EN HE

"מסדר הדר"

הפרויקט של
המטה להשבת הדר גולדין

אנחנו מזמינים אותך לקחת חלק בהקמת "מסדר הדר" - מערך מתנדבים שיפעל במרחב הציבורי הישראלי והבינלאומי להשבתם של סמ"ר אורון שאול וסגן הדר גולדין חזרה הביתה!

סגן הדר גולדין, קצין מצטיין בפלס״ר חטיבת גבעתי, נפל ונחטף למנהרה במהלך קרב ברפיח במסגרת מלחמת ״צוק איתן״.

ב-1 באוגוסט 2014, לפני יותר משלוש שנים וחצי, התבשרה משפחת גולדין כי הדר מוחזק בידי ארגון הטרור חמאס בעזה. החזקתו בידי חמאס היא הפרה בוטה של הדין הבינלאומי ומנוגדת לתנאים ההומניטאריים.

בימים אלו יוזם המטה להשבת הדר גולדין, בראשות אל״ם (במיל׳) ארז וינר, את הקמת ״מסדר הדר״, מדובר במערך פעילים שיבוסס על צבא של ישראליות וישראלים מתנדבים, ומטרתו תהיה ליזום, לנהל ולקיים מגוון פעילויות להשבת הדר, אורון והאזרחים הישראליים, במרחב הציבורי הישראלי והבינלאומי. מדובר במערך של אלפי מתנדבים והכספים שייאספו בפרויקט ישמשו להפעלתו ותפעולו של "מסדר הדר" וכן לארגון של אירועים, הפקת חומרי הסברה וניהול מערך של אלפי מתנדבים במטרה לגרום לממשלת ישראל להפעיל מנופי לחץ על חמאס ולקיים את החלטות הקבינט המדיני-בטחוני, וכן להמשיך בפעילות האינטנסיבית בזירה הבינלאומית.

לצורך הקמת "מסדר הדר" מבקשת משפחת גולדין לגייס מהציבור הישראלי והבינלאומי סכום של 400 אלף שקל שייעודו הוא הפעלת "מסדר הדר" במהלך שנת 2018. 

המשפחה מנהלת מאבק להשבתו של הדר לישראל ודורשת מהממשלה להחזיר מעזה גם את סמ״ר אורון שאול, לוחם מחטיבת גולני שנחטף לאחר קרב בסג׳עיה, והאזרחים הישראליים, אברה מנגיסטו והישאם א-סייד.

הערך "לא משאירים חיילים מאחור, וחוזרים מהקרב עם החיים, הפצועים והמתים", הוא ערך יסוד בערכי צה״ל, מצווה יהודית ראשונה במעלה ומושג יסוד בחוק ההומניטרי הבין לאומי. הוא היסוד לאמנה בין משפחות החיילים הסדירים והמילואימניקים והמדינה, הוא אבן היסוד ביכולת של ראש ממשלה להוציא לקרב את צבא העם הישראלי - צה״ל.

מאז מבצע צוק איתן, הערך הזה נמצא סכנה.

אנחנו - "מסדר הדר" - נביא את הערך הזה חזרה למקומו הנכון, הן בציבור, הן בהנהגה. פעילות ציבורית תנכיח את הנושא בכל מקום ותציג בפני הפוליטיקאים את החובה - לא לנטוש חיילים בקרב, ואם זה קורה, לא לחתום הסכם הפסקת לחימה עם האויב בשום אופן עד שהשבויים והנעדרים נמצאים בבית.

במסגרת המאבק להשבת הדר, העלתה משפחת גולדין, ההורים לאה ושמחה והאחים איילת, חמי וצור, לסדר היום הציבורי זווית חדשה בכל הנוגע להסכמי חילופי השבויים ודרשה מהממשלה לפעול מול חמאס כדי להפוך את אחזקתו בחיילי צה״ל ואזרחי ישראל מנכס לנטל. כתוצאה מכך, הקבינט המדיני-בטחוני קיבל שורה של החלטות בנושא הפעלת הלחץ על חמאס. משפחת גולדין מנהלת מאבק משפטי בבית משפט העליון שדן בעתירה שהגישה המשפחה לבג"צ על מנת ליישם את החלטות הקבינט והממשלה.

משפחת גולדין, יחד עם "המטה להחזרת הדר גולדין", מקיימים פעילות ענפה בזירה הבינלאומית. ציורים שצייר הדר הפכו לתערוכה "ציור. השראה. משפחה" שהוצגה בשנים האחרונות בעשרות מקומות בחו"ל, בין היתר במטה האו"ם בניו-יורק, בקהילה היהודית בלוס-אנג'לס ובמקומות נוספים. בנוסף, המשפחה גייסה את שר המשפטים לשעבר של קנדה, המשפטן היהודי פרופ' ארווין קוטלר, שייצג בעבר בנושאי זכויות אדם את נלסון מנדלה ונתן שרנסקי.לאה גולדין, יחד עם פרופ' קוטלר, הופיעו בדצמבר 2017 בדיון מיוחד של מועצת הביטחון בו נקבע כי הרשות הפלסטינית מפרה את הדין הבינלאומי כשהיא ממשיכה להחזיק בהדר. 

אנחנו מזמינים אותך לסייע לנו ולקחת חלק בהקמת "מסדר הדר" - כשותפים למסדר תוכלו לקבל תמורה עבור כספכם את אחת מהתשורות שלנו - תעודת חבר במסדר, צמיד אישי מעוצב של חברות במסדר, הזמנה להקרנה חגיגית לסרטה האישי של לאה גולדין "הדר החופש לעשות", חולצה עם הדפס של אחד מציוריו של הדר והדפס של אחד מציוריו של הדר גולדין שהוצג בתערוכה "ציור. השראה. משפחה." שהוצגה בשנים האחרונות במטה האו"ם בניו יורק, במשכן הכנסת בירושלים ובעשרות מקומות בארץ ובחו"ל.

בקרו אותנו באתר: 

https://www.hadarsheli.co.il

בקרו אותנו בדף הפייסבוק "הדר שלי"
הפרויקט של

המטה להשבת הדר גולדין
צור קשר עם היזם
המטה להשבת הדר גולדין, בראשות אל״ם (במיל׳) ארז וינר, יוזם את הקמת ״מסדר הדר״, מדובר במערך פעילים שיבוסס על צבא של ישראליות וישראלים מתנדבים, ומטרתו תהיה ליזום, לנהל ולקיים מגוון פעילויות להשבת הדר, אורון והאזרחים הישראליים, במרחב הציבורי הישראלי והבינלאומי.

בחירת הצוות

133,174
מתוך 400,000 ₪
33%
מומן
18
ימים שנותרו
676
תומכים
שימו לב!
רק במקרה והקמפיין משיג את יעד הגיוס במשך הזמן שהוקצב התומכים יחוייבו
איך לתמוך בפרויקט?
מינימום 50 תעודת חבר "מסדר הדר"
תעודת חבר "מסדר הדר" אשר תשלח באופן אישי בדוא"ל לכל תומך/ת מסכום של 50 שקל
413 תומכים
מינימום 120 יין "מסדר הדר"
בקבוק יין "מסדר הדר" במהדורה מיוחדת ומוגבלת של 50 בקבוקים בלבד

יין ישראלי כשר מזן קברנה סוביניון של "יקבי ירושלים". היין התיישן בחביות עץ אלון במשך 6 חודשים. על הבקבוק תופיע תווית ייחודיות של "מסדר הדר". היין הוענק על ידי היקב כמתנה לפרויקט גיוס ההמונים.
3 תומכים מתוך 50
מינימום 180 זוג כרטיסים לאירוע "קולולם"
זוג כרטיסים לאחד מאירועי "קולולם" מיזם חברתי לשירה

אירועי השירה החברתיים של "קולולם" הפכו במהלך השנה האחרונה לאירועים מבוקשים ביותר. מיזם השירה "קולולם" החליט לתרום לפרויקט גיוס ההמונים "מסדר הדר" 25 כרטיסים זוגיים עבור התומכים.
2 תומכים מתוך 25
מינימום 200 צמיד חבר "מסדר הדר"
צמיד גומי מוטבע במילים "מסדר הדר" אשר ישלח בדואר לכל תומך/ת מסכום של 200 ש"ח.
236 תומכים
מינימום 300 הזמנת יחיד להקרנת הסרט "הדר החופש לעשות"
הזמנת יחיד/ה להקרנה מיוחדת של סרטה הדוקומנטרי של ד"ר לאה גולדין "הדר החופש לעשות". הסרט נותן זווית ייחודית, משפחתית ואישית על מאחורי הקלעים של בניית תערוכת הציורים של הדר גולדין שהוצגה לראשונה שנה לאחר חטיפתו ונפילתו במבצע "צוק איתן". התערוכה "ציור. השראה. משפחה". הוצגה במהלך השנים האחרונות במטה האו"ם בניו-יורק במהלך העצרת השנתית 2016 וכן במשכן הכנסת. הקרנת הסרט תלווה בהרצאה של ד"ר לאה גולדין.
19 תומכים
מינימום 500 הזמנה זוגית להקרנת הסרט "הדר החופש לעשות"
הזמנה זוגית להקרנה מיוחדת של סרטה הדוקומנטרי של ד"ר לאה גולדין "הדר החופש לעשות". הסרט נותן זווית ייחודית, משפחתית ואישית על מאחורי הקלעים של בניית תערוכת הציורים של הדר גולדין שהוצגה לראשונה שנה לאחר חטיפתו ונפילתו במבצע "צוק איתן". התערוכה "ציור. השראה. משפחה". הוצגה במהלך השנים האחרונות במטה האו"ם בניו-יורק במהלך העצרת השנתית 2016 וכן במשכן הכנסת. הקרנת הסרט תלווה בהרצאה של ד"ר לאה גולדין.
43 תומכים
מינימום 1000 חולצה עם הדפס מציוריו של הדר גולדין
חולצת דריי-פיט (במידה על פי הזמנה) עם הדפס מציוריו של סגן הדר גולדין.
ציוריו של הדר הוצגו במהלך השנתיים האחרונות במסגרת התערוכה "ציור. השראה. משפחה". התערוכה הוצגה, בין היתר, במטה האו"ם בניו-יורק במהלך העצרת השנתית 2016 וכן במשכן הכנסת.
"הדר גולדין והציור היו חלק בלתי נפרד האחד מהשני וקשה היה להחליט מי בחר במי - הדר בציור או ציור בהדר. לאחר נפילתו וחטיפתו, הדר הותיר אחריו עשרות ציורים ורישומים שכיסו את כל מסלול חייו ודרכם ניתן ללמוד על חלומותיו, רעיונותיו ומחשבותיו. האהבה לאמנות ליוותה את הדר עד ליומו האחרון וגם במהלך שירותו הצבאי המשיך לצייר, גם תוך כדי מבצע 'צוק איתן'". (מתוך כתבה בערוץ 7)
29 תומכים
מינימום 10000 רפרודוקציה של אחד מציוריו של הדר גולדין
רפרודוקציה (על פי הזמנה מראש) של אחד מציוריו של סגן הדר גולדין.
ציוריו של הדר הוצגו במהלך השנתיים האחרונות במסגרת התערוכה "ציור. השראה. משפחה". התערוכה הוצגה, בין היתר, במטה האו"ם בניו-יורק במהלך העצרת השנתית 2016 וכן במשכן הכנסת.
"הדר גולדין והציור היו חלק בלתי נפרד האחד מהשני וקשה היה להחליט מי בחר במי - הדר בציור או ציור בהדר. לאחר נפילתו וחטיפתו, הדר הותיר אחריו עשרות ציורים ורישומים שכיסו את כל מסלול חייו ודרכם ניתן ללמוד על חלומותיו, רעיונותיו ומחשבותיו. האהבה לאמנות ליוותה את הדר עד ליומו האחרון וגם במהלך שירותו הצבאי המשיך לצייר, גם תוך כדי מבצע 'צוק איתן'". (מתוך כתבה בערוץ 7)
0 תומכים