EN HE

המדריך לעתיד

הפרויקט של
רועי

 

 

בעוד רגע נחצה את רף ה- 35,000 שקלים, והספר יתורגם לאנגלית. התקווה שלי היא שהספר יביא גאווה לישראל. הוא מכיל עשרות ראיונות עם מדענים ישראליים, ואני משוכנע שכל מי שיקרא אותו בחו"ל יחשוב דבר אחד: איך המדינה המדהימה הזו הצליחה להעמיד אנשי מדע ורוח בחזית הטכנולוגיה והמדעים?!

 

כל זה בזכותכם. תודה לכם!

 

לכבוד ההתקדמות, אנו קובעים שני רפים חדשים. 

 

הרף הראשון עומד על 45,000 ש"ח ונועד לקדם את הדבר החשוב ביותר לכולנו: את ילדינו. אני מרצה מול ילדים מדי שבוע, והתדהמה וההתפעלות שאני רואה על פניהם כאשר הם מבינים את הפוטנציאל שהמדע והטכנולוגיה טומנים עבורם לא יסולאו בפז. אני רוצה להביא להם את הספר, ולכן אם נגיע ל- 45,000 ש"ח, אתרום מאה עותקים לספריות של מאה בתי-ספר בישראל. 

איך ייבחרו בתי-הספר? כאן אתם נכנסים לתמונה. כל מי שתרם כבר, יכול לשלוח לי הודעה ב- roey@post.tau.ac.il עם שם של בית-ספר שהוא רוצה שישתתף בהגרלה. כל מי שתורם עכשיו, מתבקש לכתוב את שם בית-הספר שהוא רוצה שיקבל ספר בהערות. בסוף המיזם נעשה הגרלה בין כל בתי-הספר, והמאה שיעלו בגורל יקבלו את הספר במשלוח אישי, לגמרי על חשבוני.

 

הרף השני עומד על 50,000 ש"ח, והוא כבר לגמרי עבורכם, התורמים והתומכים המדהימים. אם נגיע לסכום זה, אני מתחייב לערוך מסיבת השקה כיפית ומעניינת שכולכם תוזמנו אליה! בערב המסיבה נשיק לא-רק את הספר, אלא גם את פרויקט 'קפסולת הזמן'. נטמין בכספת עותק של הספר, ביחד עם מעטפות של תחזיות לעתיד שתכתבו בעצמכם עבור עצמכם במהלך המסיבה. הקפסולה תופקד בבנק, ותיפתח במסיבה חגיגית נוספת בעוד עשרים שנים - ואז גם יישלחו אליכם מחדש התחזיות שכתבתם, אם תרצו, ונבדוק מה באמת התממש מכל מה שכתבתי.

 

אני מקווה שנגיע לרף הגבוה של 50,000 ש"ח, ונמשיך להרקיע אפילו מעבר לו. אם זה יקרה - הרי שזה בזכותכם.

 

תודה לכם!

 

רועי צזנה.

רף חדש ומאתגר

אם נגיע ל- 35,000 ש"ח, אעביר את הספר כולו לתרגום איכותי לאנגלית ולהעלאה לאמזון. הגרסה הדיגיטלית תישלח לכל התומכים שרכשו תמורות בשלושים שקלים או יותר!

 

 על הספר

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

"זה ספר מרתק ומדהים. הוא מקיף כל כך הרבה תחומים חשובים ועושה זאת בצורה מצוינת, מרתקת ומהנה. קראתי הרבה ספרי מדע פופולרי שעוסקים בטכנולוגיות עתידיות ושלך הוא אחד הטובים ביותר בתחום. הוא לא רק מעניין, הוא גם חשוב. חשוב משום שהוא פותח צוהר נדיר לפסגות הטכנולוגיה העילית של תעשיית ההייטק בישראל ובעולם. יתר על כן, הספר מדגיש בשפה פשוטה ומתובלת בהומור את ההשלכות המדהימות של טכנולוגיות אלו על חיינו בעתיד הקרוב ועל החברה האנושית בכללותה. הוא עדכני הרבה יותר מ״הסינגולריות״ של קורצוויל וקריא ממנו לאין שיעור. אני משוכנע שכשתסיים את העריכה מדובר יהיה ביצירת מופת של ממש הראויה למקום של כבוד בכל חנות ספרים המכבדת את עצמה בארץ ובעולם."

- אמנון כרמל, עתידן 

 

למה ספר? למה כאן?

זהו ספר על העתיד ועל המהפכות הטכנולוגיות שמתחילות לשנות את החברה ואת האדם כבר בשנים הללו. זה ספר שחשוב שתקראו. וכדברי אחד המבקרים: "ספר זה חשוב עבור כל אדם שמתכנן להיות נוכח בעשורים הקרובים"

ולמה אני מוציא אותו כאן, במיזם גיוס המונים? כי הכסף שנגייס יאפשר לי להוציא אותו באופן פרטי תוך שלושה חודשים בלבד, עם עריכה איכותית. בהוצאות לאור גדולות עוברת יותר משנה וחצי עד שהספר מגיע למדפים, ועד אז חלק מהספר כבר לא רלוונטי. ולכן עבורכם הקוראים, ובעזרתכם, אני רוצה להוציא את הספר בהקדם האפשרי כדי שתוכלו לקרוא על העתיד מראש, ולא אחרי שהדברים כבר התממשו.

 

מי אני?

שמי ד"ר רועי צזנה, ואני חוקר את העתיד כבר יותר משנתיים ביחידה לחיזוי טכנולוגי וחברתי באוניברסיטת תל אביב. במסגרת המחקרים אני בוחן ומנתח טכנולוגיות חדשות ומפציעות - כאלו שעומדות להיכנס לחיי היום-יום שלנו - ומנסה להבין איך הן ישפיעו עלינו ועל החברה שלנו. ועל זה, בעצם, הספר.

"המדריך לעתיד"

בשנתיים האחרונות השקעתי מאות שעות בראיונות עם מומחים מהחברות הטכנולוגיות המתקדמות ביותר בשוק, עם בכירים במשק הישראלי ובמשרדי הממשלה ועם פרופסורים נחשבים באקדמיה. במקביל ערכתי סקר שעבר בין יותר מארבעים חוקרי עתידים מכל העולם. את כל התובנות שפיתחתי שילבתי בספר אחד ששמו "המדריך לעתיד".

אז מה הולך לקרות בעתיד?

מה הולך לקרות בעתיד? הרבה.

יותר ספציפית, חילקתי את התחזיות לשלוש מהפכות שאנו עומדים לחוות בעשורים הקרובים: - מהפכת הייצור - שתשנה את דרכי היצירה והצריכה שלנו. - המהפכה המחשבתית - במסגרתה יצליחו מחשבים לחקות היבטים מסוימים של החשיבה האנושית. - המהפכה הטבעית - בה יזכה האדם בשליטה על הגורמים הבסיסיים ביותר בטבע, החל מהאטומים וכלה בקוד הגנטי שלו.

כל אחת מהמהפכות האלו עומדת לשנות את הדרך בה אנו עובדים, מבלים ואפילו חושבים. ביחד, הן עומדות להשליך אותנו לעידן חדש ויוצא-דופן, שעל טיבו ועל תקופת המעבר בדרך אליו אני מנסה לעמוד בספר. 

 

נושאי הספר

הספר מכסה מגוון רחב של נושאים הקשורים בטכנולוגיות ובחיינו בעתיד. החל מייצור והדפסה תלת-ממד, דרך מכוניות ללא-נהג וכלה בשיפור המוח האנושי, עצירת ההזדקנות ואפילו סקס עם רובוטים. כל אלו הינם רק חלק קטן מהנושאים המופיעים בספר.

 

דוגמאות לכתיבה שלי

אתם מוזמנים לקרוא דוגמאות לכתיבה שלי בנושאי עתיד בקישורים הבאים:

 

עשר מהפכות טכנולוגיות שישנו את חיינו - כתבה במעריב כתבה שלי ב- Ynet על חיזוי עתיד ומחשבים חכמים מאמר בבלוג שלי על המתים החוזרים לחיים בעולם הווירטואלי

 

 

 

למה אני צריך את עזרתכם?

כל המידע והתובנות שרכשתי נמצאים עכשיו בקובץ אחד גדול. כל מה שנותר לעשות זה להוציא אותו לאור.

אלא מה? אם הייתי רוצה לפרסם את הספר דרך הוצאה גדולה ומוכרת, התהליך היה לוקח שנה וחצי (בעיה המוכרת לכל סופר). והעתיד לא מחכה לאף אחד. לכן החלטתי להוציא אותו בעצמי כדי שיוכל לראות אור עוד השנה, וכדי שהקוראים יוכלו לקבל את המידע העדכני ביותר בזמן אמת.

כפי שאתם בוודאי מבינים, הוצאה עצמית כרוכה בהרבה הוצאות, במיוחד מכיוון שהאיכות חשובה לי. אלו כוללות עריכת תוכן, עריכה לשונית, הגהה, עימוד, עיצוב כריכה, המרה ועימוד מחדש לפורמט אלקטרוני (מכמה סוגים) הדפסה והפצה, ועוד היד נטויה. כל אלו עולים הרבה מאד כסף, והעלות הכוללת מגיעה לחמישים אלף שקלים. זו הסיבה שאני פותח את מיזם גיוס ההמונים הנוכחי. חצי מהסכום אני מכסה מכיסי, אבל אני צריך עזרה בכיסוי היתר.

איך נכסה את הסכום? פשוט: אתם מוזמנים לרכוש את המהדורה הראשונה והיוקרתית של הספר במחיר סמלי, ולהזמין אותה דרך האתר כאן.

 

 

עזרו לי לעשות היסטוריה (ועתיד)

הספר הזה מרגש אותי. אם תקראו את הביקורות בתחתית, תראו שהוא גם מרגש את כל מי שקרא את הטיוטה עד כה. הסיבה לכך היא שהספר סוקר את העתיד בהסתמך על הטכנולוגיות המדהימות הקיימות כבר בהווה, וממחיש כיצד הן ישפיעו עלינו כבר בעשורים הקרובים. אשמח אם תרכשו גם אתם את הספר, וביחד נוציא אותו לאוויר העולם. תודה לכם!

 

 

מה אנשים אומרים?

"מבעד לעדשות התבונה, המתבוננת באהדה באדם ובמפעלותיו, מצליח צזנה לשתף אותנו במבטו, הנע אחורה וקדימה בזמן, על עתידם של צאצאי ההומו סאפיינס בכדור הארץ שלנו ובפלנטות השכנות." - דודי גולדמן, כתב מדע בידיעות אחרונות

 

"מפליא כמה מעט ספרים נכתבים (במיוחד בעברית) על העתיד, לעומת העיסוק האינטנסיבי בעבר. הרי את העבר אי אפשר לשנות, אבל על העתיד אפשר וצריך להשפיע. ספרו המרתק של רועי צזנה הוא, לפיכך, תרומה חשובה מאוד לתיקון המעוות. בשפה קולחת ומתוך סקרנות מדבקת וידע רחב-אופקים הוא מציג בפנינו עתידים מלהיבים שנוכל לגרום להם להתממש - אם רק נשכיל לנצל בתבונה את הישגי המדע והטכנולוגיה. מומלץ ביותר לכל מי שמתעניין בעתיד. ומי שלא מתעניין - כדאי שיתחיל!"

-ד"ר אהרון האופטמן, חוקר ביחידה לחיזוי טכנולוגי וחברתי באוניברסיטת תל אביב

 

"לרועי צזנה יש את היכולת הנדירה לכתוב על מדע באופן שהוא גם מעמיק, וגם מעניין ומגרה את הדמיון. ספר זה חשוב עבור כל אדם שמתכנן להיות נוכח בעשורים הקרובים."

- אורי כץ, בעל הבלוג 'דעת מיעוט'

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 הפרויקט של

רועי
צור קשר עם היזם
ד"ר לננו-טכנולוגיה, חוקר ביחידה לחיזוי טכנולוגי וחברתי באוניברסיטת תל אביב, ומרצה בטכניון בפקולטה להנדסה ביו-רפואית. מחקריו עוסקים בעיקר בניתוח טכנולוגיות מפציעות וחדשניות וחיזוי השפעותיהן על האדם והחברה. המחקרים מתנהלים בשיתוף-פעולה צמוד עם התעשיות הביטחוניות, משרד הביטחון, משטרת ישראל והאיחוד האירופי. רועי הינו בעל טור קבוע בסיינטיפיק אמריקן-ישראל, במגזין הטכניון וב- 'בלייזר'. הוא בעל הבלוג הפופולרי 'מדע אחר' ובעל תכנית הרדיו 'דוקטור למה' (הלמה היחידה שהיא גם דוקטור). והוא גם בעל. ואבא.
52,838
מתוך 25,000 ₪
211%
מומן
0
ימים שנותרו
620
תומכים
שימו לב!
רק במקרה והקמפיין משיג את יעד הגיוס במשך הזמן שהוקצב התומכים יחוייבו
איך לתמוך בפרויקט?
מינימום 20 תודה רבה!
תודה על התמיכה ועל ההערכה! תקבלו מכתב תודה באימייל, ועדכונים שוטפים בנוגע לתהליך הוצאת הספר לאור, כולל התראה מוקדמת לפני שיגיע למדפים.

(אם אין ברצונכם לקבל עדכונים, אנא ציינו זאת בהערות).
4 תומכים
מינימום 30 "המדריך לעתיד" - הספר הדיגיטלי
נמאס לכם שכבד בתיק מרוב ספרים? נעזור לכם להיות ניידים: תקבלו גרסה דיגיטלית של הספר, בפורמט המתאים לקריאה במחשב, בסמארטפונים ובקינדל.

תמורה זו כוללת את כל התמורות הקודמות.
75 תומכים
מינימום 55 "המדריך לעתיד" - הספר הפיזי + חתימה
אתם עוזרים לספר - ולחלום - להפוך למציאות.

לאות תודה תקבלו בדואר את המהדורה הראשונה, המיוחדת והממוספרת של הספר, עם חתימה מקורית.

בנוסף תקבלו גם עותק דיגיטלי.

(משלוח חינם לכל מקום בארץ)
313 תומכים
מינימום 65 "המדריך לעתיד" + חתימה והקדשה אישית
גם ספר, גם חתימה, גם הקדשה אישית! מתנה מושלמת לבן/בת הזוג, לילדים ולהורים.

וכן, גם במקרה זה תקבלו גרסה דיגיטלית של הספר, כדי שתהיו ניידים.

(משלוח חינם לכל מקום בארץ)
72 תומכים
מינימום 75 "המדריך לעתיד" + סימניה מודפסת בתלת-ממד!
שמעתם על מדפסות התלת-ממד המסוגלות ליצור אקדחים בבית? לא נדפיס לכם אקדח, אבל הנה ההזדמנות שלכם להתהדר במוצר שהודפס במיוחד עבורכם! במסגרת זו תקבלו, ביחד עם הספר החתום, גם סימניה מגניבה שהודפסה במדפסת תלת-ממד.

(וגם עותק דיגיטלי של הספר. כי אנחנו לארג'ים.)

(משלוח חינם לכל מקום בארץ)
57 תומכים
מינימום 95 ספר + חתימה והקדשה אישית + סימניה בתלת-ממד
כל התמורות עד כה: ספר חתום (פיזי ודיגיטלי), עם הקדשה אישית וסימניה מודפסת בתלת-ממד.

(משלוח חינם לכל מקום בארץ)
94 תומכים
מינימום 400 ארוחה, בירה, דיבורים
מי שמכיר את הכתיבה שלי, מכיר גם את הסינטה-בר החיפאי המיתולוגי. אתם מוזמנים להיפגש עמי בסינטה-בר, ואפילו אביא לכם את הספר, סימניה ואכתוב הקדשה אישית במקום!

וכמובן, עותק דיגיטלי של הספר.
5 תומכים
מינימום 1000 ערב סרטים ודיון על הספר
היזם החברתי ויו"ר SpaceIL ינקי מרגלית יארח בביתו ערב סרטים קצרים ודיון בנושא הספר והמהפכות החזויות בו. הבוחרים בתשורה זו יקבלו הזמנה אישית לארוע, בנוסף לספר, לסימניה ולהקדשה אישית.
2 תומכים מתוך 4
מינימום 1500 הרצאה
אתם מזמינים אותי - אני מגיע. בין שאתם מארגנים חוג בית של חברים בסלון, או הרצאה לכל השכבה בבית-הספר - אגיע ואעביר הרצאה על כל נושא או שילוב נושאים שתבחרו מהספר.

(ההצעה אינה פתוחה לחברות פרטיות. מועד ההרצאה יתואם עמי מראש, עד שנה מרגע סגירת הפרוייקט).
2 תומכים מתוך 10
מינימום 5000 מעלה, מעלה, מעלה!
תודה לכם, על תמיכה מעל ומעבר!
אם תרצו בכך, יהיה לי לכבוד להודות לכם על התמיכה בעמודים הראשונים של הספר.
1 תומכים מתוך 3