EN HE

על אהבה אני רוצה להגיד

הפרויקט של
נתי ברוקס

אנו מזמינים אתכם לקחת חלק בהעלאת עיבוד בימתי לספר האחרון של גילית חומסקי "על אהבה אני רוצה להגיד".


נתחיל מהסוף...

(או מילים אחרות, מה אנחנו רוצים)

קבענו בכורה ביום ב', ה-14/5/18, שעה 20:30 בהיכל התרבות של גבעת שמואל. 

המחזה כתוב והעבודה על ההפקה כבר החלה. הכנו לכם אוסף תשורות מתוכם תוכלו לבחור בתמורה לתמיכתכם המבורכת. במקביל, אנו נמשיך להקפיד ולעדכן בהתפתחויות כדי לשמור את כולכם בתמונה.

תרגישו חפשי להמליץ לחבריכם לתמוך גם הם בפרויקט!


ונעבור להתחלה...

(או במילים אחרות, קצת רקע)

גילית כתבה שירים בצד אחד של העולם, נתי הלחין בצדו השני, ובאיזשהו רצף פלאי של אירועים, התגלגלו הדברים לכדי שיתוף פעולה שהוביל להופעות משותפות. 

בשבוע הספר האחרון נפגשנו שוב לבדוק איך ממשיכים. ואז עלה הרעיון: לעבד את הספר האחרון של גילית למחזה. ואכן, העיבוד נכתב, שוכתב, ובטעות נשלח לאברהם, שקרא, התלהב ואמר: "יאללה, לעבודה". ופתאום נהיה לנו גם במאי. 

אז הנה אנחנו כאן, הולכים על זה בגדול, ומבקשים מכם להצטרף אלינו להרפתקה. רוצו לתשורות, פתחו את לבכם והיו שותפים לחגיגה. 


על מה בעצם אנחנו מדברים... 

(או במילים אחרות, עלילת המחזה)

לעמליה טראו יש גיבור: פרופסור יהושע ברינגר (יושי). כשהיא נערה שחולמת להיות סופרת, הוא איש הספרות הנערץ. כשהיא נרשמת ללימודים במחלקה שלו, הוא הופך להיות המרצה הנערץ. וכשהיא מגשימה סוף סוף את חלומה ומתחילה לכתוב, הוא המנטור שלה. 

בהדרגה עמליה מתבגרת בעצמה, ועם ההתבגרות מגיעה ההתפכחות. עמליה מגלה שהגיבור שלה אנושי, ולא נטול פגמים. האכזבה מובילה למריבה ונתק. במקביל היא מגלה את הקול הפרטי שלה, כאשה וכסופרת עצמאית. היא הופכת לסופרת מצליחה. מה קורה למערכת היחסים כשהחמנייה מפסיקה לנטות לעבר השמש, והופכת לגיבורה בעצמה. העלילה מתרחשת במשך לילה ארוך אחד, בו הסופרת עמליה טראו בוחנת במבט לאחור את יחסיה המורכבים לאורך השנים עם הגיבור שלה, פרופסור יהושע ברינגר. ההערצה שהפכה לאכזבה הופכת, בסופו של דבר, לאהבה לא בין חמנייה לשמש, אלא בין שני אנשים. 


ביקורות נבחרות על הספר

(או במילים אחרות, יהללך זר ולא פיך)

"גילית חומסקי... מצליחה לומר על עולם ומלואו. על אהבה, על ילדות, על כאבי הצמיחה, על התבגרות והשלמה עם פצעיו של הקיום" - עינת ברזילי, מקור ראשון. 

"דרוש אומץ לעצב דמות שמגלמת את מלוא הפנטזיות המקצועיות הגרנדיוזיות והנרקיסיסטיות ביותר..." - מעין גולדמן, הארץ.

"תענוג של ספר. לשון עדינה ורגישה בה כל מילה חשובה ולכל ניואנס יש את המקום שלו" - גדי איידלהייט.

השקת הספר, אתר מאקו:


הצוות

(או במילים אחרות, בואו ותכירו אותנו קצת יותר)

גילית חומסקי (סופרת) - סופרת ומשוררת. פרסמה שלושה ספרי שירה וארבעה ספרי פרוזה. ספרה השלישי, גחליליות, היה מועמד לפרס ספיר. ספרה האחרון, 'על אהבה אני רוצה להגיד", מתורגם למספר שפות בימים אלו. 

נתי ברוקס (עיבוד למחזה) – דיפלומט, מחזאי ומוזיקאי. בוגר בית הספר למחזאות של בית ליסין, זוכה פרס ברנשטיין לשנת 2014 בקטגוריית מחזה עברי מקורי על המחזה 'זמן שאול'. 

אברהם שלום לוי (במאי) - שחקן, מחזאי, ובמאי.  בוגר בית הספר הגבוהה למשחק  של "ליי שטרסברג" בניו יורק. למד קולנוע בהאנטר קולג ניו יורק. התמחה בקורס המאסטר היוקרתי למשחק ובימויי של אנה שטרסברג בניו יורק. ייסד את קבוצת התיאטרון הישראלית הראשונה בניו יורק, שם העלה את מחזה הביכורים שלו "החולצה". ולאחר מכן העלה את הצגת היחיד שלו "צביקה חייל" הצגה בכיכובו שרצה מזה עשור ברחבי העולם ובארץ. בישראל עלו מחזות רבים פרי עטו ביניהם: "קפה עם תותים", "השומרים", "roof", "אישה קסדה", "אמריקה אהובתי", "פחד", "מים", "רטלין 11", "ניסויים", "עכשיו כשהצריף נשרף אפשר לראות את אור הירח", "חזור אלינו פילוקטטס", "השחף של נינה" ועוד. אברהם ביים השנה את סרט הביכורים שלו  באורך מלא "הצפה". שיחק בסרטים, "שבוע ויום", "וביום השלישי", "שקופים", "המלח של הים", "לנין אוקטובר", "מוטלים בספק" ובסדרה "בקיצור" בארץ נהדרת. השתתף בסדרות טלוויזיה כמו: "שטיסל", "השוטר הטוב", "בלתי הפיך", "אחת אפס אפס", "האחיות המוצלחות שלי" ועוד ועוד.  שיחק בהצגת היחיד עטורת השבחים "כהנא צדק?" בתיאטרון צוותא-תל אביב. ובימים אלו משחק  בהצגת היחיד "גולדה הדיירת האחרונה" – אודות גולדה מאיר שבה הוא משחק את גולדה. נשוי ואב לשני בנים. מתגורר ברמת גן.

אז מה עכשיו?

(או במילים אחרות, איך אני תומך בפרויקט המדהים שלכם?)

לכו לאחת התשורות שהכנו עבורכם. קנו כרטיס, עדיף שניים, תתפנקו על עותק חתום או אפילו תנו חסות למחזה ותודתנו תהיה נתונה לכם. 


איור תמונת הפרוייקט: טלי יאלונצקי.הפרויקט של

נתי ברוקס
צור קשר עם היזם
דיפלומט, מחזאי ומוזיקאי. בוגר בית הספר למחזאות של בית ליסין, זוכה פרס ברנשטיין לשנת 2014 בקטגוריית מחזה עברי מקורי על המחזה 'זמן שאול'.
32,323
מתוך 32,000 ₪
101%
מומן
0
ימים שנותרו
168
תומכים
שימו לב!
רק במקרה והקמפיין משיג את יעד הגיוס במשך הזמן שהוקצב התומכים יחוייבו
איך לתמוך בפרויקט?
מינימום 15 שדרוג כרטיס להצגת בכורה
לאלו שרכשו כרטיס רגיל ומעוניינים לשדרגו לכרטיס להצגת הבכורה (יום ב', 14 מאי, 20:30, היכל התרבות גבעת שמואל).
19 תומכים מתוך 70
מינימום 60 כרטיס להצגה
תמכת, עכשיו הגיע הזמן להנות מהמחזה. כרטיס להצגה לבחירתך (מלבד הצגת הבכורה). הכרטיס יחכה לך בקופה על פי הזמנה מראש.
66 תומכים
מינימום 120 כרטיס זוגי + פוסטר חתום
להנות בזוג תמיד כיף יותר. לאות הערכה על תמיכתכם, נעניק פוסטר של ההצגה חתום על ידי הצוות. הכרטיסים להצגה לבחירתכם (מלבד הצגת הבכורה).
הכרטיסים והפוסטר יחכו לכם בקופה על פי הזמנה מראש.
33 תומכים
מינימום 150 כרטיס זוגי להצגת בכורה
בואו להנות לפני כולם (וכמובן, לרוץ לספר לחבר'ה).
הצגת הבכורה תתקיים ביום ב', 14/5/18, שעה 20:30, בהיכל התרבות של גבעת שמואל.
הכרטיסים יחכו לכם בקופה.
30 תומכים מתוך 40
מינימום 180 ערב פסטה, מוזיקה ודרמה.
לתומכינו הצפוניים ולאילו החפצים לבקר בחיפה, רוקם החלומות הקולינריים, השף שחר אשנגראו יחבור למחזאי ההצגה, נתי ברוקס, לערב שכולו קסם.
המחזאי ינגן על הפסנתר קטעים נבחרים מיצירותיו, בעוד השף, שהשתלם ביפן ,מקסיקו והודו, יעביר סדנה בהכנת פסטה ביתית הכוללת הכנת בצקים ורטבים. הסדנה הכוללת נוף חיפאי מהפנט, תהיה חלבית וכשרה ותתקיים בחיפה ביום ג' ה-13 למרץ.
7 תומכים מתוך 10
מינימום 200 כרטיס זוגי + ביקור מאחרי הקלעים
בואו לגלות איך נוצר הקסם. הצצה עם צוות היוצרים אל אחרי הפרגוד. הכרטיסים להצגה לבחירתכם (מלבד הצגת הבכורה). הכרטיסים יחכו לכם בקופה על פי הזמנה מראש.
9 תומכים מתוך 10
מינימום 500 שיר מולחן
לשם שינוי, תשורה שאינה קשורה למחזה. אם חשקה נפשך בלחן מקורי אישי לשיר שכתבת, זה המקום בדיוק.
0 תומכים מתוך 3
מינימום 1000 סדנת כתיבה אישית עם גילית חומסקי + כרטיס זוגי
סדנת כתיבה אישית וייחודית עם הסופרת. מי יודע, אולי משם תצא היצירה הבאה. זאת בנוסף כמובן לזוג כרטיסים להצגה לבחירתכם. הסדנה תועבר באזור המרכז על פי תיאום מראש. הכרטיסים יחכו לכם בקופה על פי הזמנה מראש.
1 תומכים מתוך 3
מינימום 1500 ערב ספרותי מוזיקלי + כרטיס זוגי
הסיפורים והשירים (כן, יש גם כאלה) מאחרי הספר והמחזה אצלכם בסלון. זאת בנוסף כמובן לזוג כרטיסים להצגה לבחירתכם. הכרטיסים יחכו לכם בקופה על פי הזמנה מראש.
1 תומכים
מינימום 5000 הכל כלול
קודם כל קרדיט רשמי בתכניית ההצגה, זאת מעבר לזוג הכרטיסים, לספר ולטקסטים החתומים על ידי כל חברי הצוות ואיך אפשר בלי - עוגת בראוניז נהדרת (לצערנו, המתכון הסודי יישאר אצלנו). בסכום כזה - רק תגידו איפה ונבוא להעניק לכם אישית את התשורה.
0 תומכים
מינימום 110 כרטיס להצגה + ספר חתום
גם לראות, גם לקרוא. ובספר - הקדשה אישית לאות הערכה על תמיכתך. הכרטיס להצגה לבחירתך (מלבד הצגת הבכורה).
הכרטיס יחכה לך בקופה על פי הזמנה מראש. הספר ישלח לכתובת על פי בקשתך.
10 תומכים מתוך 10
מינימום 150 כרטיס זוגי להצגת הבכורה
בואו להנות לפני כולם (וכמובן, לרוץ לספר לחבר'ה).
הכרטיסים יחכו לכם בקופה.
40 תומכים מתוך 40
מינימום 170 כרטיס זוגי + ספר ופוסטר חתומים
ככה זה כשיש שניים, מסתבר, זה תמיד פעמיים. גם לראות את המחזה וגם לקרוא את הספר שיעוטר בהקדשה אישית לאות הערכה על תמיכתכם. הכרטיסים להצגה לבחירתכם (מלבד הצגת הבכורה). הכרטיסים יחכו לכם בקופה על פי הזמנה מראש. הספר ישלח לכתובת על פי בקשתכם.
20 תומכים מתוך 20
מינימום 220 כרטיס זוגי + ספר חתום + טקסט חתום
החבילה המושלמת לאוהבי הספרות שביניכם. הכרטיסים להצגה לבחירתכם. הכרטיסים יחכו לכם בקופה על פי הזמנה מראש. הספר והטקסט ישלחו לכתובת על פי בקשתכם.
10 תומכים מתוך 10