EN HE

שווים – סיפורה של ספרטה

הפרויקט של
היסטוריה גדולה, בקטנה

הקמפיין הסתיים בהצלחה, עכשיו אפשר לרכוש את הספר "שווים" באתר ההוצאה לאור. 
הקישור:  
https://www.zeresh.co.il/product/spartush/הספר הראשון מבית "היסטוריה גדולה, בקטנה" עומד לצאת לאור – בזכותכם!
בואו להיות שותפים לדרך!

***

"אם אפלוש לאדמתכם," איים פיליפוס מלך מוקדון על ספרטה, "אני אשמיד הכול: את השדות, את האנשים ואת העיר – כך שלא תוכלו להתאושש ולקום שנית."

התשובה הספרטנית הכילה רק מילה אחת.

"אם."

***

באותו הזמן עמד פיליפוס בראש הצבא המיומן ביותר עלי אדמות, לאחר ששעבד והכניע את כל יוון כמעט. את כל יוון – למעט עיר אחת. מה, אם כן, גרם לעיר קטנה לענות בעזות מצח שכזאת לאיומי חורבן?

התשובה לכך היא שספרטה לא הייתה "סתם" עוד עיר. מתישהו, ככל הנראה במהלך המאה ה־8 לפנה"ס, קרה בה משהו דרמטי: "רגל שתולה לצד רגל, מגן לוחץ על מגן", חצו הספרטנים את פסגות הרי טייגטוס המושלגים, שהיו עד אז המכשול הטבעי החוצץ בינם לבין שכניהם שמעבר להר, והרחיבו את גבולותיהם פי כמה, תוך כדי שהם מטילים על הנכבשים את אחד ממשטרי העבדות הקשים בהיסטוריה. המאמץ האדיר שבהחזקת שטח כה רב, דיכוי מרידות פנימיות של האוכלוסיות הכנועות ובו זמנית תחרות צבאית מול ערים שכנות, אילץ את הספרטנים לשנות את הסדר החברתי שעל פיו חיו – וכך הפכו את עצמם לתופעה שכמוה לא הייתה בתולדות העולם.

***

הספר "שווים" יסקר כמעט אלף שנות היסטוריה ספרטנית: איך עיר פסטורלית בלב עמק פורה הפכה לעיר סגורה ומסוגרת, עיר שקידשה מעל לכול תכונות כמו צייתנות ומשמעת, ושלא איפשרה לאזרחיה לעסוק בשום מקצוע מלבד מלחמה; עיר שבאופן מפתיע, על אף שנאת הזרים שלה, נתפשה כאידיאל בעיני שאר היוונים – והם הפכו אותה לדוגמה כיצד צריך משטר להתנהל, איך צריכה חברה להיראות, איזה חינוך צריך אדם לרכוש ואילו מעלות על אזרח טוב לאמץ.

עיר ייחודית, שאלפי שנים לאחר שחלפה מהעולם המשיכה להיות מושא להערצתם של תרבויות ושל אנשים רבים.


מטרות

בזכות תמיכתכם יגיח אל העולם הספר "שווים", שעוקב אחרי ההיסטוריה העשירה והמרתקת של התופעה שנקראת ספרטה – מתחילתה, עם חטיפת הלנה היפה לטרויה, דרך עמידתם בגבורה של 300 ספרטנים ובני בריתם במעבר תרמופילאי, ועד לקריסתה, סביב המאה השלישית לפני הספירה.

תמיכתכם תוציא ספר שהוא לא רק מרתק, אלא גם ערוך לעילא ומעוצב לעילא ולעילא, במגוון פורמטים: דפוס, דיגיטלי, אודיו ואם ירצו האלים, גם בתרגום לשפות נוספות. כל המלאכה הברוכה הזו נעשית על ידי הוצאת זרש, שמושיטה את ידה הרחבה בעריכת לשון, סגנון ותוכן, בנוסף לכל הלוגיסטיקה שכרוכה בהוצאת ספר. הספר מקבל ליווי מקצועי של מיטב ההיסטוריונים של העת העתיקה, משלל אוניברסיטאות ומכוני מחקר בארץ. אם אני מקבל את אמונם, אני מבקש לקבל גם את אמונכם!


תשורות

תמיכתכם באה לידי ביטוי בעצם הזמנת עותק משלכם במחיר מיוחד שלא יחזור. העותק בא בצורת ספר מודפס, ספר דיגיטלי או אודיובוק (כל הספר מקוריין).

כל התומכים, למגדול ועד קטן, יהפכו לשותפים שלי לדרך, ויוזמנו להצטרף לקבוצה סגורה ואקסקלוסיבית שבה אפרסם עדכונים שוטפים ודוגמיות מהתקדמות הכתיבה, ונקבל ביחד החלטות הרות גורל, כמו האם להשמיט קטעים מסויימים או להוסיף קטעים שנשארו על רצפת חדר העריכה, ומי יקריין את ספר האודיו. גם תוכלו לעזור לי לחשוב על דברים אחרים שעוד לא חשבתי עליהם. בקבוצה גם נחלק מדי פעם פרסים של מרצ'נדייז ספרטניים, אז כדאי לכם להצטרף! 

התמורה שלכם יכולה לבוא בצורות נוספות רבות: הקדשות אישיות, הרצאות, פגישות וספרים נוספים (ומעולים!) של הוצאת זרש. אולי אפילו טיול מודרך אישי לכל המקומות המגניבים ביוון, תשורה שנוסיף כשנעבור את ה־100% :)

תשורות ה-300 מתחלפות: מעלים תשורה חדשה ומגניבה בכל פעם שהקודמת אזלה. 


הצוות

"היסטוריה גדולה, בקטנה" הוא מיזם שהתחיל ביוני 2014 כמענה למשבר הגדול שמדעי הרוח נקלעו אליו בישראל ובעולם. מטרת המיזם להנגיש את החומר האקדמי ההיסטורי לקהל הרחב. אם כל אחד מ־76,543 עוקבי עמוד הפייסבוק ישקיע שקל, נגיע ליעד במהרה!

מחבר הספר, ניל בר, הוא ממייסדי המיזם "היסטוריה גדולה, בקטנה", מסטרנט להיסטוריה של העת העתיקה הקלסית (יוון ורומא), ומרצה להיסטוריה. "שווים" הוא ספר ביכוריו. (וואו, את שתי השורות האלה היה לי הכי קשה לכתוב!)

הוצאת זרש נוסדה בעקבות קמפיין ההדסטארט של הספר מגילת אסתר: מאחורי המסכה. היא הוציאה מאז לאור גם את בישול טבעוני ישראלי של גלי לופו אלטרץ, ואת גיבורים, מלכים ודרקונים: מיתולוגיה איראנית לכל גיל. מנכ"לי הוצאת זרש, בעליה, ראשי ועד העובדים והעובדים עצמם, הם יובל קפלן ותמר עילם גינדין


ספוילרים/מן התקשורת

התוכנית "גלילאו" של החינוכית:העולם הבוקר 27.8.2015:


אז… כבר בחרתם תשורה?

תודה מראש על תמיכתכם! בזכותכם הספר יצא לאור!הפרויקט של

היסטוריה גדולה, בקטנה
צור קשר עם היזם
"היסטוריה גדולה, בקטנה" הוא מיזם שהחל ביוני 2014 כמענה למשבר הגדול שמדעי הרוח נקלעו אליו בישראל ובעולם. אנחנו כאן כדי להוריד את ההיסטוריה ממגדל השן האקדמי ולהראות שיש בה מעבר לסטיגמה האפורה והמשעממת שהתחום אימץ לעצמו (וגם כי אין ביקוש לבעלי תארים בהיסטוריה בעולם התעסוקה, אז יש לנו מלא זמן פנוי). חברי העמוד כולם מסטרנטים ודוקטורנטים בשלבים כאלה ואחרים באוניברסיטאות מובילות בארץ ובעולם. את ספרנו הראשון בהדסטארט כותב ניל בר, המומחה שלנו ליוון ורומא. https://www.facebook.com/Diggstory/
84,141
מתוך 76,543 ₪
110%
מומן
0
ימים שנותרו
843
תומכים
שימו לב!
רק במקרה והקמפיין משיג את יעד הגיוס במשך הזמן שהוקצב התומכים יחוייבו
איך לתמוך בפרויקט?

הפרויקט בשיתוף

מינימום 37 שווים וירטואלי
הספר "שווים" יגיע בגרסתו הווירטואלית (ספר דיגיטלי או אודיובוק) עד לתיבת המייל שלכם.
169 תומכים
מינימום 67 שווה לאסוף ספר מודפס באיסוף עצמי
עותק מודפס של הספר "שווים", באיסוף עצמי מאחת מנקודות האיסוף שלנו: ירושלים, תל אביב, חיפה, גדרה, רחובות, כפר סבא, נתניה *** לאוספים מירושלים שוחד פרלין או שוקו מבית "יער הקקאו" *** לאוספים מכפר סבא הקדשה אישית + חיבוק מניל.
275 תומכים
מינימום 74 יוונים נגד פרסים – קרב וירטואלי
"שווים" דיגיטלי או אודיו, ועוד ספר וירטואלי בהוצאת זרש: "גיבורים, מלכים ודרקונים" באודיו, "מגילת אסתר: מאחורי המסכה" בספר דיגיטלי, או עוד עותק וירטואלי של "שווים", אם אתם חושבים שהיוונים שווים יותר מהפרסים.
* אם רוצים את כל שלושת הספרים, אפשר לשנות את הסכום ידנית ל־110 *
39 תומכים
מינימום 89 שווים על הנייר (+ משלוח)
עותק מודפס של הספר "שווים" יגיע אליכם בדואר רשום.
205 תומכים
מינימום 111 שווה לקבל הקדשה + משלוח
עותק מודפס של הספר "שווים" עם הקדשת המחבר יגיע אליכם בדואר רשום.
49 תומכים
מינימום 139 מי שווה יותר? הפרסים או היוונים? קרב מודפס
עותק מודפס של הספר "שווים" + עותק נוסף של אחד הספרים האחרים של הוצאת זרש לבחירתכם: "מגילת אסתר: מאחורי המסכה", "גיבורים, מלכים ודרקונים: מיתולוגיה איראנית לכל גיל", או עותק נוסף של "שווים", אם אתם חושבים שהיוונים יותר שווים מהפרסים. הספרים יגיעו אליכם בדואר רשום.
*כדי לקבל את כל שלושת הספרים, אפשר לשנות את סכום התמיכה ידנית ל־184*
95 תומכים
מינימום 180 בילוי זוגי שווה
זוג "שווים" באיזה פורמט שבא לכם (מודפס, דיגיטלי, אודיו) + זוג כרטיסים להרצאה של "היסטוריה גדולה, בקטנה" בנושא, בזמן ובמקום שתבחרו להגיע. התשורה אינה כוללת משלוח: הספרים הפיזיים לאיסוף עצמי בהרצאה או באחת מנקודות האיסוף.
18 תומכים
מינימום 300 ♥♥♥ שווה לאהוב ♥♥♥
מדרגת 300 חדשה!
מארז לבבות שוקולד של יער הקקאו, עבודת יד מחומרים טבעיים וטעימים בלבד: שוקולד ורוד (לבן-פירות יער), או שוקולד מר (עם 100% מוצקי קקאו, לספרטנים מביניכם שמבינים עניין) הלבבות באים באריזה ייחודית, ממותגת ומוגבלת (מאוד!) לקמפיין "שווים", עם הקדשה לכבוד יום האהבה הלועזי, שהוא היום האחרון בקמפיין (14.2). איסוף (אפשר בוולנטיין!) מיער הקקאו בירושלים. לתיאום זמן ומקום אחר - צרו קשר.
הספר, בפורמט שתבחרו, יגיע אליכם עם צאתו לאור.
1 תומכים מתוך 5
מינימום 600 ארוחה זוגית שווה במיוחד
זוג עותקים באיזה פורמט שתבחרו + הזמנה זוגית לארוחה (ספרטנית או פרסית, לבחירתכם), עם ניל ותמר, שישעשעו אתכם במריבות מי יותר שווה – היוונים או הפרסים. הארוחות ייקבעו בתיאום מראש אחרי צאת הספר לאור, והתפריט יותאם לסטיות הקולינריות של התומכים.
6 תומכים מתוך 10
מינימום 1500 הרצאה שווה של ניל אצלכם בבית
הרצאה של ניל אצלכם בבית (גדרה-חדרה. אפשר גם מעבר, אבל דורש תיאום מיוחד), כולל עותק מודפס במתנה למארחים. לאורחים תהיה אפשרות לרכוש לעצמם עותקים במחיר מיוחד.
1 תומכים
מינימום 300 אלה שמשלמים כדי לעבוד
הזמנה למסיבת אריזה מיד עם הגעת הספר מהדפוס! בואו להתרגש איתנו וגם לעזור לנו לארוז את התשורות למשלוח (ולקחת הביתה את העותק המודפס שלכם). מסיבת האריזה תתקיים בכפר סבא. תאריך נודיע בהתראה של כשבוע.
5 תומכים מתוך 5
מינימום 300 שווה לקרוא לפני כולם!
ממש לפני הורדת הספר לדפוס, בשבוע ההגהות הסופיות בהחלט, נשלח לחמשת בני המזל שיזדרזו לתמוך במדרגה זו, את ה-PDF הערוך והמוכן לדפוס.
5 תומכים מתוך 5
מינימום 1000 ויש כאלה ששווים יותר
אזכור שמך ברשימת התודות של הספר, ועותקים של הספר בכל שלושת פורמטיו.
5 תומכים מתוך 5