EN HE

BINDU מרכז תרמילאים בהודו

הפרויקט של
נטע מנור ויפתח קלין

אנחנו מזמינים אתכן ואתכם לתמוך בהקמת מרכז  

BINDU בהודו, שמטרתו להעניק מגוון כלים

 לתרמילאים, שיסייעו ביצירת איזון בין החופש

 הטוטאלי שהודו מציעה, החוויות מהשירות הצבאי 

והחזרה אל שגרת החיים.  

המטרה: 

מדי שנה, קרוב ל- 40,000 צעירים יוצאים לטיול בחו"ל. הטיול הוא מעין מסע פנימי, בו מוסרות שכבות והגנות ומתגלים הכוחות והחסמים של כל אחד ואחת.  מעבר לנופים המדהימים ולתרבויות החדשות, חווים התרמילאים תחושה אדירה של חופש מוחלט, אחרי שנים של הימצאות בתוך מסגרות. הם מתנתקים ממוסכמות, מההורים, מהציפיות, מהלחץ הביטחוני והכלכלי, מהמותר והאסור. אנחנו מזהים במסע הזה הזדמנות חד פעמית, רגע לפני שהם חוזרים למירוץ החיים המחייב והמאתגר, לתת כלים שיסייעו לתרמילאים לקבל החלטות, לעבד חוויות, לבטא את עצמם ולהתעצם.  

מרכז BINDU

בינדו (bindu) בשפת ההינדי הוא המרכז, הגרעין הפנימי, הפוטנציאל, מי שנולדנו להיות. המרכז ימוקם בבית שכור ויהווה מרחב המאפשר קיום סדנאות ותהליכים אישיים ויפעל במתכונת עונתית, חצי שנה בדרום הודו, בחוף קודלי הסמוך לגוקרנה וחצי שנה בצפון הודו, בואשישט, בהתאם לתנועת התרמילאים. מרכז BINDU יציע מגוון של אפשרויות וכלים, כך שכל אינדיבידואל ימצא בו מקום: סדנאות ומעגלי שיח סביב התכנים של זהות, מגדר, זוגיות ומיניות; התנדבות WIN WIN - לקהילה ולעצמי ; סנגור עצמי - כוחות וחסמים ומחשבות על העתיד; שיח קבוצתי בעקבות השירות הצבאי ;סדנאות תאטרון וכתיבה; תהליך אישי בשיטת גרינברג, שמשלב מגע ושיחה ומטרתו לקרב את האדם אל הפוטנציאל הבסיסי שלו; סדנאות למשפחות עם ילדים. התכנים יותאמו לצרכים המשתנים של התרמילאים. המרכז יעבוד בשיתוף פעולה מלא ומיטיב עם כלל הארגונים שעובדים עם תרמילאים בהודו. במידת הצורך והרצון, המרכז יכווין צעירים לתהליכי המשך עם ארגונים הפועלים בארץ. הפעילות במרכז תהיה בתשלום סמלי ('דמי רצינות'), כדי לייצר תהליכים קצרי טווח משמעותיים ואפקטיביים. 

מי אנחנו?

יפתח ונטע, זוג צעיר, הורים לשני ילדים, מעיין ואור. גדלנו בעין המפרץ ובגבעת ברנר. שירתנו בצבא ויצאנו למסלול של טיול, לימודי תואר והקמת משפחה. לאורך כל חיינו הבוגרים עסקנו בחינוך ובעשייה חברתית. במירוץ החיים המשפחתי שלנו, עצרנו לפני כמה חודשים והבנו שהקמת מרכז BINDU יענה על צורך אמתי, באופן המשלב את ניסיון חיינו וניסיוננו המקצועי.  

יפתח בעל תואר ראשון בחינוך מיוחד ותואר שני בלימודי הגירה ושילוב חברתי, איש חינוך וקהילה, בעל ניסיון רב בעבודה עם צעירים (ניסיון מקצועי: הכנפיים של קרמבו, 'שכולו טוב', 'פותחים עתיד', הקמת בית ספר לילדי כפרים בקניה, התנדבות עם יתומים חולי HIV באתיופיה, ניהול מערכות חינוך בלתי פורמאלי) 

נטע אשת חינוך וקהילה, מדריכת תיאטרון קהילתי, שחקנית בתיאטרון פלייבק ומדריכה בשיטת גרינברג (ניסיון מקצועי: הקהילה הטיפולית מלכישוע, מרכז מעשה, חינוך והוראה, חינוך בלתי פורמאלי, הקמת קהילת מחנכים)

בחודשים האחרונים נפגשנו ושוחחנו עם רבים וטובים, בעלי ידע וניסיון, למדנו והחכמנו. התכנים כתובים, הסדנאות מוכנות, הלב משתוקק והידיים כבר נשלחות לגעת. 

אנחנו מתכוונים לצאת לדרך באוקטובר 2018! באמצעות תמיכתכם נוכל להגיע לכמה שיותר צעירות וצעירים ברגע המשמעותי הזה של חייהם. רק אם נגייס את מלוא הסכום, נוכל לממש את הקמת המרכז! 

אנחנו מזמינים אתכן/ם לתמוך בהקמת BINDU מרכז לתרמילאים בהודו, ולקבל בחזרה תשורות נדיבות המורכבות מהכישרונות, הכישורים ותחומי העניין והעיסוק של רבים וטובים, רבות וטובות. תודה מכל הלב. 

בינדו. להיות. לעשות. BEING. DOING. BINDU
הפרויקט של

נטע מנור ויפתח קלין
צור קשר עם היזם
יפתח ונטע, זוג צעיר, הורים לשני ילדים, מעיין ואור. גדלנו בעין המפרץ ובגבעת ברנר. שירתנו בצבא ויצאנו למסלול של טיול, לימודי תואר והקמת משפחה. לאורך כל חיינו הבוגרים עסקנו בחינוך ובעשייה חברתית. במירוץ החיים המשפחתי שלנו, עצרנו לפני כמה חודשים והבנו שהקמת מרכז BINDU יענה על צורך אמתי, באופן המשלב את ניסיון חיינו וניסיוננו המקצועי. יפתח בעל תואר ראשון בחינוך מיוחד ותואר שני בלימודי הגירה ושילוב חברתי, איש חינוך וקהילה, בעל ניסיון רב בעבודה עם צעירים (ניסיון מקצועי: הכנפיים של קרמבו, 'שכולו טוב', 'פותחים עתיד', הקמת בית ספר לילדי כפרים בקניה, התנדבות עם יתומים חולי HIV באתיופיה, ניהול מערכות חינוך בלתי פורמאלי) נטע אשת חינוך וקהילה, מדריכת תיאטרון קהילתי, שחקנית בתיאטרון פלייבק ומדריכה בשיטת גרינברג (ניסיון מקצועי: הקהילה הטיפולית מלכישוע, מרכז מעשה, חינוך והוראה, חינוך בלתי פורמאלי, הקמת קהילת מחנכים)
15,820
מתוך 60,000 ₪
26%
מומן
36
ימים שנותרו
97
תומכים
שימו לב!
רק במקרה והקמפיין משיג את יעד הגיוס במשך הזמן שהוקצב התומכים יחוייבו
איך לתמוך בפרויקט?
מינימום 60 מכתב תודה על תמיכתך בהקמת מרכז בינדו BINDU
מכתב תודה והערכה על תמיכתך הייחודית בהקמת מרכז בינדו בהודו. המכתב יתקבל בדואר או במייל, לפי בחירתך.
Beeing. Doing. Bindu. להיות. לעשות.
16 תומכים
מינימום 75 מאפים ועוגות תוצרת בית
עוגיות ועוגות , פשטידות, פיצות וכל דבר טעים שבא לכם, באזור ירושלים. מיה קלין, אופה בחסד עליון תפנק אתכם מכל הלב. עבור סכום התמיכה תוכלו לבחור מאפה או עוגה בגודל משפחתי.
התיאום יעשה טלפונית. איסוף עצמי מהר אדר/ מבשרת ציון/ ירושלים.
6 תומכים מתוך 10
מינימום 100 הערכה דרך כפות הרגליים בשיטת גרינברג
מפגש של שעה בו נתבונן בכפות הרגליים ונדבר על חוסר איזון בגוף ואיך הוא מופיעה בחיי היום יום, בהקשרים פיזים והתנהגותיים - רגשיים. עם יעל גרוסינגר, ברחובות. התיאום יתבצע טלפונית.
7 תומכים מתוך 10
מינימום 120 כרטיסים ל'הומופע' עם גיא אלון
'הומופע', מופע היחיד של גיא אלון שמבוסס על חומרים אישיים מחייו. מתקיים במקומות שונים ברחבי הארץ. הכרטיסים יישלחו דרך מייל או וואטסאפ.
3 תומכים מתוך 20
מינימום 120 שיעור פרטי בחשבון לילדים עד כיתה ו
איתן שפיר מזמין לשיעור פרטי באווירה נעימה ומחויכת, בחשבון, לילדים עד כיתה ו. השיעור נמשך שעה ומתקיים בעין המפרץ, הסמוך לעכו.
0 תומכים מתוך 5
מינימום 150 הרצאה של עמרי פריש, מייסד 'כפר איזון'
הרצאה של עמרי פריש, מייסד ומנהל 'כפר איזון' , כפר טיפולי-שיקומי חדשני וייחודי, ראשון מסוגו בארץ וגם בעולם, המעניק מסגרת טיפולית לתרמילאים וצעירים במשבר בגילאי 18-40, אשר רובם באים מרקע נורמטיבי-מתפקד. עמרי פריש, שהשקיע רבות מזמנו ומהידע שלו בשיחות איתנו, יספר בהרצאה על ניסיונו רב השנים בעבודה עם תרמילאים . ההרצאה תתקיים באיזור חיפה. המועד שלה יועבר במייל.
0 תומכים מתוך 200
מינימום 150 הרצאה על השונה בחברה
בתור טרנסג'נדר אספר את הסיפור שלי, עם דגשים שונים, על בחירות, החלטות וצמתים. עם נועם עמר. ההרצאה תתקיים בדרום הארץ. מועד ומיקום ההרצאה יתואם בין התומכים במייל או וואטסאפ.
0 תומכים מתוך 15
מינימום 150 לב אל לב
שיחה אישית של שעה וחצי לב אל לב. זמן של מבט בעיניים, הקשבה ושיחה של לב פתוח אל לב פתוח, עם יפתח קלין, מוביל מרכז בינדו, בוחן כליות ולב, אדם של אנשים. התיאום יתבצע טלפונית. המפגשים יכולים להתקיים בכל רחבי הארץ.
6 תומכים מתוך 10
מינימום 150 אבחון וסשן בשיטת גרינברג עם קירא וקסלר
המפגש יכלול שיחה ואבחון בכף הרגל, עבודה במגע עם הגוף, תשומת לב לנשימה ולתחושות בגוף. הסשנים מתקיימים בקליניקה נעימה ברחוב המלך ג׳ורג׳ תל אביב (ממש ליד גן מאיר). המפגשים יתואמו טלפונית.
3 תומכים מתוך 5
מינימום 150 חוג בית על תקשור
איך אפשר לבצע קריאה בעזרת מטוטלת? מה זה "הקורס בניסים"? מדוע יש יותר נשים מתקשרות מגברים? ד"ר אדם קלין אורון, שחקר את תופעת התקשור בישראל, יעביר הרצאה בת שעה וחצי , לקבוצה של עד 15 איש. ההרצאה עסוק במאפיינים החברתיים, ההיסטוריים, הדתיים והפסיכולוגים של תקשור בישראל ובעולם. חוג הבית יתקיים בקיבוץ גבעת ברנר. התאריך, המיקום והשעה יתואם בין התומכים על ידי מייל או וואטסאפ.
3 תומכים מתוך 15
מינימום 150 שיעור פלמנקו פרטי
ריקוד הפלמנקו הספרדי-צועני, המשלב את הפרחים בידיים ועבודת הרגליים. נלמד קטע ריקוד קצר וכייפי!
עם לוטם גפן, רקדנית פלמנקו. באזור עכו.
התיאום יתבצע טלפונית.
3 תומכים מתוך 4
מינימום 150 סדנאת משחקי חדר
לאנשי חינוך והדרכה, להורים, לבני נוער - סדנא חד פעמית למשחקי חדר, באורך שעה וחצי, שמשלבת כייף, גיבוש והנאה, ללא מכשירים אלקטרוניים, עם אמצעים פשוטים וזמינים. עם עודי מנור, איש חינוך וקהילה, מוותיקי החינוך הבלתי פורמאלי בישראל. יתואמו 5 סדנאות, בחמישה מועדים ובחמישה מיקומים ברחבי הארץ, בהתאם לרצונות ולצורכי התומכים. תמיכה תעניק השתתפות לאדם אחד בסדנא אחת מבין החמש. אפשר ורצוי להתארגן בקבוצה של חברים, עמיתים, שותפים לעשייה.
2 תומכים מתוך 50
מינימום 160 5 שיעורים במגוון רחב מאד של תחומים בנושא יהדות.
ד"ר ביטי רואי, מרצה לקבלה ולחסידות, תעשיר אתכם ב5 שיעורים במגוון רחב מאד של תחומים בנושא יהדות. כגון : מבוא לספר הזוהר/ מבוא לקבלה/ רבי נחמן מברסלב- תורות וספורים/ נשים ונשיות בספרות הקבלה\ תורת הרב קוק\ יומנים מיסטים בתרבות היהודית\ פסיכואנליזה וקבלה.
ד"ר רואי תעניק לכם חמישה שיעורים במחיר של 160 שקל לשיעור, בתחום בו אתם מתעניינים מעולם המחקר של ד"ר רואי. באזור ירושלים.
0 תומכים
מינימום 200 הרצאה עם מירב בר אילן
הרצאה של יוצאת הודו שעשתה סיבוב בעולם וחזרה בסוף הביתה. עם מירב בר אילן. ההרצאה תתקיים בצפון הארץ (בין מטולה לחיפה) מיקום ומועד ההרצאה יתואם בין התומכים במייל או וואטסאפ.
1 תומכים מתוך 20
מינימום 200 טיפול BOT לעיבוד רגשי של סיטואציה
טיפול BOT לעיבוד רגשי של כל סיטואציה שהתרחשה בחייכם ודורשת עצירה ועיבוד. אורלי פרידמן תעניק טיפול שאורכו בין שעה לשעה וחצי, בביתה אשר בנווה ים.
0 תומכים מתוך 1
מינימום 200 מפגש הכרות עם עמותת 'סול טוק'
מפגש היכרות עם סאם גודריץ', מייסד עמותת soul talk שמקדמת את התחום של עיבוד חוויות לחימה של חיילים משוחררים. סאם, שותף לעשייה ולעבודה עם תרמילאים, פועל בהודו ובישראל ויספר על עשייתו. תיאום המפגש - תאריך, שעה ומקום יתבצע דרך מייל או ווטסאפ. המפגש יתקיים בקיבוץ גבעת ברנר.
1 תומכים מתוך 50
מינימום 200 שיר אישי לכל אירוע
שיר אישי לאדם שחשוב לכם! אתם מספרים במילים/ משפטים/ זיכרונות על אדם היקר ללבכם ומקבלים שיר (טקסט + הקלטה) שייכתב על לחן מוכר, שתוכלו לשיר בכל אירוע בו תבחרו (יום הולדת/חתונה/מסיבת פרישה ועוד). העברת המידע על האדם והשיר + ההקלטה תתבצע דרך מייל או וואטסאפ.
5 תומכים מתוך 50
מינימום 220 הרצאה בנושא איתור וחילוץ נפגעי סמים בהודו
הרצאה בנושא איתור וחילוץ תרמילאים שנפגעו משמוש בסמים במהלך הטיול הגדול. צעירים וצעירות יוצאים לטיול מלאי אנרגיה ורצון לחוות, להתנסות ולהשתחרר הם נחשפים לסכנות ולוקחים סיכונים מבלי לחשוב. ידע יכול להציל חיים. עם עופר שרון, מחלץ ומאתר ומומחה להודו. ההרצאה תתקיים בצפון הארץ (בין מטולה לחיפה) המיקום והמועד יתואמו בין התומכים על ידי מייל או וואטסאפ
0 תומכים מתוך 10
מינימום 250 הדרכת הורים
כל הורה רוצה להתייעץ כדי להיות הורה טוב יותר. מזמינה להתייעץ אתי. לקויי למידה וקשיי קשב זקוקים להורים שיודעים. עם אפרת מנור, מומחית לליקויי למידה, מאבחנת דידקטית ומלווה פדגוגית. המפגשים יתואמו טלפונית ויתקיימו באזור המרכז. משך המפגש שעה וחצי.
0 תומכים מתוך 4
מינימום 250 3 שיעורים בשיטת ימימה (חשיבה הכרתית)
5 מפגשים בשיטת ימימה עם ציפי כהן בימי ראשון ב20:15 ביהוד או בימי ראשון ב11:30 בהרצליה. שיטת ימימה מעניקה ארגז כלים להפרדת דפוסי העבר מההווה ולשיפור איכות החיים. התיאום ייעשה דרך וואטסאפ
0 תומכים מתוך 3
מינימום 250 Grinberg Assessments/Foot Analysis
אבחון בשיטת גרינברג בוינה, אוסטריה! התיאום יתבצע דרך מייל או וואטסאפ.
2 תומכים מתוך 20
מינימום 250 סיור בעקבות בעלי החיים של ברכות הדגים בעין המפרץ
סיור מודרך לכל המשפחה, בעקבות הציפורים ובעלי החיים המבקרים בבריכות הדגים של קיבוץ עין המפרץ. במרחבים הפתוחים המסתתרים מאחורי הקיבוץ ניתן למצוא עולם שלם של טבע פראי. הסיור מיועד לכל המשפחה, נמשך שעתיים ויודרך על ידי איתן שפיר ונחשון רוטמן, בני קיבוץ עין המפרץ, אנשי הטבע הפראי.
0 תומכים מתוך 1
מינימום 300 אבחון וסשן בשיטת גרינברג
2 מפגשים של אבחון וטעימה משיטת גרינברג. האבחון נעשה דרך כפות הרגליים ומטרתו לזהות את מה שעומד בינך לבין מימוש הפוטנציאל הבסיסי שלך, מי שנולדת להיות. לאחר האבחון יתקיים סשן של מגע ושיחה. עם נטע מנור, מדריכה בשיטת גרינברג, שלב 1. תיאום המפגש יתבצע טלפונית או דרך המייל. המפגשים יתקיימו באזור הצפון. האבחון נמשך שעה ורבע, סשן נמשך שעה.
4 תומכים מתוך 10
מינימום 400 ארוחת גורמה
ארוחה מפנקת עם 6 מנות גורמה, עם ליאור בניסטי (על המנות העיקריות) ועמית רוכברגר (על הלחם והקינוחים). באיזור המרכז. ליאור ועמית, אנשי חינוך ופעילים חברתיים, ישתפו אתכם בתשוקה שלהם לאוכל מעולה. מועד ומיקום הארוחה יתואמו דרך מייל או וואטסאפ.
2 תומכים מתוך 14
מינימום 700 הדרכות במוזיאון לוחמי הגטאות
סיור במוזיאון לוחמי הגטאות עם עדיה קלין, מדריכה מקצועית וותיקה, הדרכות בעברית או אנגלית, בין שעתים לשש שעות. התיאום יתבצע טלפונית.
0 תומכים מתוך 5
מינימום 1500 שבוע של טיהור חיבור ויצירה בפורטוגל
שמי תמר מלי. אני מתגוררת על אדמה קסומה באלנטז'ו בדרום פורטוגל, אני מציעה שבוע שבו נעבור טיהור של משקעי העבר, חיבור וקבלה למתנות ההווה ולתשוקה העמוקה שנמצאת בנו ומתוכה נצא ליצירת העתיד, את השבוע אפשר לעבור באופן פרטי או בקבוצה. התומכים יקושרו עם תמר ויתאמו איתה את הפרטים הטכניים, דרך המייל או וואטסאפ. המחיר כולל לינה וארוחות ואינו כולל כרטיס טיסה.
1 תומכים מתוך 10
מינימום 2500 מופע תיאטרון פלייבק של אנסמבל רגע
תאטרון פלייבק הוא מופע המבוסס על הצגת הסיפורים, שהקהל מספר, סביב נושא מסוים. המופע יכול להיות דרך מצוינת כדי לחגוג את קיומו של אדם הקרוב ללבכם ו/או אירוע המשותף למספר רב של אנשים. אנסמבל 'רגע' מורכב משלושה שחקנים שיוצרים מופע חד פעמי. המופע יכול להתקיים בכל מקום בארץ, בתיאום מראש של תאריך ומיקום, דרך טלפון או מייל. אפשר להתארגן בקבוצה של אנשים (משפחה או חברים או במקום עבודה) וכך הסכום של תמיכתכם יתחלק ביניכם.
0 תומכים מתוך 3
מינימום 50 ספרים של מדע בדיוני באנגלית משנות ה60 - 80
קלסיקה של מדע בדיוני באנגלית - אסימוב, היינלין ועוד. רוב הספרים כבר לא מודפסים יותר. תשורתו של גיורא קלין, מומחה לספרים. הספרים יישלחו בדואר רשום לכתובת התומכים.
10 תומכים מתוך 10
מינימום 50 סימניה/בובת אצבע
בובת אצבע מפרווה מלאכותית צבעונית היכולה לשמש כבובה או כסימניה. מגוון יצורים מחיות ועד מפלצות. הבובות יישלחו בדואר ישראל.
20 תומכים מתוך 20
מינימום 60 ספר דיגיטלי: לתת לעצמך לקרות
ספר שעוסק ב"איך להזיז את מה שמפריע לך ולחיות את הייעוד" - מפרק הרב המיתוסים על ייעוד , מסביר למה אנחנו לא יודעים מה נעשה כשנגדל ולמה לא צריך, עוזר לפרק פחדים בדרך להגשמה העצמית ונותן כלים ותרגילים לחיזוק הבטחון ומציאת כיוון או לפחות את הצעד הבא. הספר יישלח דרך המייל.
3 תומכים מתוך 3
מינימום 100 טיפול בדיקור סיני
אבחון מקצועי + טיפול מלא (אורך כשעה) בשילוב הכלים השונים והמגוונים של הרפואה הסינית. עם תום רפאלי, במרכז במרכז לבריאות שלמה בכרמיאל. המפגשים יתואמו טלפונית.
6 תומכים מתוך 6
מינימום 100 סשן בשיטת גרינברג
סשן בשיטת גרינברג עם ורד דקל בן יעקב, מדריכה בשיטת גרינברג שלב 1. המפגשים יתואמו טלפונית, יימשכו שעה ויתקיימו בנאות גולן.
2 תומכים מתוך 2
מינימום 180 טיפול ביואורגונומי בשילוב צלילים מרפאים
טיפול ביואורגונומי בשילוב צלילים מרפאים, עם דניאלה זיו, בלוטם. אורך הטיפול שעה וחצי. התיאום יתבצע טלפונית.
1 תומכים מתוך 1
מינימום 300 סשן בשיטת גרינברג
שעה של סשן במגע שמלמד להפוך כאב לאנרגיה, עם דלית גרוסינגר, מדריכה ותיקה בשיטת גרינברג. המפגש יתקיים בנס ציונה. המפגש יתואם טלפונית.
1 תומכים מתוך 1
מינימום 300 סשן בשיטת גרינברג עם עדי וולפה
המפגש יכלול שיחה ואבחון בכף הרגל, עבודה במגע עם הגוף, תשומת לב לנשימה ולתחושות בגוף. עם עדי וולפה, בקרית טבעון. התיאום יתבצע טלפונית. המפגש נמשך שעה.
2 תומכים מתוך 2
מינימום 300 אימון אישי
מפגש הכרות : אימון אישי 🤗, נמשך שעה וחצי.
עם אינקה רפפורט באיזור מודיעין מכבים רעות. המפגש יתואם טלפונית.
1 תומכים מתוך 1