EN HE

Amar Majuli- מג'ולי שלנו

הפרויקט של
Amar Majuli

 

צפיתם כבר בסרט? אם לא זה הזמן, הוא ממש כאן למעלה...

----------------------------------------------------------------------------------------------

 

לכל היקרים והיקרות שכבר תמכו ולאלה שבפעם הראשונה מבקרים אותנו!

איזו שמחה גדולה וכן הקלה להגיע ליעד הנכסף. אנחנו מאד מתרגשות ומודות לכולם על התמיכה והאהבה.

עם זאת הקמפיין יסגר רשמית רק במוצאי השבת הקרובה, בשעה 23:00.

 

על אף שעברנו את סכום היעד (שלא העזנו לחלום על יותר ממנו) שיאפשר לנו להקים את המרכז ולפעול לעצמאות הפרויקט, אנחנו ממשיכות ביומים שנותרו בגיוס ומקוות להגיע ליעד חדש של 125,000 שקלים!

הכסף הנוסף יאפשר את הרחבת הפרויקט והמרכז מעבר לצרכים המינימאלים והדוחקים. אל תהססו, כל תמיכה נוספת תרבה טוב.

 

המילים היפות והתמיכה הרחבה מעודדות אותנו להמשיך במרץ בעשיה המשותפת עם תושבי מג'ולי המקסימים. שוב, תודה מעומק הלב לכולם. שום דבר לא מובן מאליו.

 

-אנחנו קרובים מתמיד-

גילי (מג'ולי) ושקד (בישראל). 

--------------------------------------------------------------------------------------------------

 

נותנים יד לשינוי: תומכים בפרוייקט אמאר מג'ולי

אנחנו, גילי ושקד, פונות אליך בהתרגשות לתמוך בפרויקט שאנו מובילות מזה כשנתיים בקרב שבט המישינג באי מג'ולי (הודו), שאדמותיו הולכות ונסחפות ותושביו נמצאים בסכנה קיומית.

עד כה, הפרויקט "אמאר מג'ולי" שינה כבר חיים של מאות משפחות וכעת הוא בשל להפוך לעצמאי ולסלול דרך לעתיד טוב יותר עבור שבט המישינג.

הפרויקט פועל כיום בלמעלה מ-20 כפרים. יחד עם הקהילה המקומית אנו יוצרים ומפתחים מקורות פרנסה בתחומי החקלאות, האריגה והתיירות הסביבתית. בלב הפרויקט פועם קואופרטיב נשים אורגות המונה כבר 80 חברות – נשים שגילו שביכולתן להתפרנס בכבוד ולפרנס את משפחותיהן.

 אנו פועלות מתוך חזון משותף לפיתוח מנהיגות ומעורבות חברתית שתאפשר לתושבים לפעול בעצמם למען עתידם באי.
בימים אלו, אנו צריכות תומכים שיעזרו לפרויקט המשמעותי הזה להמשיך להתקיים, לשנות חיים ולהפוך למשמעותי ויציב. הסכום שאנו מנסות לגייס בעזרתכם יעמיד את הפרויקט הזה על הרגליים-  ומשם הוא כבר ימשיך לתפקד בצורה עצמאית.
   

אנו מציעות לך להיות חלק מפרויקט ייחודי זה ומתחייבות להפנות את תמיכתך לפעולה שתאפשר עתיד טוב יותר לקהילה שלמה המתמודדת עם אתגר קיומי.

 

 - כפתור התמיכה מחכה ללחיצתך עכשיו! -

 

הקמפיין יסתיים מחר, מוצאי שבת, בשעה 23:00!

 

שימו לב- אומנם הטקסט של התשורות ארוך אבל הקדשנו להן מחשבה רבה והן שוות ומרגשות, שווה לקרוא.

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------

 

מעט רקע על המקום -  Majuli Island, Assam, India

האי מג'ולי שבנהר הברהאמהפוטרה ((Brahmaputra מהווה בית ל כ- 160 אלף תושבים השייכים לקהילות ולשבטים שונים ומבורך במגוון רחב ונדיר של צמחיה וחי. האוכלוסייה השבטית באי מורכבת ברובה מבני  שבט המישינג (Mising), המתגוררים על גדות הנהר ועובדים למחייתם בחקלאות ובדייג. כמו כן, ידועים בני המישינג בכישרונותיהם באומנות אריגה עשירה, בבניה ייחודית בבמבוקים, בהכנסת האורחים ובשמחת החיים שלהם. בשנים האחרונות מתמודדים תושבי האי עם מפגעים סביבתיים ההולכים ומקצינים, ביניהם: סחף כבד של אדמה (עד כה איבדו למעלה מ 9000 משפחות את ביתם ומקורות פרנסתם) והצפות רחבות היקף הפוקדות את האי מידי שנה וגורמות לאובדן חיי אדם ונזק רב לרכוש. מפגעים אלו בשילוב עם בידודו הגיאוגרפי של האי והדרה חברתית מתמשכת של האוכלוסייה השבטית, הופכים את המשך החיים על האי, האהוב על תושביו, לאתגר הישרדותי.

 

מטרות הפרויקט: יצירת מבנה קהילתי עצמאי שיאפשר לאנשים בקהילות הכפריות המוחלשות במג'ולי לפעול למען שיפור הביטחון והרווחה הכלכלית – חברתית והבטחת עתיד טוב יותר.

 

הדרך:  מינוף היכולות והנכסים של הקהילות המקומיות במג'ולי על ידי עידוד מנהיגות, יצירתיות ויצירת קשרים ושיתופי פעולה פוריים המתבססים על אמון.

 

תחומי הפעילות: בשלב הנוכחי בפרויקט משולבים שלושה תחומי פעילות לפיתוח בר קיימא: (1)העצמת נשים (2)חקלאות אורגנית וסביבה (3)התנדבות ואקטיביזם, כאשר בכל אחד מהם באים לידי ביטוי  פן חברתי, כלכלי וסביבתי.

 

 העצמת נשים: קידום השתתפות חברתית, כלכלית ועצמאות של נשים

לב ליבה של העבודה הקהילתית שלנו במג'ולי הינו קואופרטיב אורגות משבט המישינג הנקרא 'רנגאם'-Rengam . רנגאם מספק ל 70 הנשים החברות בו ולמשפחותיהן הזדמנות לפרנסה ברת קיימא תוך שימוש בקישוריהן המסורתיים בתחומים של אומנות שבטית ותיירות אקולוגית. מעבר לבסיס להכנסה, העצמה ועצמאות מהווה הקואופרטיב עבור החברות בו פלטפורמה לשיתוף ופעולה קולקטיבית.

  בנק אופנים לנשים-  פרויקט ייחודי זה מספק אופניים לנשים על בסיס הלוואה במטרה להגדיל את הניידות שלהן, נגישותן לשווקים ועל-ידי כך להעצים את עצמאותן הכלכלית והחברתית. הבנק מנוהל באופן עצמאי על ידי קבוצת חסכון של נשים ועד היום נמסרו דרכו 22 זוגות אופניים לנשים בכפרים מרוחקים.

 

סביבה וחקלאות ברת קיימא: שיפור מקורות הכנסה חקלאיים וקידום פתרונות סביבתיים

בשותפות ייחודית עם עמותה מקומית בשם Farm to Food  יזמנו תהליך הכשרה לחקלאות אורגנית. באמצעות תוכנית זו אנו מספקים כלים מעשיים לכ-70 משקי בית חקלאיים על מנת להגדיל את התנובה החקלאית בדרך בת-קיימא, תוך התמקדות ב:

  1. טכנולוגיות פשוטות, יעילות וידידותיות לסביבה.
  2. יצירת פלטפורמות לשיתוף פעולה בין חקלאים, מומחי חקלאות והמגזר הפרטי.
  3. הכשרת קבוצת חקלאים מובילים כמאמנים, שאחראים להטמעת הידע ויישומו  (הפרקטיקה) בכפרים שלהם.

במסגרת הכשרה זו נחשפים החקלאים להשפעת הבחירות שלהם על חיי הקהילה בטווח הארוך והקצר, ולאחראיות האישית שבידיהם על סביבתם.

 

התנדבות ואקטיביזם: הנחלת הערך של קהילה הפועלת למען עצמה

מתוך מטרה לעודד אקטיביזם ומנהיגות מקומית למען פיתוח בר קיימא המובל על-ידי הקהילה, הקמנו קבוצת מתנדבים מקומית. קבוצה זו של חברות וחברים מסורים, המגיעים מקהילות שונות, מבצעת יוזמות לטובת שכבות החברה הפגיעות ביותר בחברה במג'ולי. קבוצה זו מהווה פלטפורמה הכרחית לזיהוי צרכים המגיע מתוך הקהילה עצמה וכן פלטפורמה ליצירת הצוות העתידי של הפרויקט שיוכל לאפשר לפעילות להתנהל תחת ידיים מקומיות.

 

שותפים: בראש ובראשונה הפרויקט שלנו מונע מבנייה של שותפויות ויצירת שיתופי פעולה. השותף העיקרי לדרך הינה הקהילה המקומית במג'ולי. כיום מרבית העבודה שלנו מרוכזת בכפרי שבט ה'מישינג' השותפים בעיצוב הפרויקטים ובהחלטות לאורך הדרך.

שלושה ארגונים מקומיים תומכים בעשייה שלנו בפרויקטים השונים –F2F, The Ant וIMPACT- NE.

 

תקציב:

100,000 השקלים שברצוננו לגייס יאפשרו את הקמתו של מרכז אמאר מג'ולי ופיתוח האמצעים הדרושים לעצמאות הכלכלית של הפרויקט בעוד כשלוש שנים.

המרכז  יעודד  העצמה  קהילתית  והקמת קואופרטיבים,  יספק ליווי והדרכה מקצועיים ומערך של הכשרות , כל זאת  בעזרת תשתית פיזית  בסיסית וחסכונית  וצוות מקומי מסור.

 

תוכניות לעתיד

אנו מחויבים להקמתו של המרכז שימשיך את קווי הפעילות הנוכחיים תוך הרחבת רמת ההשפעה וכן פיתוח של תחומים נוספים שיענו לצרכים העולים מהשטח. הצטרפו אלינו לפייסבוק ותהיו מעודכנים גם בעתיד...

 

בתקווה שנגענו בליבכם- אנא תמכו עכשיו בהקמת המרכז שלנו כפי יכולתכם!

 

שתפו, הצטרפו לעשייה ובואו לבקר!

 

"Be the Change you wish to see" (Mahatma Gandhi)הפרויקט של

Amar Majuli
צור קשר עם היזם
עם השלמת התואר השני במסגרת התוכנית לפיתוח קהילות באוניברסיטה העברית, החלטנו לפעול כצוות להקמת הפרויקט 'אמאר מג'ולי'. כל אחת מאיתנו מגיעה מרקע שונה: גילי בעלת תואר ראשון באנתרופולוגיה, סוציולוגיה ולימודי המזרח עם ניסיון רב בעבודה באזורי הודו הכפרית. שקד בעלת תואר ראשון בסביבה ואטמוספירה עם רקע של שנים רבות בתחומי הגנה על הסביבה דרך אקטיביזם וחינוך. נסיון העבודה השונה והקשר האישי החזק מאפשרים לנו לפעול כצוות מסור ומקצועי המשלים אחת את השנייה, בהובלת הפרויקט אמאר מג'ולי. פעילות זו מאפשרת לנו לפעול באהבה למען מטרות שאנחנו מאמינות בהן ואנו מקדישות לה את מירב מאמצינו בימים אלו.
112,125
מתוך 100,000 ₪
112%
מומן
0
ימים שנותרו
367
תומכים
שימו לב!
רק במקרה והקמפיין משיג את יעד הגיוס במשך הזמן שהוקצב התומכים יחוייבו
איך לתמוך בפרויקט?
מינימום 25
תודה רבה!
32 תומכים
מינימום 50
מלבד התמיכה בהקמת המרכז:
תקבל ארנק קטן- עבודת יד בעיצוב מסורתי של נשות שבט המישינג (שתהליך הייצור שלו יתמוך כלכלית באחת מ 70 הנשים העובדות עימנו) + מכתב תודה מהקואופרטיב.
113 תומכים
מינימום 100
מלבד התמיכה בהקמת המרכז:
*תקבל 'גמוסה' (בד המשמש למגוון רחב של פעולות)- עבודת יד בעיצוב 'אסאמי' מסורתי (שתהליך הייצור שלו יתמוך כלכלית באחת מ70 הנשים העובדות עימנו)+ מכתב תודה + תמונה משתילת העץ (להלן..)
*נשתול בשמך עץ מאכל או עץ התומך בייצור המשי המקומי באחד מבתי החקלאים העובדים עימנו, שיתמוך בביטחון התזונתי והכלכלי של בעליו.
154 תומכים
מינימום 250
מלבד התמיכה בהקמת המרכז:
*תקבל תיק צד- עבודת יד בעיצוב מסורתי של שבט המישינג (שתהליך הייצור שלו יתמוך כלכלית באחת מ70 הנשים העובדות עמנו)+ מכתב תודה מהקואופרטיב + נשלח לך קישור לסרטון שניצור לאחר ההשתלמות (להלן)
*נתמוך בשמך אישית באחת הנשים האורגות בקואופרטיב, בעזרת יום השתלמות מקצועית מחוץ לאי.

41 תומכים
מינימום 500
מלבד התמיכה בהקמת המרכז:
* תקבל צעיף (שאל)- מסורתי ומובחר, עבודת יד של שבט המישינג (שתהליך הייצור שלו יתמוך כלכלית באחת מ70 הנשים העובדות עמנו) + פוסטר בגודל 30X40 מהפרויקט שמימנת (להלן) + מכתב תודה אישי מקבוצת המתנדבים.
*קבוצת המתנדבים שלנו תקיים את אחד הפרויקטים הבאים בשמך:
(1)סדנת פילטרים לטיהור מים בכפר והצבה של 10 פילטרים חדשים (2)הקמת קירות לבתי-ספר או שיפוץ בית של משפחה ענייה (3)שתילת גינת ירק עבור משפחה מעוטת יכולת.
27 תומכים
מינימום 1000
מלבד התמיכה בהקמת המרכז:
*תקבל ארנק קטן+ גמוסה (בד המשמש למגוון רחב של פעולות)+ תיק צד, שהינם עבודת יד מובחרת של שבט המישינג (שתהליך הייצור שלהם יתמוך כלכלית באחת מ70 הנשים העובדות עמנו) + תמונה מתהליך הייצור + מכתב תודה אישי מהקואופרטיב הכולל את סיפורה האישי של אורגת הערכה.
*נקנה בשמך 20 קילו נוספים של כותנה עבור בנק חומרי הגלם של קואופרטיב הנשים שלנו. בצורה זו מאגר הבסיס יגדל באופן קבוע ומחזור המכירות יוכל לגדול בהתאם.

12 תומכים מתוך 25
מינימום 5000
מלבד התמיכה בהקמת המרכז:
* תקבל ערכה שהיינה עבודת יד מובחרת של שבט המישינג- ארנק קטן+ גמוסה (בד המשמש למגוון רחב של פעולות)+ תיק צד+ צעיף (שתהליך הייצור שלה יתמוך כלכלית באחת מ70 הנשים העובדות עמנו) + שלושה מכתבים מאת הבן אדם ששלחת להכשרה (להלן) בו הוא ידווח לך על התקדמותו.
*נשלח בשמך את אחת מהנשים המנהלות את הקואופרטיב או את אחד מחברי קבוצת המתנדבים שלנו לקורס הכשרה מקצועית של כמה חודשים באחד הנושאים הבאים- מחשבים, ניהול חשבונות, שיווק או אנגלית.
6 תומכים מתוך 10
מינימום 10000
מלבד התמיכה בהקמת המרכז:
*תקבל שיר בשפת המישינג שייכתב במיוחד עבורך + מתנה מסורתית (שלא תיפול ברמתה מהתשורות הקודמות) שתיארג על-ידי הנשים ועל פי בחירתן, בכפר בו יוקם הבנק (להלן).
* נקים בנק אופניים נוסף לנשים (שמתפעל את עצמו בעזרת קבוצת נשים ואינו זקוק לשום מימון נוסף) שאתה תהיה נותן החסות שלו וכן אתה תבחר לו את השם! ההקמה כוללת קניה ראשונית של 20 זוגות אופנים, ליווי מקצועי למשך שנה ועוד!
2 תומכים מתוך 2