבהנהגתו סמכות בלעדית בניהול הנושאים המדיניים-ביטחוניים וכן בנושאים הנוגעים לעם היהודי; והסנאט היהודי - שמכהנים בו שישים מנבחרי העם היהודי - מפעיל סמכויות חקיקה ובקרה על ממשל זה. לצד משטר זה מוצעת דמוקרטיה פרלמנטרית, שבה לראש הממשלה ולממשלה שבהנהגתו סמכות בניהול הנושאים החברתיים-כלכליים; וכנסת ישראל - שמכהנים בה מאה ועשרים מנבחרי הציבור - מפעילה סמכויות חקיקה ובקרה על פעילות הממשלה (כריכה קשה, 612 עמודים). 


ב- 2016 התחלתי בחיבור יצירות ספרותיות בלשון המקרא העוסקות בסוגיות חברתיות ולאומיות תחת השם "ויהי בימי נתניהו", עד כה פורסמו שתי יצירות: "פרשת חטאת הבונים" ו- "פרשת חיי שמעון" (על חייו של הנשיא שמעון פרס). הספרים כמו גם היצירות הספרותיות ראו אור בהוצאה עצמית- "רעיונות הוצאה לאור"

ב- 2015 ייסדתי את העמותה "התנועה לכינון ממשל משולב בישראל" (ע"ר), כדי לקדם את רעיונותיי המתוארים בספרים ובמאמרים. 

מיזם "משכילו בינה" מתחיל את דרכו החדשה עם הפנים לקהילה, על כן החלטנו לתרום מספר יחידות משחק לילדים ממשפחות נזקקות בעיר נהריה, באמצעות פעילה חברתית תושבת העיר.

עוד לפנינו משחקים רבים ומעניינים, חשוב מאוד שנצליח בפיילוט 

של המשחק הראשון כדי שתיסלל הדרך להפקתם של משחקים נוספים!

תמכו בפרויקט באחת ממדרגות התמיכה 

וסייעו להוצאתו לאור של המשחק מלחמטכ"ל.הפרויקט של

רפאל לב-ארי
צור קשר עם היזם
רפאל לב-ארי, בן 54, אב לבן ולבת, בוגר בית הספר הריאלי העברי בחיפה ומוסמך האוניברסיטה העברית בירושלים במדע המדינה. יועץ לשעבר במשרד ראש הממשלה בירושלים בשנים 2004-1994 ו- "יועץ לענייני מדינה" החל משנת 2005. סופר, מחבר הספרים: "פוליטיקה חוקתית, חוק יסוד: הפוליטיקה, מענה לתופעת השחיתות השלטונית בישראל", ו- "המנהיגים, בנתיבים דמוקרטיים, הצעה לשינוי שיטת הממשל בישראל". מחבר יצירות ספרותיות בלשון המקרא. מוציא לאור בהוצאה עצמית "רעיונות הוצאה לאור". מייסד העמותה "התנועה לכינון ממשל משולב בישראל" (ע"ר). מנהל מיזם "משכילו בינה".
3,990
מתוך 35,000 ₪
11%
מומן
41
ימים שנותרו
21
תומכים
שימו לב!
רק במקרה והקמפיין משיג את יעד הגיוס במשך הזמן שהוקצב התומכים יחוייבו
איך לתמוך בפרויקט?
מינימום 140 מלחמטכ"ל- עותק מהמשחק
המחיר כולל משלוח המשחק מלחמטכ"ל בדואר רשום/דואר שליחים.
8 תומכים
מינימום 150 מלחמטכ"ל- עותק מהמשחק + יצירה ספרותית
המחיר כולל שליחה במייל של היצירה "פרשת חיי שמעון" (על חייו של הנשיא שמעון פרס) ומשלוח המשחק מלחמטכ"ל בדואר רשום/דואר שליחים.
2 תומכים
מינימום 155 מלחמטכ"ל- עותק מהמשחק + חברות בעמותה
המחיר כולל חברות לשנה בעמותה "התנועה לכינון ממשל משולב בישראל", ומשלוח המשחק מלחמטכ"ל בדואר רשום/דואר שליחים.
0 תומכים
מינימום 160 מלחמטכ"ל- עותק מהמשחק + הספר "פוליטיקה חוקתית"
המחיר כולל משלוח של המשחק מלחמטכ"ל ושל הספר "פוליטיקה חוקתית" בדואר רשום/דואר שליחים.
1 תומכים
מינימום 200 מלחמטכ"ל- עותק מהמשחק + הספר "המנהיגים"
המחיר כולל משלוח של המשחק מלחמטכ"ל ושל הספר "המנהיגים" בדואר רשום/דואר שליחים.
2 תומכים
מינימום 220 מלחמטכ"ל + "פוליטיקה חוקתית" + "המנהיגים"
המחיר כולל משלוח של המשחק מלחמטכ"ל ושל שני הספרים ("פוליטיקה חוקתית" ו"המנהיגים") בדואר רשום/דואר שליחים.
0 תומכים
מינימום 230 מלחמטכ"ל + שני ספרים + יצירה ספרותית
המחיר כולל משלוח של המשחק מלחמטכ"ל ושל שני הספרים ("פוליטיקה חוקתית" ו"המנהיגים") בדואר רשום/דואר שליחים, ומשלוח במייל של היצירה "פרשת חיי שמעון" (על חייו של הנשיא שמעון פרס).
3 תומכים
מינימום 240 סופר מלחמטכ"ל
המחיר כולל משלוח של המשחק מלחמטכ"ל ושל שני הספרים ("פוליטיקה חוקתית" ו"המנהיגים") בדואר רשום/דואר שליחים, משלוח במייל של היצירה "פרשת חיי שמעון" (על חייו של הנשיא שמעון פרס) וחברות לשנה בעמותה "התנועה לכינון ממשל משולב בישראל".
1 תומכים
מינימום 270 דאבל מלחמטכ"ל
המחיר כולל משלוח של שני עותקים מהמשחק מלחמטכ"ל בדואר רשום/בדואר שליחים.
4 תומכים
מינימום 390 טריפל מלחמטכ"ל
המחיר כולל משלוח של שלושה עותקים מהמשחק מלחמטכ"ל בדואר רשום/דואר שליחים.
0 תומכים
מינימום 650 מתנת סבא לוחם לנכדיו
מתנתו של סבא שלחם במערכות ישראל לחמישה מנכדיו כדי להנחיל את מורשתו לדור הבא.
המחיר כולל משלוח של חמישה עותקים מהמשחק מלחמטכ"ל בדואר רשום/דואר שליחים.
0 תומכים
מינימום 1250 מתנת ההנהלה לעובדיה הבכירים
מתנת הנהלה של חברה, מוסד, גוף או מפעל וכן של הנהלת דירקטוריון, לעשרה מעובדיה הבכירים ביותר. המחיר כולל משלוח של עשרה עותקים מהמשחק מלחמטכ"ל בדואר רשום/דואר שליחים.
0 תומכים
מינימום 6000 מתנת הועד לעובדים בחג החירות
מתנת ועד העובדים לחמישים מעובדי החברה/המפעל לקראת חג החירות הקרב ובא, כדי לציין את הקשר ההדוק בין חירות ישראל לאחר יציאת מצרים לבין חירות ישראל מאז כינון מדינת ישראל, חירות הנשענת על עוצמתו של צה"ל. המחיר כולל משלוח של חמישים עותקים מהמשחק מלחמטכ"ל בדואר רשום/דואר שליחים.
0 תומכים