EN HE

מחשבה שניה על ברית מילה

הפרויקט של
רני כשר


חשיפה ראשונה של הספר בתקשורת - אצל אברי גלעד והילה קורח בערוץ 2

פורסם ב- 20/04/2017

שלום לכולם,
לשמחתי הזמינו אותי לראיון בתכנית הבוקר של "רשת" בערוץ 2.
מקווה שזוהי רק ההתחלה של "חייבים לדבר על ברית המילה", ושיהיו עוד כאלו.

להלן הקישור לראיון.


כל טוב וסופשבוע נפלא,

רני


זה הזמן להמשיך את פרויקט "העלאת המודעות לברית המילה"

פורסם ב- 11/04/2017

חג חירות שמח לכולם,

עברנו בשמחה את ליל הסדר, ומחר, אם לא יהיו שינויים, אני מתראיין לתכנית הבוקר בערוץ 2 בהנחיית אברי גלעד והילה קורח, על הספר "מילה - מחשבה שנייה על ברית המילה".

אתם יודעים בוודאי שבינתיים פתחתי פרויקט חדש שנקרא "חייבים לדבר על ברית המילה", שמטרתו לגייס מתנדבים וכסף לקמפיין תקשורתי להעלאת הנושא לשיח הציבורי.

אם אתם מתכוונים לתמוך בפרויקט, היום זה זמן מצוין לעשות זאת, משום שמחר, לאחר שידור התכנית, ייכנסו בוודאי אנשים רבים לפרויקט, ואם הם ימצאו שהפרויקט צבר תומכים רבים, זה ידרבן אותם לתמוך אף הם.

אז אשמח אם תוכלי להצטרף לפרויקט ההמשך "חייבים לדבר על ברית המילה:.

https://www.headstart.co.il/project.aspx?id=22651

חג חירות שמח,

רני כשר


זהו! כל הספרים, כולל אלו בכריכה הקשה נשלחו לתומכים!

פורסם ב- 12/03/2017

שלום לכל התומכים והתומכות,

בשעה טובה אני שמח לבשר לכולם, שכל הספרים יצאו אל התומכים והתומכות, כולל הספרים בכריכה הקשה!

טוב.. לא ממש כולם. 

הספרים בכריכה הקשה יישלחו מחר או מחרתיים (תלוי בדואר ישראל - הם בדרך לביול) לכל מי ששלח אלי כתובת מעודכנת.

הספרים בכריכה הרכה נשלחו כבר לפני מספר שבועות, או נאספו בנקודות האיסוף ברחבי הארץ.

אבל, יש ספרים שחזרו מכל מיני סיבות. לכן, כל מי שמצפה לספר ועדיין לא קיבל, מוזמן לכתוב לי מייל (rani.kasher בג'ימייל) ואבדוק מדוע הספר לא הגיע, ונמצא דרך שהספר יגיע ליעדו.


וכבר אני מתחיל להתכונן לפרוייקט הבא - העלאת המודעות הציבורית לנושא ברית המילה, באמצעות הספר/הרצאות/כנסים/ראיונות/כתבות וכד'. 

אני מעוניין שמהות הפרוייקט תהיה: "חייבים לדבר על זה...". בכוונה הוא לא יהיה "נגד ברית מילה" אלא בעד דיון בנושא והפסקת הטאבו על עצם הדיון, בחינת הסיבות לקיים את המנהג, ניפוץ מיתוסים והחדרת העובדות במקומם - כל זאת כדי שאנשים יוכלו להבין על מה מדובר, ובהתאם למידע שיהיה בידם - לבחור את דעתם ובחירתם בנושא. קיומו של הספר מאפשר להביא את המידע לכל מי שמעוניין, ולכן זו הזדמנות למנף ולהעלות לדיון ציבורי את הנושא.

כדי לעשות כל זאת, אני מתכוון לפתוח פרוייקט הדסטארט נוסף, בו אגייס כסף כדי שאפשר יהיה לממן מגוון של פעולות, כמו לשכור בעל מקצוע שיהיה אחראי על ה"חדירה" לתקשורת, הפקת חומר פרסומי, משלוח ספרים לספריות ציבוריות ואנשי ציבור, אירגון כנסים ועוד. 

אשמח מאד אם תוכלו לשלוח לי הצעות ורעיונות איך לקדם את הנושא בכיוונים השונים, ובהתאם לסכום הכסף שנשיג אפשר יהיה להתקדם.


שוב תודה לכל אחד ואחת מכם על התמיכה בי, בספר וברעיון כולו, 

ולהתראות בפרוייקט הבא,


פורים שמח,

רני כשר


עדכון מרגיע לגבי האופציות לקידום הספר

פורסם ב- 01/03/2017

שלום לכולם,

קיבלתי הבוקר מספר הודעות לגבי שיווק הספר. אני בשלב הגישושים בלבד, ולא חתמתי עם אף אחד עדיין. 
גם העבודה עם משרדו של נתנאל סמריק לא התקדמה מעבר לפגישת היכרות.

בעקבות כמה מהתומכים שהאירו את עיני, גיליתי כמה דברים שלא ידעתי קודם לכן על החברה של סמריק, ובעיקר איזכורים רבים של החברה שלו ב"תקדין" בתביעות שונות, וכן במאמרים ב"דה-מרקר", חלקם ממש מהחודשים האחרונים.

תודה לכל המזהירים. בשלב זה אני  מתרחק, וממשיך לבחון דרכים נוספות ואחרות לקידום הספר, ומאד-מאד שמח לקבל מכם מידע, הצעות, הערות והארות.

שוב תודה שאתם שם,

כל טוב!!
רני


רוב הספרים נשלחו או נמסרו. הספרים בכריכה הקשה - בדרך!

פורסם ב- 01/03/2017

שלום לכל התומכים והשותפים בפרוייקט,

הספר יצא לאור מבית הדפוס לפני כחודש וחצי. תומכים רבים הצטרפו למעגל "תומכי ההפצה", ומאפשרים למי שאינו רוצה לחכות עד שהספר שלו יגיע בדואר, לבוא ולאסוף אותו מעשרות נקודות ברחבי הארץ. כאן תמצאו את המפה ובה נקודות האיסוף. הפרטים המדוייקים נמסרים רק למי שאמור לבוא ולאסוף את הספר.


אני מודע לכך שלא כל הספרים הגיעו לתומכים, וזאת מסיבות שונות - טעויות שלי, טעויות של הדואר, אנשים שלא אספו את הספר מסיבות שונות ועוד.

לכן, אני מבקש מאד מכל מי שעדיין לא קיבל את הספר בכריכה רכה, עם הקדשה או בלי, שיפנה אליי למייל rani.kasher@gmail.com כדי שאוכל לדאוג לכך שהספר יגיע ליעדו. כדי לעזור, אנא צרפו במייל את השם בו נרשמתם בהדסטארט, הכתובת המעודכנת שלכם, מס' נייד, סוג הספר שהייתם אמורים לקבל, וכן כתבו בכותרת ההודעה "לא קיבלתי את הספר". ספרי הכריכה הקשה עדיין בעבודה, וכאן אפשר לראות בסרטון וידאו קצר חלק מהכנת הספר בכריכה הקשה, ואולי אף להבין מדוע הדבר לוקח לי כל-כך הרבה זמן (רמז - חלק גדול מהסרטון מוצג בהילוך מהיר)...


ועכשיו - ליעד הבא.

מסתבר שכדי שהספר יגיע לכמה שיותר אנשים, אני חייב להיעזר באנשי מקצוע. לאחר סקר שוק בתחום, בחרתי במשרד הפרסום של נתנאל סמריק, איש גלי צה"ל לשעבר, שהקים חברה שמתמחה בקידום דיגיטלי של ספרים בארץ ובחו"ל. כאן אפשר להתרשם מעבודתם של נתנאל וצוותו. 

קיימתי פגישה ראשונה עם נתנאל, והתרשמתי מאד ממנו ומהגישה של החברה שלו, ואני מאמין שעבודה משותפת עם חברה זו עשויה בהחלט לקדם את המודעות לנושא ברית המילה, באופן שבשום מקרה לא אוכל לעשות בעצמי.

אבל, הדבר עולה לא מעט כסף, וכאן אני  חייב לפנות אליכם לעזרה - אם אתם עצמכם, או מישהו אחר שאתם מכירים, יהיה מוכן לתמוך כספית בפרוייקט באופן ייעודי בשיווק נושא ברית המילה באמצעות הספר - אנא פנו אליי במייל או בטל' 050-5751581. מדובר בסכום של כמה עשרות-אלפי שקלים בשנה הראשונה.

אשמח לספר בפרטי מה אומרת התמיכה, וכן לערוך פגישה משותפת עם נתנאל סמריק, אשר יסביר מה כולל הליווי השיווקי של הצוות שלו. מטרת הליווי היא להביא את הנושא לתקשורת, וכן ברשתות החברתיות, ולהשתמש באמצעים שונים כמו הרצאות, ראיונות, קטעי וידאו, קטעים מהספר, אירועים וכד' - כל זאת כדי להשאיר את הנושא ברמה גבוהה של מודעות האנשים, מה שיגרום לאנשים, אני מאמין, להפסיק להתייחס למנהג ברית המילה כאל משהו טריביאלי שאינו דורש מחשבה מעמיקה, ולרצות להבין אותו לעומקו לפני שעושים את הבחירה אם למול או לא. להשקפתי יש צורך להגיע לקהלי יעד רחבים, למשל להורים של זוגות צעירים, סבים וסבתות, צעירים לפני הקמת משפחה - למעשה כל מי שצריך לבחור אם למול את בנו או לא, אבל גם כל אלו שמסביב להורים אלו, אשר משפיעים על החלטתם.

אני מאד מקווה שאוכל למצוא מישהו/מישהי/מישהם שהנושא חשוב להם, וגם יש להם את האמצעים הכספיים להביא אותם למציאות.


מוזמנים לבקר באתר הפייסבוק של הספר כאן, לצפות בסרטונים שונים שהכנתי, ולבקר מידי פעם באתר (שנמצא בבנייה, וכרגע כולל רק את ה"חנות" של הספר) כאן. בעתיד יהיה גם בלוג, סרטונים, סטיקרים וכד'.


שוב תודה רבה על התמיכה,

להתראות,

רני


הספר ירד לדפוס, ויוולד בעוד כשבוע וחצי!

פורסם ב- 04/01/2017

שלום לכל התומכים,

הרבה זמן חיכיתי כדי לבשר לכם שהנה, הספר בחוץ. וזה אכן קורה!

היום (4.1.2017) נשלח הקובץ של הספר לבית הדפוס, מחר אקבל "העתק שמש" לבדיקה אחרונה שלא קפץ שום דבר, בתחילת השבוע הבא הספר ייכנס למכונת ההדפסה, ולקראת תחילת השבוע שלאחר מכן, כלומר בעוד כשבוע וחצי, אקבל את הספרים אליי.

בחודשים האחרונים, לאחר שסיימתי את הכתיבה בסוף חודש יולי, עסקתי בעריכתו של הספר. לא לבד כמובן, וזו הסיבה שהעניינים לקחו את הזמן שלהם. אמנם הבטחתי להוציא לאור את הספר בסוף אוגוסט, אך לא לקחתי בחשבון את זמן העריכה, ובעיקר לא לקחתי בחשבון שהחלק של העריכה יהיה יותר קשה אפילו מהחלק של הכתיבה, וזאת בעיקר בשל העובדה שלא רק אני מעורב בזה, ויש "פינג-פונג" אינסופי ביני ובין העורכת, כולל ניקוש חוזר ונשנה של השגיאות, האותיות הקופצות, הפסיקים והרווחים וכל השאר.


אבל כל זה מאחורינו, והספר מוכן. אני בטוח שעדיין יימצאו בו שגיאות וטעויות, אבל את אלו אוכל לתקן רק במהדורה הבאה.

דבר נוסף שלא לקחתי בחשבון הוא היקף החומר ומגוון הנושאים שקשורים בברית המילה. היות שהצבתי לעצמי אתגר לכתוב ספר מקיף, הייתי חייב להכניס נושאים רבים ומגוונים, מה שגרם לכך שהספר יצא עב-כרס. אמנם הצלחתי להוריד בעריכה כ-120 עמודים, אבל בסופו של דבר קיבלנו ספר של 580 עמודים, הכולל כ-1,330 הערות ומראי-מקום.

כדי לא להכביד על הקורא/ת, הספר יודפס על נייר קל משקל (אך חזק ועבה כמו נייר רגיל), וכך משקלו יהיה קצת יותר מחצי ק"ג, ולא כמעט קילו אילו היה מודפס על נייר רגיל. כך גם נחסכים כ-60% מסיבי הנייר, והיות שבוודאי ידוע לכם שענייני סביבה חשובים לי לא פחות מערלות של תינוקות, הצלחתי גם כאן להקטין את הפגיעה הסביבתי, שבהחלט קיימת, מתוקף העובדה שאני מוציא לאור את הספר.


בשל גודלו של הספר, מרכיב העלות השתנה מכוונותיי המקוריות, ובסופו של דבר הגעתי להוצאות כמעט כפולות בהוצאתו לאור. ההוצאות הישירות להוצאתו כוללות: עימוד, הגהה לשונית, עריכה לשונית ועריכה תכנית, הדפסה ועיצוב העטיפה (שכמובן עלותה לא משתנה). הכוונה הראשונית שלי היתה ליצור ספר של כ-360 עמודים, והנה הגעתי לתוספת של כ-40%, והעלויות קפצו בהתאם. לכן החלטתי לתמחר את הספר יותר גבוה מהמתוכנן, ומחירו הקטלוגי יהיה 120 ₪ כולל משלוח, ו-100 ₪ ללא משלוח.

עלות נוספת שנוספה היא עלות המשלוח, שכאמור מגולמת בתוך המחיר הקטלוגי, אך לא נלקחה בחשבון בתמחור הספר כפי שפרסמתי ב"הדסטארט".

לכם, תומכיי היקרים, כל האמור למעלה לא ישפיע כמובן על התחייבויותיי המקוריות, ואתם תקבלו את הספר שלכם בכל מקרה וללא תוספת עלות כלשהי.


עם זאת, אשמח לקבל עזרה בכיסוי העלויות הנוספות, וכן בהפצת הספר, ולהלן מספר אפשרויות שעומדות לרשותכם.

1.      בשלב הראשון הספר לא יימכר בחנויות הגדולות, אלא בחנויות פרטיות ודרך רשת האינטרנט. את האופציה למכירה בסטימצקי ובצומת ספרים אני שומר לעתיד בהתאם לדרישה שתהיה לספר. כדי לחסוך את עלויות המשלוח, הן של הספרים לתומכי הפרויקט והן במשלוח הספרים הבאים, אני מקים "רשת תומכי-הפצה" אשר יעזרו לי להפיץ את הספר. כל מי שיהיה מוכן להיות "מרכז חלוקה", יקבל ממני, או במשלוח או פיזית, 10 או 20 ספרים, אשר יהיו בביתו או במקום העסק שלו, מוכנים לאיסוף. האנשים המעוניינים בספר יבצעו את הקנייה באתר שלי (או באתרים נוספים) ויוכלו לבחור אם הם מעדיפים לקבל את הספר לביתם בדואר, או לאסוף אותו במקום נוח להם בקרבת ביתם. אני אקשר בין הקונה לבין תומך ההפצה שהוא יבחר (מתוך רשימה/מפה שאפרסם), וכך הוא יוכל לחסוך לעצמו את דמי המשלוח, לאסוף את הספר בעצמו, וכן להיפגש עם תומך נוסף ברעיון. תומכי ההפצה לא יצטרכו לעסוק כלל בעניינים כספיים, אלא רק למסור את הספר לאדם בהתאם למידע שיקבלו ממני. זוהי עזרה גדולה בהפצת הספר, ואני מבקש מכל מי שמעוניין לשמש "תומך הפצה" שיפנה אלי כך שנוכל לתאם את הפרטים למימוש העניין (אפשר לפנות אלי במייל או וואטסאפ, פרטים מדויקים בסוף המכתב).

2.      גם אם אינכם מעוניינים להיות תומכי הפצה בעצמכם, אשמח אם תבחרו בדרך זו של איסוף הספר, כדי לחסוך לי את עלות המשלוח. מיד כשאקבל את הספר אליי, אוציא הודעה נוספת עם הרשימה המלאה של מקומות האיסוף האפשריים. אם כבר עכשיו אתם מוכנים לאתגר, עוד לפני שאתם יודעים מה מקום האיסוף הקרוב לביתכם, אנא שלחו לי הודעה בפרטי, ואציין לפניי לא לשלוח אליכם ספר אלא לתאם עמכם את האיסוף.

3.      עזרה נוספת היא הזמנה של ספר או ספרים נוספים על זה שכבר תקבלו ממני בזכות השתתפותכם ותמיכתכם בפרויקט. כאמור, מחיר הספר לצרכן יהיה 100 ₪ באיסוף עצמי, ו-120 ₪ במשלוח בדואר רשום. המחיר לספר נוסף עבור כל אחד ואחת מכם הוא 100 ₪ במשלוח בדואר רשום, או 80 ₪ באיסוף עצמי. אפשר לבצע את ההזמנה הנוספת באתר של הספר www.britmila.info ולשלם שם בכרטיס אשראי דרך פיי-פאל או ישירות מחשבון הפיי-פאל שלכם. בנוסף אפשר יהיה לקנות את הספר בפורמט של ספר דיגיטלי, שאפשר לקרוא אותו במחשב ובקוראי ספרים דיגיטליים במחיר 30 ₪ לספר.

4.      דרך נוספת לקדם את הנושא הוא לארגן ערב בו אני אגיע ואציג את נושא ברית המילה, ובו גם אמכור את הספרים. העלות היחידה לערב זה היא תשלום דמי הנסיעה שלי, על-פי חישוב של 1.5 ₪ לכל קילומטר. שימו-לב – אני גר בקצה הצפון, ולכן אני לא יכול לוותר על כיסוי עלות זו.

בנוסף, אם יש לכם קשר לעיתונאים, אשמח לקבל קישור כדי לפרסם את הנושא ואת הספר לצורך קידום העניין.

מובן שאתם יכולים להתעלם לחלוטין מאפשרויות אלו, ואם לא אקבל עד לתחילת השבוע שמתחיל ב-15.1.17 שום הודעה או עדכון מכם, הספר יגיע אליכם ע"פ הכתובת המעודכנת ביותר שיש בידי.


תומכים יקרים,

אני שוב מודה לכם מקרב לב על התמיכה בפרויקט. אני שוב מתנצל על האיחור בהוצאת הספר, אבל חייב לציין שלא קיבלתי ולו תלונה אחת על האיחור, מה שאומר שהאמון בי היה מלא, וגם על-כך אני מודה מאד.

אני מקווה שתמצאו תועלת בספר, תיהנו מקריאתו, והבנת הנושא תאפשר לכם לעשות בחירות טובות. 

מבחינתי, לאחר שאדם מבין היטב את הנושא, ויכול באמת לבחור את דעתו ואת מעשיו - כל בחירה המתאימה לו היא בחירה טובה!

פרטים נוספים, המתעדכנים מעת לעת, נמצאים בדף הפייסבוק שלי "רני כשר" וכן בדף הפייסבוק של הספר הנקרא "מחשבה שנייה על ברית מילה".

כל טוב,

רני כשר

אם ברצונכם לכתוב לי תשובה, אנא שלחו אלי מייל ישירות לכתובת beofen.tv@gmail.com. משלוח תגובות דרך אתר זה אינו נוח כלל. תודה.


הספר עדיין בעריכה, אבל שולח לכם את ה"ספרון" - תקציר דיגיטלי של הספר השלם

פורסם ב- 06/10/2016

שלום רב ושנה טובה,

בפתח השנה החדשה, אני מעוניין לעדכן אותך בנוגע לספר בו תמכת במסגרת פרויקט באתר "הדסטארט".

כפי שסיפרתי במייל הקודם, הספר כבר כתוב, ובזמן האחרון אני מלטש פה ושם את החומר שאספתי. עם זאת, הספר צריך לעבור עריכה רצינית ומקצועית, והעריכה לוקחת הרבה יותר זמן משחשבתי, ולכן הספר עדיין לא יצא לאור.
אני מקווה מאד שבחודש-חודשיים הקרובים אצליח לעשות זאת.

עם זאת, הכנתי לקראת השנה החדשה ספרון דיגיטלי, המכיל תמצית מתוך הספר. 
זהו ספרון דיגיטלי שנקרא: "מילה - מחשבה שנייה על ברית מילה - הספרון", והוא נועד לספק את החומר העיקרי שנמצא בספר, אך בקצרה ובתמצות.

  1. אין בספרון שום הפניות או סימוכין למקור המידע (בספר השלם יש כרגע, לפני סוף העריכה, כ-1,500 הפניות והערות).
  2. בספרון לא מופיעים כל הנושאים, אלא רק החשובים יותר שנבחרו כדי לכסות את הנושא בפני מי שחדש בנושא, ובכל זאת רוצה לדעת כמה שיותר על ברית המילה.

אמנם גם הספרון לא הגיע עדיין למהדורה הסופית, אבל בשל ה"איחור" הרב בהוצאת הספר (יחסית למה שהבטחתי לעצמי ולך), חשבתי שהספרון יכול לתת בינתיים פתרון לכל מי שרוצה להסביר לעצמו/עצמה  על ברית המילה, או להסביר לאנשים אחרים.

קריאת הספרון הדיגיטלי אינה כרוכה בתשלום -  צריך לשלוח את הקישור, והוא נפתח בכל מחשב/טבלט/סמרטפון - ואז רק לדפדף ולקרוא. 
הקישור שמופיע כאן בהמשך הוא לגרסה 1.0, שתהיה זמינה עד יום חמישי בשבוע הבא בתאריך 13.10 בשעה 10:00. אז אני אוריד את הגרסה, ומאוחר יותר (אני מקווה שעוד באותו יום), לאחר תיקונים, אעלה את גרסה 1.1.

אתם מוזמנים לקרוא את הספרון, למצוא מה מוצא-חן בעינכם ומה לא, ולכתוב לי לכאן, למייל, כל הערה שעשויה לשפר את הספרון בגרסתו הבאה. אני מקווה שאחרי סוכות אוכל להגיע לגרסה הסופית של הספרון, אז גם אוכל להציע אותה בפורמט מודפס (בתשלום) לכל מי שיהיה מעוניין.

בינתיים אני כמובן עובד על עריכת הספר השלם, וכן על הקמת אתר בו יופיע כל החומר בצורה מסודרת.

אני מאד מקווה שתמצאו תועלת בגרסה הדיגיטלית של הספרון, ושזו תהיה מתנת חג צנועה ממני אליכם. כאמור, אתם מוזמנים לשתף את מי שתרצו בספרון הדיגיטלי, באמצעות משלוח הקישור או באמצעות "שיתוף" בספר עצמו (בגרסת המחשב למטה מצד שמאל), אולם כדאי לעדכן כל אחד שמקבל את הגרסה הדיגיטלית, שירשמו לעצמם את כתובת האתר של הספר:www.britmila.info שם אפשר יהיה להשיג בכל רגע נתון את הגרסה המעודכנת ביותר של הספרון.

שוב, תודה על התמיכה בספר ובהוצאתו לאור. גם אם עובר יותר זמן ממה שציפינו, בסופו של דבר אני בטוח שאגיע לסיום הפרוייקט, אז אוכל לשלוח אליך בדואר את הספר השלם כפי שהבטחתי. בינתיים אתם כמובן מוזמנים לבקר בדף הפייסבוק של הספר "מחשבה שנייה על ברית מילה" שם אני מוסיף מידי כמה ימים פוסטים וקישורים.

להלן הקישור לספרון הדיגיטלי:
http://online.fliphtml5.com/echd/mypy/#p=1

תודה רבה ושנה טובה,

רני כשר
כפר גלעדי

050-5751581
www.britmila.info


עוד מעט סבלנות והספר "מחשבה שנייה על ברית מילה" יוצא לאור!!

פורסם ב- 02/08/2016

שלום לכל התומכים!
בחודשים האחרונים, למעשה קרוב לשנה, אני יושב כמעט כל יום ועובד על כתיבת הספר "משבה שנייה על ברית מילה". כתוצאה מכך, נכתבו אל תוך הקובץ הראשי יותר מ-220,000 מילים, ולמעשה הספר הושלם ליותר מ-95% מתוכנו.

אלא שמלאכת העריכה לוקחת יותר זמן משחשבתי, ומתוך כך שברצוני להוציא תחת מקלדתי תוצר איכותי, אני לא מתפשר על העריכה ועל ההגהות, וכל זאת כדי שבסופו של דבר יצא לאור ספר שיכבד הן את כותבו והן את קוראיו.

הספר שהתכוונתי להוציא לאור היה אמור להכיל כ-300 עמודים, אולם ע"פ החומר הכתוב שהצטבר (לפני עריכה!) נראה שהספר יהיה לפחות פי אחד וחצי גדול יותר, מה שכמובן ייקר את הוצאתו לאור. לכן החלטתי להעלות את מחיר המכירה הסופי של הספר מ-88 ל-98 ש"ח בכריכה רכה, ול-124 ש"ח בכריכה קשה. כרגע אפשר עדיין לקנות אותו במכירה מוקדמת במחיר של 72 ש"ח כולל משלוח, דרך האתר של הספר www.britmila.info (וכן לתרום לפעילות הציבורית שאני מקיים בנושא "מחשבה שנייה על ברית מילה"(.

אתם כמובן עשיתם את שלכם והשתתפתם בפרויקט, וכך אפשרתם לי את השקט הנפשי לשבת ולכתוב ולהשקיע עד כה קרוב ל-1,000 שעות כתיבה. 

על-כך תודתי נתונה לכם כל יום.


אני ממשיך בימים אלו בעבודה כדי להשלים את הספר, וכן בפעילות הציבורית, וזאת בעיקר דרך הפייסבוק:

לפני כחודש התראיינתי לתכנית "הצינור" בערוץ 10, לצפייה לחצו כאן.

ומעט לפני כן התראיינתי לכתבה של אודי בצלאל בערוץ 1, לצפייה לחצו כאן.

וכן ערכתי והעלתי סירטונים נוספים (שאני לא זוכר אם כבר סיפרתי לכם עליהם), כמו זה:

https://www.facebook.com/2ndthougthsBritMila/videos/477420305783958/

או זה:

https://www.facebook.com/2ndthougthsBritMila/videos/476828435843145/

וכמובן פוסטים רבים שקשורים לנושא ברית המילה, והם כולם בדף הפייסבוק:

https://www.facebook.com/2ndthougthsBritMila/


לסיכום, בשל התארכות העבודה לסיום הספר, אני בספק אם אצליח להוציא את הספר לאור בהתאם להתחייבותי במהלך חודש אוגוסט, ואפשר שאאחר מעט. אני עדיין אופטימי ומקווה שעד החגים אצליח במשימה והספר יישלח אליכם לפני סוף ספטמבר. לקראת אמצע החודש הבא אדע היכן אני עומד ואעדכן אתכם בהתאם.


אם יש שאלות או תהיות לגבי הספר או לגבי נושאים אחרים שקשורים לברית מילה, אתם מוזמנים לכתוב לי למייל: rani.brit.mila@gmail.com או בהודעה פרטית בפייסבוק.


שוב תודה על התמיכה

כל טוב, חופש נעים ואוגוסט לא חם ויבש מידי,


רני כשר

כפר גלעדי.
הפרויקט הסתיים בהצלחה בזכותך! תודה רבה!!

פורסם ב- 02/11/2015

שלום רב,

בזכות תמיכתך בי ובפרויקט, ולמרות שרוב הסיכויים שאינך מכיר/ה אותי אישית בכל זאת תמכת בי, הצלחנו להגיע למס' גדול של תומכים ולגייס 116% מהסכום שקבעתי בתחילה.

עובדה זו מאפשרת לי לכתוב ולהכין את הספר בשקט, בידיעה שיש לי את הכסף להוציא את המהדורה הראשונה.

בשלב זה מס' הספרים המוזמנים אינם מצדיקים הדפסת מהדורה של 2,000 עותקים, אולם היות שאני מתכוון להמשיך לגייס תרומות ולמכור ספרים במכירה מוקדמת, אני מניח שנגיע למספר כזה ש"אאלץ" להדפיס מהדורה של לפחות 2,000 ספרים.

את גיוס התרומות והכסף להמשך הפרויקט אעשה באופן עצמאי, דרך הדף "מחשבה שנייה על ברית מילה" בפייסבוק, אשר משם תהיינה הפניות ל"דף נחיתה" שיאפשר לאנשים שרוצים בכך להמשיך לתרום לפרויקט, תוך קבלת תמורות ע"פ רצונם. ברגע שיהיה לי דף נחיתה כזה, שהתשלום בו יהיה דרך פיי-פאל וכל כרטיס אשראי רגיל, אעדכן אותך בכתובת הדף, כדי שתוכל/י להפיצו למי שעשוי להתעניין בספר בפרט ובפרויקט בכלל.

במקביל אוציא עדכונים לגבי הפרקים שייכתבו, בהתאם לקצב הכתיבה והמסירה לעימוד, וכמובן אעלה פוסטים נוספים, אתראיין בתקשורת, אפיץ גלויות, אגיע להרצאות - כל זאת כדי להמשיך להעלות את המודעות לנושא ברית המילה בארץ.

אשמח כמובן לקבל עזרה בפעילויות הבאות, ואפשר לפנות אלי למייל rani.brit.mila@gmail.com בכל נושא. בקרוב אשלח אליך מייל ישיר להמשך התכתבות נוח יותר.

קיבלתי היום את רשימת התומכים, אבל ייקח לי זמן להתגבר על כמות המידע ולהתחיל לטפל בה, כולל משלוח חשבוניות מס בהתאם לצורך. כל זה יקרה כמובן רק אחרי שאקבל את הכסף שנגבה ממך מאתר "הדסטארט", שאני שמח להודות שיש לי הרבה מאד שבחים על תפקודו ועל תפקוד העובדים שהיו עמי בקשר.

שוב תודה רבה על התמיכה,

להתראות,

רני כשר

 


מאמץ אחרון! - עוד 36 שעות לסיום פרויקט הספר "מחשבה שניה על ברית מילה"

פורסם ב- 31/10/2015

שלום לכל התומכים,

זהו, אנחנו כמעט בישורת האחרונה. עוד 36 שעות לסיום הפרויקט (יום ראשון ב-12 בלילה), וזה הזמן לעשות מאמץ אחרון ולנסות לגייס תומכים נוספים - לשלוח מיילים, לשתף בפייסבוק, לשלוח וואטסאפ ועוד.

זה גם הזמן להחליט - אולי תרצו לקנות עוד ספר אחד שתוכלו לתת מתנה למישהו שיקר לכם.

 

הגענו כבר ל-450 תומכים ול-114%.

אני מאמין שעם מאמץ קטן נוסף נוכל להוסיף עוד לפחות 100 או 150 תומכים. אם נגיע לכ-600 ספרים, אוכל להוציא את המהדורה הראשונה ב-2,000 עותקים, מה שיאפשר לי לשים אותה ביותר נקודות מכירה, כך שהחשיפה של הספר תהיה גדולה יותר. עכשיו זה תלוי רק בתומכים האחרונים שיחליטו להצטרף. 

שוב תודה על התמיכה,

שבת שלום,

רני


מבקש עצות ועזרה לקראת סיום הפרויקט!

פורסם ב- 26/10/2015

מבקש עצות ועזרה לקראת סיום הפרויקט!

נותרו 7 ימים לסיום הפרויקט בהדסטארט, אבל עוד הרבה שנים לפרויקט העיקרי - הגברת המודעות לנושא ברית המילה, מתן האפשרות להורים לבחור מתוך ידע, ולהעלות את מס' האנשים השלמים בחברה שלנו.

 

הצוות של הדסטארט מספר לי כל הזמן שהימים האחרונים הם היעילים ביותר לגייס תומכים, אבל לאחר שהגענו ליעד הבסיסי, נראה לי שכולם חושבים שזה מספיק, ולכן קצב התמיכה ירד מאד.

 

היעד הקרוב הוא גיוס 60,000 ש"ח, כלומר 150%, מה שיאפשר לי לעשות דברים נוספים (להלן).

 

אבל, יש לי תכניות נוספות להשאיר את הנושא במודעות הציבורית.

נפגשתי אתמול עם מיכל, שבמקצועה היא צלמת ועורכת וידאו, וסיכמנו על הפקת סרטון ראשון באורך של דקה עד שתי דקות, על הספר ועל הנושא. אם זה יצליח, אפיק עוד סרטונים נוספים, שבעצם גם יהוו "טיזרים" להוצאת הספר בחודש אוגוסט, ובפועל יהיו טיזר להעלאת המודעות לנושא ברית המילה.

הפקת כל סרטון כזה עולה כ-800 ש"ח.

 

בנוסף, אני מעוניין להפיק גלויות וסטיקרים על הספר, וכן חומר פרסומי אחר שעדיין לא ברור לי איך להפיץ אותו. כאן מרכיב ההפקה לא גבוה (כי אני עושה זאת בעצמי) אבל מרכיב ההפצה חייב לכלול כמה שיותר פעילים.

 

וגם, מעבר לאירוע ההשקה של הספר, ב-8.8.16 (רישמו את התאריך!), אני רוצה לארגן יום עיון בסביבות ינואר-פברואר, שגם הוא יוכל לתרום לנושא.

 

אבל, אני מרגיש שאני לא מספיק ורעיונותיי מוגבלים, ולכן אני פונה אליכם לעזרה.

1. אנא הבו לי רעיונות להמשך העבודה.

2. אשמח לשמוע דרכים נוספות להמשיך ולקדם את הספר ב"הדסטארט" (נוכל להשתמש בדרכים אלו גם לאחר תום הפרויקט).

3. מי מכם שמוכן לתרום מזמנו או מרצו מעבר לרעיונות בלבד - אשמח לשמוע. בין היתר אני זקוק לתרגום של כמה מאמרים מאנגלית לעברית, ואם יש מישהו שיכול לעשות זאת מצרפתית זה יהיה מעולה.

4. יש עדיין זמן בשבוע הקרוב לחשיפה תקשורתית נוספת. עד עכשיו לא הצלחתי למצוא כזו, כך שאם יש לכם חברים/קרובים שמקושרים לתקשורת - אשמח לעזרה.

5. וכמובן, זה עדיין לא מאוחר לשתף חברים ולהזמין גם אותם לתמוך בפרויקט. אם כל אחד יצליח להביא תומך אחד נוסף בלבד, נתקרב למס' מדהים של קרוב ל-1,000 תומכים. פשוט ללחוץ על אחד הכפתורים מתחת לתמונה העליונה, ולשלוח בוואטסאפ או במייל או בפייסבוק.

 

הכי נוח לי לקבל את עזרתכם במייל rani.brit.mila@gmail.com או בטל' 050-5751581.

 

תודה, רני


הצלחנו להגיע ליעד הפרויקט!

פורסם ב- 19/10/2015

שלום לכל התומכים,

כפי שאתם יודעים בוודאי, הצלחנו להגיע ליעד הפרויקט, והספר יוצא לדרך. בזכותכם נוכל להביא את המידע החשוב על ברית מילה ליותר אנשים, ובעזרת מידע זה יוכלו יותר הורים לשקול ולבחור אם הם מבצעים את ניתוח המילה בבנם.

 

כל זה קרה בזכות הפצת המידע שלכם בערוצים השונים (מיילים, פייסבוק, טלפון, שיחה במגרש המשחקים או סביב המדורה וכד'), וכן בזכות כמה ערוצי תקשורת (גלי צה"ל, אורלי וגיא, Ynet) שאיפשרו להביא את הנושא לאנשים שאולי לא נחשפו לכך קודם לכן.

 

הכתבה האחרונה שפורסמה ב-Ynet הקפיצה את מס' התומכים בכ-150 בתוך יומיים בסופ"ש האחרון, וכך הצלחנו להגיע ליעד הבסיס.

 

אבל, העבודה עדיין לא תמה. מסתבר שהעלאת נושא ברית המילה דרך המכירה המוקדמת של הספר מצליחה להגיע להרבה אנשים שקודם לכן לא הסכימו לדון בנושא, אולי משום שהיא אינה "נגד" ואינה מאיימת, אלא מכוונת רק להביא מידע, וזו אכן כוונת הספר. כך המודעות לנושא ברית המילה עולה במקביל לציפייה להוצאת הספר, אנשים שנחשפים לנושא מחפשים ומוצאים ברשת מידע, והמטרה הכללית  של הצפת הנושא מושגת.

 

לכן, אנו ממשיכים בגיוס הכספים, ולמעשה בעיקר במכירה מוקדמת של הספר, כשהיעד הוא להכפיל את הסכום, כלומר להגיע לכ-800 ואפילו 1,000 הזמנות מוקדמות של הספר. גיוס סכום כסף נוסף יאפשר לי להשקיע בספר יותר (לדוגמא, אני שוקל להוסיף מאייר שיוסיף קריקטורות וכד'), להדפיס מהדורה גדולה יותר (של 2,000 ספרים במקום 1,000) וכן להפיק מהדורה דיגיטלית. כבר עתה, כל מי שתמך בספר ולא ביקש לקבל ספר לביתו, יוכל, על בקשתו, לקבל מהדורה דיגיטלית של הספר אל המייל שלו.

בנוסף, שימו לב שאני מציע צורות יותר "יקרות" של תמיכה, בעיקר בצורה של הרצאות או תמיכה גלויה בהוצאת הספר, ואני מקווה שבכל-זאת יימצאו האנשים שישתמשו בצורות תמיכה אלו.

 

אנא המשיכו להפיץ את הפרויקט בכל הערוצים העומדים לרשותכם. אני מניח שגיוס מסיבי של תומכים ימשוך עוד כלי תקשורת שיסקרו את הנושא, ובכך נוכל להשאיר את הנושא "חם" ולהגיע לציבור רחב יותר.

 

שוב תודה לכם על התמיכה ועל האמון שאתם נותנים בי,

להתראות,

רני כשר

 

 


פורסם ב- 20/09/2015

שוב שלום לכל התומכים,

חלף חודש מאז העדכון הקודם, ובינתיים הגענו לכמעט 200 תומכים ול-40% מימון.

זה עדיין לא מספיק, ונותרו לנו 43 ימים.

אני חושב שיהיה קשה להשיג עוד כ-250 תומכים שכל-אחד יתמוך ע"י הזמנה מוקדמת של ספר, וצריך לנסות גם בכיוון של תומכים גדולים יותר.

אם יש לכם מכרים שעשויים להתעניין בתמיכה יותר משמעותית, ויכולים להשקיע סכומים גדולים יותר (4,800 או 8,000 ש"ח), הרי שתומכים בודדים כאלו יכולים לשנות את התמונה באחת.

 

הראיון האחרון שעשיתי אצל אורלי וגיא (כאן) הביא כ-40 תומכים, ואני מקווה שאוכל להגיע לתקשורת באופנים נוספים, מה שקודם כל יעלה את המודעות לנושא ה"ברית-מילה", וכן אולי יביא עוד תומכים לספר.
 

שוב תודה לכם, על האמון שאתם נותנים בי.

 

שנה טובה

רני


עדכון מפרויקט הספר "מחשבה שנייה על ברית מילה"

פורסם ב- 07/09/2015

שוב שלום לכל התומכים,

שוב תודה על תמיכתכם. בשבועיים האחרונים קצב התמיכה מעט ירד, ואנחנו עכשיו על 140 תומכים ו-29% מימון.

נותרו אמנם 55 ימים עד סיום הפרויקט, אולם אם הקצב ימשיך כך, לא נוכל להגיע ל-100% מימון, והפרויקט ייפול.

בינתיים אני כבר עובד על הספר, ואני זקוק לאנשים שיוכלו לעזור לי עם תרגום מאמרים מאנגלית. מי שמוכן מוזמן לכתוב לי למייל rani.brit.mila@gmail.com או לכתוב הודעה פרטית בדף הפייסבוק שלי.

עדכנתי את תיאור הפרויקט, הוספתי קישורים שונים כדי להסביר חלק מהרעיונות, הוספתי קישור לראיון שהיה לי בגלי צה"ל עם יאיר ניצני (דקה 11:28), וואני מקווה שאצליח לארגן ראיונות נוספים בנושא, כדי להגיע לקהל גדול יותר. בדף הפייסבוק "מחשבה שנייה על ברית מילה" אני מוסיף מידי פעם מאמרים וסטיקרים, וזאת בתקווה להגיע לכמה שיותר אנשים ממגוון רחב ככל היותר של כיוונים, ואולי כך למצוא את הדרך לליבם.

 

עדיין, אתם, התומכים והשותפים, יכולים לעשות הרבה יותר ממה שאני עושה.

אחד הפוסטים שכתבתי, "אנא, החזירו לי את החתיכה החסרה", נראה ע"י הרבה אנשים, וכן קיבל הרבה לייקים ושיתופים. אני חושב שהכיוון צריך להיות כזה - להביא למודעות שמי שנפגע מהמילה אלו לא תינוקות (אפילו שהם שלנו!), אלא התינוקות האלו הם אנחנו - אלו לא יצורים נפרדים, אלא יצור אחד, אדם אחד, שקודם הוא קטן וחסר ישע, ואחר כך הוא גדל להיות בוקר ואחראי. זה אותו אדם! אשמח אם תוכלו גם אתם להפיץ את הפוסט הזה, לעשות לו לייק, לשתף אותו וכד', כדי שזה יגיע לכמה שיותר אנשים, ואולי יזיז משהו בלב שלהם והם יבינו שזה הם.

אני ממשיך ליצור את רשימת התפוצה של תומכים ומתעניינים, כך שגם אם לא נצליח לגייס את כל הסכום והפרויקט ייפול, אוכל לשלוח לכם עדכונים, ואולי אפילו אצליח בצורות אחרות (תורמים? נדבנים? מישהו אחד שייקח על עצמו את כל ההפקה) להוציא לאור את הספר לא דרך אתר "הדסטארט". לכן אשמח לקבל מכם מייל עם כמה מילים, כאמור למייל rani.brit.mila@gmail.com, ואם תוכלו גם לעזור בתרגום - עוד יותר טוב.

 

שוב תודה רבה על התמיכה בנושא והאמון בי,

רני


מתקדמים יפה! 25% מימון לפרויקט וכמעט 120 תומכים!

פורסם ב- 19/08/2015

שלום לכל התומכים,

כשהתחלתי את הפרויקט, לא תארתי לעצמי שיש כל-כך הרבה אנשים שתומכים באי-מילה, וכל-כך הרבה אנשים שצמאים למידע בנושא.

אני רואה שיש התקדמות יפה בפרויקט, ואני רוצה להודות לכל מי שתמך ותומך, או אפילו שוקל לתמוך. הדיונים בנושא, בעיקר בפייסבוק, מתחממים, ואני מניח שזה יגיע גם לפורומים נוספים ("תפוז", "באופן טבעי" וכד').

אשמח מאד אם תמשיכו לתמוך ע"י הפניות וקישור הדף, הן דרך הרשת והן בדרכים נוספות (אפשר אפילו לדבר עם אנשים פנים מול פנים...). מעבר למימון הספר, יש כאן הבעת עמדה ציבורית לגבי הנושא, ובעיקר העלאת המודעות.

להזכירכם - חילונים רבים מקיימים את ברית המילה רק כדי שהבן שלהם לא יהיה שונה מחבריו. אבל כבר היום יש הרבה מאד ילדים תמימים, כך שהתירוץ הזה כבר עתה לא רלבנטי, ובעתיד הוא יהיה עוד פחות רלבנטי. מי ייתן ונגיע למצב שהילדים הנימולים הם אלו שיהיו יוצאי הדופן (בקהילת "באופן טבעי" זה כבר קורה!).

שוב תודה לכולם,

רני
הפרויקט של

רני כשר
צור קשר עם היזם
שלום. שמי רני כשר. אני נשוי ואב ל-6 ילדים. כבר 23 שנה, מאז הקמת "באופן טבעי", אני עוסק בטבע האדם, וזאת לאחר ששנים קודם לכן עסקתי (גם היום) בטבע הארץ וידיעת הארץ. על-פי השקפתי, בריאותו הפיזית והנפשית של האדם, וכך גם של העולם כולו, איבדו לא מעט כאשר התרבות התגברה על הטבע. אחת הדרכים לתקן זאת היא לאמץ כמה שיותר עקרונות טבעיים בתוך חיינו התרבותיים. כך בנושאי חינוך, כך בנושאי בריאות, צרכנות ותזונה, וכך גם בנושאים אחרים שקשורים לאורח החיים שלנו. בעשרים ושניים השנים האחרונות אני חלק מצוות מסור שמושך אחריו את קהילת "באופן טבעי", וזאת ביחד עם עיסוקים נוספים שלי בתחום הטבע, כמו הדרכת טיולי טבע וליקוט צמחים, הרצאות בנושאי טבע וסביבה, וכן אני מפעיל בית דפוס קטן, כורך ומתקן ספרים בשיטות קלאסיות ומודרניות. אני אוטודידקט (אם-כי בעל תואר שני בבוטניקה ו"כמעט" תואר שלישי בזואולוגיה), אתאיסט חרד (אבל אוהב מאד ללמוד על ההיסטוריה והמסורת של העם היהודי). אני מקווה להמשיך עוד שנים רבות להיות פעיל חברתי ולקדם פרויקטים קהילתיים וחברתיים לטובת כולנו.
46,367
מתוך 40,000 ₪
116%
מומן
0
ימים שנותרו
458
תומכים
שימו לב!
רק במקרה והקמפיין משיג את יעד הגיוס במשך הזמן שהוקצב התומכים יחוייבו
איך לתמוך בפרויקט?
מינימום 32 אני שותף לרעיון! אין לי צורך בספר.
תמורת תמיכה זו תוכלו לקבל מייל תודה, ותדעו שאתם חלק מהשינוי התודעתי אליו אנו שואפים.
58 תומכים
מינימום 64 ספר "מחשבה שניה על ברית מילה" בכריכה רכה
כשהספר יהיה מוכן, תוכלו לקבל לביתכם ספר בכריכה רכה, כולל משלוח רגיל בדואר ישראל. [משלוח צפוי 8/16].
276 תומכים
מינימום 80 ספר בכריכה רכה + הקדשה אישית
כשהספר יצא לאור, תוכלו לקבל לביתכם ספר בכריכה רכה עם הקדשה אישית, כולל משלוח רגיל בדואר ישראל. [משלוח צפוי 8/16].
52 תומכים
מינימום 88 ספר מהודר בכריכה קשה
כשהספר יצא לאור, תוכלו לקבל לביתכם ספר מהודר בכריכה קשה (כריכת "עור" + הטבעה בזהב + ג'קט חיצוני), כולל משלוח רגיל בדואר ישראל. [משלוח צפוי 8/16].
31 תומכים
מינימום 120 ספר בכריכה קשה + הקדשה
כשהספר יצא לאור, תוכלו לקבל לביתכם ספר מהודר בכריכה קשה (כריכת "עור" + הטבעה בזהב + ג'קט חיצוני) עם הקדשה אישית, כולל משלוח בדואר ישראל. [משלוח צפוי 8/16].
45 תומכים
מינימום 320 ייעוץ טלפוני + ספר מהודר
שיחה טלפונית + ספר מהודר בכריכה קשה כנ"ל עם הקדשה אישית, כולל משלוח בדואר ישראל. [משלוח צפוי 8/16].
4 תומכים מתוך 16
מינימום 800 פגישה אישית + ספר מהודר + הקדשה אישית
פגישת ייעוץ פנים מול פנים + ספר מהודר בכריכה קשה כנ"ל עם הקדשה אישית, כולל משלוח בדואר ישראל. [ספר מוכן צפוי ב-8/16]. פגישה מחוץ לאזור אצבע הגליל – בתוספת דמי נסיעה.
0 תומכים מתוך 16
מינימום 1600 הרצאה + 8 ספרים
הרצאה בנושא "מחשבה שניה על ברית מילה", בתוספת 8 ספרים בכריכה רכה לחלק או לכל המשתתפים. [ספר מוכן צפוי ב-8/16].
0 תומכים מתוך 16
מינימום 4800 פגישה + הרצאה + 16 ספרים
פגישת ייעוץ טלפונית/פנים מול פנים + הרצאה כנ"ל + 16 ספרים בכריכה רכה/קשה. [ספר מוכן צפוי ב-8/16].
0 תומכים מתוך 16
מינימום 8000 חסות משותפת על הספר + 24 ספרים
חסות (משותפת עם עוד 7 לכל היותר) בהוצאת הספר + לבחירה עד 24 ספרים בכריכה רכה/קשה עם/בלי הקדשה + ציון שם התומך/כת בגוף הספר בניסוח תודה נדיב. [ספר מוכן צפוי ב-/8/16].
0 תומכים מתוך 8