EN HE

קב' לנפגעות התעללות

הפרויקט של
אורלי פרוינד

 

עד היום 5779 צפיות...

שמי אורלי, בילדותי עברתי התעללות מינית קשה על ידי קרוב משפחה. ההתעללות החלה מגיל חמש ונמשכה עד גיל עשרים לערך - חמש עשרה שנים. בשנתיים וחצי האחרונות זכיתי לקבל טיפול נפשי ששינה את חיי מן הקצה אל הקצה. אני מרגישה שנולדתי מחדש (הסרט על המאבק שלי להעמיד את הפוגע לדין במסגרת ערוץ 10 ניתן לצפיה בראש העמוד).
הטיפול שעברתי התאפשר לי בזכות תרומה שגוייסה מקבוצה של מתנדבים. לא יכולתי להרשות לעצמי טיפול כזה, מאחר ותקופות של עליות ומורדות חדים הקשו עליי להשיג פרנסה יציבה וסבירה. האפשרות לקבל טיפול רציף בלי לדאוג שהוא יופסק מטעמי מימון היוותה מתנת חיים עבורי ומאפשרת לי כעת לפעול למען אחרים.
כמוני ישנן עוד רבות הזקוקות לתמיכה נפשית, אך אינן מקבלות אותה. חלקן בגלל שיקולים כלכליים, וחלקן מתוך חוסר מודעות, אובדן תקווה, פחד, בושה ומתוך סיבות רבות אחרות. אני מאמינה שהשתתפות בקבוצה 
טיפולית תיתן לנשים שעברו התעללות סיכוי לשינוי והשבת תחושת השליטה על גופן וחייהן שנגזלו בילדותן. מטרת הקבוצה הטיפולית היא שנשים יסיימו את התהליך הקבוצתי בתחושת מוטיבציה ורצון עז להמשיך לעזור לעצמן ולאחרות, כל אחת בדרכה שלה, כפי שאני עושה כעת. 
גיוס הכספים דרך אתר HEADSTART יועד למימון קבוצה 
טיפולית ראשונה שיצאה לדרך בפברואר 2013 ומונה שש נשים שעברו פגיעה מינית בילדותן. את הנחיית הקבוצות לקח על עצמו מכון "משאבים" בב"ש. ההקבוצה נפגשת אחת לשבוע למשך שעתיים ומונחית ע"י פסיכולוג ופסיכולוגית קליניים שיקומיים. כל הפעילות מתבצעת במסגרת עמותת יחד מחושך לאור שהוקמה לצורך הבטחת המשך קיומה של הקבוצה הטיפולית הראשונה והקמת קבוצות  נוספות בעתיד. לעמותה לא יהיו משרדים, מבנים או נושאי משרה , הכספים שיגוייסו ישמשו למימון הקבוצות הטיפוליות בלבד  ע"י שכירת שירותיהם של מכונים פרטיים מקצועיים ומנוסים.                                                                                                                                  לשם מימון הקבוצות הבאות, לצד המשך גיוס התרומות,  נבנה מנגנון מתנדבים יחודי ופורץ דרך שמיועד לגיוס כספים באופן שוטף ולאורך זמן. עקרון הפעולה מבוסס על שלושה מעגלים:

• אנשים ממגוון תחומים מתנדבים לתרום אחת לפרק זמן, במועד ובכמות המתאימים להם, מוצר או שירות מתחום העיסוק הרגיל שלהם.

• המוצר או השירות יועבר באמצעותנו לאנשים נזקקים תמורת תשלום מוזל. אנשים אלו יזוהו ויופנו ע״י מערך הרווחה או עמותות אחרות.

• הסכום המוזל שינתן כתמורה למוצר/שירות יועבר לקרן שתממן את הקבוצות הטיפוליות הבאות.

המערך מיועד לרבים מאיתנו המעוניינים לתרום ולהתנדב אולם מתקשים למצוא הזמן והערוץ לכך. אלו יוכלו לפעול באופן מעשי ומוחשי לטובת האחר מבלי לחרוג משגרת חייהם או להעמיס על עצמם מחויבות מרתיעה.

כ- 14 שנה נאבקתי כדי להעמיד לדין את האדם שפגע בי ובאחותי, בסופו של דבר הוא נכנס לכלא ושם גם סיים את חייו. כבר למעלה מעשר שנים שאני מופיעה ומדברת בפני כל מי שרק מוכן ורוצה לשמוע אותי, פרקליטים, אנשי חינוך רופאי ילדים מטפלים או כל קבוצה אחרת...... בילדותי חייתי בתחושה של עצב פחד ואימה, שאין מה לעשות, ככה זה, שאני רעה וצריכה לסבול וכנראה שזה גם מגיע לי. כשגדלתי הצטרפו האשמה הבושה היאוש ועוד לכל הרגשות הקשים האלו.
 
העובדה שאני מדברת מול אנשים ומנסה לעשות שינוי ומאמינה שדברים יכולים להיות אחרת, היא בעצם תיקון לילדות שלי - לא עוד קיפאון ואימה וחוסר עשיה, לא עוד חוסר שליטה על חיי ועל מה שמתרחש סביבי, היום אני מרימה יד ואומרת - לא עוד! מרימה יד במקום אורלי הילדה והנערה והכמעט אישה שלא הצליחה לעמוד מולו. בשבילי העשיה למען אחרים היא גם עשיה למען עצמי. 
 
לצערי אני רק אחת מיני רבים ורבות אחרים שעברו התעללות בילדותם, אני יודעת איך הייתי לפני שקיבלתי עזרה נפשית ואיך אני היום והייתי רוצה שכל מי שעבר/ה דברים דומים ידעו שהחיים יכולים להיראות אחרת ושיש המון אנשים בעולם שמוכנים ורוצים לקחת חלק בתהליך ההחלמה הזה ולתמוך, הפרוייקט הזה וכל השותפים לו ואלה שיבואו אחריו הם ההוכחה לכך. 
 

לפירוט מלא על העמותה גלגלו מטה 

 

החלום שלי:

הרחבת המנגנון של ההתנדבות לממדים משמעותיים כך שיצליח לממן סיוע לקבוצות נוספות: תמיכה וסיוע לילדים ונוער, טיפול נפשי וליווי לילדים שנפגעו והמערכת עמוסה מכדי לסייע להם ועוד.
 
תודה לכל מי שבחר לתמוך בפרוייקט ולכל המתנדבים שכבר החלו להצטבר ברשימת המתנדבים ולכל מי שמסייע בכל דרך שהיא. מעבר לעשיה הנפלאה למען נשים שילדותן נגזלה מהן ועזרה לנזקקים, עזרתם גם לי להרגיש שלא משנה כמה דברים רעים קרו לי - יש אנשים טובים בעולם!
 

עוד קצת.........

  • אם מישהו מעוניין להצטרף לרשימת המתנדבים הוא יותר ממוזמן ליצור קשר בדרכים הבאות:

            דרך דף המיזם בפייסבוק  https://www.facebook.com/#!/childabusesupport 

             מייל -  capo13@walla.com

                        בקרוב יהיה אתר  שיבנה ע"י מתנדב שהציע את עצמו לעניין.

 

  • קצת בלוז....
  •  

     
  • והנה קטע קצר שבו אני שרה......

על עמותת יחד מחושך לאור ע.ר מס' 570580158:
 

החברים המיסדים של עמותה זו הינם:

אורלי פרוינד - יוזמת הרעיון.

יוסף פרוינד – בן זוגי ושותף לדרך.

טל פרוינד – ביתי הבכורה ושותפה לדרך.

יעל דן – שותפה לדרך מזה שנים רבות,

 גלית טולדנו – מנכ"לית אירגון YRF.

נחמה בורק – יו"ר חברה עסקית ואמנית

       עו"ד דן עופר

       בועז שביט – פסיכולוג קליני.

 

העמותה הוקמה בסיועו של עורך הדין דן עופר המתנדב לטפל בכל ענייני העמותה, רואה החשבון שאול סלומון משמש בתפקיד המבקר החיצוני של העמותה בהתנדבות.

     אני מאמינה שנצליח ליצור נורמה חברתית של עשיה רחבה למען הקהילה ע"י אנשים שבמצב

    הקיים לא היתה להם אפשרות להתנדב, ובמקביל תהיה זו אמירה חברתית שקוראת ללקיחת אחריות חברתית ע"י סיוע ותמיכה במי שילדותו נגזלה ונרמסה.

 

 

 הפרויקט של

אורלי פרוינד
צור קשר עם היזם
עמותת "יחד מחושך לאור" קמה לאחר גיוס סכום ראשוני ב"הד-סטארט" שמימן קבוצה טיפולית ראשונה לנשים שחוו פגיעה מינית בילדות בב"ש. אני עצמי שורדת פגיעה מינית מגיל 5 למשך 15 שנה ולכן מתוך הכאב והניסיון האישיים שלי החלטתי להקים בהתנדבות את העמותה. כיום יש לנו כבר 4 קבוצות טיפוליות לגברים ונשים ואנו מתכוונים להקים קבוצות נוספות ברחבי הארץ. לקריאה עלינו ניתן להיכנס לאתר העמותה. התמיכה שלכם בנו מצילה חיים ונותנת הזדמנות לנפגעים/ות לחיות חיים שיש בהם תקוה ושמחה. http://www.fromdarknesstolighttogether.org/
56,480
מתוך 54,000 ₪
105%
מומן
0
ימים שנותרו
192
תומכים
שימו לב!
רק במקרה והקמפיין משיג את יעד הגיוס במשך הזמן שהוקצב התומכים יחוייבו
איך לתמוך בפרויקט?
מינימום 25 מייל תודה
מייל תודה מכל הלב
113 תומכים
מינימום 50 + מכתב
מייל תודה בצירוף מכתב עם משהו שכתבתי לפני שנים על רגשותי כילדה
35 תומכים
מינימום 100 שני שירים
שני שירים שהקלטתי על דיסק עם הקדשה
50 תומכים
מינימום 1000 שיח אישי + הרצאה
שיח אישי והרצאה שלי בנושא
8 תומכים
מינימום 2000 הופעה
הופעה בשירי ג'אז ובלוז/ישראלי/מיקס (אני שרה, בן זוגי על הגיטרה)
10 תומכים