EN HE

אגדות אמתיות - כרך א'

הפרויקט של
תום בייקין-אוחיון

אני מזמין אתכם להשתתף בהוצאה לאור של הכרך הראשון של "אגדות אמתיות"! 


הסיפורים המופלאים על מרקו פולו, ווינסטון צ'רצ'יל, נפוליאון, טופאק שאקור ועוד רבים אחרים, מוגשים לילדים כאגדות מאויירות.

פרויקט 'אגדות אמתיות' החל מתוך רצון לספר מחדש את הסיפורים הנפלאים שההיסטוריה מספקת לנו, בצורה הקלאסית של האגדה. עכשיו אנחנו מוכנים להוציא את הכרך הראשון של הפרויקט ובו 31 אגדות.

מהתקופה הפרה-היסטורית ועד ימינו, מדרום אמריקה ועד למזרח הרחוק, האגדות נבחרו בקפידה כדי להציע עושר ומגוון צבעוני של דמויות שונות: מלכים ונסיכות, אמנים וסופרים, אנשי דת ואנשי רוח. תוך שמירה על איזון עדין בין סיפורים שכולם חייבים להכיר לכאלה שחבל שרק מעטים מכירים כמו האגדות על זינוביה מלכת תדמור שהובילה מרד נגד האימפריה הרומית, או חואנה אינס דלה קרוז שמצאה את אלוהים במקום הכי לא צפוי.


31 אגדות מאויירות על ידי 31 מאיירים ומאיירות

כדי להדגיש את העושר והמגוון שהספר מציע, חיברנו לכל אגדה מאייר או מאיירת שנתנו לה את הנגיעה האישית המיוחדת שלהם. כמו בבחירת האגדות, גם בתהליך בחירת המאיירים היה רצון לשמור על מגוון גדול, הן בסגנון והן בניסיון האמנים. כך, לצד יוצרים מוכרים כדני קרמן ('הילד הזה הוא אני', 'האריה שאהב תות') ניתן למצוא גם אמנים בראשית דרכם ואפילו כאלה שזו עבודתם המקצועית הראשונה.


שעת סיפור איכותית

למרות שניתן להנות מקריאה בספר בכל מקום ובכל שעה של היום, הסיפורים נכתבו במיוחד על מנת להתאים לרגעים השקטים של שעת הסיפור. הסיפורים נמשכים בין שלושה עמודים לשמונה, כך שבכל ערב ניתן לבחור אגדה אחרת, לפי מה שמתאים ומה שרוצים.

כדי להגיע לשפה הנכונה והמתאימה לאגדות, עבדתי עם בתי ספר, גני ילדים, ומחלקות ילדים בבתי חולים, שם סיפרתי את האגדות. בדרך למדתי היכן עלי לחדד את הסיפור ומה הן הנקודות שמעניינות את הילדים במיוחד.

מלבד ההנאה שהסיפורים נועדו להסב, האגדות שנבחרו מעבירות גם ערכים חשובים לימינו: כמו סובלנות, שוויון, אחווה והגשמה עצמית, לא על ידי נאומים והטפות, אלא על ידי דוגמא אישית של דמויות מופת.


עכשיו הספר מוכן, אבל הוא יצא לאור רק בזכות התמיכה שלכם/ן

כמחבר הספר, השתדלתי לעשות את הכול על מנת שתוכלו לקבל במהרה תמורה על תמיכתכם. זה אינו פרויקט של רעיון שעוד צריך להביא למימוש - זה ספר שלם ערוך ומוכן שרק מחכה למשאבים הנחוצים כדי לראות את אור היום. 

עתה הגיע הזמן להביא את הספר לדפוס, לחנויות הספרים ואליכם הביתה. כאן אתם נכנסים לתמונה. בעזרת רכישה מוקדמת של הספר במחיר מיוחד, או כל אחת מהתשורות האחרות המוצעות כאן, נוכל לגייס את המשאבים הנחוצים על מנת להפוך את האגדות המאויירות לספר מהודר.

יחד עם זאת, אני מאמין שלכולם מגיע להנות מהסיפורים האלה, גם למי שידו אינה משגת. לכן, פתחנו עמוד פייסבוק בשם "אגדות אמתיות" בו מתפרסמת בכל שישי בבוקר, אגדה אמתית חדשה לשבת. 

מתלבטים אם לרכוש את הספר? היכנסו לקישור ותקראו את הסיפורים בעצמכם. אני בטוח שהם יצליחו לכבוש אתכם כפי שהם כבשו אותי בפעם הראשונה שבה נתקלתי בכל אחד מהם.


הוצאת 'פנק'

ספר זה הינו יריית הפתיחה של הוצאת ספרים חדשה שאנחנו מקימים, הוצאה שתתמחה בספרות ילדים ונוער איכותית ותשלב ספרות קלאסית מתורגמת, עם יצירה ישראלית מקורית חדשה. מלבד ספר זה, יש לנו עוד חמישה ספרים אחרים שאנו רוצים להוציא בתקופה הקרובה, כך שההשקעה שלכם בפרויקט הזה, תעזור לנו גם לסלול את הדרך לעתיד.

למה "פנק"? כי שועל הפנק הוא חיה קטנה, חמודה וארצישראלית... בדיוק כמונו!

רוצים טעימה מאחד הסיפורים?

הנה הפתיחה לאגדה על המלכה המצרית חתשפסות:

אחת התרבויות המסתוריות והמעניינות ביותר מהעת העתיקה הייתה התרבות המצרית הקדומה, שצמחה לאורך נהר הנילוס. לפני בערך שלושת אלפים וחמש־מאות שנה, בעיר תֶּבֵּי האגדית, האימפריה המצרית נשלטה בידי השושלת ה־18.

ישנן דרכים רבות לשלוט בממלכה – חלקן טובות וחלקן טובות פחות; האגדה הזאת מספרת את סיפורה של מלכה ששלטה כל־כך טוב שיורשיה החליטו למחוק את זכרה מן העולם...
הפרויקט של

תום בייקין-אוחיון
צור קשר עם היזם
מלבד היותי אבא לשתי בנות מקסימות, אני גם סופר, חוקר ספרות, פילוסופיה והסטוריה ומפיק של אירועי תרבות. לצד פרויקט "אגדות אמתיות", אני גם מרצה במקומות שונים כגון "פסטיבל אייקון", "המפעל", "מוזיאון תל-אביב לאמנות" ומורה ב"בית הספר לאמנויות המילה". כמפיק אני חבר בצוות "רדיו מרכז העיר" ובקבוצות "בית ריק" ו"מפגש" שם הפקתי את הפרויקט הספרותי "ירושלים החדשה - בין אוטופיה לדיסטופיה"
60,380
מתוך 59,365 ₪
102%
מומן
0
ימים שנותרו
411
תומכים
שימו לב!
רק במקרה והקמפיין משיג את יעד הגיוס במשך הזמן שהוקצב התומכים יחוייבו
איך לתמוך בפרויקט?
מינימום 15 גלויה
גלויה מקורית של אחד מהאיורים המדהימים של הספר ובה מכתב תודה תישלח אליכם בדואר.
42 תומכים
מינימום 84 הזדמנות לקבל
עותק של הספר ישלח אליכם עד הבית בדואר.
300 תומכים
מינימום 148 הזדמנות לתת
1+1 - עותק אחד ישלח אליכם בדואר, ועותק נוסף ישלח לספריה לבחירתכם
27 תומכים
מינימום 220 ספר חתום + הזמנה להשקה
תודה רבה! אתם מוזמנים לאירוע ההשקה של הספר, שם תקבלו את העותק החתום שלכם.
15 תומכים מתוך 70
מינימום 280 דאבל דאבל
הזדמנות ייחודית לקבל ולתת. אתם תקבלו את "אגדות אמתיות כרך א" ואת "גיבורים, מלכים ודרקונים" של הוצאת זרש, ושני עותקים נוספים יישלחו לספרייה, גן ילדים או מחלקת ילדים בבית חולים לבחירתכם.
11 תומכים מתוך 25
מינימום 300 מבצע משפחתי
נמאס לכם שאחרים בבית קוראים את הספר לפניכם?במבצע הזה תזכו לארבעה ספרים כך שכל המשפחה תוכל לקרוא ביחד בנחת... הספרים ישלחו אליכם בדואר.
13 תומכים מתוך 30
מינימום 530 מבצע לחנויות עצמאיות ואגרנים
עשרה עותקים של הספר ימסרו אליכם!!
5 תומכים מתוך 10
מינימום 1000 הרצאה
מלבד היותי סופר, אני גם מעביר הרצאות בנושאים רבים ושונים. הממהרים לתמוך בתשורה זו יזכו בהרצאה אישית לכם ולחבריכם בנושא לבחירתכם ובכל מקום בארץ שתרצו.
3 תומכים מתוך 5
מינימום 1500 מהדורה מוגבלת
מהדורה מוגבלת של הספר כרוכה בעבודת יד, מעשה ידי האמן איתמר המרמן, תימסר לידיכם באהבה רבה.
0 תומכים מתוך 20
מינימום 5000 הפנתאון
אגדה בכרך הבא תוקדש לכם ותיכתב בהתאם לתחום העניין שלכם. אוהבים מדע? אמנות? בעלי חיים? זו ההזדמנות להיכנס לפנתאון!
0 תומכים מתוך 10
מינימום 155 "אגדות אמתיות" + "גיבורים, מלכים ודרקונים"
הוצאת זרש המקסימה שמעה על הפרויקט שלנו וכל כך אהבה אותו, שהיא תרמה לנו מספר עותקים של הספר הנפלא שלהם "גיבורים, מלכים ודרקונים" המגיש סיפורים מן המיתולוגיה האיראנית. בתשורה הזו תקבלו הן את הספר הזה, הן את "אגדות אמתיות", בדואר רשום.
25 תומכים מתוך 25
מינימום 156 אגדות אמתיות + נשים במדע
הוצאת ארגמן כל כך התלהבו מהפרויקט שהם נתנו לנו עותקים של הספר שלהם "נשים במדע", בתשורה מיוחדת לכבוד השבוע האחרון. בתשורה זו הספרים ישלחו אליכם בדואר רשום.
25 תומכים מתוך 25