EN HE

כלבלבי הצפון הפראי

הפרויקט של
עוץ הוצאה לאור


תחנת חלוקה אחרונה: הוד השרון

פורסם ב- 02/07/2017

היום עד הערב עדיין אפשר לבקש ממני לשמור בצד את החבילה שלכם ולא לשלוח אותה באמצעות הדואר. אחרת הערב אני מתכננת לסיים את האריזות, וממחר מוציאה משלוחים.

נוספה אפשרות לתחנת חלוקה בהוד השרון, ברחוב תבור. זה בנוסף לתחנות חלוקה בחיפה, ירושלים, תל אביב, רמת גן ורחובות שכבר פרסמתי. תחנת חלוקה בפתח תקווה כנראה אין טעם לפתוח, איש לא פנה אלי לגביה.

אם לא שמעתי מכם עד עכשיו, ולא אשמע מכם עד הערב - את שאר החבילות אני אשלח בדואר רגיל.


המשך חלוקה: נקודות בירושלים, חיפה, ועוד

פורסם ב- 29/06/2017

תשמעו מה קרה. התיישבנו לפני שבוע לארוז ספרים, ו - הופ, אזלו הספרים. אז נאלצתי להמתין עד שיגיעו עותקים נוספים מהדפוס... בינתיים נשלח אחוז מסוים מהספרים, ואני יודעת שאחדים מכם כבר קיבלו אותם. תתחדשו! אני ממשיכה באריזות. מי שרוצה לבוא ולעזור בעוד מרתון אריזות ביום ראשון, מוזמן בכיף!

נקודות חלוקה נוספות שכנראה נפתח:

* בירושלים, ברחוב דולצ'ין (גבעת משואה)

* בחיפה, באוניברסיטה

ורק אם יהיו מספיק דורשים כדי להצדיק זאת, יש אפשרות לפתוח נקודות גם:

* בפתח תקווה, רחוב אסירי ציון (בכניסה לעיר, סמוך לבילינסון)

* ברחובות, בחנות מילתא

אם תרצו לאסוף את הספרים באחת מנקודות החלוקה הללו במקום לקבל אותם בדואר, אנא צרו קשר בהקדם! אני אשלח לכם פרטים מדוייקים יותר לאיסוף החבילה, אחרי שאגבש את הרשימות. (זה ייקח קצת זמן.) שמתי בצד חבילות של אנשים שכבר ציינו בהערה או בתכתובת שהם מעדיפים לבוא לתחנת חלוקה, אבל אם לא שמעתי מכם, אני פשוט מתחילה במשלוחים. 

בנוסף אני זוכרת שהיו לי מתנדבים איפשהו באזור השרון, אבל כנראה לא רשמתי ואני לא זוכרת מי הם היו, אז אם אתם עדיין בעניין - השמיעו קול בבקשה.

חופש נעים!


תחנות חלוקה ברמת גן ובתל אביב, ואריזת ספרים

פורסם ב- 20/06/2017

שבוע הספר הסתיים בשעה טובה, והיה מוצלח במיוחד השנה. תודה לכל מי שהגיע וסליחה מכל מי שהייתי צריכה לבקש ממנו להזדהות - אני לא תמיד טובה בלזכור פרצופים, בעיקר כשעמוס, כפי שהיה לשמחתי בדוכן שלנו!

כעת כשכל הספרים מודפסים וכל התשורות מוכנות, אני מתחילה במשלוחים. כל מי ששילם תוספת עבור משלוח בדואר רשום, הספרים שלו כבר נשלחו או יישלחו מחר בבוקר. את שאר החבילות אני עדיין אורזת וממיינת.

בינתיים, מי שגר באיזור המרכז ומעוניין יכול לתאם איתי איסוף מאחת משתי כתובות:

רמת גן - משרד ההוצאה נמצא ברחוב הבונים 1 ברמת גן, באזור הבורסה, ופתוח בימי א'-ה' מהבוקר עד בערך 16:30 בצהריים. עדיף לתאם איתי לפני שאתם מגיעים (אפשר לכתוב לי דרך "צור קשר עם היזם" בעמוד העדכונים בהדסטארט). 

תל אביב - אפשר לתאם איתי, בעיקר בערבים ובסוף השבוע, איסוף מביתי באזור הבימה בלב תל אביב. צרו קשר ואתן לכם מספר טלפון וכתובת מדוייקת.

לגבי איסוף בערים אחרות: כמה מהתומכים התנדבו להעמיד את בתיהם כתחנות חלוקה בירושלים, חיפה ועוד כמה ערים. אבל אני עדיין לא התגברתי על כל הלוגיסטיקה הכרוכה במיון החבילות וביצירת הקשר עם המתנדבים והתומכים. זה יכול לקחת שבוע ויותר, במקרה הטוב. אז אנא התאזרו בסבלנות, ואם בכל זאת אתם מוכנים להסתכן במשלוח בדואר (שהשתפר מאוד בשנה האחרונה), יש סיכוי שזה היה מהיר יותר - אז עדכנו אותי.

רק היום: אשמח לעזרה באריזת הספרים במעטפות. מי שיכול להגיע לרמת גן, סקרן ומלא רוח התנדבות, מוזמן לבוא לעזור. בבקשה ליצור איתי קשר לתיאום. נתגמל בספרים ובחברה טובה.

והנה כבר התפרסמה ביקורת ראשונה על "כלבלבי הצפון הפראי", של ספרן הלילה באתר הספרייה הפנטסטית. אין ספויילרים משמעותיים. הוא כותב, בין היתר: "איורים נפלאים שמושכים את העין ושובים את הקורא וכתיבה שמצליחה לדחוס באורך פלא סיפורים שלמים בעלי עומק רגשי והדהוד מחשבתי, זהו הקסם של ריב ומקינטייר... הספר הזה פשוט גדול יותר מבפנים".


סוף סוף חדשות טובות!

פורסם ב- 16/06/2017

"כלבלבי הצפון הפראי" בידינו. 191 עותקים, שהם 12,606 כלבלבים, יושבים כעת בבגאז' המכונית ומחכים לקוראים. נותר עוד ערב אחד ליריד שבוע הספר בכיכר רבין: מוצ"ש, 17 ביוני, מצאת השבת (קצת אחרי שמונה) ועד חצות. מי שיגיע יוכל לאסוף במקום את העותק שלה/שלו. ומי שלא - בשבוע הבא נתחיל לטפל במשלוחים ובחלוקות.

לסיום, בדיחה רלוונטית:

איש שואל כלב: "הָאוּ דוּ יוּ דוּ?" 

הכלב: "אַיי דוּ הָאוּ הָאוּ!"

שבת שלום, שוב תודה, והָאוּ הָאו!

גיליעדכון - שבוע הספר

פורסם ב- 09/06/2017

לא אשת בשורות אני. למרות מיטב המאמצים, נראה שהספר "כלבלבי הצפון הפראי" לא יחזור אלינו מהדפוס בזמן לחלוקה בדוכן בשבוע הספר: אולי רק במוצאי שבת הבאה. מובן שאם יהיה שינוי, אעדכן כאן. הספר "גברת פריסבי ועכברושי מב"ן", לעומת זאת, ככול הנראה יהיה אצלנו כבר ביום ראשון!

תרגמנו, ערכנו, ניקדנו, ערכנו הגהה, עשינו עימוד, התאמנו את האיורים, ערכנו הגהה נוספת, ועוד הגהה, ועוד קריאה אחרונה, והעברנו את החומרים להכנת העתק שמש, ערכנו תיקונים אחרונים, ושלחנו הכול לבית הדפוס - אבל בנקודה הזאת זירוז ההדפסה כבר לא בידינו, כי מתברר שהוצאות רבות מבצעות הדפסות של הרגע האחרון בשבוע הספר, וצריך מרפקים ומנופים רציניים כדי להידחף בתור. ובכל זאת חשוב לנו להקפיד גם על הדפסה איכותית. אז בצער רב אני נאלצת להתנצל בפניכם. עם זאת, עותקים מוכנים כן אמורים להיות אצלנו בתוך שבוע, וכולכם תקבלו את הספרים המגיעים לכם הכי מהר שנצליח, גם אם נצטרך לשם כך להקים תחנות חלוקה נוספות.

בכל זאת נשמח אם תגיעו לבקר אותנו בשבוע הספר, גם אם רק להגיד שלום, ולאסוף את "גברת פריסבי ועכברושי מב"ן" ואת שאר התשורות שלכם: תיקים, גלויות, סימניות, מגנטים, סיכות וספרים אחרים שהזמנתם - הכול כבר מוכן ליום ראשון. הדוכן של הוצאת עוץ ממוקם בצד הדרומי של כיכר רבין, בשפיץ הדוכנים שמול הכניסה הראשית מכיוון פרישמן/שדרות ח"ן. שמח אצלנו ונחמד, אז בואו גם, נשמח לפגוש אתכם!

שבת שלום, גילי

סוף דבר וכמה פרטים אחרונים

פורסם ב- 29/05/2017

זהו, נגמר!

שוב המון המון תודה לכל מי שתמך.

בימים הקרובים אעסוק בהפקת התשורות השונות, ארגון המשלוחים ו/או תחנות האיסוף, ועוד עניינים לוגיסטיים מעצבנים אך חשובים.

הצלחנו בשעות האחרונות להשיג שניים מתוך יעדי ההמשך. ועל כן, כל מי שתמך מ-60 ש"ח ומעלה, יכול לצפות לקבל ביחד עם הספרים ומה שהזמין:

* מגנט יפה עם איור מתוך אחד מספרי עוץ

* קוד להורדת ספר שמע של "ארץ עוץ המופלאה" באתר אייקאסט

* סימניה (חדשה)

* הוראות ציור לכלבלב פאג בסגנון שרה מקינטייר

* מפה של ארץ עוץ 

(אני יודעת שרבים מכם כבר קיבלתם את המפה בשנים קודמות, אבל גיליתי פה ערימה שלמה של מפות שלא ברור לי מהיכן הגיעו. לדעתי עוצמה רומזת לנו שהיא רוצה שנבוא לבקר בארץ עוץ. לאחרונה שלחו לי קוראים תמונות של המפות הממוסגרות אצלם בבית, או כאלה שעשו למפות למינציה ומשתמשים בהם כפלייסמט לשולחן - בקיצור, אין כזה דבר יותר מדי מפות של עוץ!)

זה הזמן ליצור איתי קשר אם אתם זקוקים לחשבונית עבור התמיכה.

כמו שכתבתי בעדכון הקודם, לא ברור מתי בדיוק יהיו מוכנים עותקים המודפסים של הספרים, כנראה לא ביום הראשון של שבוע הספר, אבל אני מקווה מאוד שבמהלכו. על כן אנא אל תעשו מאמץ מיוחד להגיע לדוכן ההוצאה בכיכר רבין לפני שאעדכן כאן שהספרים מוכנים לאיסוף!

תודה אחרונה לצוות אתר הדסטארט, שטיפל במהירות וביעילות בכל הפניות שלי ושל תומכים שונים שהפניתי אליהם.

אני חייבת לציין, כפי שאולי כבר ציינתי, שריגשתם אותי בתגובות שלכם. אולי אני טועה, אבל נדמה לי שלא כל מימון המון זוכה לכזו תמיכה אישית ומפרגנת מכל כך הרבה תומכים. חיממתם את לבי, ואני מקווה שהספרים שתקבלו בקרוב יחממו את לבכם בתמורה!


תודה לכל התומכים! תם, אך לא נשלם - יש יעדי המשך!

פורסם ב- 26/05/2017

איזה שבוע היה לי. הצטרפתי לנסיעה עסקית לתאילנד של בנזוגי היקר (שהוא, אגב, עמוד תווך חשוב בהוצאות עוץ). אם חשבתם אי פעם לבקר בתאילנד, הרשו לי להמליץ לכם: לא בחודש מאי. עם גישה מוגבלת ביותר למחשב, מהקצה השני של העולם, צפיתי בהתרגשות במספרים העולים ועולים לקראת מאה אחוזי תמיכה! והנה כבר הגענו ל-105% תמיכה, לפני שהספקתי לכתוב לכם תודה. אז בעיכוב מה, הנה הכלבלבים רצים להודות לכם על כך שהפרויקט עבר בהצלחה:

תודה תודה תודה תודה תודה תודה תודה!

הם מאוד מתלהבים. גם אני.

אבל רק רגע! אל תשכחו שקבעתי יעדי המשך! 

אנחנו כבר די קרובים ליעד הבא:

אם נגיע לתמיכה של 27,500 ₪ (110%): מגנטים! כל מי שתמך במינימום של 60 ₪ יקבל בנוסף לשאר התשורות גם מגנט שלנו. מגנט עגול חזק ויפה, ועליו איור כלשהו מתוך ספרי ההוצאה.

אם נגיע לתמיכה של 30,000 ₪ (120%): ספר קולי! כל מי שתמך במינימום של 60 ₪ יקבל גם קוד להורדת אודיו-בוק של "ארץ עוץ המופלאה", בחינם, מאתר אייקאסט!

אם נגיע לתמיכה של 32,500 ₪ ׁׁ(130%): דפי פעילות! אפיק גרסה עברית של חומרי ההפעלה באתר של שרה מקינטייר סביב הספר "כלבלבי הצפון הפראי", לרבות דפי ציור וצביעה, רעיונות לפעילות כיתתית והוראות סריגה.

אם נגיע לתמיכה של 35,000 ₪ (140%): מסיבת ספגטי-יטי! אקיים במסגרת אחד מכנסי המד"ב/פנטזיה הישראליים כגון אייקון או עולמות, מסיבת ספגטי-יטי לילדים, עם הפעלות ספגטי משוגעות. (פעילות יצירה בלבד, כי להגיש אוכל בכנסים מתברר כעניין בעייתי.)

אנחנו קרובים מאוד לסוף, אבל יש עוד שלושה ימים תמימים. זה המון זמן במושגים של הדסטארט: עדיין לא מאוחר.

אני חוזרת וממליצה מאוד בחום, גם למי שכבר תמך, לבחור בתשורה של גברת פריסבי ועכברושי מב"ן. כי זה פשוט ספר מצוין, לילדים רק קצת יותר גדולים. הנה גברת פריסבי עצמה, מתוך הסרט משנת 1982; ומתברר שבימים אלה שוקדת הוליווד על עיבוד קולנועי נוסף לסרט, הפעם לא באנימציה אלא עם צילומים חיים ו-CGI.ועכשיו, עדכונים. יש חדשות רעות וחדשות טובות. החדשות הרעות הן, שעותקים גמורים של "כלבלבי הצפון הפראי" יהיו ככל הנראה רק במהלך שבוע הספר ולא מתחילתו. שבוע הספר השנה מתחיל מוקדם, ב-7 ביוני, לפניו יש חג שבועות, ולצערי לא את כל שלבי הדפוס והכריכה אני מסוגלת לזרז, למרות מאמציהם של אנשים מצוינים שמעורבים בפרויקט. החדשות הטובות הן, ש"גברת פריסבי ועכברושי מב"ן" התקדם מהר מאוד, וייתכן ויודפס אפילו לפני "כלבלבי הצפון הפראי"! כך או כך, צפו לעדכונים כאן באשר להשלמת ההדפסה ואפשרויות האיסוף.

ואחרונה חביבה: ההגרלה!

בכל ספרי ארץ עוץ שיצאו ושעוד יצאו בהוצאת עוץ בעברית, זכתה: נירית חקלאי. מזל טוב נירית!!

שבת שלום לכולכם, ושוב תודה. תענוג לקרוא את התגובות שלכם ואת המסרים הפרטיים שאתם כותבים לי. אני מקווה ומאמינה שגם לכם יהיה תענוג לקרוא את הספרים החדשים.


תשורה מיוחדת במיוחד, ויעדי המשך!

פורסם ב- 16/05/2017

נותרו שבועיים פחות יום למימון, ואנחנו ב-90%: המון תודה למי שתמך עד כה! 

על מנת לעודד אתכם לתמוך עוד, החלטתי להוסיף לסל התשורות גם את הספר הבא בתור של הוצאת עוץ.

"גברת פריסבי ועכברושי מב"ן" הוא אחד הספרים האהובים עלי מילדותי, שמסיבה לא מובנת לי מעולם לא תורגם לעברית. הוא אפילו זכה בפרס ניוברי בשנת 1972, ובשנת 1982 עובד לסרט אנימציה שהופץ בישראל בשם "על קסמים ועכברים". זהו סיפורה של עכברת שדה אלמנה, שתעשה הכול כדי להציל את חיי גורה החולה – ואפילו תלך לבקש את עזרת העכברושים המסתוריים והמפחידים משיח הוורדים. מומלץ לקריאה מסביבות גיל 9 ומעלה. לאחרונה סיימנו לערוך את תרגומה המצוין של ענבל שגיב-נקדימון, וכולי תקווה ואמונה שהנוסח העברי יהפוך לאחד הספרים האהובים על דור חדש של ילדים בישראל!

האם נספיק להדפיס את הספר לשבוע הספר, שמתחיל ב-7 ביוני? מממ... אולי. בהסתברות קטנה. ייתכן שלא תהיה לנו ברירה אלא לשלוח אליכם את הספר במשלוח נפרד, מעט מאוחר יותר. העניין תלוי בין היתר בתזרים הכספים של ההוצאה; כך שאם תתמכו במדרגה הזאת, אתם מגדילים את הסיכויים שנוכל להקדים בהדפסה!

כפי שאתם רואים, עוד לא גמרנו לעצב את העטיפה, אבל יש לנו כבר איור מקסים שאיירה עבורנו יעל נתן:

אזכיר שגם אם כבר תמכתם, אפשר להיכנס ולתמוך שוב בתשורות החדשות. אני אעשה כל מאמץ לאחד את משלוחי התשורות השונות שלכם למינימום משלוחים בשביל מינימום טירחה.

עוד תשורה שנוספה השבוע: 

חמישה עותקים של הספר "עקורה" מאת נעמי נוביק, בתרגום יעל אכמון, שנתרמו למימון המון שלנו על ידי הוצאת נובה. נובה היא הוצאה עוד יותר חדשה וקטנה מעוץ, שהקים אושיית המד"ב דידי חנוך, והיא מתמחה בספרי מדע בדיוני ופנטזיה חדשים ומשובחים. "עקורה" הוא ספר במיוחד יקר ללבי: כשקראתי אותו שקלתי ברצינות להוציא אותו לאור אצלי, אף שהוא מוגדר ספר למבוגרים. בסוף החלטתי לדבוק בספרי ילדים ונוער – אבל שמחתי שהוא הגיע לידיים טובות בארץ. מדובר בפנטזיה שואבת, מסוג הספרים שקשה להניח מהידיים, עם גיבורה נהדרת, שנולדה לתוך עולם חולה ומוצאת אור בקצה הטרגדיה. הספר מבוסס על סיפורי עם מפולין ומרוסיה, והוא נהדר. אז המון תודה לדידי מנובה, המומלצת בחום.


ולעניין חשוב: יעדי המשך! מסתמן שיש לנו סיכוי לא רע לעבור את 100 אחוזי התמיכה. אני רוצה שיהיה לכם כדאי להמשיך ולתמוך גם הלאה, ועל כן אני קובעת לנו יעדי המשך!

אם נגיע לתמיכה של 27,500 ₪ (110%):  מגנטים! כל מי שתמך במינימום של 60 ₪ יקבל בנוסף לשאר התשורות גם מגנט שלנו. מגנט עגול חזק עם נפח ומשקל, ועליו איור כלשהו מתוך ספרי ההוצאה.

אם נגיע לתמיכה של 30,000 ₪ (120%): ספר קולי! כל מי שתמך במינימום של 60 ₪ יקבל גם קוד להורדת אודיו-בוק של "ארץ עוץ המופלאה", בחינם, מאתר אייקאסט!

ואם נגיע לתמיכה עוד יותר גבוהה? דיה לצרה בשעתה!

לבסוף ענייני הגרלות.

יש לנו שתי זוכות בשני ספרי פרס גפן, ושם לכלכלב פאג. הזוכות הן טלי סידר וליאור בצר! מזל טוב, תתחדשו - ואנא צרו איתי קשר, לעדכן בשם הכלבלב שבחרתן. 

הגרלה חדשה: ב-15 במאי חל תאריך יום הולדתו של של פרנק באום, וגם התאריך שבו ספרו "הקוסם מארץ עוץ" יצא לראשונה ממכבש הדפוס, לפני 117 שנה. לרגל "חג עוץ", הפרס בהגרלה הבאה יהיה סט מלא של כל ספרי סדרת עוץ של פרנק באום, מ"ארץ עוץ המופלאה" ואילך, לא כולל "הקוסם מארץ עוץ" אבל כולל ספרים עתידיים שעוד לא ראו אור. שווה? לדעתי שווה. 

מי שכבר נרשם להגרלות לא צריך להירשם שוב. מי שרוצה להירשם להגרלה החדשה, יש ליצור איתי קשר דרך כפתור "צור קשר עם היזם" באתר הפרוייקט בהדסאטרט.

להפתעתי עדיין יש לי מכרים שעוד לא שמעו על ההדסטארט הנוכחי. כנראה שאני לא מספיק נודניקית. האם אתם מספיק נודניקים? אני בטוחה שיש לכם חברים שישמחו להכיר את ספרי ההוצאה, ולהצטרף לתומכים. אז קדימה!עץ השקרים, פרס גפן, והגרלה חדשה!

פורסם ב- 10/05/2017

נפתח בתוצאות ההגרלה: נעמה רוזנבאום, את זכית בתיון פאג חמדמד! מזל טוב. 

השבוע התחילו להתפרסם סקירות ראשונות על הספר "עץ השקרים" מאת פרנסס הרדינג, החדש ביותר בספרי הוצאת עוץ. אפשר לקרוא מידע על הספר ופרק לדוגמה באתר הוצאת עוץ. הספר זכה במגוון יוצא דופן של פרסים ספרותיים בחו"ל, וגם בארץ הוא כבר קוצר שבחים, לא מעט בזכות תרגומה המשובח של יעל אכמון. את העטיפה היפהפייה איירה בשבילנו קתלין ג'נינגס. 

הוספנו לתשורות 10 עותקים של "עץ השקרים" בהנחה, שיישלחו עם צנצנת מיניאטורית ובה "דוגמית בוטנית" ברוח הספר.


עוד השבוע: התפרסמו המועמדים הסופיים לפרס גפן של האגודה הישראלית למדע בדיוני ופנטזיה, ושניים מספרי הוצאת עוץ נבחרו בקטגוריית ספר הנוער המתורגם הטוב ביותר. "שורדים על מאדים" מאת סופיה מקדוגל בתרגום נעה שביט, ו"גובולינו חתול המכשפות" מאת אורסולה מוריי ויליאמס בתרגום יעל אכמון. 

וזו ההגרלה הבאה שלנו: שניים מהתומכים יזכו בשני הספרים המועמדים לפרס גפן. (אם כבר יש ברשותכם הספרים - תוכלו להמיר אותם בשני ספרים אחרים מהוצאת עוץ.)


אבל חכו! זה לא הכול! הזוכים בהגרלה יזכו גם בזכות לתת שם לאחד מכלבי הפאג בספר "כלכלבי הצפון הפראי", כמו בתשורה "כלבלב משלכם"!

(השתתפות בהגרלה, כמו בשתי ההגרלות הקודמות, לתומכים במינימום של 60 ש"ח, אשר יצרו איתי קשר דרך כפתור "צור קשר עם היזם" שבתחתית עמוד הפרוייקט בהדסטארט. אם כבר יצרתם קשר לגבי ההגרלות הקודמות, אין צורך לכתוב אלי שוב, אתם כבר בפנים.)

שימו לב גם שהורדתי את מחיר התשורה "כלבלב משלכם". הבנתי שהתמחור הקודם היה כנראה גבוה מדי ומרתיע, אז אני מקווה שבמחיר החדש תנצלו את ההזדמנות להכניס שם לבחירתכם לספר!

נותרו עוד 19 יום עד לסוף מימון ההמון, ואנחנו כבר ב-80% תמיכה. זה מעודד מאוד - אבל עדיין לא סוף הדרך. אם וכאשר נגיע ל-100% תמיכה, אפרסם כמה יעדי המשך, שאם נעמוד בהם יאפשרו לי להוסיף כמה תשורות מצוינות לסל התשורות שלכם. אני מקווה גם שתמיכה נוספת תאפשר לי להדפיס ספר נוסף לקראת שבוע הספר, עליו אספר לכם בהמשך...

אז כדאי להמשיך לעקוב, ולהזמין חברים.


גרביים, מאדים, ותוספות!

פורסם ב- 04/05/2017

קודם כל, הזוכים בהגרלת שני מגנטים של "הפולנייה":

·         הדס פישמן

·         זיוה שלו

·         שמואל אטלי

·         דנה בארי-שדה

·         עומר ברקמן

·         יעל זילברשטיין

·         יעל לוינסון-רובין

 

מזל טוב, ותתחדשו! המגנטים יישלחו אליכם ביחד עם הספרים – אם וכאשר נגיע ליעד שלנו. בהמשך פרטים על ההגרלה הבאה. 

אבל קודם: שימו לב בבקשה לתשורות חדשות שנוספו! אין כל מניעה שמי שכבר תמך באחת המדרגות יתמוך שוב: כך אתם מקדמים אותנו לקראת היעד.

תשורת לנדסמן למאדים: יואב לנדסמן תרם לנו הרצאה בנושא מסעות בחלל, בהקשר הספרים "עוגות בחלל" ו"שורדים על מאדים". יואב הוא מהנדס חלל, גאו-פיסיקאי ואסטרונום חובב, בעל הבלוג מסה קריטית ומנחה החללית.

תשורת "שורדים על מאדים" פלוס: ספר מד"ב לנוער, מומלץ מגיל 10 ומעלה – בתוספת סרט ההדבקה החללי החיוני שחילקנו למנויי ההוצאה.


תשורת גרבי פאג! כי מה יכול להיות יותר מפנק מגרביים עם ציורים של כלבי פאג? הגרביים במידה אחידה, מתאימים לפחות לטווח 37-42.


נותרו עוד 25 ימים למימון המון. קל לחשוב, "זה עוד המון זמן, בטח עד אז יגיעו ליעד": אבל זה לא מובן מאליו. רק אם אתם תפיצו את הקישור, יגיעו לכאן תומכים חדשים. אני קוראת את התגובות שלכם כאן בהדסטארט, והן ממש מרגשות ומרוממות. אבל אל תספרו רק לי: ספרו לחברים שלכם כמה אהבתם את ספרי ההוצאה, ועודדו אותם להצטרף!

ועכשיו להגרלה הבאה. הפעם יהיה רק זוכה אחד (או אחת): תיון סיליקון בצורת פאג! הולך נפלא עם ספר וגרביים. ההשתתפות פתוחה למי שתמך במינימום של 60 ₪, ולא זכה כבר בהגרלה הקודמת. המעוניינים להשתתף, צרו קשר בבקשה! אין צורך ליצור קשר שוב אם כבר נרשמתם להגרלה הקודמת. )על מנת ליצור קשר, חפשו בעמוד הפרוייקט באתר הדסטארט, בתחתית העדכון, אייקון של מעטפה ירוקה שלידה כתוב "צור קשר עם היזם".)

זה רק אחד מהפאגים הרבים שרוצים להתגנב אליכם לבית וללב. בספר יש עוד 66!

אז קדימה, אל הצפון הפראי!


ספגטי יטי, ספרים קוליים, והגרלה ראשונה!

פורסם ב- 25/04/2017

תודה לכל התומכים שכבר הצטרפו והזניקו את הפרוייקט שלנו תוך יממה לרשימת הפרוייקטים הפופולריים בהדסטארט!

אתמול הוספתי שתי תשורות חדשות. גם מי שכבר תמך יכול לתמוך שוב ולבחור בהן. 

בתמיכה של מינימום 85 ש"ח, אפשר לבחור עכשיו בקופסת ספגטי יֶטִי. היטים הם מפלצות שלג אגדתיות בעלות פרווה לבנה ארוכה, קרובי משפחה של ביגפוט, הססקוואץ', ושאר קופי-אדם ענקיים. בספר "כלבלבי הצפון הפראיים" נפגוש להקת יטים שאוהבים להכין ספגטי - אבל הם קוראים לזה אטריות, כי החרוז "ספגטי יטי" נדוש לדעתם. על תפקידם בעלילת הספר לא אוכל לספר יותר מדי בלי לקלקל, אבל כן אצרף כאן את שירת היטי שמלווה את הכנת האטריות/ספגטי: 

"מתחשק לנו להיות
במטבח עם אטריות.
לא פטריות או מטריות,
מה פתאום? איזה שטויות.
רק אטריות, טריות-טריות;
רק אטריות - או לא להיות!
 אטריות! אטריות! אטריות!"

עוד תשורה שנוספה היא חבילת ספרים קוליים מבית iCast. סיפרו לי תומכים אחדים, שהילדים שלהם אוהבים להביט בסרטוני הקידום שבהם אני מספרת קצת על הספרים, ושאולי כדאי לי לפתח את העניין לשעת סיפור של ממש. ובכן, בשנה האחרונה הקלטתי שלושה ספרים קוליים באורך מלא: "ארץ עוץ המופלאה", "עוצמה מעוץ" ו"דורותי והקוסם בארץ עוץ". אלה ספרי ההמשך שכתב פרנק באום לקלסיקה האלמותית שלו "הקוסם מארץ עוץ", בתרגומי לעברית. בתמיכה של מינימום 35 ש"ח, אפשר כעת לקבל קבצים של כל שלושת הספרים המוקלטים - במחיר של כותר בודד באתר iCast! אתם מוזמנים להתרשם מדוגמאות קריינות באתר: http://bit.ly/2pcRHDg

עניין אחרון: הגרלה! נותרו לי עוד כמה מהמגנטים המקסימים של "הפולנייה בארץ עוץ" (בתמונה) שהיו תשורות בשנה שעברה. בין תומכים במינימום נצבר של 60 ש"ח, שייצרו איתי קשר כאן, אגריל 7 זוגות של המגנטים. (על מנת ליצור קשר, חפשו בעמוד הפרוייקט באתר הדסטארט, בתחתית העדכון, אייקון של מעטפה ירוקה שלידה כתוב "צור קשר עם היזם"). על התוצאות אודיע אחרי יום העצמאות.

 

מימון המון הוא עניין דינמי, וכפי שהבטחתי בתחילת הדרך, אני משתדלת שיהיה לכם מעניין לא רק לתמוך ולחכות לתוצאה הסופית, אלא לעקוב אחרי התהליך. אמנם היתה לנו פתיחה מאוד מעודדת, אבל עדיין חסרים לנו תומכים ליעד, וצריך להמשיך להפיץ ולעודד את חבריכם להצטרף! 

אז קדימה, הביאו את הכלבלבים הביתה!
הפרויקט של

עוץ הוצאה לאור
צור קשר עם היזם
הוצאת בוטיק של המתרגמת גילי בר-הלל ("הארי פוטר"), שמתמחה בספרי ילדים ונוער מתורגמים מאנגלית - רק ספרים יפים! http://utz.co.il
30,397
מתוך 25,000 ₪
122%
מומן
0
ימים שנותרו
292
תומכים
שימו לב!
רק במקרה והקמפיין משיג את יעד הגיוס במשך הזמן שהוקצב התומכים יחוייבו
איך לתמוך בפרויקט?
מינימום 15 תודה מקרב לב
יש לכם כבר את כל ספרי ההוצאה? מצאנו חן בעיניכם, אבל אין לכם ילדים? בכל זאת תוכלו לתמוך בנו. על כל 4 תומכים במדרגה זו, אנחנו נתרום ספר מספרי ההוצאה לספרייה של בית ספר או מוסד חינוכי נזקק. נשלח לכם תודה במייל!
16 תומכים
מינימום 30 ערכת סיכות דש
6 סיכות דש בקוטר 5.8 ס"מ עם איורים מתוך ספרי הוצאת עוץ יישלחו אליכם בדואר רגיל, או באיסוף עצמי כמפורט במדרגה "ספר ודי". הסיכות יכולות לשמש כהפתעות לחלוקה במסיבת יום הולדת, או כקישוט מגניב להרשים בו את חבריכם! אפשר לבחור סיכות עם איורים מתוך ספרי ריב ומקינטייר, או מתוך ספרי עוץ של פרנק באום. הסיכות אינן נמכרות בשום מקום אחר!
17 תומכים
מינימום 35 חבילת ספרים מוקלטים
אוהבים את הקריינות בסרטון? גילי בר-הלל הקליטה שלושה ספרים קוליים עבור iCast, אתר הספרים הקוליים הישראלי. כעת יש לכם הזדמנות לקבל את כל שלושת הספרים המוקלטים במחיר רגיל של כותר יחיד. "ארץ עוץ המופלאה", "עוצמה מעוץ" ו"דורותי והקוסם בארץ עוץ" - ספרי ההמשך שכתב פרנק באום לקלסיקה האלמותית "הקוסם מארץ עוץ", להאזנה כקבצי אודיו. התומכים במדרגה זאת יקבלו בדואר האלקטרוני קוד והנחיות להורדת הקבצים באתר iCast.
10 תומכים מתוך 15
מינימום 50 ספר ודי
עותק של הספר "כלבלבי הצפון הפראי", בהנחה של כ-35% מהמחיר הקטלוגי, יישלח אליכם בדואר רגיל בתוך הארץ מיד עם הדפסת הספר. עבור משלוח בדואר רשום, נא להוסיף עוד 10 ש"ח. מי שמעוניין באיסוף עצמי מתבקש לציין זאת בהערה בשעת ביצוע התמיכה; איסוף עצמי יתאפשר ממשרדי ההוצאה ברמת גן, מדוכן ההוצאה בשבוע הספר בכיכר רבין ת"א; ומבתי מתנדבים בערים מרכזיות, על אחריות התומכים.
69 תומכים
מינימום 55 "גברת פריסבי ועכברושי מב"ן"
הספר הבא בתור בהוצאת עוץ: קלסיקה של ספרות הילדים האמריקאית, מומלצת לגיל 9 ומעלה. סיפורה של עכברת שדה אלמנה, שתעשה הכול כדי להציל את חיי גורה החולה – ואפילו תלך לבקש את עזרת העכברושים המסתוריים והמפחידים משיח הוורדים. כתב רוברט ק. אובראיין, תרגמה ענבל שגיב-נקדימון.

שימו לב! אני לא יכולה להתחייב שהספר יהיה מוכן לפני יולי, ומרב הסיכויים שיישלח בנפרד משאר התשורות (שאמורות להיות מוכנות כבר ביוני). איסוף עצמי יתאפשר רק ממשרדי ההוצאה ברמת גן! למשלוח בדואר רשום, נא להוסיף 10 ₪.
23 תומכים
מינימום 60 ספר ותוספות
עותק של הספר "כלבלבי הצפון הפראי", ועוד הפתעות שיתבררו ככל שנעמוד ביעדים של המימון! אולי סימניה? דפי צביעה? מחברת? מגנט? תומכים במדרגה הזאת ואילך יכולים לבקש הקדשה בספר, ולהשתתף בהגרלות שנערוך לאורך הפרויקט.

התשורה תישלח בדואר רגיל. עבור משלוח בדואר רשום, נא להוסיף עוד 10 ש"ח. מי שמעוניין באיסוף עצמי מתבקש לציין זאת בהערה בשעת ביצוע התמיכה; איסוף עצמי יתאפשר ממשרדי ההוצאה ברמת גן, מדוכן ההוצאה בשבוע הספר בכיכר רבין ת"א; ומבתי מתנדבים בערים מרכזיות, על אחריות התומכים.
99 תומכים
מינימום 70 ספר וגלויות
כל התשורות ממדרגת "ספר ותוספות", בתוספת ערכת הגלויות שלנו. 8 מאיירים תרמו לנו בשנה שעברה איורים ובהם נראות דמויותיהם האהובות במפגש עם דמויות מארץ עוץ: שרה מקינטייר, דניאלה לונדון-דקל, קתלין ג'נינגס, רותו מודן, אדם רקס, אילנה זפרן (אמא 1), לי להב ויערה עשת. הגלויות אינן נמכרות בשום מקום אחר, אפשר לקבל אותן רק בתמיכה בהדסטארט!

התשורה תישלח בדואר רגיל. עבור משלוח בדואר רשום, נא להוסיף עוד 10 ש"ח. מי שמעוניין באיסוף עצמי מתבקש לציין זאת בהערה בשעת ביצוע התמיכה; איסוף עצמי יתאפשר ממשרדי ההוצאה ברמת גן, מדוכן ההוצאה בשבוע הספר בכיכר רבין ת"א; ומבתי מתנדבים בערים מרכזיות, על אחריות התומכים.
16 תומכים
מינימום 85 ספר, גלויות ותיק
כל התשורות ממדרגת ספר וגלויות, בתוספת תיק כותנה איכותי שעליו מודפס האיור של שרה מקינטייר. מדובר באיור של קופי הים מהספר "אוליבר והאיים הנודדים" מחופשים לדמויות מארץ עוץ, שהוכן לכבודנו בשנה שעברה. התיקים אינם נמכרים בשום מקום אחר, אפשר לקבל אותם רק בתמיכה בהדסטארט!

התשורה תישלח בדואר רגיל. עבור משלוח בדואר רשום, נא להוסיף עוד 10 ש"ח. מי שמעוניין באיסוף עצמי מתבקש לציין זאת בהערה בשעת ביצוע התמיכה; איסוף עצמי יתאפשר ממשרדי ההוצאה ברמת גן, מדוכן ההוצאה בשבוע הספר בכיכר רבין ת"א; ומבתי מתנדבים בערים מרכזיות, על אחריות התומכים.
39 תומכים
מינימום 85 קופסת ספגטי יטי
קופסת פח לבנה לאחסון ספגטי, מעוטרת באיור של שרה מקינטייר ובשירת היטי מתוך "כלבלבי הצפון הפראי"; גובה 27 ס"מ, קוטר 11 ס"מ.
בספר יש מפלצות יטי שמכינות ספגטי. הן מעדיפות לכנות אותו אטריות ולא ספגטי, כי החרוז נשמע להן נדוש. כדי לדעת מה תפקיד הספגטי של היטי בעלילת הספר, תצטרכו לקרוא!
התשורה כוללת את הכלי בלבד: מי שמעוניין גם בספר, שיוסיף בבקשה 50 ₪.
למשלוח בדואר רשום, נא להוסיף 10 ₪. מי שמעוניין באיסוף עצמי מתבקש לציין זאת בהערה בעת ביצוע התמיכה; איסוף עצמי יתאפשר ממשרדי ההוצאה ברמת גן, מדוכן ההוצאה בשבוע הספר בכיכר רבין ת"א; ומבתי מתנדבים בערים מרכזיות, על אחריות התומכים.
1 תומכים מתוך 9
מינימום 110 2 ספרי ריב ומקינטייר
שני עותקים של "כלבלבי הצפון הפראי", או עותק של "כלבלבי הצפון" ועותק של "עוגות בחלל", או עותק של "אוליבר והאיים הנודדים" ועותק של "עוגות בחלל"... בקיצור, כל שילוב של שני ספרים מתוך השלושה שהוצאנו. זוהי הנחה של לפחות 20% מהמחיר הקטלוגי של הספרים. נא לציין בהערה איזה שניים אתם רוצים, בשעה שתמלאו את פרטי התמיכה. כולל התשורות במדרגת "ספר ותוספות".

התשורה תישלח בדואר רגיל. עבור משלוח בדואר רשום, נא להוסיף עוד 10 ש"ח. מי שמעוניין באיסוף עצמי מתבקש לציין זאת בהערה בשעת ביצוע התמיכה; איסוף עצמי יתאפשר ממשרדי ההוצאה ברמת גן, מדוכן ההוצאה בשבוע הספר בכיכר רבין ת"א; ומבתי מתנדבים בערים מרכזיות, על אחריות התומכים.
20 תומכים
מינימום 110 על כלבלבים ועכברים
עותק של הספר "כלבלבי הצפון הפראי" ועותק של הספר "גברת פריסבי ועכברושי מב"ן", יישלחו אליכם כאשר שני הספרים יהיו קיימים בדפוס. (בהערכה: בין אמצע לסוף חודש יוני.)
עבור משלוח בדואר רשום, נא להוסיף 10 ש"ח. איסוף עצמי יתאפשר ממשרדי ההוצאה ברמת גן.
2 תומכים
מינימום 150 3 ספרי ריב ומקינטייר
הספרים "כלבלבי הצפון הפראי", "עוגות בחלל" ו"אוליבר והאיים הנודדים", שלושתם מאת פיליפ ריב עם איורים של שרה מקינטייר. זוהי הנחה של כ-30% מהמחיר הקטלוגי של הספרים. כולל התשורות במדרגת "ספר ותוספות".

התשורה תישלח בדואר רגיל. עבור משלוח בדואר רשום, נא להוסיף עוד 10 ש"ח. מי שמעוניין באיסוף עצמי מתבקש לציין זאת בהערה בשעת ביצוע התמיכה; איסוף עצמי יתאפשר ממשרדי ההוצאה ברמת גן, מדוכן ההוצאה בשבוע הספר בכיכר רבין ת"א; ומבתי מתנדבים בערים מרכזיות, על אחריות התומכים.
16 תומכים
מינימום 220 ארבעה ספרים עתידיים
אנחנו מוציאים בערך 4 ספרים בשנה. תקבלו כל אחד מהם במשלוח בדואר מיד כשיראה אור. ארבעת הספרים הבאים שצפויים לראות אור בהוצאת עוץ, בלי התחייבות ובלי נדר: "גברת פריסבי ועכברושי מב"ן", "עיר האזמרגד של עוץ", "פרצת העצמות" (שם זמני לספר נוער מאת לורה רובי, באנגלית נקרא Bone Gap) ו"שוק הגובלינים". לא כולל את "כלבלבי הצפון הפראי" (אפשר לתמוך ביותר ממדרגה אחת!)
10 תומכים
מינימום 500 סדנת אוריגמי
דפנה קירש תעביר אצלכם בבית סדנת קיפולי אוריגמי גיקיים, עם דוגמאות כגון כלבלב, מכשפה, חד קרן, חללית... עד שעה וחצי, עד 20 איש, כולל חומרים. באזור המרכז בלבד, אזורים אחרים נא לבדוק אתנו מראש.
0 תומכים מתוך 1
מינימום 600 כל ספרי הוצאת עוץ
כל הספרים שכבר יצאו בהוצאת עוץ. מתאים לספריות ולמי שרק גילה אותנו. מחירם המלא של הספרים הללו מסתכם ביותר מ-980 ש"ח! שימו לב - הספרים מתאימים לגילים שונים, מראשית קריאה ועד כמעט מבוגרים. כולל את הספרים:
"כלבלבי הצפון הפראי"
"אוליבר והאיים הנודדים"
"עוגות בחלל"
"צ'קו המסכן"
"גובולינו חתול המכשפות"
"ארץ עוץ המופלאה"
"עוצמה מעוץ"
"דורותי והקוסם בארץ עוץ"
"הדרך לעוץ"
"יום סמק הגדול"
"שורדים על מאדים"
"עץ השקרים"
"שם צופן: וריטי"

התשורה תישלח בדואר שליחים, או בתיאום איסוף עצמי.
3 תומכים
מינימום 800 לנדסמן למאדים
הרצאה ביתית של יואב לנדסמן: מהנדס חלל, גאו-פיסיקאי ואסטרונום חובב, בעל הבלוג "מסה קריטית" ומנחה "החללית". יואב היה היועץ המדעי שלנו כשתרגמנו את "שורדים על מאדים" לעברית. הוא מציע להרצות על טיסות חלל ועל המאדים בהקשר של "עוגות בחלל" ו"שורדים על מאדים", אבל מוכן לקבל גם הזמנה לנושא מותאם אישית. נוסף על עלות התשורה, יש להביא בחשבון הוצאות נסיעה, בתיאום עם יואב.
0 תומכים מתוך 1
מינימום 40 גרבי פאג
אין חמודים ככלבלבי פאג. מה יכול להיות נפלא יותר מקריאת ספר על פאגים, כשעל כפות רגליכם גרביים מעוטרים בפאגים? תוספת שהופכת ספר מתוק למתנה נפלאה. התשורה כוללת את הגרביים בלבד: מי שמעוניין גם בספר, שיוסיף בבקשה 50 ₪.

למשלוח בדואר רשום, נא להוסיף 10 ₪. מי שמעוניין באיסוף עצמי מתבקש לציין זאת בהערה בעת ביצוע התמיכה; איסוף עצמי יתאפשר ממשרדי ההוצאה ברמת גן, מדוכן ההוצאה בשבוע הספר בכיכר רבין ת"א; ומבתי מתנדבים בערים מרכזיות, על אחריות התומכים.
5 תומכים מתוך 5
מינימום 50 "עקורה"
נתרם על ידי הוצאת "נובה" והעורך דידי חנוך. ספר פנטזיה מאת נעמי נוביק, בתרגומה לעברית של יעל אכמון.
הספר שווק למבוגרים אבל מתאים לקריאה גם לבני נוער. מועמד לפרס גפן 2017. מתוך סיפורי עם פולניים וסלביים טוותה נוביק עלילה מרתקת על חברה במאבק עם יסודות הטבע, ועל נערה שהופכת בעל כורחה לגיבורה יוצאת דופן.

"נפלא, מרגש וממכר" יונתן גרוסמן.

למשלוח בדואר רשום יש להוסיף 10 ₪. מי שמעוניין באיסוף עצמי מתבקש לציין זאת בהערה בעת ביצוע התמיכה; איסוף עצמי יתאפשר ממשרדי ההוצאה ברמת גן, מדוכן ההוצאה בשבוע הספר בכיכר רבין ת"א; ומבתי מתנדבים בערים מרכזיות, על אחריות התומכים.
5 תומכים מתוך 5
מינימום 60 "שורדים על מאדים" פלוס
300 ילדים נשלחו למאדים: מה כבר יכול להשתבש?
ספרה של סופיה מקדוגל, בתרגום נעה שביט, הוא סיפור מדע בדיוני מומלץ מגיל 10 ומעלה. כפי שכתב יונתן גרוסמן: "ספר מקסים, אנושי ומעורר מחשבות, וגם כיפי בטירוף. והוא ממש לא רק לנוער".
תומכים במדרגה זו יקבלו גם סרט הדבקה חזק, ברוח הספר, שמומלץ לתיקון חלליות, ריסון חייזרים, ועוד שלל שימושים חיוניים להישרדות על מאדים!
לא כולל את "כלבלבי הצפון הפראי".
למשלוח בדואר רשום, נא להוסיף 10 ₪. המעוניינים באיסוף עצמי מתבקשים לציין זאת בהערה; איסוף עצמי יתאפשר ממשרדי ההוצאה ברמת גן, מדוכן ההוצאה בשבוע הספר בכיכר רבין ת"א; ומבתי מתנדבים בערים מרכזיות, על אחריות התומכים.
10 תומכים מתוך 10
מינימום 60 "עץ השקרים" פלוס
תראו מה כותבים עליו ברשת:

"לקח אותי למסע בזמן לא רק לתקופה הוויקטוריאנית בה הוא מתרחש אלא גם 30 שנה אחורה לתקופה שבה הייתי גומעת ספר ביומיים"

"אהבתי בו דברים רבים, ומביוחד את העיסוק שלו בשני נושאים שיקרים ללבי – פמיניזם ומדע. אם לא די בזה, הספר כולל שלל הנאות קטנות לחובבי התקופה הוויקטוריאנית – אווירה אפלה וגותית, תעלומת רצח, מאובני דינוזאורים, גולגלות ונחשים, מצלמות עתיקות, והמון קרינולינות שבורות."

"ספר פשוט נהדר ולא רק עבור נוער."

מומלץ מגיל 12 ומעלה. לא כולל את "כלבלבי הצפון הפראי". כן כולל תשורות תוספת שיוכרזו בהמשך, וכן צנצנת דגימות מיניאטורית לקישוט.

למשלוח בדואר רשום, נא להוסיף 10 ₪. מי שמעוניין באיסוף עצמי מתבקש לציין זאת בהערה בעת ביצוע התמיכה; איסוף עצמי יתאפשר ממשרדי ההוצאה ברמת גן, מדוכן ההוצאה בשבוע הספר בכיכר רבין ת"א; ומבתי מתנדבים בערים מרכזיות, על אחריות התומכים.
10 תומכים מתוך 10
מינימום 200 כלבלב משלכם!
כל התשורות ממדרגת "ספר, גלויות, ותיק", ועוד הזכות לבחור שם לאחד הכלבלבים בספר! בעמודי הפתיחה והסוף של הספר יש איור שכלולים בו כל 66 כלבי הפאג שגוררים את המזחלת בתחרות, וליד כל כלב רשום שמו. התומכים במדרגה זאת יזכו להעניק שם לאחד הכלבלבים במהדורה העברית! כן כן, גם חיית המחמד שלכם יכולה לככב בספר! בנוסף תקבלו תמונה ממוסגרת של הפאג שנתתם לו שם.

התשורה תישלח בדואר רגיל. עבור משלוח בדואר רשום, נא להוסיף עוד 10 ש"ח. מי שמעוניין באיסוף עצמי מתבקש לציין זאת בהערה בשעת ביצוע התמיכה; איסוף עצמי יתאפשר ממשרדי ההוצאה ברמת גן, מדוכן ההוצאה בשבוע הספר בכיכר רבין ת"א; ומבתי מתנדבים בערים מרכזיות, על אחריות התומכים.
5 תומכים מתוך 5