EN HE

ספר מורשת - סיירת אגוז

הפרויקט של
עמותת אגוז

ENGLISH BELOW

למה ספר?

יחידת אגוז על גלגוליה השונים מימי הקמתה כחוליה פיקודית בשנות ה50 דרך היותה יחידה פיקודית בואכה מלחמת יום הכיפורים סגירתה והקמתה מחדש בראשית שנות ה90 תמיד הייתה בחוד החנית של הלחימה.

היחידה לאורך כול שנותיה היתה מופקדת על הציר העיקרי של פיקוד צפון .משמירה על המוביל הארצי דרך שמירת גבולות הצפון לאורכן- עמק בית שאן, עמק הירדן, רמת הגולן, החרמון וקו לבנון, פעלה בלילות לאורך הקו ,מעבר לקו הגבול,הן  במארבים, מארבים חודרים, מרדפים ופשיטות רכובות ופשיטות רגליות ממוקדות ,וכול זאת למנת לאפשר את השקט והביטחון לתושבים במרחב פיקוד הצפון.

למרות מבצעים עלומים, צל"שים ופיתוח של תורות לחימה ייעודיות- מי שלא שירת ביחידה לא מכיר, לא יודע והמקום של היחידה ולוחמיה נפקד מספרי ההיסטוריה.

אנו מאמינים שבין שאר התפקידים שנטלנו על עצמנו כעמותה, גם הזיכרון הוא אחד מהם. הנצחה של רוח ייחודית, של לוחמים מבצעים ומלחמות.

היחידה הוקמה מחדש כעוף החול על רקע הלחימה ברצועת הביטחון בלבנון. זאת, מתוך צורך אמיתי ליצור יחידת קומנדו אשר תוביל את הלחימה כנגד החיזבאללה בלבנון. ״אנטי גרילה ולוחמה זעירה״ - אלתרו ביצירתיות, הלוחמים והמפקדים הראשונים.

מסע קסום, של למעלה מ50 שנה, של מיטב האנשים במדינת ישראל ובצה״ל אשר יצקו בזיעה ודם, מנהיגות ורעות, אומץ לב וחתירה למגע, אהבת אנשים והמדינה, קוד גנטי משובח של יחידה לוחמת בצה״ל.

ישנו קוו המחבר בן פלוגות הלילה של אורד ווינגיט, ה 101 של אריק שרון, אגוז הישנה ואגוז של סוף שנות ה- 90 - כוחם של מעטים להשפיע על מורל ויכולת של צבא שלם.

לפני למעלה משנה יצאנו למסע נוסף: תיעוד, כתיבת והנצחת המורשת של דור בלחימה. דרך עיניהם של דור ההמשך ביחידה (שנולד, בזמן שאגוז הוקמה מחדש), הבנו שהיינו עסוקים בעשייה וקצת הזנחנו את התיעוד והכתיבה.

בדפי הספר, ננסה לספר, על המורשת שקיבלנו מלוחמי אגוז הישנה, נספר את הסיפור המופלא של אלפי גברים ונשים צעירים, נספר על תצריף אנשים וערכים שהפכו את אגוז למה שהיא. תקוותינו, שדור ההווה והעתיד של המפקדים והלוחמים, יקרא וילמד על פועלם של האבות והאחים הגדולים וייצר בעצמו את דפי ההיסטוריה החדשים, נספר את סיפורה המופלא של יחידה שהגדירה מחדש את ערך הרעות, והדבקות במשימה.

המאמץ, הינו עבודת צוות של רבים וטובים, המשקיעים את זמנם היקר וכישרונם בהתנדבות ואהבה.

על מנת שנצליח להגשים את החלום המשותף הזה אנחנו פונים אליכם להצטרף אלינו ולסייע במימונו.


בשם עמותת אגוז דורות של חיילים, לוחמים ומשפחות הנופלים,

ליקו פרידלר, יו"ר העמותה - בוגר היחידה

אורן אבמן, תא"ל (מיל') - בוגר היחידה

The Egoz Unit has been in the front lines of the IDF since it establishment in 1995. The Unit has fought in every major military campaign the IDF has been involved in, being at the center of the action. The soldiers of the Unit have a long and hard training period to endure before becoming full fledged Unit warriors.

We, as the Units' veterans and Organization believe that telling our story is as just as important as serving our country. Many of the Units' missions earned some of the soldiers and the Unit as a whole medals, and some are still classified. Those who weren't there won't be able to understand what happened. But we want to try to share our stories for all to know and have some idea of the great service to the State of Israel the Unit has done.

We will tell the stories of the hundreds of men and women who each contributed to the legacy of the Unit, and helped make it feel like a great big family. Each soldier helped the Unit as a whole, and accomplish each mission, big and small, by bringing their own set of tools they were brought up with. We hope that the next generations will learn about past missions and Unit members, and what the meaning of comradship and resolve truly is. We also would like to honour the memory of our fallen comrades who gave their life, the ultimate sacrifice in the different Unit missions.

This project is the work of the volunteers of the Units' orginazation, who have been collecting a vast amount of testimonies, documents, pictures, and videos to help acheive our goal.

We kindly request any donation to help the us acheive our goal.

In the name of the Unit, current warriors, veterans, fallen warriors, and families,

Sincerely,

Lico Friedler, Egoz Orginazation CEO - Unit Veteran

Oren Avman, Brigadier-General (Res.) - Unit Veteran
הפרויקט של

עמותת אגוז
צור קשר עם היזם
'עמותת אגוז' היא עמותה הבנויה מיוצאי יחידת אגוז. העמותה הוקמה במטרה לעזור ללוחמי וחיילי היחידה בעבר ובהווה וכן לשמר את המורשת של היחידה והקשר עם המשפחות השכולות.

בחירת הצוות

82,130
מתוך 150,000 ₪
55%
מומן
9
ימים שנותרו
244
תומכים
שימו לב!
רק במקרה והקמפיין משיג את יעד הגיוס במשך הזמן שהוקצב התומכים יחוייבו
איך לתמוך בפרויקט?
מינימום 50 מדבקה + הכרת תודה כתובה
מדבקה לרכב של יחידת אגוז והכרת תודה כתובה במייל על תמיכתכם.
27 תומכים
מינימום 60 מחזיק מפתחות
מחזיק מפתחות של יחידת אגוז
0 תומכים מתוך 30
מינימום 100 מדבקה + מחזיק מפתחות + הכרת תודה
מדבקה לרכב של יחידת אגוז, מחזיק מפתחות של יחידת אגוז והכרת תודה כתובה במייל על תמיכתכם.
36 תומכים
מינימום 180 ספר אגוז במחיר עלות
תומך של 180 ש"ח ישתתף במימון פרויקט כתיבת ספר היחידה והנצחת ההיסטוריה שלנו, המהדורה הראשונה של הספר עולה כסף רב ועלות הפקת 1000 הספרים הראשונים היא 180 ש"ח לספר (עלויות סופר, מחקר, צוותי צילום, עריכה, הגהה והדפסה).
בעתיד ככל שנדפיס יותר ספרים העלות לספר בודד תרד.
38 תומכים
מינימום 200 ספר + מדבקה
התומכים יקבלו את ספר המורשת היחודי של יחידת אגוז בצירוף מדבקה של יחידת אגוז
130 תומכים
מינימום 450 איפור ערב מקצועי בשווי 600 ש"ח
איפור ערב מקצועי ע"י בעלת מקצוע באזור תל אביב
0 תומכים מתוך 5
מינימום 500 מגן הוקרה
מגן הוקרה מהודר של יחידת אגוז
13 תומכים
מינימום 600 טיול RZR
טיול של שעה בחברת הטיולי RZR הכי טובה בארץ מתאים ל4 אנשים (RZR 4 מקומות שנת 2018).
הטיול יתקיים בחברת REGUSH בגוש עציון (לא בחגים ובשבתות)
0 תומכים מתוך 1
מינימום 750 ספר עם הקדשה אישית
התומכים יקבלו את ספר המורשת של יחידת אגוז הכולל הקדשה אישית
3 תומכים
מינימום 1000 ספר עם הקדשה אישית והזמנה לערב השקה
התומכים יקבלו את ספר המורשת של יחידת אגוז הכולל הקדשה אישית וכן הזמנה לערב ההשקה של הספר
6 תומכים
מינימום 2000 ספר עם הקדשה אישית והזמנה זוגית לערב ההשקה
התומכים יקבלו את ספר המורשת של יחידת אגוז הכולל הקדשה אישית וכן הזמנה זוגית לערב ההשקה של הספר
2 תומכים
מינימום 3900 תא"ל אורן אבמן - הרצאה על מנהיגות בדור ה-Y וה-Z
הרצאה/סדנא בנושא: ״דור משווע למנהיגות", מנהיגות בדור ה-Y וה-Z

דור זה מציב אתגרים רבים, ורבות נכתב על מאפייניו, לרוב בקונוטציות שליליות. נהוג לומר שדור זה בעצמו, דורש סיפוקים מידיים,מפונק ותלותי.
האמנם? ההרצאה/סדנא עוסקת במאפייני הדור, בקריאת תגר על הסטיגמות ובעיקר במאפייני מנהיגות Y / Z ייחודיים לדור זה, שהיכרות עמם יכולה לשפוך אור על דרך העבודה איתם.
במהלך 30 שנות פיקוד בצה״ל (ביחידות לוחמות, הדרכה ומטה), לאורך זמן רב ובסיטואציות מורכבות, למד אבמן את היתרונות האדירים של בני ובנות דורות אלו. הוא היה עד לאופן ההתמודדות שלהם למול סכנת חיים, עומס פיזי ומנטלי, סוציאליזציה מקצועית וחברתית, מעברים ושינויים חדים. האם ״המדים״ וההיררכיה הצבאית הם העושים את ההבדל ? האם התפתח מודל ייחודי בצה״ל, בישראל? ההרצאה תתמקד בניתוח האתגר, באשר הוא. ההרצאה או הסדנא תותאם ״טיילור מייד״ לבקשת הלקוח, אופי הפורום, כמות המשתתפים, אופי הדיון או השיח ומשכו. ולא....זו לא הרצאה על צבא! אלא מה ניתן ללמוד ולהשליך ממנהיגות קרבית.

המרצה: תא"ל (מיל.) אורן אבמן השתחרר מצה"ל בשנת 2017, לאחר שירות של 30 שנים כמפקד לוחם. במהלך שירותו פיקד על מיטב היחידות הקרביות, במקומות המורכבים ביותר בהם צה"ל נלחם.
כיום בעלים ומנכ"ל של חברת ייעוץ אסטרטגי וניהול פרויקטים.0 תומכים מתוך 5
מינימום 5000 ספר + הקדשה בהוצאה הראשונה של הספר
התומכים יקבלו את ספר המורשת של יחידת אגוז בהוצאה הראשונה עוד לפני כולם
1 תומכים