EN HE

הונדה VFR אדומה

הפרויקט של
מתי רוזנגרט

הנכם מוזמנים לקחת חלק בהוצאת ספרי "הונדה VFR אדומה" 
רקע

לפני שנה פרסמתי את הספר "מה אתה עושה?".  הוא  נכתב מתוך צומת בה חברו שנים של כתיבה, קריאה, ומותו של אבי. הדמות שמובילה את הטקסט, שכולו דמיוני אך יחד עם זאת אמתי, הבקיעה לתוך רחובות תל אביב שעוטפות אותה לאורכם של הדפים. הטקסט, מלא אהבה אך גם מנוקד בניצוצות של התפכחות, מוביל את הקורא בזהירות רבה, בתוך מבוך של ניגודים בין דתיים וחילוניים, יהדות וערכי ארץ ישראל, ימין ושמאל, לאומנות וליברליזם. תל אביב כעיר וגם כמטפורה מקיפה את הדמויות השונות ויוצרת מצע עליו הן מתמודדות עם המציאות הארץ ישראלית.הונדה VFR אדומה

את הרומן "הונדה VFR אדומה" כתבתי לפני כמה שנים, אך השארתי אותו במגרה וחיכיתי ליום שאבין את מקומו בפזל של החיים. הסיפור שלוקח את הקורא אל נקודת השבר של החברה הישראלית ברביעי בנובמבר 1995, ובעקבותיו אל מסע על אופנוע לאורכה של המדינה, מנסה לבחון את אפשרות הקיום במסגרת המציאות הישראלית, ולא בטביעה אטית בביצה שיצרנו. 

לפני כמה חודשים, חלפתי רכוב על אופניים בצומת הרחובות פרישמן ואבן גבירול בתל אביב. רוח מערבית הרעידה את האופניים ואני נזכרתי בקטע  מתוך הספר "מה אתה עושה?" בו מתוארים האבא והבן שחוצים את כיכר מלכי ישראל ביחד. האב מחזיק טיארה בידו האחת ובשנייה את כף יד בנו.

"בפינת הרחובות אבן גבירול ופרישמן נתקלנו במשב רוח שהגיע מהים במפתיע ואיים להעיף את הטיארה מזרחה לעבר רחוב צייטלין, אך הוא ידע לנווט ולייצב אותה. חצינו את הכביש וצעדנו בתוך הרחבה הלבנה והשוממה של כיכר מלכי ישראל, עברנו ליד עץ הזית הבודד, חלפנו מתחת לבריכת השחייה הלימודית שצפתה על העיר מראש הגבעה, והתקדמנו לעבר גן החיות." 

כך לפעמים מופיע קטע מכתבי יד אחד כהבלחה של זיכרון, אל מול כתב היד אחר, שמדבר על אירוע טראומטי שהתרחש באותה כיכר עשרות שנים מאוחר יותר.

התמיסה שהתמצקה אחרי נגיעה קלה של זיכרון, גרמה לי להבין את הספור שחיכה במגירה כמה שנים. הסיפור, המסע, והדמויות בספר "הונדה VFR אדומה" קיבלו את מקומם במסע ספרותי שהתחיל בכיכר מלכי ישראל והסתיים בכיכר רבין.  

משם הייתה הדרך קצרה. רכבתי הביתה, התיישבתי מול מסך המחשב, שלפתי את העותק האחרון של הספר "הונדה VFR אדומה", מה- Dropbox וחזרתי לטקסט שעזבתי כמה שנים קודם. הספר קרם עור וגידים במהירות. המשפחה, החזרה בתשובה, ההתפקחות, המוסד לחולי נפש ולבסוף המסע המפרך לאורכה של המדינה על מנת ללבן ולחשוף את מה שהמכרסם בנו עד היום.מילה אחרונה

אני מבקש את השתתפותכם בהוצאת הספר "הונדה VFR אדומה", כיוון שעל רקע המציאות הנוכחית, הוא מנסה לגעת, בצורה אופטימית, במועקה שנמצאת בכל אחד מאתנו בעשרים השנים האחרונות. אני מקווה לגייס 32 אלף ש"ח לצרכי הוצאת הספר שכבר נכתב, אך עבר רק עריכה ראשונית. הפרויקט ייצא לאור בזכות גיוס מוצלח של 100% ולכן כל תמיכה חשובה.

כל אחת מהאפשריות של "התמיכה בפרויקט" כוללת בתוכה קריאה של אחד או שניים מהספרים שכתבתי בפורמט של ספר דיגיטלי, ספר פיזי, מהדורה חתומה - או אפילו ביקור שלי, אצלכם בסלון.

אשמח לשוחח עם כל אחד ממכם, 

קריאה נעימה,

מתי רוזנגרט
הפרויקט של

מתי רוזנגרט
צור קשר עם היזם
אני מתתיהו, נולדתי וגדלתי בתל אביב, על התפר בין העולם הדתי והחילוני עד שבחרתי בחילוניות אף שלאורך השנים שמרתי על קשר עין עם הדתי. למדתי מתמטיקה ומחשבים באוניברסטית תל אביב ואחר המשכתי בפריז. כתיבה וקריאה היו חלק מחיי לאורך כל השנים אך לא קיבלו את תשומת הלב והזמן הנחוץ. לפני כשנה הוצאתי את הספר "מה אתה עושה? בהוצאת גוונים. הספר נכתב בתקופה קצרה ושבר בתוכי מחסומים של פרסום.
10,095
מתוך 32,000 ₪
32%
מומן
34
ימים שנותרו
53
תומכים
שימו לב!
רק במקרה והקמפיין משיג את יעד הגיוס במשך הזמן שהוקצב התומכים יחוייבו
איך לתמוך בפרויקט?
מינימום 50 עותק דיגיטאלי
עותק דיגיטאלי של הספר, בכל פורמט סטנדרטי שתחפצו, ישלח במייל עם תודה אישית וכנה על התמיכה.
6 תומכים
מינימום 60 "מה אתה עושה?" מודפס
עותק מודפס של הספר "מה אתה עושה?", ישלח לביתכם בדואר רשום, ברגע סיומו המוצלח של הפרויקט ב-Headstart.
3 תומכים
מינימום 80 "הונדה VFR אדומה" מודפס
עותק מודפס של הספר "הונדה VFR אדומה", ישלח לביתכם בדואר רשום שבוע מיום הוצאת הספר.
8 תומכים
מינימום 100 מודפס ודיגיטאלי
עותק של הספר עם הקדשה אישית ממני אליכם ישלח בדואר רשום, ובנוסף עותק דיגיטאלי של הספר הקודם שכתבתי "מה אתה עושה?" ישלח במייל בכל פורמט סטנדרטי שתחפצו.
17 תומכים
מינימום 160 שני הספרים מודפסים
עותק מודפס של הספרים "הונדה VFR אדומה" ו-"מה אתה עושה?" ישלחו בדואר רשום, עם הקדשה אישית ממני אליכם.
13 תומכים
מינימום 500 בואו ניפגש
אני אגיע אליכם לפגישה אישית (בגבולות מרכז הארץ) בנושא "מהנאיביות של ככר מלכי ישראל לשבר של כיכר רבין" ובנוסף, כמובן,
עותק מודפס של הספרים "הונדה VFR אדומה" ו-"מה אתה עושה?" עם הקדשה אישית ממני אליכם.
7 תומכים
מינימום 2500 תומך זהב
השם שלכם יופיע בדף התודות, בעמודים הראשונים, במהדורה המודפסת והדיגיטלית של הספר.
0 תומכים מתוך 4