EN HE

אחרי השבר, יחד בונים שוב

הפרויקט של
אליעזר וחייקי לייאנס

בית חב"ד חדש אחרי רעידת האדמה

 

לפני כשנתיים החריבה רעידת אדמה נוראית את בניין בית חב"ד למטיילים בניו-זילנד. הבית נהרס ועמו ציוד רב. בעצם, הכול ירד לטימיון.

שנתיים אחרי, העיר קרייסטצ'רץ' עדיין הרוסה, וגם תנועת המטיילים אליה נפסקה. אבל דרום ניו-זילנד עדיין מושכת אליה מטיילים רבים.

 

בית חב"ד למטייל בקווינסטאון

 

אנחנו רוצים לפתוח עכשיו את בית חב"ד למטייל בקווינסטאון, שבדרום ניו-זילנד. זה מקום אסטרטגי מאוד מבחינת תנועת המטיילים, יציאה לטרקים וחזרה מהם, ובית חב"ד יוכל לתת למטיילים שירות חיוני.

בית חב"ד יהיה בית חם ופתוח לכל מטייל. תחכה לו שם פינת אינטרנט, שתאפשר קשר עם הבית והחברים. על לוח המודעות ימצא הודעות חשובות. יוצעו לו קפה ועוגיות, ואף ארוחות מזינות. בשבתות ובחגים נסעד ביחד, באווירה שמחה ומרוממת רוח.

בחגים ייפגשו המטיילים בסממני החג – שופר בראש השנה, סוכה בסוכות, חנוכייה בחנוכה, מצה בפסח. בבית-הכנסת יוכלו להתפלל במניין, לשמוע קריאת התורה ואף להצטרף לשיעור קטן ומחכים.

ואם אבד הדרכון, או חלילה אירוע של מעצר או אסון – אנחנו נהיה שם בשבילכם.

 

מאיפה המימון?

 

בחצי השנה האחרונה גייסנו תמיכה מאנשים רבים בעולם בעבור פתיחת בית חב"ד בקווינסטאון. להשלמת המלאכה אנחנו זקוקים לעוד 30 אלף דולר, שזה קצת יותר מ-100,000 ₪.

שיתפנו חברים ויחד הקמנו את המיזם הזה. כולנו יחד נוכל לעשות טוב בקצה העולם לחבר'ה צעירים, שמאוד ישמחו למצוא אפילו שם בית חם ונקודת חיבור יהודית וישראלית.

"למה חב"ד לא ממנת?!" – זו שאלה שנשאלת לא-אחת. האמת היא שלחב"ד המרכזית אין מקורות כספיים להחזקת המפעל האדיר של בתי חב"ד ברחבי תבל. כל בית חב"ד הוא גוף כלכלי עצמאי, שמקיים את עצמו בכוחות עצמו. אז מי מממן אותו? אתם שואלים.

 

אנשים טובים, ובעצם, אתם.

 

הבה נתגייס יחד, כל אחת ואחת יתנו כתף, וכולנו נהיה שותפים בהקמת בית חב"ד חדש בקצה העולם.

 

אנחנו נהיה שם פיזית בעבור כל המטיילים, אך תמיד נזכור מי עזר לנו להקים את המקום.

תודה מכל הלב ושתהיה לכולכם שנה טובה ומתוקה.

 

 

 

 

 

 הפרויקט של

אליעזר וחייקי לייאנס
צור קשר עם היזם
נעים להכיר, אנחנו נהיה בקרוב בע"ה שליחי חב"ד בקווינסטאון ונקים שם את בית חב"ד. תמיד חלמנו על שליחות והקמת בית חב"ד אי-שם בעולם. כך חונכנו בבית ובמוסדות החינוך שבהם למדנו. בחנוכה לא חגגנו עם המשפחה, אלא יצאנו להדליק את האור בחוץ, בחנויות ובבסיסי צה"ל. תופתעו לגלות,אני כמעט לא זוכר את עצמי עושה את ליל הסדר בבית. כן, החג הכי משפחתי שיש. חגגתי אותו עם המטיילים בסנטה טרזה, בקוסטה ריקה, באמסטרדם, בבנגקוק ובפעם האחרונה בקווינסטאון שבדרום ניו-זילנד. עכשיו אנחנו עומדים לקראת האתגר הגדול – הקמת בית חב"ד שישרת כ-30 אלף מטיילים ישראלים בשנה. בואו נעשה את זה ביחד!
103,865
מתוך 100,000 ₪
104%
מומן
0
ימים שנותרו
270
תומכים
שימו לב!
רק במקרה והקמפיין משיג את יעד הגיוס במשך הזמן שהוקצב התומכים יחוייבו
איך לתמוך בפרויקט?
מינימום 50 תשורה
בתמיכה של 50 ש"ח מכתב תודה אישי על השותפות בהקמת בית חב"ד בקווינסטאון בדרום ניו זילנד.
73 תומכים
מינימום 120 תניא ממהדורה ממוספרת
אנחנו מתכוונים להדפיס בניו זילנד מהדורה מיוחדת וממוספרת עם הקמת בית חב"ד באי הדרומי. כל תומך יקבל עותק מהמהדורה הממוספרת עם הקדשה אישית ותעודה.
רעיון הדפסת תניא מגיע מדרישתו של הרבי מליובאוויטש בשנים האחרונות להדפיס את התניא, ספר היסוד של חב"ד בכל מקום בעולם בו יש יהודים, באומרו שהדפסה זו היא הביטוי העכשווי לתשובתו של המשיח אל הבעש"ט: "לכשיפוצו מעיינותיך חוצה" אז הוא יבוא המשיח ויתגלה.
58 תומכים מתוך 600
מינימום 180 סיור מיוחד בכפר חב"ד
למה יש בכפר חב"ד בית מברוקלין? איך מגדלים אתרוגים? ומה עושים מהם? איך אפים מצה שמורה? ולמי שייכים המים שלנו?
על כל אלה תוכלו ללמוד בסיור המרתק שאנו מכינים במיוחד עבורכם, ואם יתאפשר ניפגש עם האנשים הפעילים במרכז השליטה של הפעילות החב"דית בארץ ובעולם.
(הסיורים ייערכו בקבוצות קטנות)
31 תומכים מתוך 300
מינימום 360 מיועד לקהילה באוסטרליה
תשורה זו מיועדת לאזרחי אוסטרליה.
17 תומכים
מינימום 360 אורחי כבוד בחגיגת הפתיחה
תמיכה זו תתן לך תעודת הוקרה, ספר תניא מהמהדורה המיוחדת וכרטיס הגרלה לטיסה זוגית לחגיגות פתיחת בית חב"ד בקווינסטאון באי הדרומי בניו זילנד, כנציגם של כל התומכים והאוהדים תכובדו בפתיחת הבית.
מקובל בקרב חסידי חב"ד לערוך הגרלה על נסיעה לרבי מליובאוויטש כאשר הזוכה נחשב לשליחם ונציגם של כל המשתתפים בהגרלה,
107 תומכים
מינימום 3600 תומך מייסד
תקבל את כל התשורות הכתובות מעלה, כשהתעודה הממוסגרת תהווה אות כבוד לכבודך כשותף בכיר בהקמת בית חב"ד בקווינסטאון בדרום ניו זילנד, נקדיש לזכותך או לזכות יקירך את בית חב"ד.
6 תומכים